Jump to content

keicaM

Użytkownik
 • Posts

  7
 • Joined

 • Last visited

keicaM's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

-10

Reputation

 1. No właśnie na tym drugim PC był i5-2500. W życiu nie przypuszczałem, że zrobi to taką różnicę... Cóż, wygląda na to, że jak pojadę do rodzinnego domu, gdzie tamten PC stoi to wezmę ze sobą i3 z nowego PC a wrócę ze starą i5. ;) Patrzę też na ceny tego i5 i pojęcia nie mam dlaczego jest on teraz 150zł droższy niż był w marcu 2011, kiedy go kupowałem?
 2. Kupiłem niedawno Sapphire HD7850 1GB OC i chyba mam z nim problem. Pierw zainstalowałem catalysty 12.10 i chciałem przetestować na stockowych taktowaniach Battlefield 3. 1920x1080 preset high (bez AA) i to był dramat. Na Firestormie patrząc przez całą mapę ok 30 fps i strasznie choppy. Wywaliłem Cat 12.10, zainstalowałem 12.11 i spora poprawa, ale nadal w tym samym miejscu potrafi spaść do 32-35fps. Zrozumiałbym takie wartości na presecie ultra. Zacząłem zabawę z zegarami i tu kolejne niemiłe zaskoczenie. Najwyższymi stabilnymi taktowaniami są 1025/1275 na 1.200V (wyżej w uniginie pojawiają się artefakty), ale w BF różnica za duża nie jest. W Unigine Heaven na ustawieniach 1920x1080, teselacja normalna, shadery wysokie, anisotropy 16x, AA off na tych taktowaniach 56.8fps, score 1410, więc chyba normalnie. Jest jednak małe ale, obraz w uniginie nie jest płynny, są takie mikrozacięcia w większości scen i fps'y wyświetlane w prawym górnym rogu "skaczą". Benchmark tych skoków nie rejestruje i w tym okienku w prawym dolnym rogu fps'y są stabilne przy tych mikrozacięciach. Nie nastawiałem się na niewiadomo co w przypadku tej karty, ale myślałem, że w 1920x1080 na presecie high bez AA to bez jęków i krzyków bardzo komfortowo pogram, ale komfortowo to ja co najwyżej na zamkniętej mapie np. metro mogę pograć. Dodać tutaj muszę, że na innym PC ze starym GTX460 na tych samych ustawieniach żadnych problemów nie było i fps'y na otwartych mapach tak nie spadały. Słowo daję, że w tej chwili to bym wolał wywalić z kompa HD7850 i wsadzić tego GTX'a. Garść dodatkowego info: i3-3220 @ 3.3GHz (wątpię w bottleneck, CPU usage na ~60% w BF'ie, GPU sprawdzone w MSI Afterburnerze dochodzi do 100%) 8GB RAM 1333MHz zasilacz be quiet L8 530W temperatura w idle'u 33C, po kilkudziesięciu minutach w Uniginie 66C po OC Mam nadzieję, że coś doradzicie i da się z tym coś zrobić bo w tej chwili jestem bliski zwrotu całego kupionego zestawu (bo chyba nie mogę części zamówienia zwrócić?).
 3. Tak mogę, ale czytałem opinie tych, co tak zrobili i stwierdziłem, że nie chcę mieć takiej kwoty zamrożonej tygodniami. :)
 4. Tak sobie właśnie wczoraj czytałem opinie o nich i mają takie wpadki, które niestety do rzadkości nie należą. Zawsze wydawali mi się solidnym sklepem, chociaż tak dużych zakupów u nich jeszcze nie robiłem, wysoko w wyszukiwarkach cenowych tyle lat, doszedłem do wniosku, że skoro wyszukiwarki tak długo z nimi współpracują to musi być ok. Pewnie w większości przypadków jest, ale odsetek zamówień wadliwych jest wysoki. Przykro mi, że padło na ciebie _Niski, mi pozostaje kciuki trzymać, że wszystko z moimi trzynastoma produktami będzie w porządku. Wczoraj jeszcze się wkurzałem, że mają tak beznadziejne czasy realizacji zamówień, ale po tym co się oczytałem wczoraj i tym co napisałeś dzisiaj to będę niezmiernie szczęśliwy jeśli w ogóle dojdzie do mnie wszystko zgodne z opisem, nowe i nieuszkodzone. Głupi byłem bo wybrałem przelew z góry na konto i kasa już poszła, gdybym wziął za pobraniem to bym dzisiaj chyba zrezygnował z zakupu u nich.
 5. Napisałem w pierwszym poście, że chciałbym uniknąć składania przez oddział krakowski, ponieważ naczytałem się trochę o ich braku kompetencji, tudzież składaniu "na odwal się". Koniec końców problemu nie będzie bo zdecydowałem się złożyć zestaw samodzielnie, przynajmniej wiem, że wszystko zostanie podłączone prawidłowo. Gdybym uznał, że na wszystkie moje pytania odpowie zapewne przemiła pani na infolinii to w pierwszej kolejności bym tam zadzwonił. Nauczony doświadczeniem mogłem wątpliwej przyjemności próbę dodzwonienia się na infolinię pominąć. Dziękuję mrwhoope za rzeczową odpowiedź, a reszcie za posadzenie mnie obok leniwców za bycie pragmatykiem. ;)
 6. Chociażby dlatego, że jest po 17:00 i już nikt nie odbierze. Po drugie szczerze wątpię czy pani na infolinii będzie wiedziała czy przy odbiorze osobistym wszystko pakują w jedno pudło. :)
 7. To mój pierwszy post na forum, zatem witam i jednocześnie przepraszam za taki temat, ale nie znalazłem podobnego, a zapewne sporo osób tutaj miało z tym sklepem do czynienia i będą znali odpowiedź na kilka pytań. :) Zakup nowego komputera dla każdego mniejszego lub większego entuzjasty PC to wydarzenie, na które czeka się z wypiekami na twarzy. Nic dziwnego, że każdy chciałby aby nastąpiło ono jak najszybciej i tu jest moje pierwsze pytanie. Składając pełen zestaw w morele.net i wybierając odbiór osobisty w jednym z netpunktów mniej więcej jak długi jest okres realizacji według waszych doświadczeń? Zależy mi na odebraniu sprzętu jeszcze w tym tygodniu, natomiast nie wcześniej niż w czwartek (wciąż czekam na wypłatę ;-) ). Jeśli zamówiłbym powiedzmy jutro, a uwinęliby się na środę to nie będzie problemem odebrać sprzęt później? Ostatnie pytanie: czy w przypadku odbioru osobistego wszystko jest zapakowane w jakieś większe pudło, czy dostaję te wszystkie pudełka oddzielnie? Jest to dość istotna kwestia bo nie dysponuję samochodem, a jeździć na raty przez pół miasta słabo mi się widzi. :) Zapytacie czemu nie wybiorę kuriera? Ano dlatego, że naczytałem się, że w przypadku wysyłki komputery są składane w Krakowie i że tamtejsi monterzy delikatnie mówiąc do najlepszych nie należą...
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.