Skocz do zawartości

maxmaster027

Stały użytkownik
  • Postów

    240
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    9

Treść opublikowana przez maxmaster027

  1. Według mnie będziesz miał lagi, 10Mbit(10mb to 80Mbit) to jest około 1,2MB. Obecnie strony internetowe, reklamy itp są dość cieżkie, i jak kiedys z neta mozna bylo normalnie korzystać maja 1Mbit to teraz jest po prostu bardzo wolno. Tak samo gry, używaja wiekszej przepustowości i jeżeli Ci jej brakuje bedą lagi. Lagi będą głównie przez niski upload. Cs2 obecnie to 90KB download podczas gry i 40KB upload. O ile nikt nic nie mowi, wiadomo komunikacja jest to jest to absolutne minimum. więc to jest coś jak 128KB i 64KB tyle potrzebujesz non stop. 128KB * 8 to jest 1 Mbit, a 64KB to jest 0.5Mbit czyli ponad połowa twojego uploadu idzie na cs2, w momencie kiedy używasz neta na innym urzadzeniu zwyczajanie zabierasz cały upload nawet jezeli wszystko sie zgadza i urzadzenie wysyla 40KB tylko to i tak masz full i bedziesz mial lag.
  2. Tu nie ma za bardzo co upgreadować. https://wccftech.com/amd-ryzen-5-7600x3d-launches-early-september-6-core-zen-5-102-mb-3d-v-cache/ cena zapewne okolice 1000zl~ Poczekaj moment 7600x3d ma wejsc, to jest w grach to samo co 7900X3D, karte jakas RX7800Xt albo 4070Super Ii może w 4500zł się uda złożyć nowy zestaw jezeli zasilacza i obudowy nie potrzebujesz kupować.
  3. A to nie jest tak, że ten termopad 7950 0.25mm (takiego mam) działa b. dobrze przy temp powyżej 80'C a do 80'C jest podobnie jak przy dobrych pastach typu MX 6? Jak sama nazwa wskazuje PTM czyli zmiennofazowy więc GPU musi mieć te 80'C dlatego pewnie sporo producentów GPU nie decyduje sie na instalowanie tych termopadów bo są dość drogie.
  4. tę https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/podzespoly-komputerowe/karty-graficzne/karta-graficzna-msi-geforce-rtx-4080-super-gaming-x-slim-16gb-dlss-3 Zostanie z 3800zł i można coś innego kupić, ale jak musi być 4090 to obie karty TOP
  5. msi albo gigabyte z nowych rev 1.5 albo v2. Np gaming x ax, albo msi tomahawk
  6. Najbardziej sie opłaca 7800XT z dobrego sklepu, tak żeby dostać 2 gry. https://shop-eu-en.amd.com/amd-radeon-choose-2-game-bundle/ Avatar 150zl~ + life of Pi 250zl~ masz gierki warte 400zl https://www.morele.net/kategoria/karty-graficzne-12/,,,,,,,sd,1,,,,8143O2172328.2172359/1/?noi morele oferuje takie karty z promocja pewnie jakies inne sklepy też
  7. 7900GRE jest ok ale to koszt 2600-2700zl, lepszy bedzie 7800xt 2.3k ~ i mozesz jakieś małe o.c bez podnoszenia powerlimitu do 4k sie nada. Nie daj se wmówić, że do 4k to tylko 4080Super. No ok do grania na maxa detalach, ale jest coś takiego jak optimized settings sporo ludzi na YT robi filmy jak ustawic gre, ii dla przykładu przy optimized settings wyglada praktycznie identycznie w wiekszosci miejscach a jest +50% FPS. W Alan Wake 2 nawet 4090 w 1080p nie utrzymuje 60ffps na max detalach w niektorych miejscach. Więc można grać w 4k na 7800XT lub 7900GRE. Już pomijając to, że na tym TV możesz włączyć HDR i freesync więc graficznie będzie pieknie. Dla przykładu np w avatarze 4090 ultra detale + starszy TV bez HDR 4k vs 7800XT optimized settings z HDR + freesync, to ten drugi zestaw z 7800XT da lepsze wrażenia rozgrywki
  8. Ryzen 5600 koszt około 400zł i wymiana 6700XT na 7800XT z 16gb, chyba najlepsza opcja.
  9. To już zestaw z sierpniowych zestawów komputerowych na purepc jest lepszy 3000zl https://www.purepc.pl/jaki-komputer-do-gier-kupic-polecane-zestawy-komputerowe-na-sierpien-2024-komputery-gamingowe-w-roznych-cenach?page=0,7 A jak mozesz dolozyc troche to ten 4000zl https://www.purepc.pl/jaki-komputer-do-gier-kupic-polecane-zestawy-komputerowe-na-sierpien-2024-komputery-gamingowe-w-roznych-cenach?page=0,8 Oba są lepsze bo oparte o nowsza pamięć, co w grach COD/CS2Overwatch da wiecej fps, szczegolnie, ze tam raytracing jest nie potrzebne
  10. https://docs.google.com/spreadsheets/d/1NQHkDEcgDPm34Mns3C93K6SJoBnua-x9O-y_6hv8sPs/edit?gid=0#gid=0 Ten ASUS ROG B650E-E nie ma ECLK generator więc lepszy jest ROG STRIX X670E-E WIFI albo E-F https://www.empik.com/asus-plyta-glowna-rog-strix-x670e-f-gaming-wifi-asus,p1419285433,elektronika-p na tych płyta możesz podkręcać szyną pamieć i sam procesor, z tym ,zę wtedy koniecznie AiO i pamieć 7600/8000 + z XMP
  11. Mialem mu to wlasnie napisać. AM startuje w 5s. Od wlaczenia power ON, po 15-20s juz jest windows z cool boota Ma external generator czyli TOP, pytanie jaka to jest rev, bo we wczesnych rewizjach wszystkich płyt gigabyte bodajże do 1.3 latało napiecie na SoC. Chodz w najnowszym biosie jest dużo lepiej. W najnowszym biosie przeszło 2h ycrushera samo FFT VT3 FFTV4 wszystko na ram, przy 7800Mhz dłużej to nie wiem pewnie tez ok bo temp nie wzrastała. Ale widać, że nowy bios jest sporo lepszy. Więc najlepiej updatuj odrazu. (Update AMD AGESA 1.2.0.0a Patch A) to najnowsza wersja AGESY . 1.0.0.7 b to stara, ale widac płyta z nowszej rewizji wiec raczej bedzie dobra, wiec 8000+ na pmieciach bez problemu
  12. Wielka 54L topowa obudowa wentylatorów to tam co nie miara, chłodzenie wodne AF II 280mm (czyli w obudowie w zasadzie tylko karta robi gorocą) pewnie komputer w dużej sali, a nie przy ścianie itp. No Rzeczywistosc jest taka że ludzie maja obudowy od 30 do 40L i chłodzenie powietrzem na procesorze. Mówie Ci, że w realnych warunkach po 2 mies użytkowania nie ma szans na takie temperatury. To tak samo jak te testy laptopów, ktoś kto kupi nawet drogiego laptopa przekonuje sie ze w tych trybach wydajnosci wyje jak wygłodzony wilk. Nawet laptop za 20k, ale w testach wszystkie wypadaja tak kolorowo. Do tego stopnia, że nawet podkładkach chłodząca nic nie daje po prostu latem, gdzie sprzet ma w sobie troche kurzu nie ma szans na to co jest w testach to jest bajka. Mam lapka to jedyne co sie da korzystać to undervolting na procesorze i karcie, a na karcie jest do 0.7V czyli minimalnego napiecie a i tak temp wchodza na ponad 70'C przy przyjemnym db, a nie wyjcu. U mnie jest mocniejsze chłodzenie a temp. o wiele wyższe więc moga pisac nawet ze jest tam 45'C
  13. Jeżeli porównujesz karty w ten sposób, to tylko czesciowo te proporcje sie zachowaja. Zdecydowanie najlepsze chłodzenia są typu nV founders albo wodne, z tym że wychodzi drożej.
  14. Przy 255W w życiu zapomnij o takich temperaturach. Masz lato, nie 20'C czy 18'C w jakich to bylo robione, tylko 30 dodaj sobie do tego juz masz 65. Z czasem w sumie nawet szybko, pomiedzy żeberka dostanie sie kurz, dodaj sobie 5'C. W obudowie powietrze bedzie coraz goretsze bo nie bedzie wydalane tylko obracane czesciowo tym samym coraz goretszym czesciowo wtlaczanym 30'C wypadkowa bedzie rosla. po 30min Dodaj sobie 10'C i tak zrobi Ci się 80'C. Mam lepsze chłodzenie na karcie XLR8, jeżeli dam 255W przy 35db nie osiągne takiego wyniku. Bedzie z 75'C a hot spot z 88. Także tak to wyglada. Jeżeli masz chłodzenie wodne na procesorze, i z 2 wypychajace i 2 wpychajace wentylatory 120-140mm to może po 2 miechach i temp pokojowiej 25'C bedzie z 75'C~
  15. Najlepiej nie dać się omamić wynikami z, tzw test bench. Na stole otware stanowisko, temperatury są przekłamywane. W obudowie karty, które nie wypychają powietrza poza obudowe tylko je wypychaja na boki to najgorsze chłodzenie. Z jednej str nagrzewa Ci płyte gł, z drugiej wypycha gorące powietrze na procesor. Co z tego, że sama karta ma 60'C o wiele lepsza taka ktora przy tym samym db ma 75'C ale całe powietrze idzie poza obudowe. Takze nawet jak masz 2 wentylatory, ale chlodzenie wypycha powietrza na zewnątrz to jest to chłodzenie o wiele lepsze vs 3 które przez ułożenie żeberek na radiatorze nagrzewaja Ci np dysk m2, chipset itp.
  16. Z updatuj bios do najnowszej wersji https://www.gigabyte.com/Motherboard/B650-EAGLE-AX/support#support-dl-bios mi w niektorych wersjach biosow, lub nawet czasami samo z siebie tez cos nie dzialalo dobrze, musialem resetowac cmos i load settings. Teraz działa półki co. Jak wpiszesz konkretne napiecie w ustawieniach płyty overclocking to w programie zentimings moze byc widoczne. Ale ogolnei płyty gigabyte moga miec problem i to wszystkie. Nawet na płytach za ponad 2000zł przy podłączeniu oscyloscopem takie rzeczy sa Także, raz wlaczysz kompa wszystko ok, nastepnym razem juz nie. Swoja droga masz pamieci microna wiec też to są jedne z najsłabszych i sprobój podbić napięcie o 0.05V asdf.mp4
  17. Tu masz 7800 1950/1950 cl34 , 61fps vs 57fps, 6000 cl 30 36 36, z mocnymi subtimingami w obu przypadkach EXPO sie chowa. Dla porównania EXPO 6000 to 55fps srednio. 8000 cl36 też 61fps, 8kCL34 to 62fps, także różnica jest. Na pewno to zależy od gry, ale zawsze 8k jest szybsze. Tutaj jest około 8% , a jeżeli porównał byś do 6000 cl 30 EXPO to wyszlo by ponad 12%. Także tak to wyglada, w każdej grze gdzie sprawdzalem nigdze 6k nie było szybsze 🙂 W SOTTR tak samo, ale tam cache jest wazne i roznice sa mniejsze, timespy 8k jest szybsze i tak bedzie w kazdej grze.
  18. jaka płyta główna i ram?
  19. No ok, thermalright ma ograniczona dostepnosc niestety. Te 15% to jest w specyficznych warunkach i porownanie do XMP 6000. Wiekszosc ramow typu lexar 6000 robi te 6400. A jeśli docisniesz subtimingi drugorzedne i zejdziesz z CL nizej to różnica spadnie. Ja u siebie miałem 6000 EXPO i to mocne expo z CL30 było około 11% wolniejsze od 8000cl36. Z tym, że ta róznica nie bedzie widoczna w kazdej grze, w grach opierajacych sie na X3D cache zysk jest minimalny 2-3%. Mam 2 zestawy od gskilla jedne xflare i drugie wlasnie TridentZ, te drugie sa znacznie lepsze. Zgadza sie mi przy dużym obciązeniu np. ycruncherze na 8000 zaczyna szalec napiecie na SoC w sumie nie zawsze ciezko powiedziec od czego to zalezy, w grach jest ok, natomiast 7800Mhz działa już b.dobrze, ostatnio w najnowszym wypuscie biosu mozna uzywac Infiniti fabric 1950 wiec mozna ustawic np 7800Mhz i dac 1950IF. Działa jak najbardziej dobrze jest 59ns ~
  20. https://www.morele.net/pamiec-g-skill-trident-z5-rgb-ddr5-32-gb-7600mhz-cl36-f5-7600j3646g16gx2-tz5rk-12403869/ te ramy robia ponad 8k, i kazde inne czestotliwosci ponizej.
  21. Nie no 7000 mhz jest troche wolniejsze a 7200 mniej wiecej tak samo szybkie jak 6000 1:1, cos jak 6100, 6400 jest troche szybsze czyli jakies 5% jeżeli używasz tych samych subtimingow i porownujesz np 6400 cl 28 vs 6000 cl 26. Natomiast AM5 nie zatrzymuje sie na 7200 to jest zalezne od płyty, sporo plyt robi 7800, 8000, niemal kazdy procesor zrobi 8000, ale nie kazda plyta temu podola. 6000 to sweet spot bo nic nie musisz robic i masz wydajnosc całkiem niezła od tak. Natomiast +10% i wiecej jest do osiągniecia ale wlasnie na tych wyższych czestotiwosciach. Ja mu tego nie proponuje, ale jezeli bedzie chcial to ma zawsze mozliwosc sprawdzenia wiekszych czestotliwosci. No ok te AF bije na glowe, z tym ze juz taki cooler PA120 od thermaltake pozwala na maksymalna czestotliwosc podczas grania, wiec dokladanie tutaj 200zl jest mniej sensowne niz dolozenie do szybszego ramu. W sumie obie opcje sa spoko raczej nic nie straci na zadnej 🙂
  22. Najlepsza opcja to kup 5700x3d i 7800xt https://www.ceneo.pl/163699272 https://www.net-s.pl/produkt/karta-graficzna-sapphire-radeon-rx-7800-xt-pulse-gaming-16gb-gddr6-dual-1500889;20-c-10 wyjdzie Ci okolo 3000zl , jak ramu bedzie malo to dokup jeszcze 2 sztuki tych samych pamieci
  23. No ok, wchodzisz na strone producenta i sprawdzasz jakie ramy testowali https://www.gigabyte.com/Motherboard/B650-EAGLE-AX/support#support-memsup lub msi https://www.msi.com/Motherboard/B650-GAMING-PLUS-WIFI/support#mem Ale tu dobrze Ci napisal, https://proline.pl/koszyk/02691977 wywalasz AiO dajesz cooler jakis za 150zl i masz 4000zl
  24. MSI solidne plyty robi, jak sie znasz troche to bierz ram 7200+ jak nie chce Ci sie bawić i miec wszystko od reki to najlepiej 6000 XMP/EXPO
  25. Dla mnie osobiscie tez glupoty piszesz i polecasz ale o tym nie mowie. AiO pobor energii 18-20W, to jest fakt, ram tak samo, 1.3V na 6000 nie jest optymalnie i najszybsze, itp, w zasadzie do niczego sie nie odniosles
×
×
  • Dodaj nową pozycję...