Jump to content

Zabuza

Moderator
 • Posts

  281
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  21

Zabuza last won the day on September 12

Zabuza had the most liked content!

Profile Information

 • Skąd
  Kraków
 • Zainteresowania
  wsio z kompami

Recent Profile Visitors

3258 profile views

Zabuza's Achievements

Apprentice

Apprentice (3/14)

 • Dedicated Rare
 • Very Popular Rare
 • Conversation Starter Rare
 • Reacting Well Rare
 • First Post Rare

Recent Badges

791

Reputation

 1. https://instagalleryapp.com/udostpnij-swoje-poczenie-vpn/jak-udostpni-poczenie-vpn-z-komputera-z-systemem/
 2. Podłącz kabel do kompa i routera na którym na pewno może wyciągnąć 1 Gb/s port i w ustawieniach sieci znajdziesz. (5 wiersz).
 3. Jest możliwe - wtedy połaczenie na tym kablu spadnie do prędkości 100 Mbita można to sprawdzić w ustawieniach.
 4. Kupujesz router lub przełącznik, który przerzuca vlany i multicasty. Jednak z tego portu co masz tv nie bedzie internetu (chyba ze cos zmienili). Jak chcesz miec i internet i tv z jednago kabla to niestety musisz z routera mm wypuscic dwa kabla powiedzmy port 3 i 4 (Tv) do przełącznika który polaczy te dwie sieci w jedna a pozniej przesle do nastepnego przelacznika lub routera gdzie zrobisz separacje znowu na porty. Innymi slowy musisz miec dwa urzadzenia switch i router. Sorki za obrazek ale chyba zrozumiesz o co mi chodzi :d
 5. Jeżeli jest to przedłużacz to ok. Nie może być to przedłużacz z listwą przepięciowa..
 6. Na małe odległości tak koło 300 - 400 Mbita dostaniesz zależy od elektryki 😄 w tym masz wifi jednak do konsoli sobie podepniesz od powerline kablem są tam 3x rj45 + wifi. Kup na razie tylko zestaw PLc i jak bedzie 400 Mbita to kup 2 x U6 i bedzie git. Czyli opcja 3.
 7. http://download.level1.com/level1/manual/WGR-8031-V1_UM_V1.0.pdf Od strony 108 😄 jak cos to wieczorem mogę Ci pomoc ok. 21 zdalnie lub priv.
 8. Możesz ale wszystko jest routowane na sprzecie dostawcy - a on jest delikatnie mówiąc nie najlepszy 😜 Dlatego proponowaliśmy sprzęt na którym ty możesz sobie robić wszystko. W dodatku ma on switcha z poe czyli odpada ci switch us-150. Nie musisz mieć dodatkowego urządzenia. Chyba, że potrzebujesz mieć switcha w tym miejscu to tak bierz switcha us-150. Opcje: 1. Kupujesz us-150 i 2 x US-6 LR - jeden dajesz w B spięty do switch a drugi dajesz w D (mniej więcej na śrdku pokoju przy ścianie i łączysz go z pierwszym na zasadzie Mesha) Wtedy masz zasięg wszędzie i dobre transfery a pożniej przy remoncie lazienki podciągasz kabel do D i łaczysz go po kablu - transfery pójdą do góry o 25 -30 % 2. Puszczasz kable listwami do D koło płytek (żmudna robota czasami kabel może być widoczny). 3. Kupujesz PLC - TP-LINK TL-WPA8630P KIT i 2 x US-6 LR Z routerem to się wstrzymaj bo to zalezy którą opcje wybierzesz oraz od neta czy chcesz miec juz do neta 1 Gb czy nie.
 9. Co masz na podłodze A F D ? Panele czy płytki?
 10. UDM-PRO w wersji SE (dopiero co wchodzi ma porty POE+ już) - 665 $ do tego US-6 LR x 2 - jedno montujesz w D i B - podprowdzisz sobie kabel do D. Jak bedzie mało portów to możesz dokupić sobie switcha us8-150 W. Dalsza rozbudowa to kamery od Ubi ale to juz na przyszłość. Sieć spokojnie obsłuży Ci 1 G symetryk
 11. Sorki tak patrzylem na ceny i różnica między c6 a ax1500 jest 50 wiec jednak przerzuć się na dwa ax1500 - mieszcza się w budzecie 😄
 12. Jeśli masz tak ciasny budzet - wez po jedenym tp-linku c6 na piętro . Jedną ustaw jako router drugą jako AP (czyli kabel od routera z lanu do lanu drugiegi). Ustaw tego samego ssida, haslo i kodowanie ale inny kanal np. 11 i 6. Na drugim jako AP wyłączas DHCP. Adres drugiego to +1 do routera a DHCP np. od 100 przyznajesz.
 13. Normalne - przeciez repeater jak sama nazwa wskazuje tylko przekazuje dalej to co otrzymal - inna bajka, ze ma inny adres jako samo urzadzenie.
 14. W terminalu windows jako admin: netsh interface portproxy add v4tov4 listenport=8921 listenaddress=ip routera connectport=8921 connectaddress=ip kompa Sry ale nie bylo mnie na forum przez tydzien
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.