Jump to content

Zabuza

Stały użytkownik
 • Content Count

  214
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

Zabuza last won the day on November 22 2020

Zabuza had the most liked content!

Community Reputation

758 Fap, fap, fap.

About Zabuza

 • Rank
  Uczestnik

Profile Information

 • Skąd
  Kraków
 • Zainteresowania
  wsio z kompami

Recent Profile Visitors

2060 profile views
 1. Z wyników CM wynika, że nawet na WDC możesz zapisywać z pełną predkością neta 400 Mb to 50 MB więc w zapisie spoko na dysk talerzowy z zapasem (masz 100 MB w zapisie na tej dużej partycji). Ja obstawiam Twoją kartę Killera 2000 :d I teraz tak: sprawdz pierwsze czy masz zainstalowane stery do chipsetu - a pożniej odinstaluj kartę killera wraz z dołączonym oprogramowaniem i zainstaluj TYLKO sam sterownik. Odinstaluj z programów MSI aplikacje (najlepiej wszystkie jak nie korzystasz) i wtedy sprawdz. Jak nie będzie działało to wrzucę Ci sterownik który masz zainstalować. Dzisiaj nie chce mi się go szukać 😜
 2. Czym jesteś podpięty w końcu na kablu czy po wifi? Jaki masz router (marka, model)? Jak karta sieciowa?
 3. Dostawca widzi tylko odwłonia do DNS o strone np. youtube najprostszy sposób ominięcia tego to uruchomić serwer DoH np. Mikrotik ma wbudowany. Wtedy wszystkie zapytania o cokolwiek są szyfrowane miedzy tobą a DNS np. CF albo Google. Co daje DoH - nic nie tracisz na prędkości, poswiadczenia 1024 bit w górę. Sieć TOR jest zależna od użytkownikow ale też ma swój DNS res. więc jest w miarę bezpieczna ale niestety prędkość nie jest najlepsza potrójne szyfrowanie i wysyłka pakietów przez dwa osobne routy do wezła wyjściowego i zdejmowanie szyfrowania... I tak co 10 min zmiana wezłów. Te wezły to serwery albo nawet inni klienci Tora - oni mogą zbierać dane tak samo jak Policja)
 4. Zmień kanał rozszerzony z automatu na sztrywno jak to nie pomoze to zmien tryb transmisji z mixed n/ac na samo ac i sprawdz
 5. Najlepiej podpiąć do tego routera który routuje. Jeśli routuje H to wpinaj do niego bo przy ewentualnych problemach szybciej dojdziesz co się stało. Daisy chain stosuje się tylko w niektórych wypadkach, czytaj nie możności puszczenia kabli od glownego routera.
 6. Kup tp-linka C6 nie potrzeba tam kasy za duzo pompować a ogarnie zasiegiem. 😄
 7. 1300 zepnie sie jak masz 3:3 Mimo a w lapku masz 2:2 max. Strzelam, bo nie daleś spec. od laptopa (wifi). BTW to, że się zepnie 1300 Mbita to nie licz ze tyle wyciągnie max 600 Mbit to bedzię dobrze. Zobacz jaki kanal masz ustawiony na 5 Ghz szerokośc (80 Mhz) i jaką modulacje powinna być 256 QAM
 8. nie czytalem calosci... Z głownego rotera od portow lan do lan innych routerow (apkow) podlaczasz, na apkach - routerach wylaczasz dhcp i dajesz adresy ip z poza puli adresowej glownego routeara np, glowny ruter ma 192.168.1.1 to dajesz na apkach - routerach 192.168.1.2 w zwyz a DHCP masz np. od 192.168.1.10- do 254 maska 255.255.255.0
 9. Kup sobie cały system UNIFI: (USG) UniFi Security Gateway 480 zł + 2 x (UAP-AC-Lite) UniFi UAP-AC Lite (700 zł) (na kzde piętro po 1 apku i ogranie cały dom zasięg) + (US-8-60W) UniFi Switch 8 (460 zł).
 10. Wejdz jak masz zainstalowany sterownik do zasobów i zmien IRQ i restart kompa. Jeśli masz wyszarzoną opcja jak ja na rysunku to wejdz do biosu i zmien opcje przydzielania przerwan z bios na system i wtedy po restarcie bedzie.
 11. Tu masz recenzje Tendy Jesli kupisz je to w głownym routerze masz tylko dwa port WAN i LAN i tylko lan wykorzstasz jeden (1Gb) a w nodach masz porty tylko 100 Mbit - po 1 na kazdego noda.
 12. Od siebie jeszcze dodam że czasem zdarza się też, że przerwanie przydzielone przez Windows lub BIOS w zależności jak jest ustawione koliduje z innymi urządzeniami i wyskakują takie kwiatki.
 13. Niestety niee, bedziesz widział tylko klientów podłączonych do switcha unifi (tak jakby nie było innego switcha po drodze bo unifi niestety go nie zobaczy ale klientow tak)
 14. Róznica to 4x4 vs 3x3 anteny (1733 vs 1300 w ac) oraz Mu-mimo brak w pro., us-60 nie mas standardu zasilania af tylko at wiec tylko POE+ i trzeba przejsciówkę ewentualnie kupic (droga) us 150 ma oba standardy zasilania. co do prędkości to wszystko dziel przez 2 czyli 1733 to mniej wiecej 500 - 600 (oczywiście zalezy tez od kart sieciowych muszą wspierać 4x4)
 15. USG+ Switch 60 W (uważaj na zasilanie poe lub poe+) + 2 apki (lub 1 powinien wystarczyć ale trzeba sprawdzić) Ac pro (moze być jak dostaniesz ale wersje szukaj bez poe) ale lepiej nanoHD (wtedy jednak switcha musisz zmienic na us150 z racji standardu zasilania.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.