Skocz do zawartości

morfeusz1805

Stały użytkownik
  • Postów

    44
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

1110 wyświetleń profilu

Osiągnięcia morfeusz1805

  1. Masz coś z Minisforum? Jeżeli tak, to co i jak to się sprawuje?
  2. Poczytaj ile jest narzekań na Minisforum, na bluescreeny, restarty, bawienie się w obniżanie zegara w pamięci ram aby tego nie było, na podłączanie 2 monitorów, na wentylatorek, który wydaje dziwne odgłosy, na piszczące cewki. Ok, każdemu producentwi może to się zdażyć, ale tu jest realna gwarancja. Tylko jeżeli nie kupujesz tego na amazonie, to w razie jakiś problemów zaczyna się walka Davida z Goliatem, koszty wysyłki itd. A co jeżeli coś się stanie po gwarancji? Wymienisz chodzenie itp? Obsługa serwisowa praktycznie nie istnieje i musi minąć jeszcze dobre parę lat, aby to się poprawiło. Tym bardziej że komp nie jest dla mnie i nie chce stać się czyimś wrogiem w razie czego. ;-) Dlatego myślałem o złożeniu z podzespołów, aby wszystko było wymienne u nas w Polsce. Oczywiście pomijam obudowę, kóra może być z Ali. Ja Minisforum jestem nadal zajarany, bo to oni zaczęli wytaczać ścieżki w minipc, to wtedy zacząłem interesować się poważniej tymi pudełkami i możliwe że sobie coś od nich kupię. Ale kupię tylko wtedy, jeżeli coś będzie dopracowane, głupi wentylator będzie wymienny, obudowa elastyczna co do wysokości, albo od razu wyższa. Radiator może być firmowy jeżeli jest spory i przemyślany, bo w twojej propozycji wygląda całkiem znośnie jak na takie małe urządzenie.
  3. Dziękuje wszystkim za pomoc. Po obejrzeniu testów ostatniego mobilnego Intela Lunar Lake, myślę że podzięuje AMD 8700g. Obudów mini jak na lekarstwo, piszczące cewki w płytach fłównych, takie cpu nie jest także najlepszym wyborem w małym pudełku bez dobrego chłodzenia. Lunar Lake ma wysoką wydajność przy niskim prądzie, która jest wystarczająca do codziennych zstosowań, nie grzeje się tak bardzo, więc chłodzenie nie musi być z wielkim klocem radiatora i dużym wentylatorem. Pomijam juz fakt energoszędności, która jest niesamowita. Zainteresowanie dużych firm minipc z Intelem na pokładzie w przeszłości także było o wiele większe a nie tak jak w przypadku AMD - głównie małe firemki z Chin. Może za moment coś się pojawi z minipc z tym cpu. Asus który jest na horyzoncie jest strasznie ubogi. Była wcześniejsza wersja bez dedykowanej karty graficznej i ta opcja byłaby jeszcze lepsza. To od tej wersji zaczęło się moje zainteresowanie minipc, bo kultura pracy i wydajność jak na tamte czasy była bardzo dobra i nadal jest przyzwoita. Ale za tą cenę z kilkuletnim osprzetem, bez praktycznie żadnego wsparcia, to trochę jak kupowanie kota w worku po zawyżonej cenie.
  4. Komentarze tak, choć zauważyłem że mogą być te same pod tym samym produktem, ale u innch sprzedawców. Sprzedawca ci powie to co chcesz usłyszeć, tj. oczywiście od zaufanego dystrybutora. Dlaczego właśnie GOODRAMy a nie np. G.Skilly, Kingstony, Patrioty, Lexary czy innie Adaty? PNY XLR8 MAKO 6000MHz CL40? Aż tak się nie wnikałem w temat, pytam się z ciekawości, ale ponad 800zł za opóźnienie cL40 6000MHz?I to jest szybsze? Wiem że na razie puste wyższe megaherce dają znikomą wydajność nieadekwatną do ceny, więc pozostanę przy w/w. Tak, Asus robi przyzwoite płyty. Pewnie parę lat temu nie zastanawiałbym się nad kupnem. Ale teraz, jeżeli kompletuje cichy zestaw, w którym płyty są drogie i miałoby mi to jeszcze piszczeć a gwaracja tego nie uznaje, to tak, jaby ktoś mi w modrę strzelił. Więc kupuję kota w worku? Dlaczego ASRock nie ma z tym problemów? Tak, to tak wstępnie z braku laku. Chłodznie 67 mm wejdzie na styk. Ale zasilacz montowany wenątrz, więc kolejny niepotrzebny grzejnik w małej obudowie. Do tej obudowy jaki byłby dobry zasilacz? Myślę, że 160W jest wystarczająco do tego cpu. Ile prądu max pobiera AMD 8700g? W jednych testach wiziałem niecałe 90W, w innych ponad 140W. Gdzie jest prawda? Tak jak wyżej. Myślę że na styk, tak wynika z linku powyżej. EliteMini UM780 XTX
  5. Zamiast laptopa będzie koleżance składany minipc. Zastosowanie to zwykłe codzienne używanie, czasem mniej wymagające gry. Więc głównie stacjonarnie z podłączonym większym monitorem, czasami będzie zabierany na wyjazdy z mniejszym przenośnym. Priorytety to kompaktowość, cisza w czasie użytkowania, HDMI 2.1, usb4.0 lub usbC z DP i PD (min 15 W) do podłączenia jednym kablem monitor, stabilność, niskie temperatury, bez ledów, wygląd nieistotny, bez zewnętrznego GPU. Marzeniem jest podłączenie monitora 27” jednym przewodem bez drugiego zasilającego monitor, więc PD przynajmniej z 60W. Wiem że teraz z tym ciężko. Początkowo myślałem coś z Minisforum. Ale z powodu problemów z biosem, słabe wsparcie i wysyłka za granicę w razie czego, irytujące że nie można zamontować własnego chłodzenia, więc nie chciałbym wpędzić koleżankę na minę. Chyba że się mylę. Później zastanawiałam się o ASRocku DeskMini X600, Ale z powodu braku podłączenia monitora wraz z równoczesnym zasilaniem, montaż chłodzenia tylko do 47mm także zrezygnowałem. Dostępność w Polsce jak na razie również jest słaba. Wiec zostaje złożenie od podstaw na płycie Mini ITX. Wstępnie: 1. Asus Strix B650-I Gaming WiFi. Asus zawsze miał dobre płyty, ale seria 600 to chyba ciągłe zmaganie się z biosem i plaga piszczących cewek, długi rozruch. Strach kupować, tym bardziej że gwarancja tego nie obejmuje. Czy problem został naprawiony, czy to wina jakości podzespołów? 2. Gigabyte B650 I Aodrus Ultra. Teoretycznie gorsze płyty, problemy jak wyżej. ale w Internecie wyczuwa się jakby były w mniejszym nasileniu. Co powiecie na temat tych płyt? Jest się czego obawiać? A może jednak poczekać do stycznia na serię B850? Tylko czym oni tam zaimponują? Brakiem piszczących cewek, WiFi7? USB 4.0 nie będzie, usb C z DP i PD nie wiadomo. 3. AMD 8700 G 4. Nisko profilowa, stabilna, trwała pamięć RAM 32GB 6000-6400 do podkręcania z radiatorem i z najniższymi opóźnieniami. Która najlepsza? 5. Chłodzenie minimum 67mm z 120mm wentylatorem. ID Cooling IS 67, Scythe Big Shurikem3, może coś innego? Marzeniem jest dobry radiator około 50 mm z Phanteks T30, więc będzie ponad 80mm. Czy ma znaczenie w którą stronę jest instalowane chłodzenie? 6. Aby w małej obudowie było wystarczająco miejsca na przepływ powietrza około 200W zewnętrzy zasilacz. Jaki? Chyba że jakiś pico itp. który nie będzie zakłócał. 7. Dysk SSD Kingston KC3000 8. W formie termopada Honeywell PTM-7950. Gdzie można kupić oryginalne? 9. Największy ból głowy – obudowa. Aby to wszystko zmieścić najlepiej wymiary około 200 x 200 x 100 mm. U Chińczyków znalazłem SKTC A09, ale tam montaż zasilacza jest wewnątrz i nie ma miejsce na jeszcze wyższe chłodzenie. Czy naprawdę na rynku nie ma takich obudów? Budżet elastyczny, ale z rozsądkiem. Za pomoc z góry dziękuję.
  6. Właśnie czegoś podobnego ja szukam. Dzięki. Ale nie rozumiem, jak to podpiąłeś. TireTV ma tylko usbC i HDMI a hub ma tylko zwykłe porty i wtyk usb. Wejście ethernet nie ogranicza internetu? Jest to prawdziwy port gigabitowy? Teoretycznie tak, czytałem o tym, ale i tak potrzebuję więcej portów usb.
  7. Dzięki za zainteresowanie. Do tej pory nie miałem telewizora ze smartem, wszystko szło z kablówki, jest zamówiony TCL C805/809 z jednym usb 3.0. Czas na rozszerzenie możliwości ze smartem. W internecie krążą opinie, że jeżeli zwiększyć prędkość, Ethernet, to właśnie przez usb. Nie wiem czy to przyrost formy nad treścią, ale chciałbym mieć spokój na przyszłość. Czytałem opinie, że do 4K wystarczy 20-30 Mb/s, ale zwiększenie prędkości na Wifi niby spowodowało polepszenie jakości obrazu i nic się nie zacinało. Mówisz, że tylko Realtek? Z opisów wynika, że większość takich teoretycznie cudeniek obsługuje androida. Jeżeli w TV będzie tylko 1 usb 3.0, chciałbym także zwiększyć ilość portów, bo myślę o klawiaturze dla lepszej obsługi smarta, przenośny dysk SSD do nagrywania. Najlepiej aby było to na dłuższym kablu, nie wisiało, żeby wszystko schować za szafką itp Jest coś podobnego na dłuższym kablu, czy przedłużenie dodatkowym kablem usb? Zawsze uważałem, że najlepsze połączenie jest na kablu, a fizycznie istnieje taka możliwość aby podłączyć. Telewizor teoretycznie nie jest daleko od routera (ponad 4 m), ale sygnał nie przecina przez ścianę, tylko przechodzi w jej wzdłuż, dodatkowo po całej szerokości stoi długa, cała załadowana komoda, więc tak, jakby stało tam kilka ścian. Zresztą potrzebuję kilku portów usb, więc bez podobnego huba i tak się nie obejdzie.
  8. Cześć, Z powodu tego, że telewizor ma tylko gniazdo 100 Mb/s, chciałbym podłączyć do telewizora, pod jego usb 3.0. kabel Ethernet aby zwiększyć jego prędkość/przepustowość zwał jak zwał. Kabel będzie wychodził z portu gigabitowego routera i taki też chciałbym kupić hub/adapter z gniazdem gigabitowym i kilkoma usb min 3.0 do wykorzystania w przyszłości. Prędkość internetu w domu to 300Mb/s. Interesuje mnie stabilność łącza i w pełni wykorzystanie tych gniazd bez oszustwa, że gniazdo z nazwy ma jeden giga a obsługuje max 300, czy nawet 100 Mb/s. Tak wiem, że przy tej prędkości jaka jest teraz w pakiecie i tak tego nie wykorzystam, ale pewnie ten hub przyda się w przyszłości i także do innych zastosowań, a nie chce być wtedy ograniczony i ponownie kupować pełnowartościowy hub jedno gigabitowy. Nie mam pojęcie na które marki zwracać uwagę, co jest sprawdzone. Kupiłem kilka kabli z ali firmy Ugreen i w sumie jestem zadowolony, ale może są inne opcje, tańsze i na pewno nie gorsze. Coś takiego: https://allegro.pl/oferta/adapter-hub-usb-3-0-ethernet-rj-45-usb-c-usb-pd-13892738331 Z góry wielkie Dzięki za ewentualną pomoc.
  9. Informacja dla potomnych. Gniazdo, które w instrukcji jest oznaczone jako specjalne do stacji dokującej, gdzie nie wiedziałem jaki wtyk tam pasuje, jest to specjalne gniazdo, do bezpośredniego wpięcia stacji dokującej o nr 40ah0135eu lenovo
  10. Witam, Szukam w/w myszy do pracy biurowej i przeglądania internetu. Mojej kobiecie drętwieje dłoń od trzymania klasycznej myszki, kiedy pracuje po wiele godzin dziennie przy kompie. Podstawą jest ergonomia i trwałość podzespołów. Najlepiej przewodowa z miękkim kablem, żeby było taniej. Kilka miesięcy temu sam szukałem sobie myszki i kupiłem DM6 Holey, która ma podobno trwały podzespoły. Jeżeli chodzi o trwałość jak na razie jestem bardzo zadowolony, choć wolę myszki krótsze i wyższe. Ale biedy nie ma, nie narzekam jeżeli chodzi o ergonomię. Czy o tak podobnie trwałych podzespołach jak DM6 Holey znajdzie się mysz o profilu wertykalnym? Co do ceny nie wiem, oczywiście jak najtaniej. DM6 Holey kupiłem za około 150 zł. Żeby do tej kwoty udałoby się kupić, byłoby super. Wyższa kwota, to kwestia zastanowienia, czy 20 zł drożej, czy 200 zł. Z góry dziękuje za ewentualną pomoc.
  11. Dzięki za wyjaśnienie. Mówisz o trzecim gnieździe patrząc od lewej strony tj. o złączu stacji dokującej)? Dwa pierwsze gniazda od lewej strony to oczywiście USB-C, ale trzecie gniazdo nie wiem, bo wtyki USB-C tam nie pasują. Informatyk firmowy podłączył stację dokującą pod pierwsze USB-C od lewej strony. Mówisz, że można ją podłączyć właśnie pod trzecie, które jest przystosowane specjalnie pod pod nią? Co to jest za gniazdo, jaki wtyk można tam użyć (trzecie od lewej)?
  12. ok, Dzięki. Zadzwoniłem jeszcze do obsługi klienta Lenovo i tam wysłano mi na maila to samo. Okazuje się, że pierwszy z lewej strony port usb C i następny, to jest to samo i z dwa mają DP, więc z dwóch można podłączyć monitor. Nie rozumiem jednego, dlaczego informatyk podłączył kabelkiem do stacji dokującej z portu C z lewej strony laptopa, skoro specjalny port do stacji dokującej, to ten trzeci od lewej? W instrukcji nie ma za dużo napisane o tym. Z tego trzeciego portu oprócz przesyłania danych obrazu itp. także można ładować laptop? Edit. Dzwoniłem ponownie do Lenovo, ale tam odpowiedziano mi na "odwal się", bo sami dokładnie nie wiedzą. tzn. trzeci port przystosowany do stacji dokującej teoretycznie powinien mieć także funkcję ładowania. Także teoretycznie mogę podłączyć z portu DP w laptopie monitor z HDMI, choć w instrukcji jest napisane, że "USB C do DP".
  13. Dzięki za zainteresowanie. Praca jest po części zdalna w domu, po części w biurze. W biurze będzie miała stację dokującą, więc nie ma problemu z podłączeniem, problem zaczyna się, jeżeli będzie chciała pracować w domu. W firmie nikt nie zmusza do pracy w domu, więc nie zapewniają dodatkowych monitorów, przejściówek, stacji dokujących itd. Po wpisaniu Serial Number: PF-3E3X7S w zakładce "informacje maszyny" w kolorze niebieskim jest informacja, że laptop posiada: "Porty 1x HDMI 1.4b; 2 Type C (DP PD and USB); MicroSD card; Kensington lock; 1 RJ45 (rear); Headphone & Microphone combo Jack; CS18 Docking; 2 USB 3.1(Type A); WWAN SIM" https://pcsupport.lenovo.com/pl/pl/products/laptops-and-netbooks/thinkpad-l-series-laptops/thinkpad-l14-type-20u1-20u2/20u2/20u2saru00/pf3e3x7s?linkTrack=Caps%3ABody_SearchProduct&searchType=6&keyWordSearch=PF3E3X7S Więc 2 usb type C i 2 usb 3.1 type A? Jedno C to zwykle usb, drugie DP? Jeżeli tak jest, to które gniazdo, to port DP? Ten, co napisałeś, pierwszy z lewej strony co zasila laptop? Jaki to ma sens? Drugi port usb typu C, w podwójnym gnieździe (ten od lewej strony w tym podwójnym otworze) , spełnia tylko funkcję zwykłego usb? Jeszcze raz od lewej strony: - port usb typu C (jest podłączony kabel zasilający). - dalej otwór w obudowie z gniazdem podwójnym. W tym otworze po lewej stronie jest port usb typu C, z prawej strony nie wiem. Co to jest? - czwarte gniazdo, to pewnie usb 3.1 typu A - piąty port, to HDMI - szósty microSD Ponawiam pytanie. Jeżeli w laptopie jest DP, to mogę podłączyć do monitora z gniazdem HDMI, jeżeli ten taki tylko posiada?? W odwrotnej kolejności tego nie można zrobić?
  14. Witam, Moja kobieta dostała laptop z firmy i musi podłączyć do niego 2 monitory bez stacji dokującej. Nie ma żadnych do niego dokumentów, więc na stronie Lenovo po numerach wszedłem w specyfikację. Ale nie jestem pewny, czy to była specyfikacja własnie do tego modelu. Wizualnie widać, że laptop ma jedno gniazdo HDMI a co do drugiego gniazda, aby podłączyć drugi monitor nie jest pewny. Niby w opisie jest napisane, że w gnieździe usb typu C jest DP. Czy mógłby ktoś bardziej doświadczony, sprawdzić i upewnić mnie w tym przekonaniu, że są 2 gniazda: jedno HDMI i jedno DP z których mogę podłączyć bez przeszkód 2 monitory? Sam mam przed potowego laptopa bez żadnych gniazd typu C. Narobiło się tych gniazd z tą wtyczką i często można się pogubić. Nr w laptopie: Type Number: 20U2-SARU00 Serial Number: PF-3E3X7S Mam pytanie jakie to dokładnie gniazda. Na dołączonym załączniku od lewej strony: - gniazdo usb typu C i obok świecąca się dioda (był tam podłączony kabel ładujący z tego gniazda do stacji dokującej), - bardziej na prawo dwa gniazda w otworze obudowy laptopa bez żadnych oznaczeń. Po lewej stronie w tym otworze jest kolejne gniazdo typu C (jakie?), ale po prawej nie mam pojęcia. Kabla z wtykiem C nie mogę włożyć. - czwarte od lewej strony z oznaczeniem SS także nie mam pojęcia. Zwykłe USB? - piąte od lewej oczywiście HDMI - ostatnie od lewej strony czytnik kart microSD Po przeciwnej stronie laptopa jest gniazdo chyba zwykłe USB i gniazdo do wtyczki LAN. Mam jeszcze ostatnie pytanie. Z tego co wyczytałem, z gniazda DP w laptopie można podłączyć kablem monitor z gniazdem (oprócz oczywiście DP) HDMI . Odwrotnie, o ile wiem, to już nie działa? Wielkie Dzięki za ewentualną pomoc. Pozdrawiam
  15. Dziękuje wszystkim za propozycje. Kolega w UK w promocji i na firmę kupił mi Dell'a Latitude 5520 z najnowszym Intelem. Wszystko wyszło lekko powyżej 3,5 tys.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...