Jump to content

Krzysztof1964

Użytkownik
  • Posts

    2
  • Joined

  • Last visited

Krzysztof1964's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputation

  1. Dzięki za odpowiedź. Nie bez podstaw pytałem o ESP. Tak sie składa, że od czasu do czasu przy wkładaniu Pendriva komputer mi się resetował, jakoś szczególnie często zdarzało się to mojej żonie, po jednym takim resecie nie wszystko wróciło do normy i było trochę strachu o dane. Może się wydawać trochę "rozdmuchany" ten mój zestaw ale mam nadzieję, ze poza wydajnością będzie stabilny a na tym najbardziej mi zależy nie mówiąc już o tym, ze mam 8xHDD, potrzebuję dobrego WiFi, dojdzie kontroler FireWire i najprawdopodobniej dodatkowa karta dźwiekowa (chyba, że zintegrowana spełni oczekiwania) no i jeszcze nie daj Boże jakieś sprzętowe wspomaganie video choć mam cichą nadzieję, że przy tej konfiguracji osiągnę realtime na czystym komputerze lub z pomocą OC.
  2. Witam wszystkich. Jestem w trakcie składania nowego komputera. Platforma 1150, procesor 4770K, zasilacz BQ Dark Power Pro 750W (moc wyliczona przez kalkulator na stronie Asusa), pamięci TridentX 1600 Mhz cl7 16GB, grafika 780 lub 7970 ewentualnie jakieś wrześniowe nowum od AMD (do zastanowienia i w tej chwili nie istotne). Komputer do gier, pracy biurowej oraz do montażu i obróbki wideo, tak się składa, że jestem filmowcem, co prawda nie profesjonalistą ale dość ambitnym amatorem. Komputer będzie pracował pod Win 7 64bit i Opensuse 64 bit z KDE w komplecie. Właściwie wszystko mam juz poukładane poza typem płyty głównej. Na placu boju pozostały Asus Z87 Deluxe oraz MSI Z87 Mpower, wyposażenie znam, ceny również, interesuje mnie stabilność, bezawaryjność oraz kilka szczegółów. Wiem, że na temat stabilności i bezawaryjności tych konkretnych modeli nic specjalnego jeszcze nie wiadomo ale kultura techniczna jednego i drugiego producenta w perspektywie ostatnich lat może byc wyznacznikiem ogólnej jakości więc mając na uwadze ten kontekst moje pytanie brzmi ASUS czy MSI? Opinia mojego zaprzyjaźnionego sklepu brzmi: absolutnie, zdecydowanie ASUS! Jednak sklep to sklep i mimo, ze zaprzyjaźniony to raczej podchodzę z rezerwą do ich opinii. Teraz te kilka szczegółów. Czy w biosie MSI można wyłączyć "secure boot"? Powinna byc taka opcja ale jakoś nigdzie nie znalazłem potwierdzenia. Na wszelki wypadek pytam, w Asusie jest. Kolejna rzecz, która mnie zaciekawiła to zabezpieczenia antystatyczne USB w Asusie. Bez względu czy to marketing czy rzeczywista cecha chciałbym się dowiedziec czy w Mpower również coś takiego zastosowano (a może w Mpower Max?). Pozdrawiam.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.