Jump to content

frozen-

Użytkownik
 • Posts

  6
 • Joined

 • Last visited

frozen-'s Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • First Post Rare
 • Reacting Well Rare
 • Conversation Starter Rare
 • Week One Done Rare
 • One Month Later Rare

Recent Badges

1

Reputation

 1. Dzięki za odpowiedzi, wiem już w co mierzyć. Płyta może i kiedyś kosztowała ponad 2k, a procek jeszcze więcej, ale teraz to już mało ciekawy sprzęt, cieszący się niskim zainteresowaniem ze względu na pobór prądu platformy - nawet sprzedać się tego już nie opłaca tak szczerze mówiąc. Na szczęście tam gdzie będzie używany, ja za prąd nie będę płacić. 😄
 2. Przesiadłem się z i7-5960x + mobo Asus Rampage V Extreme + GTX 980 Ti (EVGA Kingpin, to może być istotne, bo ta wersja jest prądożerna) na nową platformę. RAM poszedł do nowego setupu, podobnie jak zasilacz (EVGA 1200W P2). Mam zapasową przestronną budę, jakiś tam wolny dysk m.2, chłodzenie na procka, generalnie potrzebuję tylko jakiegoś RAMu (2x8, 4x4, 2x16, lub 4x8), oraz zasilacza, który by to uciągnął, by nie było zgrzytów z priorytetem na "tanio". To ma być budżetowa konstrukcja, jakkolwiek śmiesznie to nie brzmi, biorąc pod uwagę, że części kiedyś były topowe. 🙂 Prośba o pomoc w dobraniu czegoś do tego archaicznego już zestawu. 🙂
 3. Ojtam, ojtam. Przynajmniej w przyszłości nie będę musiał zakładać takiego topicu - będę mieć ten spokój, że jakiekolwiek 2-way SLI + kręcone CPU nie będą problemem. A dopłata do takiej mocy szczerze mówiąc nie była taka duża... ~700W za 600-700 PLN czy 1200W za 1100 - wybór wydał mi się oczywisty. Dzięki wszystkim za sugestie. :-)
 4. Skończyło się tak, że wziąłem EVGA P2 1200W. Może tym razem wystarczy więcej niż na 3 lata... :-|
 5. Pieniądze co prawda są... ale wolałbym je przeznaczyć na inne rzeczy niż nowe PSU. Szczególnie, że obecne kupowałem z myślą, że pociągnie minimum 6 lat. ;-) Swoją drogą czy te zasilacze EVGA są ciche? Bo to jedna z rzeczy, na które patrzę (buda to Define R4 wyciszona) i tym też kierowałem się kupując obecny zasilacz.
 6. Witam wszystkich, pytanie jak w temacie. Konkretny opis przypadku: posiadam zasilacz BeQuiet! Straight Power E9 580W (http://www.morele.ne...d-bn198-422637/), który obecnie ciągnie i7-3770k (bez OC), GTX 660 Ti od Gigabyte (wersja OC), 4 kostki RAM, 2 ssd (plextor m5p 128gb, oraz samsung 950 pro 512 poprzez adapter m.2 > PCI-e), jeden dysk talerzowy WD Blue 1TB, oraz kartę Sound Blaster ZxR. To wszystko na płycie głównej MSI Z77a-G43. Planuję wymienić kartę na 980 Ti od EVGA w wersji Classified. I tutaj jeszcze jedna ważna informacja: komputer od marca 2013 był włączony dosłownie non stop (mniej niż 1 tydzień sumarycznego downtime, konfiguracja nie zmieniała się poza dodaniem po drodze 950 pro i karty dźwiękowej). Domyślam się, że taki sposób używania mógł wpłynąć na żywotność PSU. Wg. pcpartpicker ta konfiguracja, już z nową kartą graficzną powinna zjadać ~485W. Czy w moim zasilaczu zostało jeszcze tyle mocy?
×
×
 • Create New...