Jump to content

OtwarteOkno

Stały użytkownik
 • Posts

  33
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by OtwarteOkno

 1. A mi ostatnio do gustu przypadło Piwo Żywe. Jest delikatne i fajnie się pieni.
 2. Podbijam moje pytanie: Poszukuję rutera na światłowód i 5 switchy (RJ po 8gniazd każdy), aby podzielić neta na 5 switche, a z nich następnie na 40 użytkowników. Dociągaja nam światłowód i chcemy zwiększyć prędkość neta w calym budynku. Jednak nie mamy tyle kasy by switche też były światłowodowe, więc do głównego rutera światłowód, a dalej RJ45. Fajnie, gdyby główny ruter zapamiętywał jakie strony były przez kogoś przeglądane w ostatnim czasie. A może zamiast switchy jakieś mosty wi-fi? Co polecicie?
 3. Poszukuję rutera na światłowód i 5 switchy (RJ po 8gniazd każdy), aby podzielić neta na 5 switche, a z nich następnie na 40 użytkowników. Dociągaja nam światłowód i chcemy zwiększyć prędkość neta w calym budynku. Jednak nie mamy tyle kasy by switche też były światłowodowe, więc do głównego rutera światłowód, a dalej RJ45. Fajnie, gdyby główny ruter zapamiętywał jakie strony były przez kogoś przeglądane w ostatnim czasie. A może zamiast switchy jakieś mosty wi-fi? Co polecicie?
 4. REwelacyjny pomysł z tym namiotem bezcieniowym rurek! Czegos takiego szukałem. Rewelacja. Dzięki
 5. OtwarteOkno

  Crysis 3

  ...ale mimo wszystko częścią najgorszą i najbardziej liniową...
 6. OtwarteOkno

  Tanie gry

  A już za 10 miesięcy następny Summer Sale!
 7. OtwarteOkno

  Tanie gry

  Szczerze - zarówno TR jak i Hitman z każdą kolejną promocją tracą na wartości. Wg mnie w ciągu dwóch najbliższych miesięcy będziemy mieli to samo w Humblu. Ja się wstrzymuję ;)
 8. Do tego procka - dałbym coś pokroju Radeona 7850-7870. Nic większego. Oba modele znajdziesz do 800zł na pewnym alle-serwisie.
 9. Ja bym brał 7950, większy potencjał OC.
 10. OtwarteOkno

  Tanie gry

  Dla mnie tylko Hard Reset i System Shock jest ciekawy tutaj :P. Poczekam aż średnia zejdzie
 11. A co to znaczy w miarę wyglądał? Kwestia gustu . Wg mnie zmiany są na miejscu. Ileż można siedzieć na tym samym pulpicie, który widzimy od kilkunastu lat, a który i tak w Win8 jest zawarty? Kafelki są ok, jeśli chcę szybko sprawdzić wiadomości na fejsbuku, pogodę czy mejla, a jak chce coś więcej - odpalam pulpit. Ja też codziennie użytkuję Win8. Testy przytaczam tylko dlatego, że nie chce mi się ich robić samemu . I wątpię żeby były sponsorowane. Nazywanie czegoś sponsorowaniem, bo system który mi się nie podoba tylko z wyglądu jest wg mnie przesadą. NAjwięcej psioczenia na Win8 jest właśnie przez te kafelki. Kafelki, z których da się przejść jednym kliknięciem. Nie wiem, czy to społeczeństwo już tak się rozleniwiło, że jedno kliknięcie więcej to dla nich zagłada... A - ja np. dysku SSD jeszcze nie mam, i dla mnie różnica kilkudziesięciu sekund w uruchamianiu jest ważna. A nawet i na tym SSD Win8 ciut szybciej się uruchamia
 12. Zgadzam sie z poprzednikiem - cykl Martina po prostu wciąga, zapomina się o bożym świecie. A Wiedźmin wg mnie jest ok . Mimo, że zakończenie jest kompletnie spitolone, to seria jest bardzo przyjemna w czytaniu. Dosyć dużo akcji, dobry swojski klimat z naszymi polskimi odzywkami.
 13. Bo jest . Potwierdzone przeze mnie na 4 konfiguracjach. Można także bez problemu znaleźć w necie testy, ( http://usabilitygeek.com/windows-8-vs-windows-7-speed-and-performance-testing/ ) Otwieranie/zamykanie systemu jest sporo szybsze. W benchmarkach i grach już różnicy nie ma, ale w ogólnym użytkowaniu odczuwam poprawę. Przez rok, na owych 4 konfiguracjach, żadnych BSOD'ów, żadnych problemów z kompatybilnością. Polecam najpierw poczytać, potestować, a potem się wypowiadać :)
 14. To i ja się wypowiem o tym serwisie. Idea szczytna, wykonanie dobre. Dużo porządnych gier, nie to co GalaGiveaways, gdze większość to jakieś stare tytuły lub niespotykane indyki. Ja sam na SG wygrałem już 6 gier i dałem jedną :)
 15. OtwarteOkno

  War Thunder

  Może trafił pilota albo dodał innego krytyka? Z tego co słyszałem, czołgi powinny być w tym roku. Już były testy gry na czołgach, myślę, że na okolice października możemy się spodziewać ogólnodostępnych testów :).
 16. 2. Więcej. Szybciej w wypadku RAM'u nie zrobi ci ogromnej różnicy, o ile używasz go jak przeciętny user (internet, gry, filmy, word). Większa szybkość na pewno nabierze znaczenia przy zastosowaniach profesjonalnych. W dzisiejszych czasach 4gb to absolutne minimum. 3. Możesz próbować ;). Nic nie powinno się zepsuć ani spalić. W najgorszym wypadku po prostu ci się komp nie uruchomi, lub zawiesi podczas użytkowania. Możesz sobie kobinować do woli i szukać konfiguracji, która działa bez problemu.
 17. Film był niezły swego czasu, bo nie było kiedyś takiej mody na super-hiper bohaterów. Teraz będzie to według mnie następny przeciętniak pokroju nowego Dredda.
 18. OtwarteOkno

  War Thunder

  A ja to potwierdzam. Sam działam według tej zasady - jeśli widzę np. że wrogi samolot staje w płomieniach lub odpada mu skrzydło, to się oddalam. Kilka osób z mojej drużyny dalej leci za półżywym pilotem, waląc z czego ma, ale po rozbiciu się kill i tak przypada mnie. Liczy się chyba sama ilość uszkodzeń. Myślę, że w grze jest jakiś ukryty liczbowy wskaźnik HP i tak przykładowo zwykłe trafienie, bez krytyka bierze 1% hp, ale już takie uszkodzenie sterów, rozłupanie skrzydła czy podpalenie bierze 20% HP i frag przypada temu, kto zadał najwięcej obrażeń. Ot takie moje przemyślenia.
 19. Panuje tutaj przekonanie, że póki to nie jest nasz problem (w sensie aktualnego rządu) nie jest to problem, nad którym warto myśleć. Potem, jak już dojdziemy do granicy okradania, całą winę zwali się na osoby, które wtedy będą państwem zarządzać.
 20. Komitet ds. nagięcia banana - :D Ciekawie jak wygląda ich praca i ile za to kasują. Swoją drogą - co myślicie o tym całym zamieszaniu z OFE/ZUS? Ja myślę, że to tragedia. Rządy Polskie (każde, nie tlyko ten) dobrze radzą sobie tylko z podbieraniem pieniędzy obywateli. Jeszcze trochę i wprowadzą obowiazkową składkę z każdego konta bankowego na rzecz budżetu.
 21. OtwarteOkno

  World of Tanks

  KV-1S zdecydowanie. Szybkość, niezłe działo. KV-2 to uosobienie linii KV-2 - trollgun, ale porusza się trochę jak krowa ;). Po 1S masz fajnego IS'a, który na swoim lvlu najlepszy nie jest, ale we wprawnych rękach możesz namieszać.
 22. Chyba faktycznie karta poszła. Może przez jakieś spięcie. Chociaż zasilacz zły nie jest (to tak nparawdę rebrandowany seasonic). Jeśli artefakty są również w biosie, tozadne oprogramowanie ci nie pomoże. Móglbyś również sprawdzić na innym zasilaczu.
 23. Najbardziej żywotne są te, które najwięcej wytrzymują :P. Co do monitorów - loteria. Teraz tak naprawdę większość producentów ma podobne w tym szanse, bo matryce i tak są produkowane tylko w kilku fabrykach na świecie. Te wszystkie Asusy, Iiyam, BenQ odpowiadają za oprogramowanie, funkcje, wyglad i czasem małę modyfikacje sprzętowe. Możesz trafić na Asusa co ci się zepsuje za miesiąć, a może ci wytzymać 10 lat.
 24. Bo miał chrapkę na Leię . Czego to facet nie zrobi dla d... :D
 25. Popieram. Z genialnego, charakternego i zadziornego bandyty z pierwszej części zrobili magicznego, szlachetnego wybrańca wszechświata w drugiej, przez co film zatracił swój klimat wyątkowego bohatera. Nie można obu filmów traktować jako serię, wspólnego mają tylko bohatera, nic więcej.
×
×
 • Create New...