Skocz do zawartości

premiero

Stały użytkownik
  • Postów

    49
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

2541 wyświetleń profilu

Osiągnięcia premiero

  1. W tej cenie można kupić bez problemu używkę Logitech Z533, albo możesz dołożyć stówkę i na allegro po tyle chodzą nowe. Nie będziesz żałować.
  2. Woda to nie miedź. Woda ma słabą przewodność cieplną, ale za to dużą pojemność - odwrotnie jest z miedzią, która szybko odbiera i dobrze "dmuchana" szybko oddaje ciepło. Dlatego regulacja prędkości wentylatorów. w LC powinna odbywać na podstawie temp płynu, a nie temp. podzespołów.
  3. Czujnik to musisz dokupić, Ja na przykład mam czujnik od monsoon, o taki: https://www.performance-pcs.com/water-cooling/fittings-connectors/monsoon-premium-g-1-4-temperature-plug-gold-mon-tpl-go.html i musisz podłączyć go pod płytę na której jest header do mierzenia temperatury (ja mam taki w Asus ProArt X670E-CREATOR WIFI). Ale jeśli denerwują cię nagłe skok prędkości, to sprawdź prawdopodobnie temat załatwisz inaczej. W wielu płytach w BIOS-ie jest opcja w jaki sposób reagować na zmianę temperatury - skokowo o czy płynnie. W MSI to się chyba nazywa ""ramp up in X.XX sec increments" gdzie X.XX oznacza sekundy. Możesz ustawić to np na 1.5 sekundy.
  4. Chyba większość sprzętu IT kupionego oficjalnym kanałem dystrybucji w Polsce idzie przez AB. SA. To największy hurtownik. Z tego co się orientuję, jak coś jest na gwarancji i z tego uprawnienia korzysta konsument, (nie mówię o rękojmi sklepowej), to sklep i tak przepuszcza to przez AB. Co do gwarancji udzielonej przez Gainwarda to ja rozumiem to tak, że reklamować możesz przez dowolnego zakontraktowanego pośrednika/partnera, czyli niekoniecznie w sklepie, w którym kupiłeś. Jako klient indywidualny do tej pory robiłem RMA u różnych producentów (ASUS, Seagate, Kingston, D-link, Patriot) i nikt nie kazał mi przesyłać przez pośredników. Owszem, wymagali dowodu zakupu, ale dla niektórych (gdzie była wieczysta gwarancja) wystarczył sam fakt posiadania części.
  5. Nie napisałeś nic o zasilaczu, ale w tym budżecie jeśli liczą się tylko gry, to wywaliłbym obecną grafę na rzecz RTX2070 lub 5700XT (obie można dostać za 1699 zł), za resztę kasy rozbudował RAM, a jak sprzedasz starą grafę to zobaczysz ile Ci zostanie i wtedy ewentualnie upgrade CPU.
  6. @Chlebu- skoro GPU nie jest obsługiwany, to ja bym się jeszcze zastanowił nad RAM-em. Wg mnie Twoja pierwotna propozycja była lepsza niż kolegi @omelette du fromage. Lepsze 3200@CL14 niż 3600@CL18.
  7. Nie robiłem nigdy w tej aplikacji, ale zastanawia mnie, dlaczego renderujesz na CPU a nie GPU? Jeśli Twoim zamierzeniem jest skrócenie czasu renderingu, to chyba powinieneś iść w tym kierunku? Wrzucić jakiegoś RTX ze sprzętowym wsparciem RT.
  8. Oczywiście nikt bogatemu nie zabroni płacić 70% więcej za kartę która daje 30% większą wydajność, ale właśnie tu jest rozsądek. Wiesz, ja już dawno wyrosłem z pogoni za cyferkami. 160 klatek czy 140 w grze nie ma znaczenia, a ciszy przy wymienionym setupie się nie uzyska. Przy WC potencjał do OC będzie większy zarówno CPU jak i GPU, nie wspominając o żywotności bo temperatury będą sporo niższe.
  9. @Firedash Jeśli chodzi o rozsądne podejście, to raczej skłaniałbym się w kierunku najtańszego referenta 1080ti, ewentualnie 2080 jeśli raytraycing jest priorytetem, a za zaoszczędzoną kasę zbudowałbym custom loop, z wc na cpu i full cover na gpu.
  10. Jeśli chcesz ciszę, to nie wyobrażam sobie tego zestawu bez WC. Patrząc na zestaw zastanawiam się, czy chodzi o to, żeby było drogo, czy rozsądnie? :)
  11. Ech, już sam nie wiem o co bigos. Albo padłem ofiarą testu, albo nie wiem o co chodzi: Na nowym OROM-ie, dla paska 64k i klastra 64k: - spadek zapisu liniowego w porównaniu do poprzedniej wersji o 200MB/s i o ponad 90MB/s dla bloków 512k - tutaj ciekawostka, ustawienia Cache WriteBack OFF, Disk Cache ON, Opróżnianie bufora zapisu OFF. I wyszło dokładnie tak samo jak przy starym OROMIE ale dla ustawień WriteBack OFF, Disk Cache ON, Opróżnianie bufora zapisu ON. - Write Back ON, Disk Cache ON, Opróżnianie bufora zapisu OFF Zrobiłem też pomiar HD-Tachem i wynik mnie zaskoczył: Żadnych spike'ów, wykres całkiem równy. Skąd w takim razie tak słaby odczyt w CDM? Wkurzyłem się i postanowiłem przeprowadzić test na żywych plikach. Do testów użyłem łącznie 440GB danych. Okazało się że testy syntetyczne można wrzucić do kosza. Nic się nie trzymało kupy. W testach praktycznych pokazała się przewaga tego co powinno być oczywiste - czyli włączonego Write-Back Cache'a. Kopiowanie dużych plików z dysku SSD na macierz praktycznie nie spadało poniżej 200MB/s, jak tylko wyłączałem WBC, od razu prędkości spadały do wartości ~60MB/s. Jeszcze większą różnicę było widać przy kopiowaniu małych plików. Zrzuty dla ATTO (dysk zapełniony 440GB danych): WBC ON/OFF Chyba jednak wrócę do paska 128k z włączonym WBC. Sprawdzę jeszcze jak będzie się to zachowywać przy OROM-ie 13.1.0.2126 i ostatni test zrobię na Windowsowym RAID-5. Zmęczyły mnie już testy ;/ EDIT - nie zrobię testów na Windowsowym RAID-5, ponieważ Windows 7 nie obsługuje software'owego RAID-5 :(
  12. @rafa - wszystkie testy masz w 2 poście dla każdej możliwej kombinacji paska/klastra. Dla zapisu najlepszy rozmiar wychodził 64k/64k. I zostałbym przy tym, gdyby tylko odczyt był na poziomie 128k/64k.
  13. Wykres ze paska/klastra 128k/64k Podejrzewam że dla paska 64k/64k byłby mniej "popikowany" niż dla 32k/64k, ale nie tak równy jak dla 128k. Zrobiłem jeszcze szybki test na woluminie RAID-0: Stripe 16k: | 4k | 64k | Stripe 128k: | 4k | 4k WriteBack ON | 64k No nic, zmodyfikowałem sobie BIOS, zrobię upgrade OROM'a i zobaczę czy to coś zmienia. Robi się co raz ciekawiej, po aktualizacji OROM wyniki dla RAID-5, 128k/64 (bez tworzenia woluminu od nowa) - spadek zapisu liniowego o połowę, a także spadki przy odczycie i zapisie 512k - z włączonym WriteBack trochę lepiej ale i tak gorzej niż na OPTION_ROM_12.7.0.1936 Stworzę od nowa na nowy OROM-ie wolumin, może coś to zmieni i znowu zrobię test.
  14. @Dijkstra - niestety, nie znalazłem żadnego upgrade firmware do tych WD-ków (przy okazji znalazłem do mojego dysku SSD). Asus dla Z87-Pro również nie ma nowszej wersji BIOS niż 2005, a tam jest OptionROM 12.7.0.1936. @radiergummi - dzięki za linka, jeśli nic nie wymyślę, będę musiał wyekstrahować z innej płyty nowszą wersję Option-ROMu i spróbować zmodyfikować BIOS. @rafa - HD-Tach przestałem używać kilka lat temu, ponieważ nie jest w mojej opini wiarygodny i często pokazuje głupoty. W Aidzie wchodzisz Tools->Disk Benchmark->Wybierasz Linear Read i dysk który ma być przetestowany. Dostajesz piękny wykres, niestety czas jego wykonania to około 400-500 minut, więc robiłem go tylko 5 minut, także nie wrzucałem wykresu, jest tylko tabela z Read Suite. Dla świętego spokoju zrobiłem test HD-Tachem - tutaj wyniki dla paska/klastra 32k/64k. Pierwszy wykres to QuickBench 8MB Zones (taaaaa chciałbym takie wyniki) , drugi Long Bench 32 MB Zones. Zrzuty z ATTO dla 32k stripe i 4k cluster/64k cluster
  15. Dane są na innych dyskach w tej chwili. Po co mi mirror + backup? To nie dane krytyczne, przecież to byłoby zwykłe marnotrawstwo przestrzeni. Mam propozycję, aby niepotrzebnie nie przerzucać się nad wyższością jednego RAIDA na innym, skupmy się nad tą 5-ką. Założenie jest takie, że ma być RAID-5 i umarł w butach. Wątek powstał aby zoptymalizować tego RAID-5, a nie zmieniać na inną wersję :) i tego się trzymajmy.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...