Skocz do zawartości

thambush77

Użytkownik
  • Postów

    4
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia thambush77

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputacja

  1. Nie ma sensu chyba abyśmy tu wszyscy lali swoje wypociny. Dam komputer do informatyka w tym tygodniu, żeby zobaczył co jest. Jak dla mnie prędkość wiatraka jest niska i nie chłodzi wystarczająco radiatora. Nielogiczne jest, że wiatrak od karty graf chodzi szybciej niż cooler.
  2. Nie sprężonym powietrzem. Rozkręciłem cały radiator i wydmuchałem osobno. /// STEROWNIKI JUŻ MAM Screen ;
  3. AMD (Athlon) X2 DUAL CORE PROCESSOR 5000+ 2.60GHz Być może procesor jest podkręcony, ale nie wiem czy sam na to pozwala i czy płyta na to pozwala. Od niedawna w ogóle wiem coś o sprzęcie komputerowym, jestem totalnym laikiem, więc proszę mi to wybaczyć. Pozostałe parametry to Ramy 2gb jeżeli firma ważna mogę sprawdzić. Dodam że w zeszłe wakacje ułamał mi się kawałek wiatraczka i poszła karta graficzna i sam wiatrak do wymiany. Być może to miało wpływ. No i ta prędkość wiatraczka wydaje się być dziwna.. Co do napęcia, możliwe, że płyta wcześniej dawała mniej napięcia, a teraz daje więcej? I jak to obniżyć? Obudowa jest dość stara, nie ma w niej wbudowanych wentylatorów. Komputer stoi pod biurkiem (nachodzi na niego szafka na górze, ale nie ma tam żadnych wylotów powietrza. Dodatkowo nie było nigdy żadnych z nim problemów i latał jak należy. /W programie GPU-Z wykazuje mi na prędkość wiatraku (procesora?) na 40%, mamy winowajce? Mógłby też ktoś pomóc mi znaleźć sterowniki do karty graficznej? Nie wiem jaką mam, w ustawieniach (rozdzielczość > wł. bla bla) nie mam wyświetlanej. w GPU-Z też mi nie wyświetla. Na samej grafice sprawdzałem ale nie ma nic napisane.
  4. Witam, dodam że jestem nowy i nie wiem czy wybrałem odpowiedni dział - nie mogłem znaleźć takiego jak "pomoc" czy coś w ten deseń. Mam problem z chłodzeniem komputera, od dobrych kilku miesięcy, zmieniałem paste, czyściłem chyba z 4 razy, podobnie z formatem, też z 4 razy. Nic nie pomogło. Nie pamiętam dokładnie od jakiego momentu zaczęły się kłopoty, ale wcześniej ich nie było. Skoki temperatur są takie, że gdy mam odpalony jakiś lekki program to temperatura jest niska, gdy włączam grę, czy coś, skacze do góry. Wystarczy na chwilę włączyć lekki program (tzn nacisnąć aby on był wyświetlany jako pierwszoplanowy) i temperatura spada w dół do pewnego momentu. Zamieszczam screena z HWinfo : Co może być przyczyną? Komp grzeje się do ~120 stopni i się wyłącza (procesor tzn). Pozdrawiam i liczę na zainteresowanie tematem. Generalnie chodzi mi aby nie było takich sytuacji, nowy komputer mam już w przyszłym tygodniu, ale ten chciałbym sprzedać, aby chociaż coś pieniędzy odzyskać. /edit - chciałem dodać, że przy chłodzeniu karty graficznej (jeden wentylator) czuje większy powiew niż od wiatraczka procesora, być może ma to wpływ na temperaturę?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...