Jump to content

kubaork

Użytkownik
 • Content Count

  2
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralna

About kubaork

 • Rank
  Newbie
 1. Aha, czyli chodzi o porty. Będę jeszcze testować z innych sieci. Gracze z całego świata, lecz jestem niemalże pewien, że będzie ich mało (o ile jacyś będą) - to będzie moja pierwsza gra więc nie ma co liczyć na większy sukces. Jeśli jednak byłoby więcej graczy to trzeba będzie myśleć o wykupieniu serwerów i łącza. Dzięki za pomoc :-)
 2. Witajcie. Chcę stworzyć serwer to pewnej gry w Javie i zastanawiam się jak inni gracze będą mogli dołączyć. Obecnie testuję serwer na komputerze, lokalnie, a w grze podaję IP wewnętrzne. Lecz w przyszłości chciałbym, aby gracze z całego świata mogli łączyć się z serwerem i grać. Na cały dom jest przypisany jeden adres zewnętrzny (no niestety nie wiem czy stały czy zmienny, na razie ustalmy że stały) i pytanie jest takie: jak gracz może się połączyć z serwerem odpalonym na moim komputerze? Musi podać zewnętrzne IP i tyle wystarczy? Podając zewnętrzne IP nie dostanę się bezpośrednio do serwera, lecz do głównego routera.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.