Skocz do zawartości

wujek_edzio

Stały użytkownik
  • Liczba zawartości

    64
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez wujek_edzio

  1. Ok, mam teraz pytanie: czym różnią się podane niżej lapki, oprócz wielkości dysku? http://www.x-kom.pl/p/160505-notebook-laptop-15-6-lenovo-ibm-g500s-2020m-4gb-1000-dvd-rw-gt720m.html?partnerid=100647409&sm12=MjM=&ts=1388696377&token=335f4b262e6f2d6a3144453a79669efe http://www.x-kom.pl/p/167889-notebook-laptop-15-6-lenovo-ibm-g500s-2020m-4gb-500-dvd-rw-gt720m.html# EDIT: Laptop zakupiony, temat nieważny. Dla potomnych- zakupiłem Lenovo G500C czyli 2020m+HD8570M. Pozdrawiam.
  2. Rozumiem, tak więc procesor intela jest wydajniejszy od amd, są jednak jakieś potwierdzające to testy? Zagłębiłem się jeszcze odrobinę w temat grafiki i analizując wyniki tych kart dostępne tutaj: http://www.notebookcheck.pl/NVIDIA-GeForce-GT-720M.90440.0.html http://www.notebookcheck.pl/AMD-Radeon-HD-8570M.87063.0.html to karta nvidii wydaje się być lepszą. Czyli kombinacja intela i nvidii jest lepsza? Mam już straszny mętlik w głowie.
  3. Witajcie, otóż potrzebuję laptopa w cenie do 1500zł, charakteryzującego się jak najwyższą możliwą wydajnością (również graficzną, gdyż zamierzam pograć). Do wyboru jest Lenovo G505 i Lenovo G500S. Pierwszy ma na pokładzie procesor AMD A4-5000M, 8GB RAM, Radeon 8570 + 8330 oraz baterię 6-komorową 4400 mAh. Drugi zawiera w sobie procesor Intel Pentium 2020M, 4GB ram, Nvidię GT 720M + Intel HD Graphics oraz baterię 4-komorową 2800 mAh. Pierwszy: http://www.x-kom.pl/p/160818-notebook-laptop-15-6-lenovo-ibm-g505-a4-5000m-8gb-1000-dvd-rw-hd8570m.html Drugi: http://www.x-kom.pl/p/160505-notebook-laptop-15-6-lenovo-ibm-g500s-2020m-4gb-1000-dvd-rw-gt720m.html?partnerid=100647409&sm12=MjM=&ts=1388696377&token=335f4b262e6f2d6a3144453a79669efe Kwestia minimalnej różnicy w cenie nie ma tu znaczenia. Generalnie mam problem ze znalezieniem porównania tych dwóch procesorów, niby AMD ma 4 rdzenie, ale jest niżej taktowane niż Pentium, nie wiem również jak z wydajnością pojedynczego rdzenia zegar w zegar. Druga kwestia- grafika. Nie mam pojęcia, która jest lepsza. I ostatnia, 4gb ram jest akceptowalne, jednak widzę, że G500S ma mniejszą baterię, nie wiem jednak, czy różnica w czasie działania będzie diametralnie różna. Jednak najważniejsza jest wydajność. Co polecicie?
  4. Stoi sobie od paru dni kilkadziesiąt metrów od mojego domu. Jakiś Pontiac, niestety modelu nie znam, choć przypomina GTO pierwszej generacji.
  5. Rozmontowałem wczoraj układ by zrobić mały przegląd po 5 miesiącach użytkowania i zrobić to co powinno być zrobione od początku. A przynajmniej część tego. Nie ma żadnych rewolucji. Na wjeździe do pompy prostą złączkę choinkową zastąpiłem kątową 90 stopni. Trójnik tak jak był, czyli przed nią. Swoją drogą, odpowietrzenie układu przy takim jego umiejscowieniu to dość niefajna robota, powietrze zachowuje się tak jakby wcale go tam nie było (co w sumie nie powinno dziwić). Co ja się namęczyłem z tym, szkoda gadać... Przemyślałem jeszcze raz pomysł z fillportem. Zalewałoby się fajnie, ale żeby to miało ręce i nogi, trójnik chciałbym dać zaraz przy wylocie z chłodnicy, i podciągnąć kawałek węża do wlewu. Tyle tylko, że wtedy nie miałbym mozliwości machania nim przy odpowietrzaniu, co skutecznie dyskwalifikuje takie rozwiązanie. Tak to teraz wygląda: Pompka trochę krzywo, bo za mocno skróciłem powrót z chłodnicy. Ale przynajmniej ładnie wibracje amortyzuje. Skróciłem też trochę wąż na odcinku pompa-> cpu. Słowo na temat płynu. Petrygo, prócz ceny, wcale nie lepsze od gotowych płynów. Oto kawałek węża, który łączył dotychczas trójnik z wlotem do pompy: Syf da się wytrzeć. Ale po co to wycierać, jak za 10zł mogę wymienić wszystkie węże i jescze zostanie na docinki. Taki plusik używania tanich węży :lol2: Z innych rzeczy, wymieniłem przewód sata na niebieski z jedną kątową wtyczką. Nieco lepiej w porównaniu do poprzedniego, który dosć mocno się odznaczał na tle reszty. Wentylatory na chłodnicy przełożyłem tak, że teraz na nią dmuchają. Zmiana temperatury żadna. Jeszcze co do wentylatorów. Przperowadziłem swego czasu testy z kanapką i wyszło na to, że nie daje to specjalnego spadku temperatur. W moim przypadku nie daje więcej jak 1 stopień mniej. Co ciekawe, w trakcie tych kombinacji okazało się, że chłodnica z zamontowanym tylko jednym wentylatorem puszczonym na 5v radzi sobie równie dobrze, co z dwoma. To tyle opowieści z dotychczasowego użytkowania układu. Jakoś ta obudowa zaczyna mnie męczyć, czuję, że czas na jakąś zmianę. Może przesiądę się w coś innego, a może zostanę przy tej. To zależy, czy wymyślę coś na jej przód, co byłoby możliwe do wykonania w warunkach domowych. Zobaczy się.
  6. Płytka wypas, ciekaw jednak jestem jak rozwiążesz chłodzenie mostków :) Czyżby jakiś customowy bloczek? Na marginesie, cieszy mnie to, że pokazujesz ile starszej już dzisiaj generacji sprzęt może dać funu :) Niby większość klocków nowa, ale mam wrażenie, że "duch starej platformy" nadal pozostaje i to mi się podoba ;) Swoją drogą, masz samozaparcia chłopie- siedzieć o tej godzinie na forum i na dodatek dziubać posty... :D
  7. Gdzieś mi to umknęło. Jak już pisałem, zaciekawiony czekam co to będzie dalej :)
  8. Backplate jak najbardziej ok! Czekam na rozwój sytuacji :) Dwie małe sugestie. Niebieski przewód SATA lecący do góry trochę nie pasuje do ogółu. I ułóż w końcu te przewody, bo szpecą niemiłosiernie! :wink:
  9. http://www.denikomp.pl/samsung-dysk-hdd-hd502hj-35-500gb-7200rpm-16mb-sat%283,30280,11646%29.aspx Oczywiście to najskrajniejszy przypadek, jaki udało mi się znaleźć. Co nie zmienia faktu, że ceny za 500gb są absurdalnie wysokie. EDIT: Dla potomnych screen strony z dnia napisania posta Bild: f3.13k63cw.png - abload.de
  10. wujek_edzio

    LC by Zedmen Rev. 4.1

    I właśnie dlatego zdjąłem komputer z biurka :) Poza tym, kawał dobrej roboty. Można prosić fotkę z zamkniętym bokiem?
  11. Do wyrównywania dość głębokich rys w lakierze na swojej obudowie używałem takiego oto specyfiku: Bild: p7032819resized8up6.jpg - abload.de Efekty? Porównaj te dwa zdjęcia. Na pierwszym widać, gdzie został ów specyfik położony, a na drugim, jak to wygląda po malowaniu (patrz na górę obudowy) : Bild: p7042844_resized8kr5.jpg - abload.de Bild: top_resizedhka8.jpg - abload.de Myślę, że do zapaćkania grawerunku powinien się nadać. Ale ostrzegam! Potrzeba cholernie dużo cierpliwości, ponieważ kit po wyschnięciu jest dość oporny i ciężko go dobrze zeszlifować (o ile robisz to ręcznie). Szlifowałem papierem wodnym 400, potem tam gdzie mi się chciało przejechałem jeszcze 1000. Stosik zużytego papieru ze zdjęcia sprzed malowania widoczny po prawej stronie powiększył się dwukrotnie od momentu zrobienia zdjęcia :) Należy przed malowaniem wszystko dobrze wysuszyć, i kłaść w miejscach mało podatnych na wszelkiego rodzaju wygięcia, bo inaczej popęka. Przy malowaniu trzeba naprawdę się postarać i położyć dość dużo warstw lakieru, ale wiadomo, uważać na zacieki. Na bocznym panelu widocznym na drugim zdjęciu doskonale widać, co się dzieje, gdy warstw jest za mało :) Jednak jeśli wszystko wykona się należycie dobrze, niemożliwym będzie zauważenie miejsc, gdzie się go położyło. Po prostu znika. Nabyłem w jednym ze sklepów branży budowlanej (nazwy nie podam by nie zostać posądzonym o reklamowanie :) ) za bodajże niecałe 10 zł jako alternatywę dla zwykłej szpachli samochodowej. Ciekawie wygląda tył z tymi wszystkimi kątówkami :lol2: Edit: Po wysłaniu tego posta pojawił się kolejny Twój. Co do obawy przed nierównościami. Papierem 400 czy 1000 naprawdę ciężko będzie Ci zrobić jakiekolwiek nierówności w backplate, ba w szpachli ciężko jest je zrobić :) Polecam użycie jakiegoś twardego, płaskiego klocka, na który można nałożyć papier. Jest dużo wygodniej i palce tak nie bolą :wink:
  12. Miło słyszeć, dzięki ;) Fillport jest w planach od początku, zapewne w trakcie kolejnych modyfikacji się pojawi. Ułożenie węży jest podyktowane brakiem złączek kątowych w układzie. Chyba, że macie propozycje jak to zorganizować przy obecnych złączkach. Co do wodowania grafiki- poluję na jakiś budżetowy blok. Sądzę, że gdy będzie zwodowana, ułożenie węży zmieni się na lepsze. Właśnie, jak sądzicie, obecna chłodnica pociągnie dodatkowo grafikę? Jasny pasek nad płytą to boczny panel, którego nie pomalowałem. Oczywiście z czasem stanie się czarny ;) Myślę, że zamiana miejscami pompki i zasilacza może dać wymierny efekt przy maskowaniu węży, ale przewody wychodzące z zasilacza będą szpeciły. Zasilacz przy takiej operacji musiałbym obrócić wentylatorem w stronę tacki, bo inaczej mógłby się nieco dusić- odległość pomiędzy nim a zamkniętym bocznym panelem mogłaby być zbyt mała (a więc przewody znalazłyby się na górze bocznej ścianki zasilacza, czyli odwrotnie niż jest teraz). Dodatkowo, wydaje mi się, że obecne ułożenie pompki pomoże przy wodowaniu grafiki, aczkolwiek pomyślę o zamianie, ponieważ mogłoby to umożliwić ciekawsze zorganizowanie powrotu z chłodnicy do pompki. Wszystko to jest na razie w planach, bowiem przyszedł wrzesień, a to oznacza mniej czasu na prace :) Poza tym wrzesień to wydatki, a więc na razie gromadzę fundusze. Niemniej jednak będę konsekwentnie i w miarę swoich możliwości dążył do rozbudowy układu i postaram się was o tym informować ;)
  13. Witajcie Jakiś czas po zakończeniu prac nad poprzednim modem, zacząłem myśleć nad kolejnymi przeróbkami. Tym razem postanowiłem przystosować budę do chłodzenia wodnego. Co prawda samego chłodzenia w planach jeszcze nie było, ale wiedziałem, że jest to tylko kwestia czasu i kompa i tak kiedyś zwoduję. Należało się więc do tego przygotować :) I tak oto, gdy nieco się wzbogaciłem, postanowiłem spróbować swoich sił w LC. Są to dopiero moje początki, więc z najlepszymi układami nie ma porównania. Poza tym duży wpływ na efekty miała kasa. A raczej jej ograniczona ilość :D Z tego miejsca chciałbym podziękować użytkownikowi ivanov, który rozwiał wiele moich wątpliwości i udzielił wielu rad. Dzięki! Przejdźmy więc do sedna sprawy. Na początek, co siedzi w środku: CPU Athlon II x3 445 GPU Gigabyte Radeon HD5770 RAM Goodram 2x2GB 1333MHz Mobo Asrock M3A770DE PSU Fortron FSP500-60APN Buda pozostała ta sama. Części LC: Blok CPU MNP Prison Pro V4 Acetal Chłodnica Black water Advanced 122 rev. 3.0 Pompa Phobya DC12-220 Wąż Black Water PVC Flexi 10/13 Clear (a.k.a. tani wąż po 5zł za metr :D ) Złączki choinkowe NK12 Wentylatory SilentiumPC Zephyr 120 x2 (obudowa) oraz Arctic Cooling F12 x2 (chłodnica) Pasta AC MX-2 Trójnik :) Na początek budę należało znowu pociąć Szpachlą wyrównałem nierówności w poprzednim lakierze. Potem została pomalowana (na czarny mat). Zasilacz z góry powędrował na dół, do przodu, by zrobić miejsce na chłodnicę. Jest tam go teraz tyle, że mógłbym zrobić kanapkę z chłodnicy i Triebwerków :D W spodzie został wycięty otwór na wentylator 120mm, z tyłu z kolei wyciąłem całkiem spory kawał metalu, bowiem obudowa miała tam jakby „uskok” uniemożliwiający wycięcie normalnego otworu. W miejsce wycięcia wstawiłem nową, płaską blachę z otworem pod 120mm wentylator. Zarówno na spodzie jak i z tyłu są zamontowane Zephiry. Tylny został dodatkowo wzbogacony o 4 białe diody. W oknie klasycznie, plexi. W tacce na płytę główną wyciąłem dodatkowy otwór by móc swobodnie schować kable wychodzące z zasilacza. Wyszedł nierówno więc nie dam zdjęcia :D Na topie obudowy otwory pod wentylatory zostały zasłonięte 14cm grillami. Pompka została przykręcona do kawałka plexi, ponieważ bezpośrednio pod nią jest otwór pod wentylator zasilacza. W planach było położenie go wentylatorem w dół i postawienie na nim pompki. Jednak po zamontowaniu koszyka na dyski okazało się, że braknie na nią miejsca. Koszyk musiałem zamontować, bo gdyby dysk znajdował się w zatoce 5.25, utrudniałby ułożenie węży przy chłodnicy. Mógłbym ją co prawda zamontować króćcami w drugą stronę, ale niezbyt mi się to podobało. Tak więc zasilacz zamontowałem tak jak jest teraz, a otwór został. Pod plexi z pompką jest podłożona gąbka. Użyte węże są strasznie sztywne i dość mocno prężą, jeden z nich napiera trochę na kartę graficzną. Jej stockowe chłodzenie lekkie nie jest, przez co wygięła się trochę w dół. Kilka fotek z montażu i zalewania układu: W wężach płynie mieszanka Petrygo i wody destylowanej w stosunku 60:40. W butli wyglądała na trochę bardziej niebieską. Do montażu bloku użyłem śrub M3 docinanych z gwintowanego pręta. Śruby dostarczone w komplecie były za grube, by przełożyć je przez fabryczny backplate. Na początek by rozwiązać ten problem wystrugałem sobie taki oto backplate z większymi otworami (żeby nie ruszać fabrycznego- płyta na gwarancji) Wiem, wiem, piękny nie jest, ale to zdjęcie niedopracowanej jeszcze wersji. Jakoś tam się to trzymało, ale nie ufałem materiałowi i na drugi dzień ruszyłem cztery litery do metalowego po cienkie śruby. Nakrętki takie nijakie, bo motylków tego rozmiaru pan w metalowym nie miał. Podkładki po to, by nakrętki nie powpadały do sprężyn :D Tu minus dla producenta bloku. W celu zabezpieczenia stopy bloku nakleił on na nią papierową taśmę, po której zdjęciu zostały kropki z kleju. Bez użycia benzyny ekstrakcyjnej usunięcie ich to istna katorga. Myślę, że dużo lepiej sprawdziłaby się ochrona w postaci jakiejś folii ze słabiej trzymającym klejem. Mimo to uważam, że wykonanie bloku stoi na odpowiednim poziomie, a sama niklowana stopa po odczyszczeniu prezentuje się pięknie. Podczas dokręcania złączek na bloku zrobiłem kluczem niezbyt piękną rysę, ot taki dodatek. Na przyszłość muszę bardziej uważać :D Nie ma jeszcze zaślepek PCI, bo planuję tam jakąś pleksianą zabudowę. Jeśli jednak odechce mi się jej robić, poszukam zaślepek :D Malowanie boku to moja największa porażka. Położyłem za mało warstw. Dodatkowo szpachla wciągnęła trochę lakieru i zostały po niej brzydkie plamy. Ale to się poprawi. Kiedyś. Kilka dodatkowych fotek: Bym zapomniał, temperatury: Idle (temp. otoczenia 29 stopni, przy niższej oscyluje wokół 35 stopni): Stress (temp. otoczenia 26 stopni): Wszystkie wentylatory są na 5v i nie zamierzam tego zmieniać. Ważna jest dla mnie cisza. Wszelkie opinie mile widziane ;)
  14. Otóż to. Co chciałem pokazać? A no to, że w życiu oprócz różnorakich utrapień potrafią również wystąpić miłe rzeczy. Chociażby taka właśnie uśmiechnięta podobizna ludzkiej twarzy na dekielku puszki z tuńczykiem. Widać, nie wszyscy potrafią coś takiego zauważyć. Nie każdemu muszą się moje zdjęcia podobać i szanuję to, ale, z całym szacunkiem, krytyka "bez jaj" i naparzanie w minus przy moim poście niewiele wnoszą do tematu.
  15. :) Edit: Czyżby na lekkie zabarwienie humorystyczne nie było już miejsca w tym temacie? :mur:
  16. Kontroler jest ok. Pastę niech Ci doradzi ktoś bardziej obeznany w temacie, choć patrząc po testach to AS5 nie wypada źle.
  17. Jak masz już wentylację budy i nie przeszkadza Ci jej głośność to po co kombinować z jej wymianą? Zaoszczędziłeś trochę kasy na chłodzeniu to możesz sobie kupić jakiś regulator w zatokę 5.25 żeby teraz to wszystko ładnie wyregulować. I pastę jakąś.
  18. Swego czasu też mnie ten kręciołek denerwował. Zrobiłem taki myk, że wymieniłem go na pierwszy lepszy 92mm z PWM. Efekt? W idle praktycznie niesłyszalne chłodzenie, a w stresie niecałe 50 stopni (pod warunkiem dobrej wentylacji budy- u Ciebie jest całkiem ok, ja mam wdmuciach!ące 80mm@5v i wydmuchiwanie przez zasilacz, a wentylator w nim ma niezbyt duże obroty, mogłoby być lepiej). Co prawda 3800rpm przy takim wentylatorze generuje spory hałas, ale nie jest to już takie piłowanie silnika, a po prostu ostry szum powietrza. Jeśli chcesz minimalnym kosztem, to takie rozwiązanie jest ok. Teraz zamontowałem chłodzenie ze starego durona na socket a kombinując zapinkami. Zrobiłem to dlatego, że ten radiator ma wypolerowany spód i jest przystosowany do wentylatora 80mm, mogę więc spokojnie zastosować przejściówkę na 92mm (na boxowym radiatorku trzymało się "na słowo" za jedną śrubkę). Trzyma się stabilnie, temperatury pod obciążeniem minimalnie jeszcze spadły, a wentylator trzyma się lepiej. To jest takie trochę kombinowanie z braku kasy, myślę, że u Ciebie sprawi się dobrze chłodzenie do którego link podał Pietia(lania), jest to jedne z lepszych na rynku a nowe takie kosztuje ponad 150zł. W końcu radiatory się nie zużywają, kupno używanego nie powinno być wielkim ryzykiem. Propozycja z Xigmatekiem też jest ok. Sam musisz zdecydować, choć ostrzegam, że wyciszanie kompa to taka wredna czynność, że jak uciszysz jeden podzespół to zaczynasz słyszeć inny i tak dochodzisz to tego, że słyszysz piszczące cewki w monitorze :lol2: Edit: zaczynam w sobie odkrywać zapędy do pisania tasiemcy :razz:
  19. Tyż prawda. Nawet Borygo trochę syfi :wink:
  20. Nie wibruje teraz ta pompa aby za mocno? Masterkleery przy tygonach rzeczywiście wyglądają jakoś dziwnie, choć gdybym nie zobaczył tych dwóch węży obok siebie wypełnionych płynem to różnica byłaby pewnie niezauważona... Tą pleksi malowałeś sam, czy kupiłeś już taką?
  21. Pewnie, powszechnie wiadomo, że wc tanią zabawą nie jest. Sam ciułam na układ i raczej jeszcze trochę mi zejdzie...
  22. Widzę, że założyłeś na ramie chłodzenie ac, do chłodzenia go wodą chyba w końcu nie doszło? Fajnie się prezentują te enermaxy na chłodnicy ;)
  23. Gdzie trzymasz teraz dyski? Szukam ich i znaleźć nie mogę :) Biały top na grafie wg. mnie trochę szpeci, ale po za tym małym szczegółem, cały projekt od początku mi się podoba. Jak rozumiem powietrze do obudowy jest wpychane przez tę mniejszą chłodnicę, nie powiększa to jakoś drastycznie temperatur?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...