Jump to content

Nasty Rudolf

Stały użytkownik
 • Content Count

  148
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Nasty Rudolf last won the day on April 19

Nasty Rudolf had the most liked content!

Community Reputation

14 Pozytywna

About Nasty Rudolf

 • Rank
  Uczestnik

Recent Profile Visitors

1751 profile views
 1. Tylko widzisz - JasonRoy zapytał o grafikę, my tu dyskutujemy o procesorze, przewinął się temat SSD, a o skromnej ilości powolnego RAM-u już nawet nikt nie ma odwagi wspomnieć. I to jest właśnie istota problemu - wszystko zestarzało się w miarę proporcjonalnie, w związku z czym nie ma jednego elementu, którego wymiana dałaby zestawowi nowe życie we względnie nowych grach i nie sądzę, żeby dało się to zrobić w opłacalny sposób. W innych zastosowaniach - zdecydowanie SSD.
 2. Wymienionych przez Ciebie kart Phenomem nie nakarmi, a zakup starego AMD FX, który nawet w dniu premiery do gier się za bardzo nie nadawał, to już zupełne marnowanie pieniędzy. Z punktu widzenia gracza ten komputer nie ma słabego ogniwa - on JEST słabym ogniwem. SSD to jedyna potencjalnie sensowna inwestycja, ale pod warunkiem, że sprzęt ma jeszcze przez jakiś czas posłużyć do pracy / multimediów / starych gier, bo wprawdzie system dostanie niesamowitego kopa, ale nowe tytuły nie będą na tym przyzwoicie działać choćby nie wiem co.
 3. Mam poważne wątpliwości co do sensowności takiej inwestycji. Nawet przy normalnej sytuacji na rynku, rozbudowa Twojego sprzętu mogłaby okazać się nieopłacalna, a w tym momencie ceny kart graficznych są absurdalnie wysokie. Zapłacisz majątek za zakup przeciętnej karty, którą i tak ograniczy Twój słaby procesor. Obawiam się, że w Twoim przypadku najrozsądniej byłoby poczekać na stabilizację cen, a następnie wymienić cały komputer.
 4. Działać powinny bez problemu i może nawet ruszą w Dual Channel, ale to już będziesz musiał sprawdzić sam.
 5. Przede wszystkim stwórz nośnik instalatora z poziomu oryginalnego narzędzia: https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10 Nie pobieraj ISO, tylko od razu wskaż pendrive. W drugiej kolejności wymień pendrive. Jeśli to nie pomoże, sprawdź czy nie masz gdzieś starszej wersji MediaCreationTool albo obrazu ISO. Jak ruszy, zaktualizujesz sobie system po instalacji.
 6. Tak, normalne. Czyli, jeśli wszystko dobrze zrozumiałem, nie licząc powyższego, opóźnienie występuje wyłącznie w sytuacji, kiedy próbujesz włączyć komputer natychmiast po podłączeniu go do prądu? A klawiatura i mysz teraz już działa poprawnie, od razu po starcie systemu? Jeśli tak, to dobrze byłoby zapytać kogoś, kto ma taką samą lub podobną płytę, ale moim zdaniem takie zachowanie komputera może być normalne. A swoją drogą, całkowite odłączanie zasilania może i nie jest szkodliwe, ale... nadgorliwe. Nie musisz tego robić na co dzień. 🙂
 7. Bo po podłączeniu do innego komputera, wada niekoniecznie musi się ujawnić od razu i w taki sam sposób, ale... ...w tym wypadku zasilacz okazał się niewinny. Jedno mi jeszcze potwierdź, żebyśmy się na pewno dobrze zrozumieli. Czy problem definitywnie nie ma związku z odcinaniem zasilania listwą / przełącznikiem zasilacza? Jak zamkniesz system, prądu nie wyłączysz, a po jakimś czasie naciśniesz POWER, opóźnienie też się pojawi? Jeśli tak, to płyta staje się głównym podejrzanym. Oczywiście możesz jeszcze spróbować odłączać co się da. Dyski, wyjąć kartę i odpalić na integrze, po
 8. Możesz spróbować, ale nawet jeśli stary komputer włączy się normalnie, nadal nie będzie to dowodem sprawności zasilacza. W takim wypadku będziesz jednak musiał podłączyć inny do nowego komputera. Chieftec robił porządne konstrukcje, ale nikt Ci nie powie, czy Twój stary egzemplarz jest jeszcze godny zaufania. Tak czy inaczej, musisz znaleźć coś do testów albo zdać się na serwis.
 9. Znalazłem opis podobnego problemu tutaj: https://superuser.com/questions/1171810/delay-in-startup-after-pressing-power-button-of-desktop-computer i w kilku innych miejscach. W tamtych przypadkach winny był zasilacz. Jest to też lepszy i łatwiejszy do zdiagnozowania scenariusz, niż uszkodzona płyta główna. Pożycz zasilacz lub kup nowy z możliwością zwrotu i sprawdź, czy problem zniknie. Możesz jeszcze przed powyższym zresetować BIOS zworką. Aktualizacji BIOS-u, jak wysio napisał, też można spróbować, ale ja bym jednak zaczął od zasilacza.
 10. Odłącz wszystko, co masz na USB i powtórz testy.
 11. Tak - wszystko gra. Pierwszy screen zakładam, że z Wiedźmina? Jak najbardziej normalny rozkład obciążenia dla gier. Na drugim masz praktycznie całkowity idle. Chodzi Ci o te minimalne odchylenia na jednym z wątków? Nie wygłupiaj się - sam monitor zasobów może tyle zeżreć, nie mówiąc już o innych procesach w tle. Możesz sobie w opcjach zasilania ustawić plan Wysoka wydajność, żeby Ci zegarów nie cięło przy mniejszym obciążeniu.
 12. Start => Ustawienia => Aktualizacja i zabezpieczenia => Odzyskiwanie => Resetuj ustawienia komputera do stanu początkowego => Rozpocznij
 13. Najpierw zresetuj jeszcze raz BIOS, ale nie wyciągaj baterii, tylko przestaw na kilka sekund zworkę w jej pobliżu. Powinna mieć opis sugerujący związek z baterią (BAT1 albo coś w ten deseń). Jak nie ma dołączonej zworki do przestawienia, tylko gołe piny, to zewrzyj je na kilkanaście sekund śrubokrętem. Sprawdź, czy ustawienia BIOSu się odblokowały. Jeśli nie, próbuj F3 (Optimized Defaults). Gdyby nie ruszyło, możesz też sprawdzić pozostałe opcje resetu (Defaults, User Defaults). Odłączenie dysków też jest dobrym pomysłem, jak kolega pietach napisał. Teraz co do bootowania. W pokazane
 14. Za słaby zasilacz nie skutkowałby spadkiem wydajności, tylko crashami lub resetami. Zrób czystą instalację najnowszych sterowników. Dla pewności możesz wcześniej użyć Display Driver Uninstaller. Sprawdź zegary i temperatury w obciążeniu. Czym testujesz tę wydajność? I co tam jeszcze masz oprócz tej karty i zasilacza?
 15. Chodziło mi o wyczyszczenie nośnika. Ale masz rację. Dzięki za sprostowanie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.