Jump to content

Anaret3

Użytkownik
  • Content Count

    4
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Anaret3

  1. To znaczy, że nie będzie różnicy między sytuacją, gdy system będzie startował z dysku SSD na SATA a rozwiązaniem gdy startuje z dysku SSD M.2 umieszczonego w gnieździe PCIe 2.0 x 4? Uprzejmie proszę o wyjaśnienie jak to wygląda w praktyce.
  2. Nie tak dawno gdzieś otarłem się o informację, że w starszych płytach, można w UEFI BIOS zainstalować protokół NVMe i wtedy nie powinno być już problemów z uruchamianiem systemu operacyjnego z dysku SSD M.2 umieszczonego w gnieździe PCIe 2.0 x4 po zastosowaniu odpowiedniego adaptera. Jak to wygląda w rzeczywistości i jak to można zrobić? Jaka będzie wydajność dysku Plextor SSD M8PeN M.2 PCIe NVMe przy takim rozwiązaniu? Jakie mogą pojawić się wady i problemy? Jaki będzie spadek wydajności w stosunku do standardowego rozwiązania?
  3. Dotyczy to płyty gł. ASUS M5A97 EVO R2.0 Pamięć RAM DDR3 Kingston HyperX Genesis 2 x 4 GB 1866 (planuję zwiększyć może nawet do 32 GB) Procesor AMD Phenom II x6 1055 System operacyjny Windows 7 i Ubuntu 16.04 LTS ( do aktualizacji do najnowszej wersji). Najczęściej używany Ubuntu. Planuję zamienić dysk HDD na Plextor SSD M8PeN M.2 PCIe NVMe z wykorzystaniem adaptera. Jaki adapter najlepszy i najodpowiedniejszy?
  4. Dysk SSD M.2 PCIe NVMe na płycie gł. bez NVMe Po umieszczeniu dysku SSD M.2 PCIe MVMe za pomocą adaptera na płycie głównej bez protokołu NVMe (starsze płyty) czy: 1. Taki dysk będzie widoczny w systemie i będzie działał? 2. Czy z takiego dysku będzie startował system operacyjny? 3. Co z wydajnością takiego dysku? 4. Co należy zrobić aby system operacyjny mógł startować z takiego dysku? Jakie są rozwiązania? 5. Czy można zainstalować protokół NVMe na płycie głównej? Jak to zrobić? 6. Jakie są rozwiązania w przypadku, gdy płyta gł. nie ma NVMe a chcemy korzystać z dysku M.2 PCIe NVMe?
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.