Jump to content

haceka

Stały użytkownik
 • Content Count

  22
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralna

About haceka

 • Rank
  Uczestnik
 1. Właśnie miałem edytować, jeszcze jeden raz wgrałem najnowszy BIOS, wykonałem parę rebootów, ustawiłem opcje, które zmieniałem wcześniej i... udało się, rdzenie się pojawiły. Chyba jednak Ufonauci :D
 2. Witam, jak powszechnie wiadomo, w procesorach Phenom II x2 i x3 można było odblokować dodatkowe rdzenie, aby zrobić z nich procesory 4-rdzeniowe. W moim Phenom II x2 555 BE również się to udało i procesor przez kilka lat pracował jako 4-rdzeniowy. Komputer ostatnio przez około 2 tygodnie stał odłączony od prądu, dzisiaj po jego włączeniu zauważyłem, że pracuje jako 2-rdzeniowy, można było się spodziewać, że po tym czasie ustawienia BIOSu się zresetują. Ku mojemu zaskoczeniu, przy próbie ponownego odblokowania rdzeni, w ustawieniach BIOSu na liście dostępne są tylko 2 rdzenie, nawet przy usta
 3. Od jakiegoś czasu pulpit (ikony) ładuje się dłużej niż powinien. Kiedyś zaraz po pokazaniu się tapety można było klikać, teraz muszę czekać jeszcze jakąś minutę. Komputer jest ustawiony w automatyczne przejście do pulpitu po włączeniu. Dysk regularnie defragmentowany, śmieci usuwane. Skan sfc wykazał następujące rzeczy: 2014-10-12 11:54:13, Info CSI 000005e6 Hashes for file member \SystemRoot\WinSxS\amd64_prncacla.inf_31bf3856ad364e35_6.3.9600.16384_none_9590ba64d5b91f79\Amd64\CNBJ2530.DPB do not match actual file [l:36{18}]"Amd64\CNBJ2530.DPB" : Found: {l:32 b:0ySwF
 4. Na laptopach nie znam się w ogóle, będzie to mój pierwszy. Chcę go kupić teraz, bo wyjeżdżam na parę tygodni za granicę, więc ma służyć do wszystkiego od skype'a do gier w wolnych chwilach (BF3, World of Tanks, w przyszłości chciałbym też pograć w nowsze tytuły). Dodatkowo ma służyć mi na studiach technicznych (AutoCAD, programy graficzne 2D i 3D, Visual Studio). Do wydania mam około 2300zł i dodatkowym warunkiem jest dostępność w komputroniku. Warto dołożyć do Lenovo Y510P z i5?
 5. @Bonusso3: Kędzierzyn, czyli do Nysy kawałek Muszę się jeszcze zapytać brata, który mieszka we Wrocławiu czy przez niego dam radę to załatwić. A w ogóle to jutro będę gadał z gościem, który może załatwi mi na miejscu kartę PCI, także dam znać jutro. Edit: no i udało się :) dostałem za darmo kartę PCI i wszystko poszło gładko bez żadnych problemów, karta śmiga. Spowodowane było to pewnie tym, że mój egzemplarz HD5770 ma device id HD5750... Przy wgrywaniu BIOSu oryginalnego atiflash krzyczał, że SSID się nie zgadza. Ale to nie pierwsza dziwna rzecz jaka mi się przytrafia z tą kartą.
 6. @pix3l: a system się uruchamia z niedziałającą kartą? Bo z tego co pamiętam piszczeć przestawało dopiero po wyłączeniu kompa. Edit: Sprawdziłem to. Z niedziałającą kartą jednak w ogóle nie piszczy, ale nie reaguje na nic oprócz wyłączenia zasilacza, diody na klawiaturze nie świecą.
 7. Historia zaczęła się gdzieś w lipcu, kiedy rozczarowany słabymi efektami konwencjalnego OC postanowiłem wgrać nowszy BIOS do mojego HD5770 z techpowerup.com. Sam proces przebiegł pomyślnie, jednak po restarcie karta już nie wstała. Byłem przygotowany na taką ewentualność, bo jeśli OC dalej by mnie nie przekonało, kupiłbym nową kartę. I tak niesprawny software'owo Radeon leży w pudełku od kilku miesięcy, ale postanowiłem się za niego wziąć. Niestety, nie mam dostępu do sprzętu z dwoma slotami PCI-E (ci, którzy mają boją się, że ich komputery się uszkodzą...). Więc zwracam się z prośbą do
 8. Tryb tekstowy, jak sama nazwa wskazuje służy do wyświetlania tekstu. Jest to najprostszy sposób na wyświetlenie czegoś na ekranie. Działa to tak, że w pamięci znajduje się bufor o wielkości odpowiadającej rozdzielczości ekranu (40x25 lub 80x25). Każdy znak opisywany jest przez 2 bajty: kod znaku oraz atrybuty (kolor znaku i tła). Aby cos napisać wystarczy wsadzić 2 bajty w odpowiednie miejsce w tym buforze. W trybie graficznym natomiast operuje się na pikselach, co znacznie komplikuje sprawę, ale daje dużo więcej możliwości.
 9. Możesz spróbować wysłać program do serwisów typu dobreprogramy.pl, instalki.pl itp. Wiem, że istnieje jakiś system, dzięki któremu automatycznie można wysłać program do wielu takich serwisów, ale w Polsce chyba to nie działa i trzeba do nich pisać maile.
 10. Jeśli tak to przepraszam, zmyliło mnie to, że dwie wyglądają "normalnie".
 11. Jaka może być tego przyczyna? Jakie konsekwencje?
 12. HyperPI na 4 wątkach bez blue screena ani żadnych innych błędów. Mobo to Gigabyte GA-MA770T-UD3P rev 1.0, BIOS najnowszy F12.
 13. Jak wam się kręci Phenom II x2 555? Mój odblokowany na x4 osiąga 3.8GHz (kręcony tylko mnożnikiem) przy 1.425V (wyżej na razie nie próbowałem). Kilkanaście godzin gry w BF3 (w większości na serwerach 64-osobowych) i zero ścin/BSODów itp. ale już po minucie OCCT wywala blue screen. W sumie nie przejmuję się tym, bo próbowałem też IntelBurnTest, Far Cry 3, Assasins Creed 3, WoT, WoWp i OCCT to jedyna aplikacja która ma jakiś problem.
 14. Posiadam procesor AMD Phenom II x2 555 BE odblokowany na x4 i podkręcony do 3.8GHz przy napięciu rdzeni 1.4V i napięciu CPU NB podniesionym o minimalną wartość (chyba 0.025V), do tego płyta Gigabyte MA770T-UD3P. Wcześniej do odczytywania temperatury używałem Everesta. Dzisiaj odpaliłem jednak HWMonitor i oto co ujrzałem: Czy te 170.5W to normalne? Mam się czego obawiać?
 15. Poradźcie jeszcze czy lepiej dokupić 4GB RAM czy kupić nowe 8GB (potrzebuję właśnie 8GB). 7850 czy 650 TI Boost? Edit: W sumie to czas na zmiany. 3 lata na Radeonie to teraz wezmę Nvidie ;) Tylko czy nie lepiej brać 2GB? http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-n650ti-2gd5-oc-be-571331/
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.