Skocz do zawartości

aCold

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

aCold's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputacja

  1. Błędy czasami tylko występują uruchomienie za uruchomieniem. Póki co od kiedy pisałem tego posta, nie zdarzyło się. Chłodzenie procesora to mniej-więcej coś takiego http://www.komputronik.pl/product/148137/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/CoolerMaster_Hyper_TX3_EVO.html (mój ma tylko 2 po każdej stronie te miedziane pręty do odprowadzania ciepła). Z nawiewem bardzo ciężko, gdyż chipset jest pod kartą graficzną, a ona jest umieszczona "do góry nogami" czyli wsysanie powietrza ma od dołu. Oto moja płyta:
  2. Procesor trzyma się w granicach 35 stopni. Chipset się dość grzeje. Gdy dotykałem radiatora po skanowaniu modułów, był gorący. Nie wiem gdzie sprawdzić jego dokładną temperaturę. Co ile zmieniać te kości? Kiedy mogę uznać, że jest "zdrowa"?
  3. Podjąłem. Ustawiłem częstotliwość, którą podałeś i napięcie. Nie wiem jak zmieniać te CL9 itp. więc timingi zostawiłem na auto. Jeśli chodzi o skanowanie, to zrobiłem pierw masowe, a następnie kość po kości.
  4. Tak więc. BIOS najnowszy. Sterowniki do karty graficzne aktualizowane na bieżąco, a ich reinstalacja pomagała chwilowo. Co do czyszczenia płyty głównej i sprawdzenia przewodów robiłem to wielokrotnie (czyszczenie sprężonym powietrzem). Zaraz wykonam S.M.A.R.T. Dysku i podam wszystko. Tą grafikę posiadam od grudnia 2012, ale wydaje mi się, że błędy się już wcześniej pojawiały. Jeśli nawet to grafika, to co robić? Reklamować? Sprzedać i pozostać przy starszej (tą starą jeszcze mam). Szkoda by mi było jej sprzedawać i wracać do dawnej. Ewentualnie co zrobić, by nie powodowała problemów? PS. Wyjęcie jednej kości nie pomaga.
  5. Witam. Od dość dawna męczę się z "bluescreenami" występującymi w moim komputerze. Miałem Windows 7, kiedy się to zaczęło. Zainstalowałem 8 - problem nie ustawał, po jakimś czasie system był już rozsypany do takiego stanu, że nie szło go uruchomić. Znajomy podsunął mi pomysł, że mogą się uszkadzać moduły pamięci operacyjnej, lub dysk. Robiłem skanowania memtestx86 i faktycznie wysypało błędami przy 2 modułach(mam 2 moduły kingston Hyper X po 2 GB i jeden też Hyper X jakieś ciut starszej serii, ale te same taktowania, czyli 1600 MHz.) Wróciłem na 7, a uszkodzone moduły zareklamowałem. Dostałem nowe. Przez ten czas komputer był tylko na tym jednym module 2 GB. Po otrzymaniu nowych przez jakiś czas jeszcze był spokój. Teraz dalej. Nie wiem, czy to ich wina, czy płyta główna jest niekompatybilna z którymś podzespołem. Przy skanowaniu dysku nie wykryło żadnych błędów. Drugi znajomy kazał ustawić sztywne FSB, zrobiłem to i nic nie pomogło. Oto specyfikacja mojego komputera: Procesor AMD Phenom II x4 955 Black Edition 3.20 GHz Pamięć Kingston Hyper X 1600 MHz (3 x 2GB z tym, że jeden moduł jest ciut starszy) Dysk: Seagate 1TB (nie pamiętam dokładnego modelu) Karta grafiki EVGA GeForce GTX 670 2GB Płyta główna ASUS M4N68T Zasilacz Chieftec CTG-500-80P ma on 500W. Zamieszczam poniżej kilka zdjęć z Bluescreenami. Bywają one w różnych momentach (gry, internet). Ostatnio dzieją się też takie rzeczy, że ekran po prostu gaśnie. Wiatraki chodzą, a później następuje reset. Po resecie pojawia się czasem hasło OVERCLOCKING FAILED, mimo że jedyne, co tam zmienione mam to te FSB na sztywne i taktowanie pamięci na 800 MHz (efektowne 1600). Dodam, że kilka dni przed tym powiadomieniu o OC ustawiałem tak i bez problemu działało. Zdarza się też, że po BlueScreenie, gdy naciskam reset, lub wyłączę całkiem komputer i po chwili chcę go uruchomić, to obroty wiatraków są takie bardzo wolne. Słychać, że chodzą ciszej niż przy normalnej pracy i tak bez końca. Gdzie powinno to być przez chwilę, a następnie powiadomienie z BIOS POST o sprawdzeniu sprzętu i rozruch. Proszę o pomoc. Z komputera nie idzie czasem skorzystać dłużej niż 5 minut. Pozdrawiam. http://sendfile.pl/24254/view/DSC_3460.jpg http://sendfile.pl/24255/view/DSC_3463.jpg
×
×
  • Dodaj nową pozycję...