Skocz do zawartości

zawada124

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

zawada124's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

  • Week One Done Rare
  • One Month Later Rare
  • One Year In Rare

Recent Badges

0

Reputacja

  1. Niby masz rację, ale w takim razie dlaczego jak odłączę HDD na którym nie mam systemu, to dostaję komunikat NTDLR is missing?
  2. Dysk C ( SSD) to partycja rozruchowa, zrzut awaryjny i podstawowa. Dysk D (HDD) to partycja systemowa(? system jest na C zainstalowany...), plik stronicowania, aktywna, podstawowa. Mam EFI
  3. Cześć, czy jest w windowsie 10 opcja przeniesienia pliku NTLDR z jednego dysk na drugi? Jeśli nie, to czy jest jakaś opcja podczas instalacji windowsa żeby wskazać gdzie on się ma utworzyć? Mam system zainstalowany na dysku SSD, a NTLDR zrobił się na dysku HDD, przez co po jego wyjęciu system nie startuje. Naprawa przy uruchamianiu z instalki w10 nie pomaga. Wydaje mi się to bardzo idiotyczne że kluczowy plik potrzebny do startu systemu nie jest na dysku systemowym. Czy może być to przez to że HDD był kiedyś dyskiem systemowym i pomimo formatowania, zostały jakieś pliki na nim?
  4. Ja wiem że HD Tune jest trochę przestarzały, ale przez to że widzimy wszystko na wykresie doskonale było widać mój problem. W inny programie można zauważyć tylko zbyt niskie numerki, które zbyt wiele nie mówią.
  5. @sdfl W tej chwili około 75% zajęte. Ilość miejsca miała wpływ na częstotliwość problemu, ale tak czy inaczej ciągle występował.
  6. Dzięki wielkie, problemem prawdopodobnie był kabel... Nie chciało mi się w to wierzyć, bo był założony nowy przy składaniu komputera. Przy okazji zmieniłem też zupełnie kabel zasilający i po raz kolejny port na płycie głównej. Problem prawdopodobnie rozwiązany, okaże się za jakiś czas. Czy te transfery już są okej? Jeszcze raz, wielkie dzięki za pomoc, takie proste rozwiązanie.
  7. Witam, jakieś 2 miesiące temu zakupiłem nowy komputer oparty o płytę AsRocka b350 pro4. System zainstalowany był na dysku goodrama iridium pro 250GB i po kilku dniach komputer zaczął się zacinać w losowych momentach, na około 15 sekund. W tym czasie aktywność dysku wg windowsa wynosiła 100%, dioda sygnalizująca pracę dysku ciągle się świeciła. Po przeprowadzeniu testu w HD Tune pokazał się tragiczny wykres, dysk oddałem na gwarancję. Dostałem nowy dysk, tym razem Samsunga 860 Evo i po raz kolejny przez pewien czas wszystko było okej, ale od jakiegoś czasu mam ten sam problem. Najbardziej objawia się on podczas grania w duże gry które sporo doczytują, jak np Forza Horizon. BIOS jest w najnowszej wersji, tak jak i firmware dysku i system (Windows 10). Próbowałem zmienić port sata na płycie głównej, ale nic to nie zmienia. Czytałem na zagranicznych forach, że ludzie na chipsetach AMD mają problem z tymi dyskami, ale nie znalazłem rozwiązania. Ma ktoś jakiś pomysł czy można to jakoś naprawić, czy próbować tylko oddać dysk na gwarancji? I czy jest możliwe że trafiłem 2 dyski które są nie kompatybilne z moim chipsetem, czy to może być jakiś problem np płyty głównej? Poniżej screen z HDTune z aktualnego dysku.
  8. No w tym Lenovo wyczytałem że jest zasilacz 280W 85 Plus, tylko nie wiem ile z tego jest na linii 12V. Neomagnet, albo ja nie potrafię szukać, albo trochę zbyt optymistyczne ceny procka czy ramu podałeś. No i prawdopodobnie każdą część od innego sprzedawcy trzeba byłoby kupić, więc myślę że koło 100zł na przesyłki trzeba by doliczyć, bo nie wszystko da się w okolicy w takich cenach kupić. Na razie kupię chyba grafikę, wsadzę do starego kompa z quadem i zobaczę jaki będzie efekt - może wystarczy.
  9. Planuję podobny zakup i trafiłem na używane komputery typu SFF. W cenie ok 1000-1100zł można kupić wersję z i5 3470/3570 i 4/8GB RAMu. Co myślicie o kupnie czegoś takiego i dołożeniu do tego karty typu 1050/1050ti, zasilacz da radę? Myślę że pod względem wydajności byłoby to najlepsze rozwiązanie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...