Jump to content

leven

Stały użytkownik
 • Content Count

  2031
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

leven last won the day on January 22

leven had the most liked content!

Community Reputation

91 Dobra

About leven

 • Rank
  Uczestnik
 • Birthday June 22

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

10327 profile views
 1. Pokaż monitoring, gdy komputer jest obciążony. Pobierz i uruchom Hwmonitora i pokaż tabelkę: https://download.cpuid.com/hwmonitor/hwmonitor_1.43.zip
 2. Wygląda na to, że nie jest widoczny sektor rozruchowy systemu na dysku z obecnym systemem. Prawdopodobnie czeka Ciebie instalacja systemu i nawet dobrze, bo nowa płyta wymaga swoich sterowników. A jak masz na tym obecnym dysku jakieś ważne pliki, to go podepnij pod inny komputer i przegraj na inny dysk. Po zmianie płyty głównej i tak musisz aktywować system na nowo, bo klucz jest przypisany do biosu płyty. Tutaj nieco więcej: https://support.microsoft.com/pl-pl/windows/ponowne-aktywowanie-systemu-windows-10-po-zmianie-sprz%C4%99towej-2c0e962a-f04c-145b-6ead-fb3fc72b6665
 3. Pompkę na procesorze podłączyłeś do płyty głównej ? Wydaje się, że pompka nie działa dla tego masz takie wysokie temp. procesora. Dysk z systemem podłącz jako jedyny, drugi odłącz. System ze starej płyty głównej jest obecnie ?
 4. Tak spięte równolegle poprzez przejściówkę. U siebie pomierz jaka chłodnica może wejść na TOP i takie chłodzenie kup. Tutaj mały ranking AIO z 2020: https://terdeals.com/pl/ranking/403/ranking-top-5-najlepszych-chlodzen-wodnych-do-procesorow
 5. Brałeś pod uwagę wentylatory SLIM ? U siebie miałem na chłodnicy 140mm dwa wentylatory SLIM w push-pool i świetnie się spisywały. Taki wentylator ma 12mm grubości.
 6. Dziwne, że to jeszcze działa :P Wymień na coś porządnego z zapasem mocy, to będzie na lata.
 7. Odczytaj model zasilacza i podaj tutaj, to się go sprawdzi. Widać, że karta potrafi docisnąć linię 12Volt stąd problem.
 8. Tylko nie dotykaj pinów w sockecie CPU i slotach DIM. To co opisał kolega wyżej, to pady na spodzie CPU i krawędzi modułów RAM.
 9. Co to za zasilacz ? Ta płyta posiada gniazda 4 pin i 8 pin dla procesora. Wejdź w manuala do płyty głównej i poczytaj, jakie są potrzebne wtyki do zasilania procesora. Obstawiałbym raczej 2x4/1x8 pin wtyki do zasilania procesora. Ta czwórka może być potrzebna do wysokiego OC, ale to tylko przypuszczenie. Sprawdź to w manualu.
 10. To jest radiator z zagiętymi finami od góry, żeby wymusić przedmuch od początku do końca karty. Tam jest potrzebna turbinka wdmuchująca powietrze w poziomie. Świetne rozwiązanie do małych obudów, bo ciepło wyrzucane jest poza budę, ale musi być turbinka !! W pasywie to się ugotuje ten wynalazek.
 11. Musiałbyś się podzielić monitoringiem ze swojego blaszaka. Pobierz i uruchom Hwmonitor i pokaż całą tabelkę - pewnie trzeba na dwa razy zrobić fotkę bo duża jest. https://download.cpuid.com/hwmonitor/hwmonitor_1.43.zip Dysk też by trzeba obejrzeć czyli pokaż smart z dysku. https://antyweb.pl/program-do-sprawdzania-dysku/
 12. Możesz wykonać test w OCCT "Power" i dać wyniki ? To ułatwi wybór zasilacza do 3080 RTX. https://www.ocbase.com/
 13. W tym przedziale cenowym można się pokusić o Evgę 1060 6GB: https://www.olx.pl/oferta/karta-graficzna-evga-geforce-gtx-1060-6gb-gddr5-06g-p4-6163-kr-CID99-IDHRthQ.html#5e850ca1c1 Zadzwoń do sprzedającego i sprawdź ofertę. U mnie 1060 6GB sprawuje się wyśmienicie, do 1080p jest w sam raz. 1060 6GB to bardzo udane karty z jak na tamte czasy pojemną pamięcią Vram. Nawet obecnie 6GB Vram jest zadawalające.
 14. Inne gry też generują taki objaw ? Uruchom w pętli jakiś wymagający benchmark i obserwuj ekran. Jak się problem pojawi, to opisz go tutaj, coś się pomyśli.
 15. No przecież nie pisałem o zasilaczu 1200W, tylko o zapasie mocy i taki 600W będzie na styk do konfigu GTX1080Ti + I7 9700 + reszta bebechów. Zobaczmy wynik OCCT "POWER" od autora tematu. Do RTX 3070 powinien być OK.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.