Jump to content

deton24

Stały użytkownik
 • Posts

  82
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by deton24

 1. W sumie gdyby obstawiać, że karta jest padnięta, to raczej nie pokazałoby się okno wpisania hasła. Obstawiam, że pod awaryjnym będzie działać. Możesz spróbować odinstalować w trybie awaryjnym sterowniki do GPU. Ciekawe czy problem będzie się dalej utrzymywał. Może podkręcałeś, ale karta się zrobiła niestabilna, i podczas ładowania systemu wgrywane ustawienia powodują czarny ekran. Jeśli podkręcałeś Afterburnerem lub innym softem trzecim zamiast w sterowniku AMD, to powinno wystarczyć usunąć pod awaryjnym ten program.
 2. Mogą być artafakty GPU. Zobacz czy masz to samo na iGPU. Możesz też odpalić na obecnym GPU, test OCCT GPU, i Tess Mark, i 3D Mark przynajmniej 11. W tych benchmarkach artefakty GPU mogą szybciej wyjść. FurMark trochę rzadziej.
 3. Uczulę, że ta karta ma też wersję GDDR5. To wnosi sporo z perspektywy wydajności. To w razie gdyby ktoś szukał jakiś testów. Trzeba na to zwrócić uwagę. Generalnie wersja DDR3 jest słaba, i jakby kupować osobno, to się nie opłaca, i 2GB nic tu nie wnosi. Jakbyś szukał ktoś jakiś tańszych jeszcze umiarkowanie wydajnych kart: https://goo.gl/3Tewg6
 4. G203/G102 możesz jeszcze zobaczyć. Mnie bardziej podeszła od Rival 100 - te same wymiary co 110. Ale ja akurat wiem że lubię troszkę mniejsze myszki, choć ten Logitech nawet dla mnie był trochę odczuwalny z tą małością, ale trochę, i też to jest kwestia przyzwyczajenia.
 5. Odpal LatencyMon v 6.70 na okres pozwalający wyłapać freezy, i wrzuć screena.
 6. ISK HP2011 Snab OverTone HS-42M lub JVC HA-RX700 Te ostatnie chyba sygnaturą będą najbardziej po drodze z tym co miałeś. Poczytaj sobie co będzie Ci bardziej odpowiadać.
 7. OP chyba chodzi o to, że łamią mu się plastikowe bolce pod zapinką, i być może CPU traci seal, przez co temperatura się robi wysoka. W tym miejscu zacytuję Klausa: "Najlepiej to wizyta w budmarkecie, zakup śrubek m3 25 mm długości w liczbie sztuk 4. Do tego 8 podkładek zwykłych, ewentualnie 4 sprężynujące + 4 nakrętki do tego. + Poskręcać i po problemie." Jak nie chcesz do tego za każdym razem przy demontażu chłodzenia zdejmować płyty, to dokup do tego backplate. Ostatnio widziałem za kilkanaście zł uniwersalny pod różne podstawki na Allegro. Pewnie z Aliexpress jeszcze taniej się coś znajdzie takiego. BTW. Najtańsze 4 core na 775 to Xeon X3220/E5420. Czasami też da się wyrwać X5450 za 50 zł BCM. Oczywiście z Chin jeszcze można popatrzeć. BIOS i adapter do tego, i PC dostaje drugie życie. Choć bez łatek i w samej pracy biurowej, nie uważam zmiany na C2Q za szczególnie zauważalną. Czasami bardziej przez RAM przeglądarka zdechnie jak się za dużo naotwiera bez SSD jako OS.
 8. Zobacz wersję z GOG. Może ma lepsze wsparcie dla nowszych systemów (nie wiem dokładnie w jakim zakresie) i ma te dwa dodatki. Skoro to zakładając oryginał, i wersja pudełkowa, to włóż płytę do napędu. Jak nadal nic, spójrz tutaj: https://www.download.net.pl/jak-uruchamiac-stare-gry-zabezpieczone-przez-securom-lub-safedisc-w-windows-10/n/7312/ Zwłaszcza jeśli to W10.
 9. Od kiedy to istnieje możliwość edytowania biosów Pascali? Raczej nadal jest to niemożliwe. Karta może być nieznacznie podkręcona, ale przez producenta, w porównaniu do referenta. Zobacz czy na artefakty pomoże podniesienie napięcia, ew. downlock.
 10. Wrzuć log smart tego nowego dysku. Zrób test pamięci też w memtest. Do tego Power Supply w OCCT czy czegoś nie wywiesi. Dla porównania możesz zrobić też sam Linpack jakby wywieszało jednak.
 11. Musisz wejść do panelu Realteka i ustawić to: https://zapodaj.net/cbfbf213f94c4.png.html Zaznacz tę drugą opcję (oddzielenie wszystkich gniazd). Uważaj na nadmierne przestery na słuchawkach gdy ich nie używasz (żeby nie charczyły przy dużych głośnościach długo jak będziesz używał głośników) bo możesz uszkodzić membrany.
 12. Nie. Jeśli to jest wpięte do tej samej karty, to GPU ma tak zaprogramowane że jedno z tych gniazd jest jako pierwsze - czyli to od boota.
 13. Dodatki może nie działają, ale jest jedna fajna strona która robi ciekawe przekierowanie na pobieranie wideo gdy dopiszesz "ss" do nazwy youtube.com. Z automatu jesteś przenoszony do pobierania. Choć tam nie zawsze są dostępne wszystkie mozliwe opcje jakości do wyboru. W tym przoduje jednak Jdownloader.
 14. Przypisz jakiś hotkey, i naciskaj kombinację na pojawianie się OSD. Zmień lokalizację logów na inną partycję jak masz. Ew. potraktuj lokalizację docelową programem NTFS Access. Możesz też wywalić cały program, a potem potraktować rejestr CCleanerem. Może znajdzie jakiś syf. Ew. samemu pogrzebać. Potem zainstalować od nowa. Może ew. nie zaszkodzi też zaktualizować sterowników od grafiki, albo od nowa przez DDU począwszy od deinstalacji zacząć.
 15. Naciśnij klawisz Windows+P, najpierw raz, potem drugi raz "P", trzymając klawisz win. Alternatywnie nacisnąć też możesz kilka razy kombinację FN+ikona monitora (któryś z klawiszy funkcyjnych F-X).
 16. Ten FX 4100 to jest mało wydajny. Szukaj czegoś chociaż na i5 2 gen. Jak dołożyć grafikę, to czasem w takich małych obudowach możesz low profile, nawet GT 1030, o ile nie ma ograniczenia na zasilenie ze slotu w takim czy innym biurowym modelu. Trzeba poczytać jakie kto karty odpalał na danym sprzęcie. Warto pamiętać też oczywiście że zasilacze w tych zestawach bywają mierne. Ale z tym i GT 1030 low profile powinien sobie jakoś poradzić. Są też tańsze karty. Np. GTX 750 low profile.
 17. WoT nie WoW. My bad. Tutaj masz test CPU v.1.0, i tak, to prawda: http://gamegpu.com/mmorpg-/-онлайн-игры/world-of-tanks-encore-test-gpu-cpu Ale jak gra tylko w WoT to już widzę jak gość potrzebuje i7... i5 6400/6402p wyrwie się najtaniej na rynku wtórnym. I to i tak na wypadek jakby Pentak się krztusił, bo nawet dla niego, osiągnąć 100 FPS to nie wyczyn. WoT nie WoW. My bad. Tutaj masz test CPU v.1.0: http://gamegpu.com/mmorpg-/-онлайн-игры/world-of-tanks-encore-test-gpu-cpu Ale jak grasz tylko w WoT to już widzę jak potrzebujesz i7... i5 6400/6402p wyrwie się najtaniej na rynku wtórnym. I to i tak na wypadek jakby Pentak się krztusił, bo nawet dla niego, osiągnąć 100 FPS to nie wyczyn. Dlatego w ogóle zacząłbym od niego.
 18. Z tym WoWem jest nie do końca tak jak piszesz: http://www.pcgameshardware.de/World-of-Warcraft-Legion-Spiel-55966/Specials/Legion-Test-Benchmarks-1204205/amp/#a6 W obecnym układzie zostałbym przy G4560/G4600 (co taniej) i masz dodatkowe 200 zł w kieszeni vs tamto i3 7100. Z kodowania nic nie tracisz vs G4400. A pojedynczy wątek i tak Pentium ma szybszy vs Celeron.
 19. Zobacz może Staples Hyken. Wygląda na o ładnych parę stówek tańszy odpowiednik krzeseł siatkowych Ergohuman. Niektórzy sobie bardzo chwalą takie. Czy też w tamtym temacie jest też GN-301 podobny, ale bez siedziska siatkowego. I też Ergon Sitplus. Albo dla trochę niższych - Profim Raya. Jeszcze czasami taniej jest EAGO 8905A Lub jak dorwiesz taniej tamten Q-229.
 20. Patrzcie co znalazłem: "If your chip has an unlocked multiplier you can use Intel XTU to overclock it in an OEM system. I've done a similar build with a T3500 and a $100 w3680, which is the xeon equivalent of the i7-980x, and ran it at 3.8ghz on stock voltage." Ktoś moze potwierdzić czy uda się podkręcanie T3500 tym softem? Nie wiem co prawda jak rozróżnić Xeonowe odpowiedniki i7 z odblokowanym mnożnikiem. Bo taki procesor ma być potrzebny. Ale może komuś się uda. https://downloadcenter.intel.com/download/24075/Intel-Extreme-Tuning-Utility-Intel-XTU- Tagi. Podkręcanie, Dell, T3500, CPU overclocking, overclock, OC http://techcity.tv/forum/discussion/comment/873/#Comment_873 edit. Odblokowane mnożniki na CPU 1366 6/12 mają w3680, w3690 i i7-980x.
 21. Strona 8? Nie wygląda na to. Tylko jak wyłączysz wtedy Ultra fast boost, to wychodzi że trzeba użyć Intel® RAID BIOS setup utility.
 22. Są bardziej znane, i pewniejsze modele. Gold to nie wszystko. Ale jak coś, są dwie recenzje tutaj: http://maxforces.com/articles.php?article_id=60&rowstart=14 http://www.pc-max.de/artikel/netzteile/test-chieftec-navitas-gpm-650c-netzteil-im-test/14398 Widzę Twój temat: Weź ten zasilacz: https://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-vero-l2-600w-spc165-977143/ lub https://www.morele.net/zasilacz-fsp-fortron-hydro-600w-ppa6004002-985319/ Nawet większa moc, a w promocji jest np. FSP, a zaoszczędzisz. Ten też by pewnie dał radę: https://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-vero-l2-500w-spc164-977142/
 23. W środku jest CWT. Może bez golda, ale sądzę że znajdziesz coś lepszego w tej cenie.
 24. Coś czytałem że pomimo że siedzi nowszy układ w tej wersji Mini, to gra gorzej od podstawowego modelu. Pewnie liczy się też kwestia odpowiedniej implementacji softowo-hardwarowej. W recenzjach wszystkich telefonów znajdzie się też zawsze parę słów o jakości dźwięku na słuchawkach.
 25. flux (wymaga roota) - zmniejsza światło niebieskie celem mniejszego męczenia oczu. "Przygaszacz" - można ustawić ściemnienie ekranu poniżej dozwolonej wartości przez telefon. Po kliknięciu na belkę, w ustawieniach mamy też możliwość ustawienia też intensywności wybranej barwy, np. żółtej, i dziala to podobnie jak flux. Z tym że flux na PC ma inne nastawy w dzień i w nocy, i bazuje na lokalizacji. Nie wiem jak na Androidzie. Jest jeszcze fajnie brzmiący player Neutron Player poza Poweramp, ale jest dość zasobozerny. I głównie dla tych co grzebią przy EQ i pokrętłach. Co do samego Equalizera polecam Equalizer Pro. Najbardziej stabilny EQ wielozakresowy ze wszystkich dwóch jakie chyba istnieją, może to nie Viper (cała masa DSP) który za to wymaga roota, ale jak mamy jakieś DSP wbudowane już w telefon, to całościowo potrafi to na prawdę dobrze grać. Polecam też OGYoutube. To samo co zwykła aplikacja, ale można wyłączyć ekran i dalej słychać, albo guzikiem schować YT w tle żeby grało, albo na pulpicie. Google Keep do notatek, dla mnie must have, i wyrzucam sobie taki jeden wielki widżet i rzadziej zapominam o różnych rzeczach, i łatwo się wszystko notuje i pod ręką. A na pierwszej głównej karcie obowiązkowo dwa tygodnie kalendarza mam zawsze widoczne, z przypomnieniami. Wybitnie to ułatwia pracę na harmonogramem: Business Calendar. Clipboars actions jest fajne na przechwytywanie schowka i zapis tego z automatu do bazy programu. Polecam też PCM Recorder jako dyktafon w 48kHz bez kompresji. Wiele dyktafonów w ogóle zaniża częstotliwość, np. CinixSoft Recorder nie zawsze nagrywa jak trzeba, choć to jeden z niewielu softów z opcją wyboru kompresji, i potrafi czasem nagrać coś koło 44kHz, ale nie zawsze. BitX - streamowanie filmów z torrentów. HDR Pro Camera - najlepsza aplikacja aparatu jaką znalazłem. Potem Camera FV-5 i moze Snap Camera. Appsales - wyświetla wszystkie promocje w sklepie, także te oferty tymczasowe za free. Auto Silent Mode - bez roota pozwala na automatyczne wyciszenie lub ustawienie wibracji na daną godzinę, na noc np. żeby np. w weekend o 9tej nie obudziło Was powiadomienie na FB że Wasz znajomy ma urodziny... No i wymienię aplikację Muzyka Google, bo można wrzucić tam 20k swojej muzyki za free. GameBooster - zwłaszcza z rootem, ma pozytywny wpływ na wydajność w grach 3D. Wymienię tutaj tylko takie gry jak Asphalt 8, Need For Speed No Limits, choć krótkie wyścigi, albo Most Wanted które chyba wczoraj za 5 zł było w promocji. No i Max Payne, Vive City, San Andreas, emulatory, Dreamcast - Reicast (elegancko wygląda na tym Rayman 2), PSX - ePSXe, PPSSPP - PSP. Do tego warto wspomnieć o wtyczce do Total Commandera obsługującej OTG, czyli wpinanie Pendrive'a po takim kablu. Jest też wtyczka do obsługi dysków w chmurze. Bardzo przyjemny podgląd plików, i bodaj także zapis, na różnych chmurach na raz. Do pobrania jest też bardzo lekka aplikacja od Kasperskiego, Battery Life. W RAMIe jest 75 MB lżejsza od popularnego Battery Doctor (oszczędzacz baterii) a najprawdopodobniej robi to samo. Może i nie jest tak skuteczna, ale do 2GB RAM z bloatwarem i nakładką jedyna opcja by nie ubijało aplikacji. CamScanner - czyli OCR zrobionego zdjęcia dokumentu. Polecam też bo jest, Worda, i PowerPointa, bo są, choć interfejs jeszcze nie należy obecnie do najbardziej wygodnych, ale raczej w pełni funkcjonalnych. Aplikacja Ampere pokazująca natężenie prądu a także napięcia ładowania. Łatwo pokazuje różnice między ładowarkami i różnymi kablami. Przydatne zwłaszcza gdy ktoś ma problemy z ładowaniem, albo diagnozuje czemu ma za wolno. Są trzy metody sprawdzania w ustawieniach, jeden jest zazwyczaj miarodajny, bo robiłem dogłębne testy. Adaptive Rotation Lock - Bo nie lubię automatycznej zmiany rotacji. Program wyświetla w takim momencie tylko ładny guziczek który możemy kliknąć jeśli chcemy przerzucić ekran. Genialne. Polecam też pocket skip track. Można vol-/+ lub guzkiem od odebrania polaczenia przy słuchawkach ustawić żeby włączała się np. następna piosenka. Tylko opcja z guzikami vol nie wiem czy nie trzeba roota. U mnie coś to źle działa Była jeszcze aplikacja polska która pokazywała wszystkie streamy stacji radiowych do odsłuchu w wygodnej formie. Na sp*****web.pl kiedyś rozdawali za darmo. Nie pamiętam nazwy Jakiś czas temu widziałem reklamę aplikacji która wysyła powiadomienia jak reklamy w TV na danym kanale się skończą. Polska oczywiście. Działa to chyba obecnie od 16tej do wieczora, i ponoć bardzo dobrze Dorzucę Google Tłumacz za opcje skopiuj i przetłumacz. Bardzo przydatne. Od razu dymek wyskakuje w przeglądarce czy PDF. Poza tym do rozmów się przydaje. Jest opcja rozpoznawania mowy w obie strony . E-podroznik też fajna rzecz. Znajduje wszystkie możliwe połączenia na terenie kraju. Busy, pociągi, przesiadki jedno w drugie. Miodzio. Wifi Analyser do sygnału. A jeszcze lepiej włączyć ściąganie i testować łącze przez Network Monitor Mini, który wyświetla bierzącą prędkość. Lepszy to daje obraz od Wifi Analysera. Shazam, na znajdywanie piosenek które teraz lecą w eterze. Gboard jako obowiązkowa, najlepsza obecnie klawiatura, z najlepszą autokorektą. Wyprzedza nawet Swype, szkoda że nie ma tylko jak w Swype opcji przerzucenia klawiszy na boki po połowie, na tabletach fajnie się pisze wtedy. Screen Adjuster Free. Pozwala na zmianę nastawów kolorów RGB i jasności. Choć na ogół kosztem ogólnej jakości obrazu. AppMGR, wyświetla jakie aplikacje da się przenieść na SD i ile zajmują. Titanium Backup. Umożliwia backup aplikacji, a także możliwość zamrożenia aplikacji, czyli opcja wyłącz, dostępna w nowszych Androidach. Edjing Pro - odpowiednik Virtual DJ na Androida. Fajna rzecz. Warto wspomniec że Virtual DJ ma aplikację na połączenie się z instancją PC, i nawigowanie na telefonie. Fortepian+ - znany program, świetna biblioteka dźwięków Guitar+ - Ten sam producent. MobileMPK - fajny rozkład na Androidzie, a jest też na javie. SpeedView GPS pro - wyświetla z jaka prędkością się przemieszczamy You Tube Gaming - pobieramy najnowszą wersję z jakiegoś mirrora APK, potem próbujemy włączyć, jak się nie da, (blokada regionalna) instalujemy wersję 1.0, czy też pierwszą, a potem znów instalujemy najnowszą. Brawo. Od teraz możemy korzystać z aplikacji. Nagrywa cały ekran z telefonu i pozwala w czasie rzeczywistym transmitować na YT. Music Translator - nasluchuje dźwięków i próbuje je przedstawić nutowo, czy też wyświetlić jaki to dźwięk. Oczywiście są też różnej maści stroiki do gitary jako APK. Teamwviewer - pozwala połączyć się zdalnie z PC. Ale tylko w jedną stronę to działa. Fajne. I wygodna kontrola PC. Buckshee - pozwala za free korzystać z Internetu w zamian za reklamy. Tak, próbowałem z rootem zrobić z tego teetering i puścić na PC, i trochę zwalnia jak nie obejrzycie reklamy, i i tak wyświetla je przy przeglądaniu stron. Co prawda na PC można znów stunelować połączenie. Musiałem tylko IP bramy chyba zmienić w aplikacji teetering VPN. Fluid, najlepszy klient P2P. Nawet chyba lepsze od BitX. Lepiej działa i można ustawić pobieranie od początku do końca, a w trakcie puścić sobie film. Jest opcja od tego. Do tego ma możliwość wgrania listy hostów czarnej listy z Peerblock. VPN Master, Betternet - dwie najlepsze app VPN chyba jakie znalazłem. Hola - VPN w samej przeglądarce. Fajna sprawa. Dużo lokalizacji. ADM - trochę upierdliwy klient pobierania, ale za to umożliwia bodaj wstrzymanie, a także boost pobierania przez zwiększenie ilości połączeń. Analogicznie jak na PC podobne aplikacje robią, np. IDM, czy BC. MX Player - najlepszy player dla Androida pod względem funkcjonalności. Dla DTSu niektórzy polecają też VLC. Adaway - Adblock na Androidzie. Z tym że kojarzę jakieś komplikacje z tym softem. Blokowało coś net. No i OneDrive, Dropbox, Allegro, OLX, Skype, Viber, Wykop, Adobe Acrobat. Tiny flashlisght - latarka. Chyba najlepsza jaką znalazłem. W dawniejszych Androidach pozwalała na wyciągnięcie widgetu. Obostrzenie systemowe. Gogle - analogicznie do powyżej, OCR, ale z opcją tłumaczenia. Libre Office Viewer - jeden z niewielu softów który pozwalał mi na oglądanie prezentacji w formacie Open Office. Odt czyta też Word. mPay - zapłać za bilet autobusowy telefonem Yanosik - obecnie najlepsza aplikacja tego typu. Pozwala uniknąć mandatów. Pokazuje utrudnienia na drodze itd. AutoMapa - wersja offline popularnych map z GPSów, dostępna także dla Androida. Blokada połączeń - odrzuca połączenia z czarnej listy. Gdzieś się spotkałem z aplikacją która ma odrazu predefiniowaną gotową listę złośliwych numerów, marketerów itd. Nie pamiętam teraz. Była też aplikacja do identyfikacji dzwoniących z jakiejś bazy, nie wiem czy nie płatna. Skype, Viber - wiadomo po co, ale udostępniają też odpłatne połączenia z numerami telefonów. All-in-one toolbox - generalnie kombajn, ale za opcję do wgrywania aplikacji z APK seryjnie. Np. wyszukujemy w Total Commanderze *.APK i kopiujemy je jako backup do resetu telefonu, a potem programem przywracamy. W zasadzie aktualne wersję są zawsze w sklepie, i jak popatrzymy na listę zainstalowanych lub ogólnie naszych aplikacji w sklepie, można wiele na raz zaznaczyć przytrzymując pozycję. Bardzo przydatne. W zasadzie robi to samo.
×
×
 • Create New...