Jump to content

Szawel

Stały użytkownik
 • Content Count

  3412
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

Szawel last won the day on January 26

Szawel had the most liked content!

Community Reputation

89 Dobra

About Szawel

Contact Methods

 • GG
  1622814

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Poznań
 • Zainteresowania
  elektronika.

Recent Profile Visitors

6285 profile views
 1. Gdzieś na YT ktoś porównywał wydajność kart po koparce z normalnie użytkowaną w PC i jak pamiętam wyszedł mu kilkunasto % spadek wydajności na karcie pokoparkowej na identycznych ustawieniach.
 2. Po 350zł można dorwać używane Corsairy 3600 CL 18. Nie lepiej? Na 2666 pewnie sporo zejdziesz z CL.
 3. Tak z ciekawości, to wchodzi zamiast gniazda w te same otwory montażowe? Też o tym myślałem (tyle, że QQLS) bo cenowo wychodzi mega dobrze. Co do ram ja bym nie liczył na XMP. Brał bym szybsze i sprawdzał ile mogę zejść z CL.
 4. Mam jeszcze pytanko o adapter. Mam konkretnie Ten. Na razie wsadziłem sam dysk. Czy jest sens zakładać ten radiator na niewiadomej jakości termopadach, które dodatkowo nie będą miały styku z dyskiem tylko z nalepką producenta której nie można odkleić przez gwarancję? Zastanawiam się czy efekt rozproszenia ciepła nie będzie odwrotny od oczekiwanego i nie lepiej jak sobie siedzi taki "goły" z dostępem do powietrza. EDIT: W zasadzie po temacie. Termopady jakie są w zestawie nawet nie dotykają radiatora. Dali takie cienkie, że zostaje prawie 1mm przerwy ?
 5. Ja tam mam już 2 zwykłe stare i dobrze znane Markusy i z tego co patrzyłem do 1k nic lepszego bym nie kupił.
 6. Szawel

  RAM DDR3

  Powinny same ustawić się względem najwolniejszej. CL najlepiej będzie wtedy ustawić ręcznie.
 7. Tylko nowe mobo + 10100 i UP. RX też sobie daruj i bierz używane 1070 i UP (choć obecne ceny to jakaś nie śmieszny cyrk). Stare platformy tylko jeśli zamierzasz je sobie zostawić na zawsze jak np. ja. Tylko przepłacisz.
 8. Tu i tu drogo. A2000 500GB chodzi po 230-250zł a powinien za jakieś 220zł w przeliczeniu na 1GB. Mam wersję 1TB kupioną za 445zł bez żadnej promki.
 9. Szawel

  Cyberpunk 2077

  Ja z kolei jestem kompletnie rozczarowany samą grą jako konstrukcją. Bugi to bugi, w końcu je połatają. Dopóki lecisz questy i nie zwracasz uwagi na świat to jakoś to da się przełknąć, ale gdy zaczniesz eksplorować to momentalnie bije po oczach atrapa i wydmuszka miasta. NPC stojący wiecznie w 1 miejscu i ciągle gadający to samo lub łażący bez celu od waypointa do waypointa. Mnogość lokacji które aż kopią w oczy, że tam miało być coś więcej, że coś planowano i przerwano prace. Jakby pewnego dnia na rok przed terminem przyszedł PM i powiedział, słuchaj, zapisz to co masz i oddaj bo musimy
 10. Nie lepiej Ci wyjdzie zostawić to onkyo i kupić regulowane remie do monitora? Koszty znacznie mniejsze i problem się rozwiązuje.
 11. Jeśli faktycznie obrabiasz sporo większych plików to jedynie warto zweryfikować jaki SSD posiadasz i/lub dołożyć do niego NVMe na przelotce PCIe. Nawet jeśli zmienisz platformę, to dysk sobie przełożysz w M2 więc go nie tracisz. CPU wg. mnie nie ma sensu bo i7 3770K to wydatek ponad 500zł obecnie u chińczyka, czyli więcej niż nowe i3 10100 4/8. Tu już raczej trzeba myśleć o sprzedaży kompa zapewne na części i nowej platformie 6/6, 6/12. Pytanie o jakim budżecie mówimy. GPU to obecnie zupełnie nie ma co dotykać, bo ceny poszybowały do absurdalnych poziomów.
 12. Znam tego MSI, ale właśnie przez brak regulacji góra/dół go odrzuciłem. ;/
 13. Tak celowałem w tego AOC. Problem w tym, że 24G2U jest kompletnie niedostępny w sklepach. Czytałem też, że z tej trójki to iiyama ma najbliższe prawdzie odwzorowanie kolorów tyle, że trzeba go skalibrować bo fabrycznie jest dramat. W Acer i AOC niby są przerysowane pod "gejming" za czym też nie przepadam. Acer mnie mocno odrzuca przez te historie z pixelami i z doświadczenia osobistego tragiczne podejście polskiego oddziału firmy do klienta.
 14. Cześć. Szukam drugiego monitora "do wszystkiego". Chodzi o rozsądny kompromis w granicach 1000zł wg. poniższych wymagań: 1. Ma trochę uzupełnić to czego nie ma obecny Dell U2417H, (czas reakcji, odświeżanie, kontrast), 2. Jednocześnie nie musi mieć tego co Dell U2417H ma (np. USB 3.1, przejście DP na kolejny ekran), bo nie muszę duplikować funkcji, 3. Na ten moment istotna jest dla mnie stopa z pełną regulacją położenia ekranu, 4. Jednocześnie muszę mieć VESA 100x100, ponieważ na koniec roku się przeprowadzę i tam chcę oba monitory powiesić na regulowanym ramieniu
 15. Kupiłem jednak A2000 1TB + konwersje. Łącznie z konwersją wyszło mi 60zł więcej w stosunku do MX500 1TB a jeśli najprawdopodobniej w 2022 zmienię platformę, to dysk już mam. Do tego czasu wg. mnie 60zł dopłaty za transfer 1600/1500 (niestety tylko PCIe 2.0) w stosunku 500/500 dla SSD SATA to nie był najgorszy deal. EDIT: Odniosę się jeszcze do nieodczuwania różnicy pomiędzy dyskiem SSD SATA w AHCI a NVMe w grach. Jak pewnie większość myślałem, że nie zauważę różnicy. Przed chwilą z ciekawości wywaliłem CP2077 z 850 EVO i zainstalowałem na A2000. Wszelkie przycinki przy gwałtownych ob
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.