Jump to content

Kronan

Stały użytkownik
 • Posts

  281
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Kronan last won the day on April 30

Kronan had the most liked content!

Recent Profile Visitors

1786 profile views

Kronan's Achievements

Apprentice

Apprentice (3/14)

 • Dedicated Rare
 • Reacting Well Rare
 • First Post Rare
 • Collaborator Rare
 • Week One Done Rare

Recent Badges

13

Reputation

 1. Witam.Ello.Mam zapas takowych gumek z mojej obudowy NR 400.Możemy się dogadać jak coś.
 2. Witam...400 watów starczy dla tej GPU i tej konfiguracji.Problem jest jednak taki czy ten konkretny zasilacz Modecom ma wymagany zapas sprawności do deklarowanej.Czyli na papierze tak.Czy faktycznie starczy nie wiadomo :-).Modecom nie ma dobrej marki jeśli chodzi o zasilacze do PC.Nabyłem już kilka zasilaczy i zasilaczy od Modecomu nigdy nie brałem pod uwagę :-)
 3. Na tym skończyły się moje pomysły.Owszem.U mnie na łĄczu były podobno były też inne problemy z pingiem.Ale raz że to info dostałem od operatora.Dwa.Ja problemów nie dostrzegłem.A co z innymi grami online?Może to coś z CS konkretnie?Wtedy nie była by to wina samego neta.W WoT miewałem takie sesje z pingiem który uniemożliwiał grę.Ale kilka min potem zero problemów cały dzień.
 4. Witam.Masz VPN?Miałem straszny ping w WoT i aż zadzwoniłem do dostawcy mojego światłowodu z tego powodu.Pani z obsługi tech sprawdziła i wyszło że u nich wszystko działa jak powinno.Zasugerowała sprawdzenie VPN.U mnie winowajcĄ był VPN właśnie.Sprawdzisz jak jest u ciebie wyłĄczajĄc VPN na czas partii w CS.
 5. To procek dla entuzjastów gier i maksymalnej w nich wydajności.Nie da się ukryć że w w grach jest bardzo wydajny.Jeśli cena 2300 za tego procka tobie nie straszna to warto.Byłoby idealnie jeśli kosztował by tak z 1800 ale entuzjaści zawsze płacĄ dodatkowy haracz :-)W każdym razie cenowo z nadchodzĄcA nowĄ platformĄ broni się cenowo co też coś znaczy.
 6. Bateria w do podtrzymania pamięci płyty głównej CMOS powinna starczyć na minimum 3 lata.Nawet zakładajĄc że po tym czasie wymienisz takĄ baterię na nowĄ kosztujĄcĄ powiedzmy 5 zł sztuka wychodzi 1,66 zł na rok. Z tego co wiem system płyty głównej sam zgłasza problem z wyczerpaniem się baterii do pamięci CMOS za każdym rozruchem komputera..Trochę trudno doprowadzić do sytuacji żeby rozładowana bateria narobiła szkód w PC.Chyba że ktoś jest masochistĄ uwielbiahjĄcym czytać taki komunikat biosu płyty głównej dzień w dzień :-)
 7. Drizz ma rację.Poczekaj na testy.Jednak w sumie Ryzen 5800X3D to będzie procesor dla maniaków jak największych FPS w grach.Jeśli nim jesteś to 5800X3D faktycznie warto brać pod uwagę bo zapowiada się co najmniej nieźle.
 8. Witam.Możliwe że pasta na rdzeniu nie daje rady z przewodzeniem ciepła i dlatego wentylator karty graficznej leci na maxa cały czas bo karcie jest za ciepło.Ja mam na drugim PC Radeona 6850 1 GB i tam wentylator irytujĄco terkocze bo pastę na rdzeniu zmieniłem.Także widać że ma już dość :-)Więc u ciebie to za gorĄcy rdzeń GPU albo wentylator odsłużył już swoje :-).O problemach z wentylatorami całej obudowy pierwsze słyszę więc nie pomogę.Ogólnie za głośne wentylatory to problem z temperaturami w PC.Jeśli masz w miarę czysto w obudowie zostaje w biosie płyty łownej pobawić się krzywymi wentylatorów.Najbardziej niepokoi sytuacji z zasilaczem.Jeśli to jest 5 letni zasilacz to ja bym już szukał nowego.Spalony zasilacz często ciĄgnie za sobĄ w niebyt płytę głównĄ i prcka.
 9. I 500 złotych przewalone w stosunku do tego ile ta karta powinna kosztować.Nie.To nie jest wywalanie kasy w błoto :-) Ledwo co nabyłem RX 6600 Nitro XT za 2600.Sprzedałem GTX 1060 6 GB Jet Stream za 900 zł w orginalnym pudełku i dowodem zakupu.I tak wyszedłem za zero w sumie w kosztach.Proszę mi nie mówić co jest a co nie jest wywalaniem kasy w błoto :-) Link się nie otwiera niestety.Za 700 złotych można rozważyć ostatecznie.Więcej bym nie dał a taka używka.Piszę to w stosunku do obu GPU.To jaki jest faktycznych stan tych GPU to twoje ryzyko.Pamiętaj o tym.
 10. Rozważ zakup RX 6500 XT.Np Sapphire PULSE RX 6500 XT 4GB .Można go teraz dostać a 1050 złotych jak się poszuka.Jest bardzo porównywalna do 1060 6 GB.A przez to również do RX 570 4 GB co najmniej.Na tej konkretnej płycie głównej jak napisałeś z PCI Gen 3(bo to jest piętna achillesowa RX 6500 XT) na ustawieniach medium,epic view distance,65 FPS.Sparowany z Ryzenem 5600X.Jaki będzie efekt sparowania z Ryzen 3 3200G to już kwestia indywidualna,ustawień grafiki ale integrę tego Ryzena pokona cuglach jak myślę.Nie gram w Fortinita osobiście więc nie wiem jak kto sobie ustawia wydajności w rozgrywce :-).6500 XT na pewno jest szybsza od zwykłego 1650 który kosztuje podobne pieniĄdze.Szybsza była by 1650 Super ale to koszt 1500 zł na dziś dzień choć powinna kosztować 1000 złotych w normalnych czasach.Jeśli budżet to +-1000 zł brałbym tego Saphire RX 6500 XT.W takich nienormalnych czasach jeśli chodzi o ceny GPU ten RX 6500 XT jest do rozważenia moim zdaniem.
 11. RTX 3060 Ti choć nie będzie trzymać zawsze stabilnych 60 klatek w każdej grze.Sporo zależy od konkretnych gier.RTX 3060 już bardziej problematyczna jest.
 12. Czy ja wiem?MSI GeForce RTX 3080 Ventus OC 3X Plus 10GB GDDR6X ma tylko 10 GB.Czyli niewiele więcej.O tym zbyt małym v ramie było już 4-5 lat temu.Na ta chwila ile gier potrzebuje więcej niż 8?No nie za wiele.Z drugiej strony czy RTX 3080 tak w ogóle będzie kartĄ z przyszłościwĄ skoro za chwilę wyjdĄ RTX 4000 :-)? Moim zdaniem masz dodatkowy dylemat czy kupować kartę teraz czy czekać na RTX 4000 i kupić na pniu.Pewnie drożej no to nowość będzie.I to będzie raczej zakup na przyszłość.Ale pewności że to będzie spory postęp w stosunku do RTX 3000 nie masz.
 13. Ja bym radził brać RTX Ti w dobrym wydaniu only.MSI GeForce RTX 3070 Ti Gaming X Trio 8GB GDDR6X za 4300 coś tak.GIGABYTE GeForce RTX3070 TI Gaming OC, 8GB, GDDR6X, PCI-E, 2xDP, 2xHDMI cena podobna.ZOTAC Gaming RTX 3070 Ti Trinity OC 8G f/v troszkę już problematyczny bo odstaje kulturĄ pracy wentylatorów.Asusa nie polecę bo bojkotuję firmę za pozostanie w Rosji. Przeszła 6 koła za RTX 3080 Ti to to samo jeśli chodzi o wydanie.Ale nie wiem czy to jest opłacalne w tym momencie :-)
 14. W sumie to wielka niewiadoma jak będzie z cenami takich GPU i konsol w najbliższych miesiĄcach.Ja miałem taka akcja że odpuściłem RX 5700 kiedy kosztował coś pod 1700 bo celowałem w next gen.I nastĄpiło pandemonium z wejściem next gen właśnie.Aktualnie NV wypuści nowe GPU niedługo.Intel to samo.Prosta piłka.Czekasz i liczysz że ceny spadnĄ albo nie czekasz.Wiem.Piszę komunały ale nikt tobie nie da gwarancji że za 2-3 miesiĄce ceny będĄ normalne.A w tle cały czas czai się nowe odbicie z crypto i powiemy do widzenia normalnym cenom.Kto wie co wymyśli na rynku crypto znowu.Sam nie czekałem i kupiłem sobie RX 6600 XT Nitro od Saphire.No ale ja jestem po traumie zwiĄzanej z szaleństwem cen GPU więc mam swoja motywacja.Co do 8700.Widziałem takie testy z tym GPU i użycie CPU było 50 % w takim Rainbow Six i pod 80 % w Forza Horizon na ultra gdzie na GPU było podobne.
 15. Ja bym wymienił GPU tylko.Ten procek z 3070 Ti będzie robił spokojnie swoje w 50 % swoich możliwości.Zatem żaden BOTTLENECK raczej tobie nie grozi.Finansowo wychodzi dużo taniej niż PS 5.
×
×
 • Create New...