Jump to content

leven

Stały użytkownik
 • Posts

  2054
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

leven last won the day on January 22

leven had the most liked content!

About leven

 • Birthday June 22

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

10489 profile views

leven's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • First Post Rare
 • Collaborator Rare
 • Posting Machine Rare
 • Week One Done Rare
 • One Month Later Rare

Recent Badges

93

Reputation

 1. Ponowię pytanie: czy podkręcałeś obecnego I7 8700K ? Jaka jest płyta główna ? Masz zapewne B-die skoro jest 3200 CL14. Takie memki mogą iść sporo wyżej, gdy płyta pozwoli, stąd pytanie o jej nazwę/model. Do wysokich rozdzielczości procesor jest "drugorzędny" ale przy RTX3080 trzeba mieć przynajmniej te 5.0 GHZ na rdzeniu. Ważny jest MHZ dla pojedynczego rdzenia i do wszystkich - mają być ustawione jako ALL, a nie, że jeden leci na 5.0, a reszta gdzieś się pląta po 4.5, 4.6 GHZ. I7 8700K potrafi ogarnąć 5.0 GHZ po delidzie. Sugeruję zrobić OC do maximum i podjąć decyzję co do wymiany procesora. Pokaż monitoring w czasie rzeczywistym z Afterburnera, gdy grasz... najlepiej filmik z monitoringiem z gry. Będzie widać, co się dzieje z użyciem CPU, GPU, RAM oraz ich temperaturami i taktowaniami. https://www.youtube.com/watch?v=WjzCxAR6gh4
 2. Pokaż chociaż test z tego syntetyka: https://crystalmark.info/redirect.php?product=CrystalDiskMarkInstaller
 3. Wszystkie gry tak się zachowują ? Czy ten Wiedźmin korzysta z internetu ? czy musi być podłączony internet, żeby grać. Łączność z internetem jest prawidłowa ? gdyby gry wymagały połączenia z internetem, to może być powodem. Pokaż temperatury GPU podczas obciążenia np. tym demem technologicznym: https://kr.nvidia.com/coolstuff/demos#!/stone-giant Temperatury będą widoczne w GPU-Z w zakładce "sensors" https://www.techpowerup.com/download/techpowerup-gpu-z/
 4. Pobierz "węża" i pokaż. http://www.softnology.biz/files.html Przykład:
 5. Spróbujmy wgrać bios z bazy: https://www.techpowerup.com/vgabios/ Flasher odpowiedni ? https://www.overclockersclub.com/guides/how_to_flash_rtx_bios/
 6. Wgraj oryginalny bios. ETH używa kontrolera pamięci i samej pamięci karty. Ustawienie poboru mocy i mh/s zależy od użytkownika i oczywiście karty.
 7. Użycie GPU 99% - tak ma być. Na RTX 2060 były takie same ustawienia sterownika Nvidii i w grze ? V-sync w sterowniku Nvidii ustawiony na Fast ? - tak go zaznacz i zatwierdź. W grze wyłącz V-sync.
 8. Podmień plik "profile" w folderze w zainstalowanym AF https://www.sendspace.com/file/7xbxl7 Proszę jeszcze raz dać monitoring. Sterownik Nvidii nie masz czasem na AAx8 ?
 9. Pokaż co wyświetla GPU-Z. Bios wgrany dotyczy karty ? Monitoring z Hwmonitora też byłby mile widziany.
 10. Pokaż monitoring użycia CPU i GPU w jakiejś grze. Afterburner ma OSD. Przykład:
 11. No przecież używki są od 700zł do ceny kosmosu: https://www.olx.pl/oferty/q-gtx-1060-6gb/?search%5Border%5D=filter_float_price%3Aasc
 12. 1060 6GB szukaj. Tylko co najmniej dwa wentylatory, bo jeden będzie za głośny - w końcu 120 Wat jakoś trzeba oddać.
 13. Nie pendrive. tylko pamięć RAM :) Patrząc na testy, 3600MHZ CL16/16/16/30/300 CR2 jest już takim minimum, a zarazem bardzo przyzwoitym timem. U siebie na 8700 nonK mam 3866MHZ CL16/16/16/30/300 CR2 i jest przyzwoicie. 4000MHZ przy CL19 będzie wolniejszy, czyli walczyć o co najmniej 3600MHZ z jak najniższym CL.
 14. No i teraz pingowanie poproszę. Szybkość łącza OK.
 15. Pokaż wynik z speedtest: https://www.speedtest.pl/ Mój przykładowy wynik: https://www.speedtest.pl/wynik/281640208 A po teście otwórz CMD i wpisz komendę: ping 192.168.0.1 i klik Enter. Do Twojego rutera zostaną wysłane pakiety i otrzymasz ich odczyty. 1ms jest najlepszą wartością. Jeżeli ten test będzie zgłaszał więcej niż 1ms, to podmień kabel internetowy z komputera do rutera/modemu. Można tez zaktualizować sterownik LAN do Twojej płyty głównej - w sumie to podstawa. To dotyczy połączenia komputer -> modem/ruter i powrót. Teraz w CMD wpisz komendę: ping www.google.pl i kilik Enter. Tym razem zostanie wysłany pakiet do serwera google i otrzymasz odczyty. Powinny być w granicach 10/20 ms. Pokaż wyniki obu pingowań.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.