Jump to content

fazzeerr

Stały użytkownik
 • Posts

  50
 • Joined

 • Last visited

fazzeerr's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • Week One Done Rare
 • One Month Later Rare
 • One Year In Rare

Recent Badges

17

Reputation

 1. Szukam switcha HDMI, który umożliwi mi wybór wyświetlacza a nie sygnału dla wyświetlacza. Przykład mam monitor i projektor, podłączam do switcha sygnał z laptopa i chcę mieć możliwość wyboru gdzie sygnał będzie przekazywany albo do monitora albo do wyświetlacza. W teorii prosta sprawa, ale nie wiem czy można gdzieś dostać coś takiego.
 2. 1. Co jest trudnego w C/C++ dla Ciebie? 2. Jakiego rodzaju programy chcesz pisać?
 3. fazzeerr

  Anime

  https://myanimelist.net/topanime.php
 4. Przełącz w biosie kartę na IGFX i przełóż kabel do złącza w płycie głównej. Jeśli to nie pomoże, to wyjmij ze złącza kartę i sprawdź ponownie.
 5. To czy jest sens, odłączać urządzenia, zależy od tego jak zbudowana jest instalacja elektryczna. Od gniazdka poprzez przyłącze do sieci. Jeśli przyłącze jest podziemne, długie na kilkanaście metrów, lub też jest to instalacja miejska, gdzie instalacja nie jest narażona na bezpośrednie uderzenie pioruna, to zabezpieczenie przeciwprzepięciowe w skrzynce bezpiecznikowej oraz listwa powinny być wystarczające. Jeśli przyłącze jest starego typu, gdzie przewody są nieizolowane aż do samego budynku, to wtedy jest większy problem. Wszystko zależy od konkretnych warunków. Co do instalacji stałych, jak np piec, tak jak pisano wyżej, powinna ona założona również z wykorzystaniem transformatora separującego, który stanowi kolejne zabezpieczenie. Przeciwporażeniowe i izolujące. Co do drugiego. Nie nie spełnia. Zrozum, że to gdzie jest faza a gdzie przewód neutralny jest tylko umowne. Instalatorzy mogą się pomylić, poza tym nikt nie może przeciwdziałać temu, że ktoś podłączy sobie gniazdko na własną rękę, on może nie wiedzieć jaka jest konwencja. Nie ma to żadnego znaczenia w urządzenia, które mają wtyczki standardowe. Urządzenie ma działać podłączone w dowolny sposób i koniec. Jeśli nie, to jest źle zaprojektowane albo powinno być podłączone na stałe.
 6. Albo przełącznik, taki, który zapewnia dostateczną izolację w stanie rozłączonym. Tzn odległość między rozwartymi stykami albo druga opcja, specjalna wtyczka, której nie ma możliwości podłączyć w nieprawidłowy sposób i gniazdo do tej wtyczki, które ma oznaczony sposób podłączenia fazy / faz i przewodu neutralnego. Ale najbardziej prawdopodobna opcja, to taka, że piec jako urządzenie które jest wpięte do sieci na stałe, powinien mieć zabezpieczenie, lub też być montowany razem z odpowiednim zabezpieczeniem.
 7. Bezpieczniki stosuje się na L i N, dlatego, że: 1) Nie ma sztywnego standardu mówiącego po której stronie ma być L a N ale to nie ma tak naprawdę znaczenia, bo prąd w działającym urządzeniu na obu przewodach jest taki sam (chyba że jest to odbiornik 3-fazowy). 2) Istnieją przewody, które nie mają bolca do przewodu PE, więc mogą być włożone w dowolny sposób, więc standard i tak nie ma sensu. 3) Bezpiecznik mógłby zostać zamontowany na 1 przewodzie, gdyby była pewność, że na pewno jest sprawny wyłącznik różnicowo prądowy w każdej instalacji, a tego zapewnić nie można 4) Dodatkowy bezpiecznik, nie kosztuje więcej, a zawsze jest redundancja zabezpieczenia. Co do zasilacza komputerowego, nie ma żadnego, kompletnie żadnego znaczenia, w jaki sposób będzie on podłączony. Powiem więcej, większość zasilaczy zadziałałaby również z prądem stałym, przyłożonym też dowolnie. Co do zabezpieczenia PE, to jeśli instalacja jest 3-przewodowa, to przewód PE jest oddzielnie. Natomiast jeśli jest 2 przewodowa, to jest on podłączony do przewodu neutralnego w gniazdku, także, jak kabel jest zbudowany nie ma znaczenia, poza tym, żeby jego 3 przewody nie miały nigdzie między sobą zwarć. Co do Twoich doświadczeń, z piecem. Piec to nie jest urządzenie, które ma przyłącze kablowe z wtyczką. Jeśli natomiast ma i wymaga on odpowiedniego podłączenia, to znaczy, że jest to błąd konstrukcyjny. Jeśli urządzenie wymaga konkretnego podłączenia przewodów L (L1/L2/L3) i N, to nie powinno mieć on wtyczki tylko powinno mieć instalację z montażem na stałe. Jeszcze jakieś pytania?
 8. Podstawowe pytanie, czy te dane są widoczne na komputerze stacjonarnym i możesz ich używać, tzn. czy zostały prawidłowo skopiowane i nie są uszkodzone?
 9. LXDE to jest nazwa środowiska graficznego, mi chodzi o nazwę dystrybucji (np. Ubuntu 17.04). Napisałeś, że podłączyłeś pod pierwszy port lan ale nazwałeś to "WPA", czy chodziło Ci "LAN1" ? Powinineś swich podłączyć właśnie do któregoś z portów oznaczonych LAN http://www.komputerswiat.pl/media/2015/352/4226305/2-500.jpg
 10. 1. Podaj konkretny model routera i switcha. 2. Podaj nazwę dystrybucji linuxa, którego używasz.
 11. 1. Jaki system operacyjny? 2. Model płyty głównej. 3. Czy oba monitory podłączasz do wyjść karty graficznej? (a nie np jeden do wyjścia na płycie głównej?)
 12. Będziesz potrzebował do tego: - zasilacz - komunikację (ethernet / wifi) na usb - kartę dźwiękową na usb - myszkę / klawiaturę - hub usb Raczej nie warto do tego celu moim zdaniem.
 13. Tak jak w temacie, szukam karty dźwiękowej na USB. Potrzebuje jedynie wyjścia SPDIF, więc jakość wyjścia analogowego nie ma znaczenia. Podłączona będzie do amplitunera ONKYO TX-SR606 z głośnikami Jamo S606. Będę używał jej tylko do stereo, jeśli będzie coś wielokanałowego, to będzie szło przez HDMI. Dla takich wymagań nie będzie chyba żadnych różnic ale nie orientuje się dokładnie, także moje pytanie, co wybrać do takiego przypadku? edit: Karta do laptopa, więc karta na mobo odpada.
 14. @<account_deleted> Tobie chyba mocno się nudzi, zajrzałem do wątku a połowa postów to Twoje przechwalanie się i randomowa trivia. Nie każdy jest taki genialny jak Ty. Po co to wszystko, skoro autor tematu dopiero zaczyna? Programowanie dorobiło się przez lata swojego istnienia warstw abstrakcji, i jeśli ktoś chce zostać programistą JavaScript, to nic mu po tym jak działają rejestry procesora. Na początku tak jak mówili przedmówcy trzeba się obyć z podstawami, tym jak można sterować programem, jak można zapisywać problem i jak można go rozwiązywać. Potem można zagłębiać się w konkretną dziedzinę. Jeśli autor zostanie programistą sterowników albo uC, to będzie wtedy się musiał na tym znać. No ale jeśli nie, bo przecież trzeba od podstaw, to może zaczniemy od projektowania i produkcji układów scalonych? Umiesz zaprojektować swój procesor? Nie? To idź pracować na zmywak. No chyba nie tędy droga. btw: Skoro jesteś taki genialny to idź albo zarabiaj górę hajsu, albo napisz coś przydatnego dla społeczności open source a nie marudź na forum, dla nas plebsu nie ma już ratunku jak widać.
 15. Dziwna konfiguracja jeśli chodzi od dyski, w jakim celu? Oprogramowanie jak wykorzystuje GPU?
×
×
 • Create New...