Jump to content

Elektronek

Stały użytkownik
 • Posts

  1341
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Elektronek

 1. Prawdopodobnie robisz jakiś podstawowy błąd, bo 10 raczej niewiele się różni od 8 i 7 pod względem bibliotek WMP. Po wywaleniu WMP próbowałeś wrzucać moje pliki rejestru, czy jak WMP był zainstalowany? Pliki rejestru muszą wejść. Jak wywala błąd to masz zablokowane prawa dostępu do wpisów. W poście dałem info jak to zmienić w rejestrze ręcznie wraz z filmem - być może trochę się różni, ale chodzi o to, żeby dać prawa do zmiany w tych wpisach. Być może w windows 10 po usunięciu WMP pozostaje część wpisów - zablokowanych, więc tylko ręczne przestawienie tutaj pomoże. Albo nie odpalałeś plików rejestru jako admin. Możliwości popełnienia małego błędu jest sporo. Być może wystarczy zmienić zgodność systemu na 10 i odpali. Niestety nie mam i nawet nie mam jeszcze zamiaru instalować 10 ze względu na monitoring i ponoć ciągłe zżeranie transferu internetowego przez ten system nawet jak nic sienie robi w necie. - tak czytałem, więc nie wiem czy tak jest naprawdę. Na razie zresztą nie mam potrzeby aktualizacji, bo 8.1 mi w zupełności wystarczy. 10 nie ma nic co diametralnie usprawniłoby/przyspieszyło pracę na systemie... a właściwie to nie ma nic. Zaktualizowałem post - EDIT4 (naprawa Drag&Drop w 8/8.1). PZDR
 2. Witam. Post nr 99 zaktualizowany (EDIT3 na dole), nazwa tematu również :D Oczywiście SE działa na 8 i 8.1.
 3. Witam. Pliki wrzucone ponownie. PZDR
 4. msconfig wyczyszczony był od razu. Wiem, że bez SP1 nie mieliło, ale miałem nadzieję, że po zainstalowaniu podreperuje rejestr i wyczyści tą genialną funkcję. Punktu nie tworzy, bo funkcja wyłączona. Na wirusa to nie wygląda, bo jaki wirus odczytuje i zapisuje pliki systemowe jak leci po kolei? Ograniczyłem to do folderu system32. Grzebałem w głębi procesów i gdzieś rzuciło mi się CWDillegalinDLLSearch i w sumie sama nazwa odpowiada temu co robi. Czasami nawet coś skanuje już po tym pierwszym długim mieleniu. System świeży na pewno dobrze by chodził i chyba nie mam wyjścia... po prostu szkoda czasu. Przez ten czas co poświeciłem już system postawiłbym z 10x, ale taka głupia natura, żeby się nie poddawać i dążyć do znalezienia rozwiązania. Wydaje mi się że winę ponosi jakaś aktualizacja, która nie doszła do skutku z powodu wyłączenia prądu. SP1 nie poszedł do końca - zwiesił się podczas (1 rdzeń na max i po mieleniu dyskiem nic przez 30min) na dodatek wcześniej musiałem używać programu do sprawdzania aktualizacji, bo wywalał błąd na starcie. Spróbuję jeszcze wypierniczyć wszystkie aktualizacje jakie kiedykolwiek zarzucił. Najlepsze jest to, że wcześniej czyściłem aktualizacje językowe do Office'a - było ich chyba miliard i zajmowały z kilkanaście GB!!! Komuś nie chciało się czekać aż zakończy aktualizowanie i jeb "listwę". Coś strzeliło w plikach i zrobiła się pętla.
 5. Witam. Dostałem kompa do "ogarnięcia" i już mi ręce opadają (reinstalacja nie wchodzi w rachubę). Mam tylko 1 problem, z którym wcześniej nigdy się nie spotkałem (mega ewenement). Otóż system Windows 7 x86 tuż po włączeniu mieli dyskiem chyba z 15 minut. Wszystkie programy w autostarcie powyłączałem, usługi jakie mogłem to ubiłem, antywirus zainstalowany - też wyłączony. Przeskanowany i nic. W procesach nie ma "żabojadów". Zresztą oryginalnie był kaspersky... z początku myślałem, że on tak zamula. Zbadałem programem który pokazuje co jest aktualnie robione i mielił cały czas proces wmiprvse.exe. Jak wyłączyłem usługę, to teraz mieli tak samo svchost.exe. Systemowi coś odwaliło. Na samym starcie zaczyna przelatywać wszystkie pliki z folderu Windows i chyba cały rejestr - odczytuje i ponownie zapisuje!? I tak za każdym uruchomieniem. W folderze "temp" windowsa tylko miga pojedynczy plik tymczasowy *.tmp. Jak przemieli wszystko cisza i spokój. Czy ktoś wie jaka genialna usługa może odpowiadać za takie coś... ala automatyczna kalka systemu? Będę instalował jeszcze SP1, ale boję się, że to nie pomoże.
 6. Instalowałeś Vista patcha z ignorowaniem? W 99% przypadków było to tylko wyłączenie kompozycji pulpitu. Być może już tak namieszałeś z kodekami, programem i tymi wszystkimi poradami, że zrobił się jakiś syf. Jaka grafa tak z ciekawości (może intel GMA w wersji mega kijowej i stąd problem Wydaje mi się, że total czystka wszystkiego związanego z odtwarzaniem (włącznie z rejestrem - foldery subedita), a potem od początku. W załączniku masz też moje ustawienia subedita (zmienić na *.reg) subedit ustawienia.txt
 7. Rapid po jakimś tam update strony wszystkie pliki ustawił jako prywatne. Linki już działają normalnie, bo przestawiłem.
 8. @noname1982 To widocznie źle przeprowadzasz tę operację. Post 99 w tym temacie to pełna instrukcja. Filmik jak się zmienia uprawnienia oglądałeś? http://rapidshare.com/files/455020418/SubEditUprawnienia.avi @ghudunfur Zmiana, instalacja jakichś innych kodeków nie pomaga? Najlepiej gdybyś dał link, czy coś do tego pliku, to można by sprawdzić, czy problem dotyczy tylko twojego komputerka, czy jest to wina SubEdita.
 9. Night_Bird O tym, że trzeba robić backup danych, to raczej nie ma co dyskutować. Jak wiadomo awarie dysków to nie tylko pojawianie się badów i coraz częstsze zwisy, bo to akurat pozwala jeszcze na niemal 100% odzyskanie danych. Może być masę innych usterek, które nie pozwolą nam na nic. Np zwalenie głowicy. Wtedy ratunek leży tylko w firmie odzyskującej. Co do pojawienia się badów to fakt, ryzyko rośnie, ale dlatego zawsze się powtarza, aby monitorować ich ilość co jakiś czas. Jak pojawiło się kilka i nie rusza się przez długi czas, to prawdopodobnie nic takiego, ale jak systematycznie przybywa, to powinna się włączyć lampka ostrzegawcza dla właściciela. Co do mądrych danych na temat puli zapasowej, to raczej ciężko znaleźć o tym informacje, a być może takowych nawet nie ma, bo producenci się tym nie chwalą. Ale wydaje mi się, że im większy dysk, tym ta pula jest większa.
 10. Boskie dyski ;) Poza tym to brawa dla pana sw1ssst. Te przekroczone progi reloków wg Kazora to bzdura że hej. Kiedyś panowało takie przekonanie, że dyski mają 36 zapasowych sektorów. Pewnie wzięło się to właśnie z podobnego programu, który pokazał "próg" 36. Ktoś raz źle zinterpretował, poszło na forum. Potem następny powiedział następnemu itd. i nagle 36 zapasowych sektorów zostało przyjęte jako norma i coś co wskazuje na totalną awarię dysku. Rellocated Sectors Count ponad 36 - trup i na ścianę jako ozdoba. Normalnie aż śmiać mi się chce jak raz po raz czytam takie bzdury. Coś na logikę... dysk ma próg 36 sektorów, tak? Dysk 500GB posiada 976,773,168 sektorów. Kto jest za tym, że ma ich 36 na zapas? SMART pokazuje wartości jednostkowe, tak? Czy może tutaj też należy zastosować zabieg mnożenia przez 256? A może lepiej od razu przez 25600, bo przecież mnożąc 256x 40(oznaka trupa) to i tak pikuś w porównaniu do ogólnej ilości sektorów. Nawet nie 0,0001%! zapasowych sektorów - KTO TO PROJEKTOWAŁ! CZIZAS! 36 sektorów - Toż to ledwo 20MB na gigabajty pojemności! Miejcie nad nami litość producenci dysków... nad sobą w sumie też. Także proszę wreszcie skończyć pierdzielić bzdury na temat wartości 36 pod Rellocated! Błagam! Jeśli błędne działanie dysku jest z winy badów, to na takim dysku nie da się nic zrobić, bo co kilka sekund po prostu będzie zawieszać system, aby przeprowadzić operację próby odczytu/zapisu tego błędnego sektora... nie jest to jedna próba i stąd w tym czasie masakryczne zwiechy systemu. Jak nam się natłoczy kilka badów w kupie, a nie pojedyncze, to nic nie zrobimy, ratunkiem systemu będzie BSOD albo nasz ręczny - reset. Jak mamy coś podobnego, to wtedy można, ae nie ostatecznie powiedzieć, że to jest dysk na ścianę, jak to mówi tutejszy SMART'owy "guru" Kwazor. Nie dajmy się zwariować. Jeśli dysk chodzi i nie widać jakichkolwiek oznak złego działania, to proszę przestać się sugerować bzdurami odnośnie niby przekroczonych według różnych wierzeń i zabobonów wartości progowych SMART. Jak dysk się sypie, to wartość badów rośnie naprawdę szybko i nie sposób tego nie zauważyć w codzinnym korzystaniu z kompa. 36 to na pewno nie jest wartość krytyczna. Tak samo jak @sw1ssst widziałem dyski ze znacznie przekroczoną tą wartością i w MHDD było tak jak u kolegi wyżej. Może nie aż tak bosko - były tam 500ms, ale na pewno wynik skanu nie kwalifikował definitywnie dysku na ścianę, tak jak to nieraz sugeruje Kwazor widząc tylko i wyłącznie zrzut SMART i ponad 36 w wiadomym miejscu. PZDR
 11. Ta pula 36 to bzdura do potęgi. Już dawno ilość zapasowych została zwiększona, bo rozmiary dysków są wiele razy większe w porównaniu do czasów kiedy było to prawdą. Program ma tak wpisane od x lat i dajcie z tym wreszcie na luz. Dysk ma 976,773,168 sektorów i tylko 36 zapasowych? Hello?! Jak dysk zacznie się zawieszać i będzie miał tam kilkaset (lub tysiące), to wtedy można się liczyć z rychłą wymianą, bo na takim dysku z pewnością nie będzie można normalnie użytkować komputera. Oczywiście nikt nie zwrócił uwagi na błędy na taśmie, ale cóż... lepiej zwalić na 12 reloków przy ponad 13000 przepracowanych godzinach.
 12. Po pierwsze patch do rejestru miał być na samym końcu dodany. Jeśli wszystko jest przeprowadzone poprawnie (zgodnie z instrukcją) to nigdy nie ma problemów z działaniem SubEdita na jakiejkolwiek wersji Windows 7. Jak nie dasz sobie rady, to się odezwij, to ci to zdalnie zrobię.
 13. Już któryś raz to samo pytanie. Właściwości pliku subedit.exe w program files i zahaczyć "wyłącz kompozycję pulpitu" - sieczkarnia obrazu zniknie i napisy będą przezroczyste.
 14. HEHE. Kolejny wydymany przez WD. Sory za słownictwo, ale w takich przypadkach nic innego nie pasuje. Kolego, żadne cuda wianki ci tu nie pomogą. Widać jak na dłoni, że wykres jest ok. Co innego, gdyby był płaski i go coś limitowało, wtedy można walczyć ze sterami itp. Tutaj po prostu zostałeś po części oszukany. WD na początku wypuszcza dyski z dużymi talerzami (tutaj chyba miało być 1,5x667GB - 3 głowice) których jest zazwyczaj mniej... a potem jak już się rozejdą trochę testy... siup wymieniamy talerzyki, co by w magazynie nie gniły. I ty masz bodajże 2x500GB - 4 głowice Trzabyło brać Seagate'a LP ST1000DL002. Cisza i średnio 110MB/s. No ale ostatnio się przyjęło, że Seagate jest bee... mimo że ta seria już od samego początku rozwala wszystkie inne Greeny w pył. Geeny znikają także hops 1-talerzowiec 1TB ST1000DM003 i po sprawie. CZIZAS I pomyśleć, że taki dysk, gdyby nie powódź i globalna ściema można by dostać za jakieś 200zł. :blink:
 15. Doświadczenie w zarzynaniu kotów i odprawianiu specjalnych tańców? (Mowa o tych poniżej RIKKI-ego i powyżej Elektronka :D)
 16. chemiczny, a powiedz jaki ostatnio miałeś dysk Seagate'a? Od chyba już 2 lat cały czas ta sama śpiewka na wszystko spod szyldu Seagate. Tak się wszyscy podniecają ciszą WD - niby wszystkie WD są takie cichutkie. Przypadkiem miałem ostatnio przyjemność z niektórymi modelami i nie wiem jak takie młoty pneumatyczne można było nazwać cichymi dyskami. Te niższe czasy dostępu muszą się przecież z czegoś brać. W mojej stacji Wellanda sam dysk był 3x głośniejszy niż cały komputer. Głowice chrobotały niemiłosiernie. Zaś do ostatnich 2TB ST2000DL003 to nawet nie ma co porównywać.
 17. Witam. Dziwne... nie były usunięte (x86) ze ścieżek do plików na 32 bitach ale nikt nie pisał, że coś nie chodzi. Mniejsza o to. Najlepiej byłoby usunąć wszystkie x86 ze wszystkich ścieżek, bo widzę, ze w kilku miejscach zostało x86. Jeśli pozwolisz ŁasiU, zrobię to w swoim pliku i walnę update w głównym poście.
 18. Witam. Mam do sprzedania laptopa HP DV5-1020ew. Link na Allegro Laptop HP dv5-1020ew INNY NIŻ WSZYSTKIE Najpierw parametry podstawowe: Matryca: 15,4" 1280x800 Procesor: Turion X2 RM-70 Pamięć RAM: 3GB 800Mhz (kości Samsung 2GB + 1GB Micron) Karta graficzna: ATI Mobility Radeon HD 3450 Złącza karty graficznej: wyjście HDMI, wyjście D-Sub Napęd optyczny: DVD+/-RW DL (Lightscribe) Komunikacja: WiFi IEEE 802.11a/b/g, Bluetooth, LAN 100mbit Interfejsy: 4x USB, 1x ESATA (łączony z jednym USB), FireWire, Gniazdo ExpressCard/54 (obsługuje również standard ExpressCard/34), wewnątrz dodatkowe złącze Mini-PCI (np. na tuner TV) - sprawdzane i działa. Czytnik kart pamięci: xD, SD, MS-Pro, MMC, Memory Stick Karta dźwiękowa: 2 głośniki, wejście mikrofonu, 2 wyjścia słuchawkowe Dodatkowe wyposażenie: wbudowany mikrofon, pilot zdalnego sterowania, kamera 1.3 Mpix, Czytnik linii papilarnych, Kensington Lock Wymiary: 35,7 cm (szer.) x 25,9 cm (głęb.) x 3,49 cm (wys. min.) / 4,19 cm (wys. maks.) Waga 2,65 kg Teraz trochę opisu, bo nie jest to standardowy laptop jaki dostalibyśmy ze sklepu ;). Laptopa posiadam od nowości i nigdy nie sprawiał problemów, oprócz uporczywego chłodzenia i czegoś jeszcze (o czym dalej). Na forach (także tym) można znaleźć setki tematów, gdzie właściciele narzekają na chłodzenie całej serii Pavilionów (szczególnie modeli z grafiką Nvidii). Ja kilka miesięcy po zakupie nie wytrzymałem i olewając gwarancję zabrałem się za naprawianie tego, co skwasili inżynierowie HP. Efekt modyfikacji jest taki, że maksymalna temperatura procesora podczas grania to 80 stopni (testowane wczoraj), gdzie na nie zmodyfikowanym układzie chłodzenia temperatury procesora potrafiły dochodzić do ponad 95 stopni, gdy laptop leżał na biurku (mały prześwit i słabe zasysanie powietrza). Na dodatek wentylator wył na najwyższym poziomie. Obecne max 80 stopni utrzymuje, że tak powiem, na 3 biegu wentylatora – jest o wiele ciszej i chłodniej niż wcześniej. Wentylator (inny niż oryginalny z odrobinkę większymi łopatkami) został zamontowany na silikonowych gumkach z gumowymi podkładkami, przez co spora ilość wibracji i szumu samego silniczka nie przenosi się na obudowę laptopa. Kratka, przez którą zasysane jest powietrze została całkowicie usunięta (widać na zdjęciach). Od góry pod srebrnym panelem z dziurkami też został udrożniony przepływ powietrza - odciąłem kawałek plastikowego panelu głośnikowego wewnątrz, który zasłaniał otwór wlotowy (dzięki temu lapek ma możliwość chłodzenia, jak leży np. na pościeli). Wentylator jest zamontowany stroną osłoniętą do otworu, więc ciężko przypadkiem coś wepchnąć w wirnik (no chyba, że zrobi się to specjalnie). Oprócz wentylatora został dodany miedziany radiator z ciepłowodem, który odbiera ciepło z procesora i zarazem łączy go z częścią radiatora chłodzącego układ grafiki (zdjęcie). Od spodu czuć jak powietrze wylatuje małym otworem, przy którym jest ten radiator. W pakiecie zdjęciowym dorzucam fotkę z zakresem temperatur od najniższych do maksymalnych uzyskiwanych od włączenia i po kilku godzinach grania w Heroes V. Drugim mankamentem była błyszcząca matryca. Ten laptop został "zmatowiony" za pomocą folii. Mini opis montażu i efektów wraz ze zdjęciami znajduje się tutaj: http://www.nhl.pl/in...ndpost&p=132749 Folia nałożona perfekcyjnie. Od tamtego czasu trzyma się, jakby matryca miała matową powłokę od nowości. Oczywiście 0 rys na matrycy. Trzecia modyfikacja, to nic ekstremalnego. Po prostu wymieniony został wolny dysk WD Scorpio 5400RPM, na Seagate ST250410ASG – z wewnętrznym zabezpieczeniem antywstrząsowym. Nie posiada żadnych badów i wad ukrytych (zrzut wartości SMART załączony). EDIT: Oczywiście dysk posiada jeszcze gwarancję (do czerwca 2012 roku). Jako, że nic nie ukrywam przed nowym ewentualnym nabywcą, to od razu mówię, że panel sterowniczy miał małe wybrzuszenia (zniwelowałem je ale i tak widać jak światło będzie padać w dobrym kierunku), zaś w rogu ekranu na ramce jest mikro pęknięcie (wypadek podczas dobierania się do loga firmy – panowała taka mania na świecące loga firmowe na górnej klapie matrycy. W tym już nie świeci (tę pierdółkę, która była tam zamontowana mogę dorzucić), ale to raczej zaleta ;) Żarło prąd, a jaki był tego cel? Dodatkowe info: - Zużycie baterii wg programów to 26%. - Wrzucę darmowy programik, który automatycznie steruje napięciami procesora dla różnych stanów. Dostosowałem wartości do tego modelu, dzięki czemu laptop dłużej chodzi na baterii (jest to tzw. undervolting). Wg programu trzyma aktualnie 1h i 40min. Do laptopa dorzucam pokrowiec neoprenowy firmy 4World (wchodzi do niego bez problemu laptop z zasilaczem i myszka) oraz myszkę Genius Traveler 330. Wszystko wraz z oryginalnymi papierkami, kartonem, zasilaczem itp. – zdjęcie. Folia kosztowała 80zł, zaś dysk jest obecnie 50zł droższy od standardowego - wg mnie cena jest atrakcyjna, ale nie zamykam się na ewentualne negocjacje. Jako system wrzuciłem Viistę Home Premium - w pełni aktywowany i dodatkowo skonfigurowany. Zdjątka: Bezpośrednie linki do zdjęć, bo z powyższych chyba nie da się dać Full http://img263.images.../3837/171bx.jpg http://img694.images.../1378/161fp.jpg http://img839.images.../9085/151mb.jpg http://img215.images.../6120/141id.jpg http://img705.images.../6555/131ri.jpg http://img97.imagesh...2475/121jtm.jpg http://img689.images.../2410/111yr.jpg http://img685.images...4633/101pia.jpg http://img545.images...94/11764123.jpg http://img26.imagesh...04/65433973.jpg http://img577.images...49/99949294.jpg http://img20.imagesh...07/82205877.jpg http://img27.imagesh...41/98009584.jpg http://img851.images...82/71005511.jpg http://img718.images...96/82082662.jpg http://img546.images...21/78198611.jpg http://img542.images...85/44577314.jpg
 19. Wszystkie niezbędne informacje tutaj: Radeon HD4850 512MB (VMOD + Cooler z HD5850) (1797499156) - Aukcje internetowe Allegro
 20. Może za nowe sterowniki i coś w nich skwasili... podobnie jak ATI z pozycją obrazu.
 21. Znalazłem tymczasowe rozwiązanie na brak pojawiania się obrazu w całym oknie. (do czasu aż AMD naprawi stery - albo już nie naprawią) Wystarczy ustawić w opcjach inną rozdzielczość dla pełnego ekranu, niż tą co mamy normalnie. U mnie po kliknięciu pliku włącza pełny ekran przestawia rozdzielczość i obraz pojawia się na całym. Po powrocie do formy okienkowej programu i pełnej rozdziałki obraz zostaje w całym oknie ;) POZDRO Tak to ma wyglądać:
 22. Witam. Mam do sprzedania laptopa HP DV5-1020ew. Link na Allegro Laptop HP dv5-1020ew INNY NIŻ WSZYSTKIE (1780245353) - Aukcje internetowe Allegro Najpierw parametry podstawowe: Matryca: 15,4" 1280x800 Procesor: Turion X2 RM-70 Pamięć RAM: 3GB 800Mhz (kości Samsung 2GB + 1GB Micron) Karta graficzna: ATI Mobility Radeon HD 3450 Złącza karty graficznej: wyjście HDMI, wyjście D-Sub Napęd optyczny: DVD+/-RW DL (Lightscribe) Komunikacja: WiFi IEEE 802.11a/b/g, Bluetooth, LAN 100mbit Interfejsy: 4x USB, 1x ESATA (łączony z jednym USB), FireWire, Gniazdo ExpressCard/54 (obsługuje również standard ExpressCard/34), wewnątrz dodatkowe złącze Mini-PCI (np. na tuner TV) - sprawdzane i działa. Czytnik kart pamięci: xD, SD, MS-Pro, MMC, Memory Stick Karta dźwiękowa: 2 głośniki, wejście mikrofonu, 2 wyjścia słuchawkowe Dodatkowe wyposażenie: wbudowany mikrofon, pilot zdalnego sterowania, kamera 1.3 Mpix, Czytnik linii papilarnych, Kensington Lock Wymiary: 35,7 cm (szer.) x 25,9 cm (głęb.) x 3,49 cm (wys. min.) / 4,19 cm (wys. maks.) Waga 2,65 kg Teraz trochę opisu, bo nie jest to standardowy laptop jaki dostalibyśmy ze sklepu ;). Laptopa posiadam od nowości i nigdy nie sprawiał problemów, oprócz uporczywego chłodzenia i czegoś jeszcze (o czym dalej). Na forach (także tym) można znaleźć setki tematów, gdzie właściciele narzekają na chłodzenie całej serii Pavilionów (szczególnie modeli z grafiką Nvidii). Ja kilka miesięcy po zakupie nie wytrzymałem i olewając gwarancję zabrałem się za naprawianie tego, co skwasili inżynierowie HP. Efekt modyfikacji jest taki, że maksymalna temperatura procesora podczas grania to 80 stopni (testowane wczoraj), gdzie na nie zmodyfikowanym układzie chłodzenia temperatury procesora potrafiły dochodzić do ponad 95 stopni, gdy laptop leżał na biurku (mały prześwit i słabe zasysanie powietrza). Na dodatek wentylator wył na najwyższym poziomie. Obecne max 80 stopni utrzymuje, że tak powiem, na 3 biegu wentylatora – jest o wiele ciszej i chłodniej niż wcześniej. Wentylator (inny niż oryginalny z odrobinkę większymi łopatkami) został zamontowany na silikonowych gumkach z gumowymi podkładkami, przez co spora ilość wibracji i szumu samego silniczka nie przenosi się na obudowę laptopa. Kratka, przez którą zasysane jest powietrze została całkowicie usunięta (widać na zdjęciach). Od góry pod srebrnym panelem z dziurkami też został udrożniony przepływ powietrza - odciąłem kawałek plastikowego panelu głośnikowego wewnątrz, który zasłaniał otwór wlotowy (dzięki temu lapek ma możliwość chłodzenia, jak leży np. na pościeli). Wentylator jest zamontowany stroną osłoniętą do otworu, więc ciężko przypadkiem coś wepchnąć w wirnik (no chyba, że zrobi się to specjalnie). Oprócz wentylatora został dodany miedziany radiator z ciepłowodem, który odbiera ciepło z procesora i zarazem łączy go z częścią radiatora chłodzącego układ grafiki (zdjęcie). Od spodu czuć jak powietrze wylatuje małym otworem, przy którym jest ten radiator. W pakiecie zdjęciowym dorzucam fotkę z zakresem temperatur od najniższych do maksymalnych uzyskiwanych od włączenia i po kilku godzinach grania w Heroes V. Drugim mankamentem była błyszcząca matryca. Ten laptop został "zmatowiony" za pomocą folii. Mini opis montażu i efektów wraz ze zdjęciami znajduje się tutaj: http://www.nhl.pl/in...ndpost&p=132749 Folia nałożona perfekcyjnie. Od tamtego czasu trzyma się, jakby matryca miała matową powłokę od nowości. Oczywiście 0 rys na matrycy. Trzecia modyfikacja, to nic ekstremalnego. Po prostu wymieniony został wolny dysk WD Scorpio 5400RPM, na Seagate ST250410ASG – z wewnętrznym zabezpieczeniem antywstrząsowym. Nie posiada żadnych badów i wad ukrytych (zrzut wartości SMART załączony). EDIT: Oczywiście dysk posiada jeszcze gwarancję (do czerwca 2012 roku). Jako, że nic nie ukrywam przed nowym ewentualnym nabywcą, to od razu mówię, że panel sterowniczy miał małe wybrzuszenia (zniwelowałem je ale i tak widać jak światło będzie padać w dobrym kierunku), zaś w rogu ekranu na ramce jest mikro pęknięcie (wypadek podczas dobierania się do loga firmy – panowała taka mania na świecące loga firmowe na górnej klapie matrycy. W tym już nie świeci (tę pierdółkę, która była tam zamontowana mogę dorzucić), ale to raczej zaleta ;) Żarło prąd, a jaki był tego cel? Dodatkowe info: - Zużycie baterii wg programów to 26%. - Wrzucę darmowy programik, który automatycznie steruje napięciami procesora dla różnych stanów. Dostosowałem wartości do tego modelu, dzięki czemu laptop dłużej chodzi na baterii (jest to tzw. undervolting). Wg programu trzyma aktualnie 1h i 40min. Do laptopa dorzucam pokrowiec neoprenowy firmy 4World (wchodzi do niego bez problemu laptop z zasilaczem i myszka) oraz myszkę Genius Traveler 330. Wszystko wraz z oryginalnymi papierkami, kartonem, zasilaczem itp. – zdjęcie. Folia kosztowała 80zł, zaś dysk jest obecnie 50zł droższy od standardowego - wg mnie cena jest atrakcyjna, ale nie zamykam się na ewentualne negocjacje. Jako system wrzuciłem Viistę Home Premium - w pełni aktywowany i dodatkowo skonfigurowany. Zdjątka: Bezpośrednie linki do zdjęć, bo z powyższych chyba nie da się dać Full http://img263.images.../3837/171bx.jpg http://img694.images.../1378/161fp.jpg http://img839.images.../9085/151mb.jpg http://img215.images.../6120/141id.jpg http://img705.images.../6555/131ri.jpg http://img97.imagesh...2475/121jtm.jpg http://img689.images.../2410/111yr.jpg http://img685.images...4633/101pia.jpg http://img545.images...94/11764123.jpg http://img26.imagesh...04/65433973.jpg http://img577.images...49/99949294.jpg http://img20.imagesh...07/82205877.jpg http://img27.imagesh...41/98009584.jpg http://img851.images...82/71005511.jpg http://img718.images...96/82082662.jpg http://img546.images...21/78198611.jpg http://img542.images...85/44577314.jpg
 23. - Skrzynka to Sharkoon Revenge Value Black (wentylator 25cm z boku obudowy (wyczyszczony) + 14cm front) - Płyta ASUS P5N-E SLI Socket 775 + Procek C2D E6550 (boxowe chłodzenie) - Pamięć GOODRAM DDR2 2x2GB 800MHz GR800D264L5/2G - Gigabyte Radeon HD4870 512MB - Chłodzenie oryginalne-typowa suszarka (vmod rdzenia-regulowany z pomiarem napięcia). Przy 810/1100 3DMark06 - 14000pkt (procesor na 3,15GHz) - Zasilacz Topower TOP-450P5 [Nieaktualne] Skrzynia razem: ---zł (dla forumowiczów). Na dokładkę daję czarny regulator obrotów 4 wentylatorów Sunbeam Rheobus max 20W na kanał. Zamontowana nagrywarka DVD Lite-On też poleci gratis, bo coś szwankowała. Ostatnio ją naprawiłem i czytała płytki bez problemu (nagrywania nie sprawdzałem). Jak będzie to dla kogoś kwestia kupię/nie kupię, to sprawdzę ;) INNE: - [Aktualne] Myszka bezprzewodowa Logitech MX700 + 2xDuracell 2650mAh, wyczyszczona (wygląda bosko :rolleyes:). Bez odstawiania na stację trzyma 5dni - 75zł. - [Nieaktualne] UPS APC 500 CS z okablowaniem (+ nowy roczny aku) - 100zł. Podtrzymuje zestaw z HD4850 (Watomierz wskazywał 153W). Podczas grania niestety komputer się wyłącza - watomierz wskazywał 285W (czyli pod granicę tego UPS) - nie ma przeciążenia na UPS. Piszczy, że podtrzymuje, ale zasilacz podawanego napięcia widocznie nie trawi - może to wina aktywnego PFC. - [Nieaktualne] Płyta ASUS M4A89GTD PRO (wersja bez USB3). Gwarancja do marca 2012 w Proline - 300zł (wystawiona na Allegro) http://allegro.pl/m4...1770734714.html - [Nieaktualne] Pamięć Kingston DDR2 1066MHz 2xDualCH KHX8500D2K2/2G (dwa komplety) 80zł komplet 2x1GB (Od razu mówię, że na powyższym zestawie, gdy są obsadzone 4 sloty nie chcą chodzić na 1066MHz. Przy obsadzaniu tylko dwóch nie ma problemu - łapią 5-5-5-15 i 1066MHz. Gwarancja dożywotnia w Agito. - [Aktualne] PowerColor Radeon HD4850 512MB z chłodzeniem od Radka HD5850 Link do aukcji TU W razie pytań lub dodatkowych zdjęć itp. pisać (Forum/GG 5338447/elektron@os.pl). Jak ktoś się zdecyduje na wszystko powyższe - 1300zł i wysyłka kurierem gratis. Kartony/pudełka/papierki są do wszystkiego oprócz UPS (musiałbym poszperać na strychu, bo zazwyczaj nic nie wyrzucam) Czekam na propozycje. Zdjęcia towarów:
 24. Może być też w drugą stronę. Mam podrasowanego UPS opartego o elektronikę EDIT: Ever MP700 i niedawno też zaczął mi pstrykać... niemal codziennie koło 5 rano. Okazało się, że o tej godzinie elektrowni puszcza trochę za wysokie napięcie. Wystarczyło zidentyfikować odpowiedni potencjometr, delikatnie podkręcić i już przestał traktować 248V jako przepięcie :rolleyes: Rano mało ludzi korzystało i mieli nadmiary :lol2:
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.