Jump to content

Zabuza

Moderator
 • Posts

  321
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  38

Zabuza last won the day on May 25 2022

Zabuza had the most liked content!

Profile Information

 • Skąd
  Kraków
 • Zainteresowania
  wsio z kompami

Recent Profile Visitors

5281 profile views

Zabuza's Achievements

Grand Master

Grand Master (14/14)

 • Dedicated Rare
 • Very Popular Rare
 • Conversation Starter Rare
 • Reacting Well Rare
 • First Post Rare

Recent Badges

820

Reputation

 1. Wszystko ma to samo - tylko taniej.
 2. Jeśli docelowo ma być MESH to bierz - TP-Link Archer AX23. Dobra cena i ma fukcje OneMesh.
 3. A masz router wifi6? Jeśli tak, to zadziała. Napisz spec routera.
 4. Ale to jest dla kolegi: on w domu to sobie montuje i ty podłaczasz się do niego... z opisu wynika, że jego router jest słaby nie Twój. BTW to nie jest router tylko repeater. Czyli jego router puszcza sobie siec wifi. ten repeater podlaczas u niego do jego wifi, a Ty swoim routerem podłączasz się do repeatera.
 5. Kupcie sobie 2 x loco m5 i macie po kłopocie. Używki poniżej 100 zeta.
 6. Wyłacz zarządzanie energią w Windowsie dla karty sieciowej oraz złącza PCIe
 7. iphone 11pro max mi ciągnie kolo 880 mbita (iperf) więc celuj mniej wiecej tutaj po testach. Jednak wystarczy jedna sciana to podziel to sobie przez 2. Jakbyś pokazał ustawienia AXa to moze udałoby się cos poradzić.
 8. Albo komp albo podwójne natowanie. Podłącz się bezpośrednio do Dysana i sprawdź. Jak działa git to problem jest tp-link a raczej podwójne natowanie. Jak będzie tak samo, weź lapka albo inny komp i podłącz do Dysana i sprawdz jak wtedy bedzie git to cos na kompie masz skopane.
 9. Rozumiem że masz wszystko zaktualizowane do najnowszej wersji. Jeśli tak to robisz po reboocie reset do fabryki i wtedy ustawiasz od nowa. Powinno juz zaskoczyć.
 10. Zaktualizuj z tego a pozniej reset do fabryki i oczywiscie w przeglądarce alt+f5 (cache out) powinienes miec wtedy agregacje band1 i band2
 11. Spokojnie dasz rade zrobić konfig: komp1 -> wan routera -> lan routera-> komp2. adres kompa np. z twojej podsieci 192.168.1.x a po stronie lanu 192.168.0.x łaczysz sie do serwera 192.168.1.x klientem z kompa2. Ewentualnie otwórz port 5001 tcp. http://www.wrobelmaciek.info/blogs/maciek-wr-bel/testowanie-jako-ci-po-czenia-iperf https://www.speedtest.pl/wiadomosci/administracja/iperf-sieciowy-benchmark/
 12. Tesety iperf wszystko na kablu - inaczej jak kolega napisał testy nie miarodajnie. Chyba że sprawdzasz WIFI...
 13. Postaw NASa lepiej Ci się sprawdzi, niż dysk pod routerem. Koszt 900 zł + 2 dyski https://www.x-kom.pl/p/550752-dysk-sieciowy-nas-macierz-synology-ds220j-2xhdd-4x14ghz-512mb-2xusb-1xlan.html Nie tylko bedzie robił za NAS ale ma dodatkowe funkcje. Ewentualnie jakiś stary komputer od biedy tez moze być.
 14. To zależy od modelu. Przeważnie jest tak, że modem-router posiada osobny chip do modemu i osobny chip do routera. W lepszych routerach jest jeszcze jeden chip, ktory wszystkim zarzadza. Jesli nie masz tego głownego co wszystkim zarzadza wtedy automatycznie wydajnosc spada. To tak po chłopsku wytlumaczyłem 😄 Nie bić. Co do modelu routera po rozmowie z @orlontkopostaw na DSL-AC750
×
×
 • Create New...