Jump to content

deton24

Stały użytkownik
 • Posts

  86
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

deton24 last won the day on September 22 2017

deton24 had the most liked content!

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

3137 profile views

deton24's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • First Post Rare
 • Collaborator Rare
 • Week One Done Rare
 • One Month Later Rare
 • One Year In Rare

Recent Badges

2

Reputation

 1. Zobacz jeszcze czy zmiany w opcjach gry z/na fullscreen borderless vs exclusive fullscreen vs ew. windowed mode coś dadzą, ew. spróbuj zmienić ilość wstępnie renderowanych klatek w panelu Nvidia (1 vs 2 vs 3). Możesz jeszcze spróbować wyczyścić sterownik w trybie awaryjnym pod DDU i zainstalować od nowa. Możesz też spróbować jakiejś starszej wersji sterownika.
 2. Zobacz programem LatencyMon czy coś konkretnego w systemie tego nie powoduje. Ostatecznie włączenie trybu gry w Windowsie może coś pomóc, ale może także zepsuć.
 3. Jeśli to nie jest wada matrycy, sprawdź, czy nie ma aktualizacji firmware dla monitora.
 4. Najszybciej i całkiem dobre wyniki wychodzą tutaj: https://studio.gaudiolab.io/gsep Używaj plików w jak najlepszej jakości Gdybyś potrzebował pokombinować celem uzyskania lepszych rezultatów, tu masz wszystko: https://docs.google.com/document/d/17fjNvJzj8ZGSer7c7OFe_CNfUKbAxEh_OBv94ZdRG5c
 5. W sumie gdyby obstawiać, że karta jest padnięta, to raczej nie pokazałoby się okno wpisania hasła. Obstawiam, że pod awaryjnym będzie działać. Możesz spróbować odinstalować w trybie awaryjnym sterowniki do GPU. Ciekawe czy problem będzie się dalej utrzymywał. Może podkręcałeś, ale karta się zrobiła niestabilna, i podczas ładowania systemu wgrywane ustawienia powodują czarny ekran. Jeśli podkręcałeś Afterburnerem lub innym softem trzecim zamiast w sterowniku AMD, to powinno wystarczyć usunąć pod awaryjnym ten program.
 6. Tu chyba forum żyje swoim życiem, a portal swoim, bo jeszcze nie widziałem by załoga z forum zajmowała się moderacją komentarzy. Choć co prawda, jak już, to znikają bez adnotacji i kto dokonał usunięcia.
 7. Administracjo, jak długo będziecie tolerować Zakiusa? Człowiek który od lat troluje główny portal i użytkowników, pewnie nabijając przy tym wyświetlenia, jest dzięki temu ważniejszy od zwykłych użytkowników. Pod ostatnim newsem: https://www.purepc.pl/rozrywka/grid_2_z_dwoma_dlc_za_darmo_od_humble_bundle Pojawiło się pod jego adresem trochę mniej lub bardziej wyważonych inwektyw. Jest to min. klasyczny efekt tego, że administracja przewlekle pozwala przebywać tu takim osobom, i wywoływać non-stop tzw. flame. Cała sekcja komentarzy, po raz kolejny zamieniła się w bagno sprzeczek z Zakiusem, który dał wspaniały pokaż swojej umiejętności trollingu, zapalając przy tym społeczność. Parę osób dało upust swoim emocjom, bo kompletnie nic sobie nie robi ze swojej głupiej gadki, a administracja reaguje tylko w przypadkach tzw. naruszenia etykiety. Nasz naczelny troll okopał się na wygodnej dla siebie pozycji, z której wie, że administracja nic mu nie zrobi. Bo on nikogo nie obraża. To jest doskonale doświadczony trol, bo pisząc niejednokrotnie głupie wypowiedzi, często w niezwykle narcystycznym, i buńczucznym tonie, tym samym cały czas skłania innych użytkowników do agresji i inwektyw słownych, które przez administrację już są karane. On ze swoimi wypowiedziami nie, ponieważ na głupotę regulamin chyba nie ma paragrafów. Ale czy również na akty dewastacji sieci w postaci trollingu też nie? Na prawdę pamiętam raz, gdy Zakius dostał tymczasowego bana, i w jaki sposób odetchnęła tutejsza społeczność. Polski Internet ma z Zakiusem już dłuższy problem. To osoba która panoszy się jak u siebie, w większości miejsc w sieci traktujących o technologiach. Jeden z publicystów poświęcił mu nawet specjalny dedykowany artykuł. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że jego działania i komentarzd są z góry przemyślane na dezorganizację portalu, wraz z jej użytkownikami, dlatego jest osobą potencjalnie niebezpieczną, której dalsze przebywanie na portalu jest szkodliwe. W tej chwili, za jedyne szkodliwe elementy na portalu, i tak rzadko aktywna w moderacji komentarzy administracja, uważa jedynie tych, którzy przekraczają tzw. netykietę. Czyli w sytuacji gdy ktoś pod rzeczonym newsem mu napisał: "mam wrażenie żeś ty socjopata." ktoś mu odpisze: "To nie socjopata, tylko zwykły debil." Nie tylko wyleci komentarz, ale i użytkownik. W tym wypadku autor tematu. A ostatni raz podobną sytuację dopiero u konkurencji przypominam sobie z 2016 roku. Wytłuszczą Ci tylko boldem słowo debil, żebyś wiedział za co dostałeś, podadzą moment do którego masz wiedzieć gdzie są drzwi, a Zakiusek będzie sobie hasał w najlepsze. To jest tak jakby ktoś z administracji przysłał wiadomość - "Rozpostarliśmy wokół Zakiusa troskliwy parasol ochronny. Nic mu nie zrobicie, bo nam świetnie podbija licznik odwiedzin." Pozdrawiam
 8. Mogą być artafakty GPU. Zobacz czy masz to samo na iGPU. Możesz też odpalić na obecnym GPU, test OCCT GPU, i Tess Mark, i 3D Mark przynajmniej 11. W tych benchmarkach artefakty GPU mogą szybciej wyjść. FurMark trochę rzadziej.
 9. Uczulę, że ta karta ma też wersję GDDR5. To wnosi sporo z perspektywy wydajności. To w razie gdyby ktoś szukał jakiś testów. Trzeba na to zwrócić uwagę. Generalnie wersja DDR3 jest słaba, i jakby kupować osobno, to się nie opłaca, i 2GB nic tu nie wnosi. Jakbyś szukał ktoś jakiś tańszych jeszcze umiarkowanie wydajnych kart: https://goo.gl/3Tewg6
 10. G203/G102 możesz jeszcze zobaczyć. Mnie bardziej podeszła od Rival 100 - te same wymiary co 110. Ale ja akurat wiem że lubię troszkę mniejsze myszki, choć ten Logitech nawet dla mnie był trochę odczuwalny z tą małością, ale trochę, i też to jest kwestia przyzwyczajenia.
 11. Odpal LatencyMon v 6.70 na okres pozwalający wyłapać freezy, i wrzuć screena.
 12. ISK HP2011 Snab OverTone HS-42M lub JVC HA-RX700 Te ostatnie chyba sygnaturą będą najbardziej po drodze z tym co miałeś. Poczytaj sobie co będzie Ci bardziej odpowiadać.
 13. OP chyba chodzi o to, że łamią mu się plastikowe bolce pod zapinką, i być może CPU traci seal, przez co temperatura się robi wysoka. W tym miejscu zacytuję Klausa: "Najlepiej to wizyta w budmarkecie, zakup śrubek m3 25 mm długości w liczbie sztuk 4. Do tego 8 podkładek zwykłych, ewentualnie 4 sprężynujące + 4 nakrętki do tego. + Poskręcać i po problemie." Jak nie chcesz do tego za każdym razem przy demontażu chłodzenia zdejmować płyty, to dokup do tego backplate. Ostatnio widziałem za kilkanaście zł uniwersalny pod różne podstawki na Allegro. Pewnie z Aliexpress jeszcze taniej się coś znajdzie takiego. BTW. Najtańsze 4 core na 775 to Xeon X3220/E5420. Czasami też da się wyrwać X5450 za 50 zł BCM. Oczywiście z Chin jeszcze można popatrzeć. BIOS i adapter do tego, i PC dostaje drugie życie. Choć bez łatek i w samej pracy biurowej, nie uważam zmiany na C2Q za szczególnie zauważalną. Czasami bardziej przez RAM przeglądarka zdechnie jak się za dużo naotwiera bez SSD jako OS.
 14. Zobacz wersję z GOG. Może ma lepsze wsparcie dla nowszych systemów (nie wiem dokładnie w jakim zakresie) i ma te dwa dodatki. Skoro to zakładając oryginał, i wersja pudełkowa, to włóż płytę do napędu. Jak nadal nic, spójrz tutaj: https://www.download.net.pl/jak-uruchamiac-stare-gry-zabezpieczone-przez-securom-lub-safedisc-w-windows-10/n/7312/ Zwłaszcza jeśli to W10.
 15. Od kiedy to istnieje możliwość edytowania biosów Pascali? Raczej nadal jest to niemożliwe. Karta może być nieznacznie podkręcona, ale przez producenta, w porównaniu do referenta. Zobacz czy na artefakty pomoże podniesienie napięcia, ew. downlock.
×
×
 • Create New...