Jump to content

KiSej

Użytkownik
 • Posts

  4
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

497 profile views

KiSej's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • Week One Done Rare
 • One Month Later Rare
 • One Year In Rare

Recent Badges

0

Reputation

 1. Wielkie dzięki! Problem rozwiązany. A już chciałem BIOSa aktualizować (trochę się cykałem, bo jestem zielony w tym temacie) licząc, że wprowadzi to jakieś nowe funkcje, które okażą się przydatne dla rozwiązania mojego problemu. Jeszcze raz wielkie dzięki.
 2. Tak jak w temacie, mysz cały czas się świeci nawet jak komputer jest wyłączony. Czytałem na innych forach i może być to związane z zasilaniem USB po wyłączeniu komputera, ale w BIOSie nie znalazłem żadnych ustawień związanych z Energy-related Products (ErP) czy Power on by Mouse. Jedyna opcja jaką znalazłem to Asmedia USB 3.0 Battery Charging Function, ale jest ona wyłączona (disabled), więc to chyba nie o to chodzi, bo mysz się nadal świeci po wyłączeniu komputera. Jakieś pomysły co z tym zrobić? Zastanawiałem się czy może aktualizacja BIOSu dodałaby jakieś nowe opcje, które umożliwiłyby rozwiązanie tego problemu. Płyta główna jaką posiadam to ASUS H81M-PLUS. Wersja BIOSu 2106, a najnowsza dostępna wersja to 2205. Na wszelki wypadek podaje model myszki - Logitech G102 Prodigy.
 3. Korzystam z programu antywirusowego G DATA INTERNET SECURITY. Skanowałem dzisiaj cały komputer dwukrotnie i zdziwiła mnie jedna rzecz. Otóż pierwszy skan trwał około 29 minut, a drugi nie całe 3. Co mogło spowodować taką różnice w czasie skanowań? Za każdym razem komputer był skanowany w ten sam sposób, nie wybierałem drugi raz żadnej opcji w stylu "szybkie skanowanie" lub coś podobnego. Dodam jeszcze tylko, że skanowania nie były wykonywane pod rząd, minęło kilka godzin pomiędzy nimi, a komputer był kilkukrotnie wyłączany i włączany pomiędzy pierwszym i drugim skanowaniem.
 4. Do swojego komputera postanowiłem dokupić dysk SSD 128GB tylko na system i programy. Do tej pory miałem tylko 1TB HDD i na nim właśnie zainstalowany był system. Zamontowałem SSD'ka wziąłem się za formatowanie, wszystko ładnie pięknie, zainstalowałem System Windows 8.1 i wszystkie sterowniki oraz niezbędne oprogramowanie. Jednak gdy po wszystkim wszedłem do biosu (płyta główna Asus H81M-Plus) zobaczyłem, że to nadal dysk HDD jest ustawiony jako urządzenie które ma większy priorytet bootowania i przy tym urządzeniu napisane było UEFI (wtedy jeszcze nie byłem świadom co to znaczy, gdyż w temat zgłębiłem się dopiero gdy już wgrałem system na dysk SSD). Gdy zmieniłem priorytet bootowania na SSD to nic to nie dało oczywiście nawet powiedziałbym że system uruchamiał się kilka sekund dłużej (wydaje mi się, że to pewnie przez to że najpierw sprawdzony był dysk na którym nie ma partycji EFI). Partycje na dyskach przedstawiają się tak: Jak widać system jest na dysk ssd ale partycje efi i odzyskiwania nadal są na dysku HDD. Istnieje jakiś sposób aby je przenieść na dysk systemowy? Odnośnie partycji efi to znalazłem na internecie taka instrukcje (nie wiem tylko na ile jest to bezpieczna metoda): https://www.download.net.pl/jak-przeniesc-partycje-efi-na-inny-dysk/n/8023/ Jednak na temat przeniesienia partycji odzyskiwania nic nie znalazłem
×
×
 • Create New...