Jump to content

leven

Stały użytkownik
 • Posts

  2087
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

leven last won the day on January 22 2021

leven had the most liked content!

About leven

 • Birthday June 22

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

10895 profile views

leven's Achievements

Explorer

Explorer (4/14)

 • Reacting Well Rare
 • Very Popular Rare
 • Dedicated Rare
 • First Post Rare
 • Collaborator Rare

Recent Badges

96

Reputation

 1. Pobaw się w OC obecnych pamięci i zobacz, jaki i czy jest przyrost wydajności platformy. Takie 3600mhz cl 16 zawsze doda trochę w wydajności.
 2. Jak dysk na gwarancji, to bym nie zwlekał z jego reklamacją. Oddaj go tam gdzie kupiłeś, i niech go w serwisie sprawdzą. Ewidentnie coś z tym dyskiem nie gra, skoro inni mają większe czasy użytkowania, a zarazem procent sprawności sporo wyższy. https://ibb.co/5v2h8Y4 Program Corsaira: https://www.techspot.com/downloads/downloadnow/6075/?evp=0b98ce701d019f3694c6b20d8f3b95c0&file=7268
 3. https://www.ceneo.pl/43693496 Ogólnie polecany i chwalony. Ja posiadam taki dysk o pojemności 1TB i służy do dziś dnia, jako magazyn na dane (filmy z kamerki, muzyka, zdjęcia, itp.)
 4. Pewnie chodzi o weryfikację konta Mikrosoftu, wtedy jest potrzebne połączenie z internetem. Konto lokalne nie potrzebuje połączenia, ale system będzie chciał weryfikacji aktywacji. Jeżeli MS wprowadza (jeszcze nie wprowadziło) takie cudo, to może się okazać, że konto lokalne też będzie stwarzać problemy bez weryfikacji legalności -> tak jak byś zainstalował system bez aktywacji. System będzie działał, ale po paru dniach będą restarty i w końcu już go nie uruchomisz. No i pytanie, czy ta nowość będzie działać bez połączenia z internetem też jest na wyrost, bo niby skąd mamy wiedzieć, co będzie za jakiś czas ?
 5. Też tak myślę. Tutaj nie ma co ulepszać, tylko sprzedać i złożyć nową platformę. Karty graficzne teraz mocno tanieją, bo kryptowaluty się załamały, tak że warto śledzić wątki odnośnie cen kart graficznych. Kartę można kupić już teraz, tylko musisz się określić odnośnie rozdzielczości, w jakiej grasz. Takim złotym środkiem jest RTX 3060ti, który potrafi ugrać 60FPS w 2K.
 6. Spróbuj pokombinować z RB: https://www.nvidia.com/en-us/geforce/news/geforce-rtx-30-series-resizable-bar-support/
 7. W awaryjnym jest dobrze, więc płyta, procesor i bios powinny być OK. Pokaż monitoring, gdy procesor jest obciążony. Powyżej na fotce widać, że procesor w max ma na wszystkich rdzeniach 3299mhz. Odczyt zrobiony w IDLE.
 8. W sterowniku grafiki Nvidia tez masz ustawioną natywną rozdzielczość 4K ? https://ibb.co/S6mNTmb Masz może na zmianę tymczasowa krótszy przewód HDMI ?
 9. Pokaż zakładkę "memory" z CPU-Z. https://download.cpuid.com/cpu-z/cpu-z_1.98-en.zip
 10. Bez obciążenia wentylatory karty nie kręcą się, dopiero po uzyskaniu odpowiednio ustalonej temperaturze, wentylatory zaczynają się kręcić. Podłącz monitor do karty i nie zapomnij podłączyć dodatkowego zasilania PEG do karty, bo nie ruszy i pewnie będzie piszczeć.
 11. W takim razie zainstaluj z pendrive Win11. Pobierz ISO systemu i spróbuj. https://winiso.pl/windows-desktop/windows-11
 12. Pokaż monitoring z programu: https://crystalmark.info/redirect.php?product=CrystalDiskInfo I monitoring z testu: https://www.guru3d.com/files-get/crystal-diskmark-download,8.html https://ibb.co/6JnBFqC https://ibb.co/1GChRWj
 13. Pokaż monitoring z testu Aidy64 -> stres test. Może temperatury za wysokie, może źle dobrane inne opcje w biosie ? Przykład: https://ibb.co/QJfXpJ9
 14. Trzeba by użyć oscyloskopu, ale to już inna bajka. Najprościej podmienić zasilacz na próbę i zobaczyć, co się dzieje.
×
×
 • Create New...