Jump to content

PoznanskaPyrka

Stały użytkownik
 • Posts

  50
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by PoznanskaPyrka

 1. Tymczasowo dałem wkładkę ze spienionego PCW i zabrałem walizkę do firmy na testy.
 2. Dokładnie tak jest zrobione. Oploty sobie daruje, Postaram się jutro sprawdzić. Chciałbym, żeby było można coś na tym postawić. Chociażby klawiaturę. Chcę też, aby ewentualny upadek czegoś, nic nie uszkodził.
 3. Czegoś takiego na pewno nie dam. Niska wytrzymałość, zerowe zabezpieczenie sprzętu.
 4. Można powiedzieć, że główne prace zostały zakończone. Pozostały drobiazgi, które są jednocześnie ogromnymi wydatkami. 96GB pamięci ram, cztery dyski SSD czy karty rozszerzeń HDMI/SDI 6G. Myślę, też nad przykryciem od góry, z czego je wykonać. Czy przejrzysta pleksa czy może jednak jakiś inny materiał?
 5. Po pierwszych testach z obciążeniem Przy maksymalnym możliwym obciążeniu procesorów (AVX) i karty graficznej (karta w trybie OC) zużycie energii dobijało do 700W. Pełne obciążenie bez OC i AVX ok 550W. Pulpit, chrome itp. 150W Praca bez obciążenia 80W
 6. No powiem update przyniósł 600pkt więcej w cinebenchu. Więc sporo poprawiono.
 7. Dzięki, jutro to zrobię. Dzisiaj cały dzień w robocie.
 8. Tak jak już wspominałem wcześniej, karta graficzna będzie inaczej umieszczona niż to widać na filmiku. Teraz po prostu kusiło mnie niesamowicie żeby to wreszcie uruchomić :D Klawiaturkę chciałem jakąś bez numpada, mechanik logitecha mi się strasznie spodobał. Tak jak wspominałem wcześniej, jest też na filmiku. 128gb
 9. Testowe uruchomienie maszyny, obecnie tylko myszkowanie w biosie. Karta graficzna to stary R9-280x. Vega64 siedzi w mojej stacjonarce i się nią trochę bawię :D https://www.youtube.com/watch?v=z3v-VoqhS2E
 10. Świetne, muszę też takie coś sobie zrobić w moim piecu.
 11. Jak przyjdzie to będę myślał. Jednak skłaniałem się ku użyciu risera i umieszczeniu karty tak aby móc wykorzystać każdy ze slotów PCI-E.
 12. Obróbka wideo od 1080 do 8K, streaming, w wolnym czasie Boinc. Pewnie coś jeszcze się nawinie, jak to zwykle bywa. Zrobiłem testowe uruchomienie bez GPU, wygląda na to że wszystko działa :)
 13. Wygląda to BARDZO ciekawie, jednak nie mogę znaleźć informacji czy ma podświetlenie klawiszy. Dzięki za informację.
 14. Karty pro to ździerstwo pieniędzy, niczym się to nie różni od karty gamingowej. GTX580 można było w quadro zamienić przelutowując kilka rezystorów i zmieniając bios... Serwerowe karty graficzne dopiero się czymś różnią, np odblokowanym FP64, tylko wtedy ich ceny to kilkanaście tysięcy, a na taki sprzęt to ja nie mam pieniędzy.
 15. No tak, tylko po co mi mercedes skoro mam do przewiezienia 100 ton gruzu?
 16. To teraz zarzucę Ci pewnym porównaniem. GTX1080 jest jak nowoczesna ciężarówka mercedesa. Ładna, cicha, mało pali ale nie pojedziesz tym nigdzie po za autostradą. Vega64 jest ja ruski Kamaz. Wielki głośny grzmot chlejący tony ropy. Za to możesz mu na naczepę załadować 100 ton kamieni i przeciągnąć to przez tajgę. Z racji, że szukam sprzętu maksymalnie uniwersalnego, to wybrałem vege. Bo tylko z tą kartą mogę przejechać autostradą (gry) jak i wozić tony gruzu przez tajgę (opencl).
 17. Następne update-ty po 10.09. Gdyż czekam na kartę graficzną. Zdecydowałem się na Radeon Vega64. Wersja z turbiną.
 18. Ahoy Szukam klawiatury mechanicznej, bez numpada. Najistotniejszym jest, aby klawiatura wnętrze miała jako jedną całość, tak abym mógł pozbyć się obudowy i dalej mieć funkcjonującą klawiaturę. Raz miałem jakiś mechaniczny badziew, niestety szybko przestał działać. Jednak konstrukcja wewnętrzna była super. Był to easars flare, sama klawiatura taka sobie jednak miała perfekcyjną konstrukcje wewnętrzną. Czyli stalowa rama z przykręconą płytą główną i klawiszami z której wystawały otwory montażowe. Nic lepszego do modyfikacji wyobrazić sobie nie można. Wszelkie wskazówki mile widziane, próg cenowy nie gra aż takiej roli. Jednak wolałbym nie płacić za to, że na obudowie jest znaczek razer czy inne hyper pro super gaming master.
 19. Pewnie jak będzie świeciło centralnie w matrycę może być ciężko. Jednak jak się dobrze ustawić, powinna dać radę.
 20. Wyciąg ciepłego powietrza gotowy. Teoretyczna wydajność, 760m3 powietrza na godzinę. Maksymalna prędkość obrotowa wentylatorów 6000RPM. Pobór prądu ~70W. Maksymalny generowany hałas 65dB. Wentylatory oczywiście nie będą pracowały na 100% cały czas, ta szczytowa wydajność zaplanowana jest na jakieś nietypowe sytuacje, chociażby praca w pełnym słońcu.
 21. Matryca na miejscu. Wbrew zdjęciu (nałożenie zniekształceń optyki i ustawienia aparatu), wszystko jest idealnie prosto.
 22. Liczyłem 230x1.4 bo zaraz za mostkiem ten kondensator stoi. Brak czucia trzymał ok dwóch dni. Teraz już jest normalnie wszystko :) Jutro montuje matrycę i mam nadzieję się przy tym nie zabić :D
×
×
 • Create New...