Skocz do zawartości

marti_944

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

marti_944's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputacja

  1. Wybaczcie kolejny post pod postem, ale po kilku próbach wciąż nic... testowałem dziś BX-mody. I to ze dwa. Nic, nawet się procesor ciepły nie robił. Wróciłem do wersji z pierwszego postu i przynajmniej się procesor grzeje. Za to nie odpala . Ciężko powiedzieć co to może być. Macie jakieś pomysły ? Poprawię wszystko jeszcze raz i dam znać. Załóżmy jednak, że mod jest wykonany prawidłowo - dlaczego zatem może nie działać ? Czarny ekran i tyle... @EDIT: No i cóż. Kolejne dni minęły, kolejnych prób było z 8. Zaktualizowałem BIOS. Dwa razy. Do nieoficjalnej wersji (ROM.by), oraz do oficjalnej. Nic to nie dało. Zupełnie zerowy postęp. Dopiero wrzucenie wersji teoretycznie nieprzeznaczonej na moją płytę pomogło... uruchomić Celerona Mendocino 466MHz. Podsumowując: po wielu próbach, studiowaniu manuala do płyty (A-Trend ATC6240 v2.0 r06, z BIOS-em V3.0 r03 (według strony wimbios: 04/10/2000-i440BX-W977-62400000C-YB Atrend ATC-6240 V2.0 (PCB: R06))), wielu forów internetowych, zarówno o BX-modach, jak i samej płycie... okazuję się, że płyta teoretycznie nie może zejść z napięciem poniżej 1,8V, co jest nieco przydużą wartością, jak na nieprzetaktowanego Tualatina. Wiem, że ludzie uruchamiali na tych płytach Celerony 950MHz @~1200MHz, zatem sama częstotliwość jest możliwa do uzyskania. Osobiście obwiniam przejściówkę. Przy praktycznie wszystkich próbach procesor grzał się dość intensywnie, mimo to ekran był ciornyj. Robiłem nawet V-moda (zwarcie VID1 z VID2), żeby zbliżyć się do napięcia przyjmowanego przez płytę, ale to też nic nie daje. Spróbuję jeszcze raz moda PPGA->FCPGA2, bo może ten updejt BIOS-u coś tu zmienił. Macie jakieś sugestie ? :)
  2. Materdejo... po długich i żmudnych próbach uruchomienia tego Atrenda powiodło się. Przy próbie zastosowania moda z pierwszego postu wydarzyło się coś dla mnie po części niezrozumiałego... otóż przelotka odzyskała częściową funkcjonalność po tej modyfikacji! Odpala Celerona 366MHz i bez problemu daje się ustawić na 550MHz zworką na samej przejściówce (ten Celeron ma mnożnik 5,5, co oznacza tylko jedno - z szyny 66MHz robi się 100MHz, co jest dość dobrym wynikiem). Nie wiem jeszcze jak ze stabilnością, bo już padam na twarz po około 6-7 godzinach kombinowania . Usunę zatem obecną modyfikację (PPGA -> FCPGA2) i zainstaluję klasycznego BX-moda, od Qronia. Dzięki za odpowiedź . Przyznaję - robota satysfakcjonująca (choć to lutowanie było męczące), głównie dlatego, że spisuję sprzęt na straty, a jeśli uzyskam z niego więcej "powera", to tylko się cieszyć. Ogólnie rzecz biorąc, przypuszczam, że ta przelotka ma po prostu zimne luty i ta modyfikacja co nieco poprawiła. Dziwnym jest jedynie fakt, że nie odpala na niej Celeron (Mendocino ofkors) 466MHz, który pracował z nią około 10 lat bez szwanku. Mniejsza ze starymi Mendocino. Jeśli zdołam odpalić na tej płycie (przypominam - chip BX440) Celerona 1,2GHz, to zdaje się zysk wydajności w stosunku do VIA VT8601A (Apollo PLE133) będzie widoczny, prawda ?
  3. @EDITA: Ta płyta na BX440, to Atrend ATC-6240, z przejściówką ze Slotu 1 na S370 marki "Diana", model KAC1-17. Niestety - albo oba procesory, z którymi mogę przetestować tą przejściówkę są ufacone, albo przejściówka jest martwa. Bardziej obstawiam opcję nr 1, ponieważ na ten Soltek też nie rusz na owych procesorach. Atrend za to bezproblemowo odpala na Celeronie 300, Slot 1. W takim wypadku, na tej przelotce powinienem wykonać takiego moda, jak w pierwszym poście, czyż nie ? :)
  4. Witam! Wybaczcie, że odgrzebuję stary temat, ale mam kilka pytań w sprawie tej - swoją drogą świetnej - modyfikacji. Posiadam Celerona na jądrze Tualatin, taktowanego zegarem 1200MHz, aktualnie wetkniętego w jakąś mATX-ową płytę DFI. Problem w tym, że owa płyta jest tak bogato wyposażona, że nie posiada AGP . Mam też na stanie sprawną płytę SOLTEK SL-65D (na chipie VIA VT82C693, czyli, zdaje się, Apollo Pro 133). Płyta docelowo jest przeznaczona do pracy z Celeronami Mendocino, niby do 800MHz (co jest ciekawe, bo najwyższy model miał 533MHz). W instrukcji nie ma nawet słowa o obsłudze Pentium, hm. Teoretycznie chipset nie pozwala przeskoczyć tej wartości. Teraz pojawia się zasadnicze pytanie: czy jednak pozwoli ? Drugie pytanie - jeśli pozwoli, to którą modyfikację powinienem przeprowadzić ? Pytam, bo mam już ostry mętlik w głowie, tyle o tym czytałem . (Mam też gdzieś jakąś płytę na chipie BX440, ze Slotem1 i przejściówką na S370. Na tej prawdopodobnie nie byłoby problemu, ale z tego co pamiętam była ona uszkodzona, ale tego się jeszcze jutro upewnię.) Z góry dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam! m/
×
×
  • Dodaj nową pozycję...