Skocz do zawartości

Santander

Stały użytkownik
  • Liczba zawartości

    42
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez Santander

  1. Cześć, 

    Aktualnie buduję swój nowy zestaw, ale trochę mnie przyblokowało i nie mam pomysłu zupelnie. Chcę go oprzeć na ryzenie 5 3600, dobrałem kilka podzespołów ale czy będą dobrze współgrały? Póki co wygląda to tak

    Procek: AMD ryzen 5 3600 4.2 ghz

    Ram: corsair vengance RGB pro 3200mhz ddr4 16gb, 2 kości 

    Dysk: ssd Samsung 860 Evo 500gb. Będzie tylko ten

    Plytka: MSI B450 gaming pro carbon, wersja z antena na dual Channel w WiFi 2.4/5ghz

    Nie mam pojęcia jaki zasilacz do tego włożyć (szukałem z corsair 550W) oraz planuje włożyć chłodzenie wodne z corsair, na 3 radiatorach w celu późniejszego upgradu do np ryzena 7 albo i 9 jeśli fundusze pozwolą. 

     

    Co do grafiki, przeglądałem zestawy polecane. Zaciekawiła mnie karta zotac geforce rtx 2070 super AMP 8gb ddr6 256bit. Po opiniach jest ona cicha z wydajnym chłodzeniem. Czegoś takiego szukam ale cena trochę mnie powala. Jeśli możecie polecić jakiś zamiennik który będzie równie cichy i nieco mniej efektywny ewentualnie. 

     

    I ostatnia rzecz, karta dźwiękowa. Jaka polecacie? Nie jestem audiofilem ale chciałbym osiągnąć dużo lepsza jakość dźwięku niż ta z realteka.. Lubię pooglądać filmy na podpiętych głośnikach wokół ale dźwięk to póki co... 

     

    Z góry dzięki za rady

  2. Witam.

    Jestem posiadaczem poniekad gamingowego laptopa Acer Aspire VX15 i planuje do niego podlaczyc przez HDMI duzy monitor dla lepszego komfortu ogladania filmów i gry.

    Specyfikacja

    -Geforce GTX1050 4gb

    -RAM 8gb

    -i5 7300HQ

    Pytanie. Istnieje jakiekolwiek ryzyko, ze laptop ucierpi na podlaczeniu monitora? przykladowo -> https://www.amazon.co.uk/ASUS-Curved-Monitor-FreeSync-AuraSync/dp/B0777X5MDT/ref=sr_1_7?s=computers&ie=UTF8&qid=1524083397&sr=1-7&keywords=alienware+monitor  

    Chodzi o jakas granice wielkosci i poboru mocy podlaczanego monitora. Zastosowanie to glownie ogladanie filmow oraz rzadziej gra w srednio wymagajace tytuly. Bylbym wdzieczny za wszelkie rady i informacje.

  3. Ustawilem > restart > bez zmian, jedynie pulpit dluzej sie wczytuje.

     

    W biosie nie znalazlem opcji zmiany trybów, ale widzialem IDE w niektorych miejscach, wiec pewnie jest tak ustawiony.

     

    @Taka ciekawostka. W msconfig ustawiłem w opcjach boot, timeout z 30 sekund na 3, czarny ekran zdaje sie trwa krócej po takim zabiegu, nawet powiem ze o wiele krócej.

     

    @Ciekawostka dwa: Przypomniało mi sie, ze podczas formata usuwalem wszystkie dane, no instalacja na nowo. formatowałem obie partycje i rozpocząłem instalacje. Gdy juz było gotowe wszystko, miałem tylko jedną partycję o rozmiarze 221Gb, drugą gdzieś wcięło ale z pomocą google teraz mam dwie, tak jak trzeba.

     

    Przed ustawianiem widocznosci drugiej partycji system pytał mnie, którego windowsa ma uruchomic, było 2x win7. Potem to znikło. Moze to ma jakis wpływ? System dalej wybiera?

  4. Pobrać to:

     

    AMD Chipset Driver (include chipset \ sata raid driver) @po pobraniu wszystko jest Amd Catalystem, który mam

     

    Czy Któreś z tych?:

     

    AMD SATA AHCI Driver (Preinstall driver, press F6 during Windows* setup to read from floppy)

     

    AMD SATA RAID Driver (Preinstall driver, press F6 during Windows* setup to read from floppy)

     

    @Taka sama sytuacja, same pliki bez mozliwosci instalacji.

  5. Jak to zrobic? Myslalem, że kazdy włączony program korzysta z 4, tak jak jest wyswietlane.

     

    Próbowałem ustawić rozruch systemu z 4 rdzeni a nie 1, ale w sumie bez zmian.

     

     

    @Okej, odznaczylem opcje 1 rdzenia w msconfig, restart > 4 rdzenie w uzyciu. Po calkowitym uruchomieniu (do pulpitu), działa płynniej ale  czarny ekran przy ładowaniu systemu dalej stoi około 30 sekund. Róznica taka, że mogę kursorem ruszać :F

  6. Zużycie procesora podczas przeglądania internetu: 1-9%, czasem skoki do 29% ale doslownie na sekunde. Pod obciazeniem tak jak na zdjeciu poniżej, skoki od tej wartosci do 99-100%

     

    Wersja sterownika: 6.1.7601.17514

     

    W managerze urzadzen w zakladce motherboards tak było napisane, takze to chyba to. Jesli nie, to proszę o jakiś program. Everest nie wykrywa, ponieważ po instalacji brakuje mu plików, byc moze moj system sobie je zjada...

    post-186092-0-95133400-1419603266_thumb.jpg

  7. Witam. Ostatnio, czyli 3 dni temu zrobiłem formata, który przebiegł bez zadnego problemu. Niestety podczas ładowania systemu po czarnym ekranie z logiem windows, powinien się pojawic ekran powitalny, ale u mnie jest to czarny ekran z nieruchomym kursorem na środku. Trwa to z pol minuty i wtedy dopiero pojawia się ekran powitalny....

     

    System instalowałem na nowo,, Windows 7 home premium x64, wszystko czyste, sterowniki aktualne.  Próbowałem uzyc opcji "repair system" przez bootowalnego pendriva z systemem, ale nie wykrył nic. Przed formatem na zasyfionym komputerze nie było tego problemu.

    Być może ma to związek z innym problemem, który teraz opiszę:

     

    Jakiś czas temu zauważyłem, że jeden z dwóch wiatraków na karcie graficznej sie nie kręci, wymaga popchnięcia palcem ale wtedy i tak widać że jest lekko "ospały" względem tego drugiego. Zauwazylem to przy okazji "awarii" monitora. Nie chcial sie wlaczyc, pomoglo wyjecie i wsadzenie pamieci RAM. Wyczyscilem dokladnie oba wiatraczki, no ale to nic nie daje. Zdarzyło się raz tak, że podczas włączania komputera, popchnąłem delikatnie wiatraczek i co zauwazylem, że radiator na procku sie zatrzymał. Zmniejszyłem jego obroty pilocikiem i ruszył, ale zaniepokoiłem się tym.

    -Komputer czyszcze regularnie
    -Pasta wymieniana jakis czas temu, tylko pytanie co ile trzeba ją wymieniać?
    -Na grafice na 90% nie ma past do wymiany
    -Nie było nic podkręcane
    -Czasami słyszę nawet przeglądajac strony, że wiatraki przyspieszają jak gdybym uruchomił najnowszą produkcję na skrajnie wysokich detalach. Zwalniaja i znowu przyspieszają. Tak w kółko.
    -Działanie gier trochę gorsze. Częstsze zacinki
    -Czasem przewijając strony, "pływają" przez kilka sekund, domyslam sie ze cos z grafiką

     

    Póki co sprawdziłem stan dysku. Poniżej kilka zrzutów z temperatur, napięć i po testach dysku twardego i specyfikacja:

     

    Procesor: AMD Phenom II x4 955 3,2Ghz

    Płyta główna: Gigabyte GA-970A-UD3 AMD 970/SB950 AM3+

    Grafika: Gigabyte Radeon HD6850 1Gb ddr5 (GV-R685OC-1GD)

    Zasilacz: 500W, OCZ StealthxStream2

    RAM: GoodRam 3 kości 2gb, 2gb i 4gb

     

    @Przed chwią po restarcie, wiatraczek na grafice bardzo przyspieszył i zwolnił, potem już w miarę ok. Nigdy tak nie było.

    post-186092-0-88105300-1419594196_thumb.jpg

    post-186092-0-19529000-1419594203_thumb.jpg

    post-186092-0-34567400-1419594211_thumb.jpg

    post-186092-0-95050700-1419594215_thumb.jpg

  8. Problem został rozwiązany. Okazało się, że przy montażu radiatorka pamięć RAM się poluzowała. Myślałem, że ona ma tam spoczywać w miarę luźno, ale po przeczytaniu instrukcji do płyty głównej okazało się, że trzeba mocno docisnąć. Pomyślałem wtf i zadziałało.

     

    Jeśli ktoś ma ten problem, wystarczy docisnąć pamięć.

  9. Tak, obie podłączone. Wiatrak również prawidłowo. Problem w tym, że od jakiegoś czasu przestała się świecić dioda na mobo, ale komp i monitor działał wtedy normalnie. Śmieszne jest też to, że wiatraczek z tyłu komputera nie działał po podłączeniu,a teraz śmiga aż miło. No nie wiem. Myślę, że chyba płyta padła, ale obym się mylił.

  10. Radiator montowałem bardzo ostrożnie, z instrukcją ;f. Niestety nie mam możliwości sprawdzenia na innym monitorze.

     

    W necie znalazłem kilka rzeczy. Np. jeśli procesor jest uszkodzony to komputer się nie uruchomi. Z kolei jeśli płyta główna padła to wiatraki nie działają. Nie wiem czy to prawda, ale jeśli tak to można te 2 podzespoły wykluczyć, tak jak pisałem. Przy montowaniu nie ma mowy, żebym coś złamał itp. Nie i tyle ;]

  11. Po 10 godzinach nerwów i bezsilności, proszę Was o małą pomoc. Dzisiaj wymieniłem radiator na procesorze i jakimś dziwnym trafem monitor nie reaguje. Włączy się, no signal i wyłączy się. Dodam od siebie, że płyta główna, procesor i karta graficzna, oraz monitor są sprawne. Kable wszystkie podłączone.....w czym problem? Jakaś magia. Czytałem o jakichś nabrzmiałych kondensatorach, ale wszystkie wyglądają normalnie.

     

    Kable od monitora i do grafiki też sprawne, bo tego samego dnia, 3h wcześniej używałem komputera i wszystko działało.

     

    Jakieś pomysły?

  12. Odczyty z HWMonitora i speedfana.

     

    Dołączona grafika

     

    Dołączona grafika

     

     

     

     

     

    Możliwe, że ja źle sprawdziłem w tym biosie. Sprawdzę jeszcze raz. Karta graficzna była chłodna podczas 10 minutowej gry. Zasilacz i płyta główna też, ale radiator już nie.

     

    Z tym działaniem był problem przy starych częściach. Odłączyłem zasilacz, żeby podłączyć nowy, mocniejszy. Okazało się, że płyta nie ma 1 wejścia. Odłączyłem, po czym podłączylem na nowo ten stary i komputer się nie chciał uruchomić.

     

     

     

     

    Tutaj na screenie widać wyraźnie te 2V ;]

     

    Dołączona grafika

×
×
  • Dodaj nową pozycję...