Jump to content

shakal84

Stały użytkownik
 • Posts

  171
 • Joined

 • Last visited

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  sie biorą dzieci ?:P

Recent Profile Visitors

3911 profile views

shakal84's Achievements

Rookie

Rookie (2/14)

 • Reacting Well Rare
 • First Post Rare
 • Collaborator Rare
 • Dedicated Rare
 • Conversation Starter Rare

Recent Badges

10

Reputation

 1. Tak w tej płycie SATA jest od nr 1 i tam mam podpięty HDD systemowy, pod SATA 2 jest podpięty inny HDD na gry dane itp pod SATA 3 i 4 są podpięte dyski z których chce zrobić RAIDA. W porcie SATA AsMedia A1 jest podpięty tylko jeden dysk HDD. Czyli łącznie mam 5 HDD.
 2. Chciałem sobie zrobić na zapasowym kompie RAID 1 z dysków HDD 500 GB TOSHIBA na płycie ASUS H270. Konfigurator widzi tylko dyski podpięte pod porty SATA 1 i 2 z tym że pod SATA 1 i 2 mam dysk systemowy i jeszcze inny. Podczas konfiguracji na początku pokazuje wszystkie dyski, a później tylko te dwa pod SATA 1i 2. Tak ma być ? RADIA 1 można robić tylko na portach SATA 1 i 2 ? 3,4,5,6 nie są dostępne ? https://naforum.zapodaj.net/2dd619b55d19.jpg.html https://naforum.zapodaj.net/f5f96204f895.jpg.html https://naforum.zapodaj.net/14bee895fd30.jpg.html
 3. Pisze o zgniłych Morelach ?
 4. Czy cena lub forma płatności wpływa na czas realizacji zamówienia? Niezależnie od formy płatności wszystkie zamówienia realizujemy zgodnie z chronologią w naszym systemie wysyłkowym. W X-kom może i tak ale morele już robi co chce i oszukuje. Jeżeli to prawda ==> ja zamówiłem 4 grudnia za 3800 zł gość po wyżej 12 grudnia z tym że za 1000 zł więcej i dlatego on już ma a ja nie hehe to dopiero świństwo ?
 5. AB SA stwierdziło że reklamacje może przyjąć tylko od firmy która zakupiła sprzęt bezpośrednio w AB S.A i posiada ich fv. Po za tym każda firma nawet upadła powinna się wywiązać z obowiązku gwarancyjnego. Serwis ESC się odezwał i kazał wysłać numery karty i skan dowodu zakupu, (tak też zrobiłem) po za tym napisał że sprzedawali karty gainwarda z 2 letnią gwarancją, ja im na to odpisałem że na pudełku karty jest widoczna 3 letnia gwarancja i jak się to ma do ich upadłości względem producenta (gainward) ciekawe co odpiszą hehe. EDIT: OK Serwis ESC odpisał tak: "Witam. Dwuletni okres odpowiedzialności sprzedawcy upłynął, tylko serwis warunkowy, koszt spedycji płatny. Reklamację karty proszę zgłosić poprzez formularz: http://www.esc.pl/information.php?info_id=11&osCAdminID=179fa300b7e83ab20d2e5be9865040d8&osCAdminID=245fe4deb034f50da913bed09ac5a9c0 Zatwierdzenie zgłoszenia nastąpi po wpisaniu poniższych warunków pośredniczenia w reklamacji w polu uwag w zgłoszeniu. "Towar ma ponad 24 miesiące, odpowiedzialność sprzedawcy wygasła, tylko odesłanie do serwisu producenta przez ścieżkę dystrybucji, zgoda na wymianę na inny model karty (nie słabszy wydajnościowo), innego producenta, bez terminu realizacji, koszt spedycji (x2, do serwisu gwaranta, przesyłka zwrotna do Pana) - 40 zł" Po wypełnieniu zgłoszenia postaramy się pomóc w realizacji reklamacji, szczegóły przekażemy w kolejnym emailu po wypełnieniu zgłoszenia. Pozdrawiam" Więc rozumiem że w tym przypadku gwarancja była by zrealizowana za 80 zł po wpisaniu w uwagach powyższej formułki hmm... ciekawe.
 6. Dostałem odpowiedz z Niemieckiego serwisu ( wcześniej prosili abym podał nr S/N karty) i masz rację dystrybutorem mojego Gainwarda jest AB. SA a wiec kolejny mail z zapytaniem będę pisał tam.
 7. Cześć Wczoraj wystawiłem swojego GTX 1080 Ti na sprzedaż, karta od gainwarda zakupiona w ESC a te jak wiadomo już nie istnieje. ESC po mimo zakończenia działalności niby nadal prowadzi serwis ale jak się okazuje tylko do dwóch lat od sprzedaży towaru. I tak mnie zaskoczyli bo okazało się że nie mam już prawdopodobnie gwarancji na kartę. Napisałem do nich w tej sprawie i zobacze co odpiszą o ile w ogóle I teraz do sedna sprawy, myślałem że skoro ESC już nie istnieje to będzie można wysłać kartę ( w razie awarii bo akutalnie karta smiga bez problemowo) do producenta czyli Gainwarda w Niemczech a tu gów... kicha ! Producent przyjmuje GPU tylko od pośredników cóż rozczarowałem sie hehe. I pytanie którzy producenci dają możliwość bezpośredniego załatwienia ewentualnej gwarancji nawet po upadku sklepu w którym się kupiło GPU ? Wiem że kiedyś świetnym serwisem i wsparciem chwaliła sie EVGA jest tak nadal czy coś się zmieniło w tym temacie ? EVGA nadal ma świetny serwis ? pytam bo przy kupnie następnego GPU nie chce mieć takich ewentualnych problemów
 8. Panowie jaka najlepsza karta używana do 300-350 zł RX 470 570 będzie OK czy może coś z NV ?
 9. Sprawdz jeszcze jak sprawa ma się w jakimś innym benchmarku np 3D mark 2013. https://benchmarks.ul.com/3dmark#windows podaj końcowy wynik.
 10. Zerknij tutaj ==> klawisze ctrl+f i ustawiasz odpowiednio punkty voltażu i zegara. Nie wiem jakimi zakresami napięć operuje RTX 2080 Ti koledzy wyżej pewnie będą wiedzieć. Z RTX-em będzie podobnie.
 11. I jak sprzęt działa po wymianie zasilacza ?
 12. Sprawdz jak wyglądają temperatury karty graficznej i procesora w spoczynku jak i podczas grania, sprawdz też jak wygląda obciążenie procka i karty podczas spoczynku, może złapałeś jakiegoś wirusa, bitcoina albo coś w tym stylu.
 13. Witam Od paru dni mam problem z grami w multi player w BF1 po prawej stronie ciągle widać czerwone ikony połączenia internetowego po mimo iż ping jest na poziomie 50-60 a fpsy stałe. W Starcraft 2 podczas gry na multi gra co sekundę ścina ( w single jest OK). Czytałem iż może to być problem z gubionymi pakietami. Zrobiłem test programem Win MTR po kilkanaście minut i tak to wygląda ==> Mam jeszcze prośbę do Was mogłby ktoś z Was zrobić test (jakieś 15 min) tym programem Win MTR i wrzucić tutaj foto jak to wygląda na sprawnie działającym internecie ? Prosiłbym o użycie tych samych stron czyli interia.pl i allegro.pl. dla pewności. I w razie czego będę miał porównanie dla pomocy technicznej. link do programu ==> http://winmtr.net/download-winmtr/
 14. Polecam MSI GTX 1070 Gaming X jest naprawdę cicha nawet podczas gry w BF1 na 64 graczy z ustawieniami ultra ;)
 15. Polecam G.Skill Rip Jawsy 3600 MHz CL 16 smigają bez problemowo na XMP u mnie z Asrock Gaming 6. Zresztą są zgodne z QVL Asrocka.
×
×
 • Create New...