Jump to content

matszpk

Użytkownik
 • Posts

  13
 • Joined

 • Last visited

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

matszpk's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputation

 1. Po zamontowaniu nowej karty graficznej (Radeon RX 480) i zasilacza Enermax Revolution Xt II 750W mój komputer od czasu do czasu problemy z wyłączaniem się. Komputer przy takim wyłączeniu robi pyknięcie, a nadal wyświetla obraz, karty graficzne pracują (zauważyłem, wiatraki nadal obracają się na takich samych obrotach na jakich ustawiłem podczas pracy). W logach systemowych (działam na linux'ie OpenSUSE) niby system wyłącza się poprawnie (w logach jest, że wszystkie usługi są wyłączane az do --Reboot--). Pracuję na integrze, karty graficzne wykorzystuję do obliczeń. Oprócz RX 480 mam w kompie jeszcze Radeon R7 360. podejrzewam, że to jakiś problem sprzętowy (nie wiem jaki, być może zasilacz lub płyta główna albo może karta graficzna). Ktoś może mi dać jakąś wskazówkę?
 2. w grach może to nie mieć żadnego znaczenia. gorzej dla aplikacji OpenCL tam taki błąd może przekreślić obliczenia. jednak błąd dotyczy specyficznej funkcji: ustalania nadmiaru liczb ze znakiem (to może nie być wykorzystane w typowych aplikacjach OpenCL), więc duże znaczenie to może mieć tylko dla programistów zapaleńców, którzy będą chcieli pisać programy dla GPU na poziomie assemblera... Jeszcze nie wiem czy ta funkcja (overflow) jest wykorzystana przez kompilator OpenCL (jeśli tak to jest problem).
 3. tak. jest co część większego projektu: http://clrx.nativeboinc.org. to moje nowe hobby :)
 4. wielkie dzięki :). chciałem się tylko tego dowiedzieć, czy ten błąd występuje w następnych generacjach. czyli tylko GCN 1.0 spartaczone. dzięki.
 5. Odpal z linii poleceń. W programach 'Wiersz linii poleceń' lub Uruchom 'cmd.exe'. Za pomocą komendy 'cd' przejdź do katalogu z programem i odpal. EDIT: Ok. teraz możesz odpalić z poziomu GUI. spróbuj.
 6. hmm. pewnie jakiś błąd w programie... podaj co wypluwa program. chyba, źle wykrywa OpenCL i urządzenia, ten cholerny AMDAPP, pod windows... EDIT: Poprawione binarki. powinno już działać.
 7. Działanie tej instrukcji nie wynika z ustawień. To instrukcja samego GPU (nie żaden AMDIL, inny IL, LLVMIR) w kodzie maszynowym, poza tym operuje na liczbach całkowitych. czy to shader czy OpenCL ma działać tak samo. GPU takie operacje wykonuje i on powinien wykonać instrukcję poprawnie. prosiłbym, żebyście spróbowali odpalic ten program, źródła są w tym samym pliku.
 8. cześć. znalazłem błąd w GPU radeonów w obsłudzie pewnej instrukcji: S_SUB_I32. Szczegóły są podane w https://community.amd.com/thread/191288. Tam wsadziłem program, który sprawdza czy występuje taki błąd (jest wersja pod Windows, działa z poziomu linii poleceń). Błąd został wykryty w Radeon HD 7850 (Pitcairn) i CapeVerde. Jestem ciekaw czy występuje w innych GPU (np.: Bonaire, Hawaii, Fiji, Tonga). Prosiłbym, żebyście uruchomili ten program i sprawdzili czy ten błąd występuje. Plik z programem też jest w tym wątku EDIT: Poprawione binaria dla windows. powinno już działać. EDIT2: Program już czeka na reakcji użytkownika (dla użytkowników Windows). radeonbug0_5.zip
 9. cześć. to może być jednak karta graficzna może i płyta główna. Zobaczyłem co mam w logach (używam linuksa) podczas gdy jest czarny ekran: X11: ..... [ 87.511] (WW) Falling back to old probe method for fglrx [ 87.545] (II) Loading PCS database from /etc/ati/amdpcsdb /etc/ati/amdpcsdb.default [ 88.502] ukiDynamicMajor: failed to open /proc/ati/major [ 88.502] ukiDynamicMajor: failed to open /proc/ati/major [ 88.502] (EE) No supported AMD display adapters were found [ 88.502] (EE) No devices detected. [ 88.502] (EE) Fatal server error: [ 88.502] (EE) no screens found(EE) w logach kernela: .... [ 87.792786] AMD IOMMUv2 driver by Joerg Roedel <joerg.roedel@amd.com> [ 87.792787] AMD IOMMUv2 functionality not available on this system [ 88.563040] fglrx: module license 'Proprietary. © 2002 - ATI Technologies, Starnberg, GERMANY' taints kernel. [ 88.563045] Disabling lock debugging due to kernel taint [ 88.591530] <6>[fglrx] Maximum main memory to use for locked dma buffers: 15666 MBytes. [ 88.591797] <3>[fglrx:firegl_init_device_list] *ERROR* No supported display adapters were found [ 88.591800] <3>[fglrx:firegl_init_module] *ERROR* firegl_init_devices failed.... logi kernela i X11 pokrywają się w czasie, czyli oba błędy są w tym samym czasie. po prostu nie znajduje karty graficznej. co ciekawe wiatraczki karty się kręcą (zasilanie jest). na razie nie wiem czy to płyta główna czy karta. po jakimś czasie karta zaczęła działać. nadal mam ją w środku pieca. po odpaleniu karta działa bardzo dobrze: GPU działa i liczy, karta wyświetla obraz. co to może być? może problem z portem PCIEx16 płyty?
 10. dzięki za rady. ale chyba to nie to. przedtem gdy to się zdarzało nic nie majstrowałem przy karcie (dopiero wczoraj). zawsze jest dobrze dociśnięta (zawsze sprawdzam np.: po czyszczeniu).
 11. problem z brakiem sygnału jest już przed bootowaniem (zawsze mi się wyświetla logo płyty przed bootwaniem), więc to raczej nie linux (używam go). więc może to kabelek.
 12. możliwe. ja myślałem, że to problem z kabelkiem. spróbuję z nowym gdy zdobędę. akurat ostatnia awaria była gdy zrobiłem restart kompa (aktualizowałem drivery do karty). komp czasami działa 2-3 dni non-stop. czy to też może mieć jakichś wpływ na ten problem?
 13. cześć. mam czasami problem z moim monitorem, który już ma prawie 5 lat (LCD, FullHD, 22 cali, iiyama). Co jakiś czas gdy komputer jest włączany to monitor nie odbiera sygnału, jednak komputer nadal działa i odpala system (widzę to po diodzie od HDD) i można też go spokojnie wyłączyć. komp jest podpięty do monitora za pomocą DVI-D, z wyjścia karty graficznej. Ostatnio nie mógł odebrać sygnału jakiś dłuższy czas (kilkadziesiąt minut próbowałem). Nawet wyjąłem grafikę i podpiąłem kabel do wyjścia DVI-D płyty głównej i nic. co dziwne, mam starego rzęcha (13 lat) i podpiąłem go za pomocą D-SUB do monitora i sygnał od razu się pojawił 8O. Po jakimś czasie minitor odebrał sygnał. Wielokrotnie wyłączałem i wyłączałęm monitor oraz odłączałem i podłączałem kabelek DVI i nie dawało to rezultatów. Co może być przyczyną takiego problemu? możecie coś poradzić?
×
×
 • Create New...