Jump to content

ajayeti

Stały użytkownik
 • Content Count

  117
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

13 Pozytywna

About ajayeti

 • Rank
  Uczestnik

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Warszawa
 1. Czy ktoś może namierzył zaślepki do obudowy w miejsce wentylatora 140mm? Generalnie chodzi mi o coś, co oferuje Fractal Design do swoich flagowców - solidnego plastiku z wytłumieniem: Oczywiście opcja bez mat też wchodzi w grę, mogę sobie je dociąć i dokleić. W zamierzeniu efekt ma zakryć grille i pomóc w wyciszeniu obudowy. Gdyby ktoś z forumowiczów miał na zbyciu Fractalowe wynalazki - chętnie przyjmę :)
 2. ajayeti

  Grand Theft Auto V

  Rozwiązałem problem "GTAV.exe has stopped working" przez... podbicie voltów +0.1 na OC CPU. Wychodzi na to, że ta gra poddaje platformę testom stabilnościowym na innym poziomie. Zapewne ze względu na duży narzut pracy w przypadku starszych platform. Sprawdza się porzekadło, że nawet jeśli przez 48h katowania syntetykami wszystko jest okej, to nie oznacza 100% pewności. Moim zdaniem ten tytuł jest godnym reprezentantem testowym dla środowiska gier ;)
 3. ajayeti

  Grand Theft Auto V

  Dość przypadkowo znalazłem potencjalną przyczynę crashowania gry. Przerzuciłem BIOS z OC Genie mode na Normal, i... Gra przestała crashować. Generalnie moje OC procesora uważam za stabilne (24-godzinne katowania syntetykami oraz testy na grach, kilkumiesięczne użytkowanie i brak błędów). Tak czy inaczej, wyczyściłem BIOS i wprowadziłem podstawowe zmiany pod profil OC jak na filmiku: Do poprzednich wartości napięć pododawałem nieco dla pewności, sytuacja wraca do punktu wyjścia. Czy robię coś źle? Poza tym, czy niestabilne OC CPU nie skutkowało by jakimś poważniejszym objawem niż cra
 4. ajayeti

  Grand Theft Auto V

  Garść informacji od wsparcia technicznego Rockstar w odpowiedzi na błędy crashujące grę: Czy sposób 1 można wykonać, uruchamiając grę z opcją DX11 z linii poleceń? Mam wersję "kluczykową", non-Steam. Samo usunięcie plików i pobranie ich przez launcher nic nie zmieniło. Sposób 2 faktycznie pomógł, lecz gra na DX10... Jak do tej pory nie odczuwałem wczytywania tekstur, tak na DX10 często wchodzę do "czystej" instancji, gdzie samo wczytanie trwa dobre parę sekund. Na te spostrzeżenia otrzymałem odpowiedź:
 5. ajayeti

  Grand Theft Auto V

  W odpowiedzi na mój ticket dostałem info: Próbowałem profilaktycznie pozabijać wszelkie zbędne procesy, a następnie przy uruchomionej grze odpaliłem Miscrosoftowy Procees Explorer w poszukiwaniu programu korzystającego z wymienionych bibliotek. Nic mi się nie rzuciło w oczy, jacyś podejrzani?
 6. ajayeti

  Grand Theft Auto V

  Testowo uruchomiłem wersję torrent na początku, w ramach demo. Problem następował już wtedy, zdecydowałem się na kupno. Między instalacjami był format, także wykluczam winowajcę z pierwotnej instalacji. Próbowałem, wraz z nadaniem uprawnień administracyjnych i bez używania polskich znaków i spacji.
 7. ajayeti

  Grand Theft Auto V

  Próbowałem tego. Tak samo, jak odpalania z Safe Mode, jako administrator, downclocking sprzętu, ustawiania priorytetów w menadżerze zadań, stawiania systemu na nowo, bawienia się w panelu sterowania Nvidia, itd. Nie obserwuję tez memory leak'u. Jedyne, czego nie próbowałem to usunięcie gry i pobranie jej od nowa, ze względu na czas też przyjemności przez Social Club. Jak już czekam, to w sumie mogę spróbować, ale nie jestem pewien czy to coś zmieni. Początkowo chwilę naprawiło wyczyszczenie sterowników w trybie awaryjnym i instalacja tylko i wyłącznie sterownika graficznego, lecz jak tyl
 8. ajayeti

  Grand Theft Auto V

  Gra sama w sobie jest mega, ALE... Jestem jednym z grupy ludzi, którym się wysypuje. Próbowałem chyba każdej z metod w interwebach, R* zlewa tickety wsparcia technicznego, także poczekam jeszcze na update :/
 9. ajayeti

  Grand Theft Auto V

  Mam nadzieję, że to fixy na "GTA.exe has stopped working"...
 10. ajayeti

  Grand Theft Auto V

  Czy mógłby ktoś podzielić się spostrzeżeniami na temat optymalizacji ustawień graficznych? Co warto podbić a co przyciąć w kontekście mądrego wykorzystania sprzętu?
 11. Aktywacja telefoniczna polega na wprowadzaniu liczb do telefonu przez automat - z nikim nie rozmawiasz. Całość trwa jakieś 5 minut, nie ma się czego obawiać ;) Nie jest to nic nadzwyczajnego - posiadam licencje (1 wersja systemu - 5 urządzeń) z Dreamspark, i zwykle za każdym razem muszę to robić.
 12. Zadaj sobie jedno takie ważne pytanie: czy potrzebny Ci dźwięk przestrzenny. Jeśli bardzo, to poszukaj byle jakich, fajnych słuchawek do gier. Wszystkie są tak samo dobre w dźwięku, czyli takie sobie. Jeśli nie bardzo bardzo - w takich samych cenach dostaniesz dużo lepsze słuchawki muzyczne, które będą bić na głowę jakością dźwięku każde "gejmingowe".
 13. Popraw to formatowanie tekstu... Jeśli zależy Ci na muzyce, zrezygnuj ze słuchawek przestrzennych (7.1). Czy muszą być na USB? to zdecydowanie zawęża wybór na niekorzyść. Moja propozycja: Do muzyki Do gier Moja porada - kup słuchawki muzyczne i dokup mikrofon, np Zalman MIC-1. Jeśli bardzo zależy Ci na przestrzennych, to szukaj w "gejmingowych".
 14. ajayeti

  World of Tanks

  U mnie stopklatki na 8.9 były notoryczne, teraz sporadyczne. Obecna wersja trzyma fps, wygląda lepiej, generalnie na +.
 15. Dla audiofila Dla gracza Moja porada - kup słuchawki muzyczne i dokup mikrofon, np Zalman MIC-1.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.