Jump to content

chimera_1

Stały użytkownik
 • Content Count

  65
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

-1 Negatywna

About chimera_1

 • Rank
  Uczestnik

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Zgadzam się z toba. Wszystkie "wspomagacze" cofania, jazdy, czujniki światła czy deszczu to kolejne zbędne bajery bez których można się obyć. Ba! Gwarantuję, że dobry kierowca będzie hamować lepiej niż ABS (który nota bene mnie osobiście wkurza, zwłaszcza zimą!), systemy kontroli trakcji nie są tak idealne jak się je reklamuje (ESP lubi się mylić, zwłaszcza przy nadsterowności). Uważam, że fajnie, że technika poszła do przodu, mamy elektrycznie opuszczane szyby, poduszki powietrzne i wspomaganie kierownicy, ale niedlugo dojdzie do tego, że prowadzenie samochodu ograniczy się do zapięcia pasów i wprowadzenia do komputera adresu pod który chcemy się udać. A wtedy to człowiek stanie sie dodatkiem do samochodu...
 2. chimera_1

  Crysis 2

  Może czekali na to, żeby któryś z producentów wypuścił kartę graficzną która obsłuży w pełni te "nieziemskie" efekty :> Ale chyba szybko się nie doczekają, to wypuścili betę. Nie zdziwię się jeśli po komentarzach testerów premiera przesunie się o pół roku...
 3. Polecam waszej uwadze film "The boat that rocked" (po polsku: "Radio Łódź", kolejne kiepskie tłumaczenie). Film jest o nielegalnej rozgłośni radiowej mieszczącej się na łodzi dryfującej u brzegów UK. Jeśli lubicie klimat lat '70 i '80, a przede wszystkim starego rocka - i jeśli macie ochotę się przy tym dobrze pośmiać to koniecznie sobie go "wypożyczcie" w wypożyczalni :)
 4. chimera_1

  Crysis 2

  Chyba jednak zostaję przy Killzone ;p
 5. Oczywiście, że nie zrobi nikt auta które będzie za 20 lat wygladać jak nowe. Nie dlatego że nie da się. Da się, tak samo jak można zrobić telewizor który będzie działać przez 20 lat. Niestety żadna firma się tego nie podejmie, bo byłby to strzał samobójczy.
 6. maxymili, plusik za skojarzenie :) Skoro wiemy już gdzie jest biedota i urzędnicy, to musimy znaleźć jeszcze miejsce dla imigrantów. Wskazówką dla wyboru 'miejsca' będzie kolor skóry Araba albo Hindusa :D Żeby nie było że nawołuję do nienawiści etnicznej, to w następnym poście postaram się wrzucić zdjęcie kotka ;) Jeszcze jedna uwaga - z tego co pamiętam organiczna teoria państwa pochodzi z wcześniejszego okresu renesansu, natomiast rozpropropagowali ją A.Comte i Herbert Spencer w XIXw. Socjalizm oczyuwiście zaadaptował ją dla siebie żeby udowodnić klasie robotniczej, że są przyszłością narodu ;p
 7. Nie wiem czy nowotwór. Takie skojarzenie - można porównać urzędy w kraju do prostaty :D Jest potrzebna, ale kiedy robi się za duża zaczyna być męczącym obciązeniem dla organizmu, przez co nie pracuje on efektywnie. Polska ma właśnie przerost prostaty - ale to i tak nic w porównaniu do Grecji będącej ekstremalnym przypadkiem rozrostu prostaty tak, że stała się większa niż organizm. Noi umarł w butach :>
 8. Jeśli cytujecie klasyków, to podpowiem coś. Był taki pan, jeden ze współtwórców nowoczesnej socjologii - Max Weber. Opracował teorię w myśl której biurokracja ma naturalne tendencje to powiększania się, a nie redukcji. Co zaś w chwili kiedy dany urząd przestaje być potrzebny? Biurokracja sama znajduje sobie powody do dalszego istnienia. Idąc do dowolnego urzędu widzicie kolejny, ślamazarny to pracy, etc. Ale Ci ludzie tam pracują, naprawdę. Tylko, że większość ich czasu marnuje się na zajęcia które są kompletnie niepotrzebne, głównie papierkowe formalności na zapleczu. Dlaczego tak jest? Bo oni MUSZĄ to zrobić, sami sobie znajdują zajęcia by nie posądzono ich o nicnierobienie. Biurokracja w większości zajmuje się sama sobą, dopiero na drugim miejscu jest petent.
 9. Havoc , teraz wyciszasz ten samochód? Rozumiem, że tylko dwoje drzwi. Jakie są koszta takiego zabiegu?
 10. chimera_1

  Crysis 2

  To w Crysisie jest właśnie porażające - skoro trudno znaleźć maszynę, która obsłuży pierwszą część na full detalach, to czego spodziewać się po drugiej części... Ciekawe, czy z perspektywy firmy opłaca się tworzyć produkcję przeznaczoną dla wąskiego grona odbiorców z najlepszymi komputerami? Czyżby ratowała ich tylko dystrybucja gry na konsole?
 11. Plusik dla Ciebie, m4r. Mądrze gadasz i do rzeczy.
 12. Cieszę się, że już koniec o dieslach, E95 i LPG :) Nowe samochody oczywiście są bezpieczniejsze pod względem konstrukcyjnym. Nie chodzi tylko o strefy zgniotu ale i obecność poduszek powietrznych, które dawno temu były egzotyką, konstrukcje foteli, no jednym słowem wszystko. Gdyby jeszcze na tych fotelach siedzieli myślący kierowcy... Apropos konstrukcji przypomniała mi się anegdota, jakoby nasz polski Fiat 126p był najbezpieczniejszym samochodem świata - wszak strefa zgniotu kończy się już na silniku ;)
 13. chimera_1

  Crysis 2

  Crysis to ja będę mieć na koncie, jeśli zdecyduję się na zakup komputera który tą grę uciągnie ;p
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.