Jump to content

takafotka

Stały użytkownik
 • Posts

  31
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by takafotka

 1. Toshiba P300 2TB HDWD120UZSVA Toshiba P300 2TB HDWD120EZSTA Toshiba P300 3 TB HDWD130EZSTA Toshiba P300 3 TB HDWD130UZSVA różnica w kodach to: EZSTA = Retail = zapakowany w ładne, czerwone pudełeczko . UZSVA = Bulk = zapakowane tylko w folię. Są lepsze od nich, ale są i gorsze - duża popularność tworzy dużo komentarzy - to oczywiste. Te dyski to w miarę nowa seria i popularności nie ma takiej jak inne - dłużej będące na rynku. Jak np. słynny z awaryjności i niezawodności zarazem model np. SEAGATE trzaskany w fabrykach od 8-10 lat. .
 2. Czy ty czasami czytasz to co napisałeś ? :zonk: .
 3. NIE BĘDZIE LEGALNY ! Tak tanio to zawsze są tylko PIRACKIE klucze i system będzie PIRACKI. Jak chcesz używać takich "wynalazków" to po co to w ogóle kupujesz ? Używaj od razu PIRACKIEGO klucza/aktywatora (mnóstwo jest tego w internecie) - nikomu za to nie zapłacisz i będziesz tak samo miał PIRACKI system - tyle, że ZA DARMO. Czy ty myślisz, że ci co się znają lepiej od ciebie na komputerach to nie znaleźli takich PIRACKICH ofert w internecie ? I dlaczego nie kupują tych PIRACKICH kluczy tylko płacą kupę kasy za legalny system - kupiony w normalnym, komputerowym sklepie ? Czy według ciebie oni są IDIOTAMI że kupują legalne systemy zamiast kupić takie PIRACKIE "wynalazki" ? Czy uważasz, że oni to sami IDIOCI co nie znaleźli takich ofert a ty jesteś geniuszem bo znalazłeś taką ofertę i kupisz taniej ? Czy klucz jest piracki czy nie to dowiesz się jak...będziesz próbował AKTYWOWAĆ system przy kolejnej jego instalacji. Za pierwszym razem może nawet pójść AKTYWACJA prawidłowo - za 2-3 razem już nie pójdzie. A nawet nie koniecznie AKTYWOWAĆ ! Przy któreś aktualizacji systemu pójdzie od Microsoftu poprawka sprawdzająca legalność systemu - nie będziesz wiedział która to jest - i pojawi ci się komunikat, że masz nielegalny system i...koniec zabawy. System uruchomi, ale tylko ten komunikat będzie na ekranie i nic więcej nie zrobisz na komputerze. Tak to działa ! . Nie może być legalny klucz OEM - a takie tylko są na komputerach firmowych i tym bardziej na laptopach kupionych z zainstalowanym systemem. Próbowałeś instalować system na komputerze używając klucza z laptopa ? Na pewno nie bo byś nie pisał takich BZDUR ! .
 4. BZDURA ! W tym: "bez względu na kwotę". Bank informuje Urząd Skarbowy jak wpłaty są o określonej kwocie - przeważnie 30.000 zł - kwotę tą regulują wewnętrzne przepisy banku, ale minimalna jest to taka suma. Wszystko można bez problemu znaleźć w internecie - Urzędy Skarbowe i banki też mają swoje strony internetowe i tam wszystko jest opisane. Banki mają odpowiednie oprogramowanie, które monitoruje wszystkie (!) ruchy na kontach swoich klientów - z automatu, non-stop, 24 h/dobę, w niedziele i święta. . Moc zasilacza nie ma nic do realnego zużycia prądu - jak pisałem wcześniej i to się potwierdza w praktyce: kalkulatory podają zużycie prądu wyssane z palca. I tyle mojego w tym temacie. Doceniam trud i pracę w tworzeniu tego PORADNIKA. Nie neguję istnienia takiego poradnika. :banana: Moją uwagę zwróciły tylko te wyssane z palca, hurra-optymistyczne kalkulacje tych kalkulatorów odnośnie zużycia prądu. A wy to łykacie bezmyślnie ? .
 5. Mnie nie chodzi o to ile ci kalkulator wyliczy "ile zarabiasz" tylko ile realnie dokładasz do tego - REALNE zużycie prądu przez komputer jest o wiele większe niż te wszystkie (!) kalkulatory pokazują. Te dane o zużyciu prądu przez karty są bardzo zaniżone, czyli wyssane z palca. O to mi chodzi ! Koszty zużycia prądu są znacznie wyższe niż te kalkulatory pokazują i tym samym zysk nie jest aż tak optymistyczny jak one wyliczają. Ale o tym to każdy dowie się dopiero po kilku miesiącach - jak dostanie od dostawcy prądu roczne rozliczenie za prąd i podwyższą mu średnią faktur do zapłaty. To oczywiste - większe zużycie w ciągu roku to większe sumy na zaliczkowych fakturach za prąd. .
 6. Trzeba było zapisać STAN LICZNIKA energii elektrycznej i wiedziałbyś ile NAPRAWDĘ prądu zżarła ta zabawa. Na pewno o wiele więcej prądu niż podają te wszystkie wyliczenia/kalkulatory. .
 7. Znajdź kogoś kto zna się na rzeczy - nie technik od ORANGE - i niech ci sprawdzi gdzie leży przyczyna. Takie gdybanie i szukanie przyczyn w ciemno przez internet to jak nauka pływania w radio. .
 8. Klucz to każdy ma...do swojej sieci Wi-Fi i to jest oczywiste. Tylko PO CO taki skomplikowany ? Wystarczy dobre, krótkie hasło - żeby można było łatwo wpisać "z palca" a nie jakieś 360 znakowe. .
 9. To nie macie zainstalowanego (i działającego stale !) programu ANTYWIRUSOWEGO ? Zarządzanie ? Czym ? Do routera czyli ustawień routera wejdzie każdy kto korzysta z twojej sieci - i ty i brat i...kto tam jest w okolicy. Wymiana routera na nowy to tylko niepotrzebny wydatek - jak nie masz pojęcia, gdzie naprawdę leży przyczyna tych problemów z internetem. . Światłowód masz tylko tam, gdzie warunki techniczne ORANGE na to pozwalają - zresztą mało kto może mieć ten światłowód w ogóle - mimo nachalnych reklam w TV. Jak "kable tego nie wytrzymują" to w ogóle ci nie oferują takich szybkości. Wyjście na świat internetu z Polski przechodzi przez Niemcy (konkretnie przez Frankfurt) bo to jedyne kablowe połączenie całej Polski z siecią światową i ORANGE z tego korzysta bo innego kabla nie ma. .
 10. I wszystko jasne ! Użytkowników jest dwóch na tym samym łączu. Wyłącz komputer brata w ogóle, podłącz kablem swój komputer z routerem i wtedy sprawdzaj szybkość internetu a nie jak brat też używa tego samego łącza. Wi-Fi też może ktoś z sąsiadów używa - sprawdź w menu konfiguracyjnym routera kto korzysta z twojej sieci Wi-Fi. Czy aby tylko ty i brat ? Wirusy też mogą być przyczyną, że ci rozłącza internet - te u brata też !
 11. Dobra pasta tego typu nie przewodzi prądu - wtedy nie powinno być problemów z takimi resztkami pomiędzy pinami. Ta pasta ACCURA Heat Absorber 7 Silver ma takie parametry: Przewodność cieplna: 3,17 W/mK :zonk: Toż to KIT DO USZCZELNIANIA KIBLA a nie "pasta termoprzewodząca" ! .
 12. Co to za GÓ*WNO ? :zonk: Kto ci doradził kupić takie GÓ*WNO ? Ten co ci to doradził musi ciebie bardzo nie lubić, że polecił ci takie gó*wno. Pastę to się kupuje...znaną na rynku a jakieś gó*wno nikomu nieznane. A to jest "nieznane gó*wno" bo nikt co ma komputer dłużej jak dwa dni z dzisiejszym tego nie używa. Kup coś porządnego: - Thermal Grizzly Kryonaut - Gelid CG Extreme - COOLER MASTER MasterGel Maker - be quiet! DC1 może być nawet ARCTIC MX 2, ale dzisiaj już są nowsze, lepsze pasty. posmaruj odpowiednio, czyli jak najmniej - jak masło na grzance - tylko lekko po powierzchni. Tego opakowania pasty Thermal Grizzly Kryonaut powinno ci wystarczyć na procesor i kartę i...jeszcze powinno coś zostać w tubce - mimo, że to tylko 1 gram pasty: https://www.morele.net/thermal-grizzly-pasta-termoprzewodzaca-kryonaut-1g-tg-k-001-rs-757743/ .
 13. To nie jest tylko UPDATE z Win 7/8 ! To jest pełna wersja systemu Windows 10 i instaluje się ją nawet na pustym dysku, na czysto. :banana: .
 14. Klucz z Windows 10 nic ci nie da bo...WSZYSTKIE KLUCZE SĄ JEDNAKOWE - na wszystkich komputerach co zostały uaktualnione z Windows 7/8 do Windows 10. Jak chcesz AKTYWOWAĆ to po prostu zadzwoń do Microsoftu i tam automat telefoniczny poprowadzi ciebie jak to zrobić - krok po kroku - całą aktywację. To dzwonienie to ostateczność - jak automatyczna, on-line "przez internet" aktywacja nie zadziała. Jak będziesz instalował kiedyś na nowo system "na czysto" - co polecam - to przy instalowaniu klikaj w opcję "nie mam klucza produktu" - wtedy aktywacja sam pójdzie bez problemów - jaka wcześniej system był już aktywowany na tym komputerze. .
 15. Zdradź nam jedną tajemnicę: - jakiego monitora używasz TERAZ ? ...że tak ci "męczy wzrok"... .
 16. Ty tak poważnie ? Ceneo albo Skąpiec to same prawdziwe opinie ? :zonk: .
 17. Dwa lata temu zapłaciłem za moją pamięć 430 zł ale...ponad rok temu kosztowały już tylko 180 zł. Byłem pewien, że jeszcze potanieją - 120-130 zł byłoby w sam raz. Poczekałem kilka miesięcy a tu nastąpiła podwyżka cena zamiast obniżenie. Dzisiaj kosztują 240-250 zł w porywach do 280 zł. . W 1999 roku moduł najpopularniejszej wtedy SDRAM 64 MB (MB a nie GB !) kosztował...dzisiejsze ok. 800 zł. TANIOCHA...aż du*pę żal ściskał ! :sad: .
 18. Miałem to samo ! Trzeba oglądać oferty sklepów na bieżąco ! Piszę MIAŁEM bo już kupiłem...2 dni temu. Sprawdzając co kilka dni oferty sklepów na ceneo i skąpiec 2 dni temu trafiłem na ofertę Proline z ceną o 100 zł mniejszą jak gdzie indziej. Proline to nie jakiś allegrowy "sklep widmo" więc nie wahałem się u nich kupić. Zamówiłem i mam dzisiaj odebrać. 100 zł przy cenie 240-250 zł to spora obniżka - Promocyjna cena dotyczyła akurat tych modułów jakie mi były potrzebne. Dwa lata temu taki sam moduł pamięci kosztował mnie...430 zł - to tak dla tych co narzekają na drogie dzisiaj pamięci. .
 19. PASTA jest fabrycznie naklejona na chłodzenie - to gó*niany plaster i guma do żucia a nie wydajna pasta. Kopię danych to dzisiaj raczej robi się na zewnętrznym dysku a nie płytach DVD. A programy do naprawy systemu czy dysku to też dzisiaj się bootuje z...pendriva a nie z płyty. Czyż nie ? A może tylko ja taki dziwak, że używam pendriv-ów i dysków zewnętrznych ? Ale faktem jest, że dla nieobeznanych (nie mylić z obrzezanych !) z komputerem użytkowników to napęd jest tak samo ważny jak przycisk uruchamiania na obudowie. Jak dają darmo program na płycie do wypełniania PIT-ów do gazety to nie wytłumaczysz takiej, że to samo może pobrać z internetu - i w dodatku za darmo. .
 20. NIEPOTRZEBNIE dołożysz ! ...do opakowania. OEM to taki sam system i zainstalujesz go tak samo jak ten droższy BOX. Sprzedadzą ci LEGALNY klucz produktu i to wystarczy do szczęścia z legalnością systemu. Oczywiście klucz kupiony w normalnym, renomowanym sklepie a nie jakieś allegro. Instalator systemu pobierzesz sam bezpośrednio z Microsoftu i to najnowszą wersję systemu Windows 10 jaki jest dzisiaj dostępny. Tak to dzisiaj działa - BOX to był dobry jeszcze z Windows 7. Dzisiaj BOX to anachronizm dla naiwnych... Napęd Asus: 59 zł ! Dla ciebie drogi ? :zonk: Kto BOGATEMU zabroni ? . Karta będzie działała z tym słabym procesorem na 50-60 % swojej wydajności i tego nie przeskoczysz żadnymi "cudownymi" ustawieniami karty lub gry. Dysków TOSHIBA używam z serii P300 dopiero od półtora roku i nic nie piszczy. Są nawet sporo wydajniejsze przy odczycie niż słynne, najpopularniejsze SEAGATE. Przy zapisie raptem o 5% wolniejsze. O awaryjności jeszcze nie mam zdania bo mam je dopiero półtora roku. A TOSHIBA wybrałem bo właśnie półtora roku temu ten słynny, popularny SEAGATE padł bez życia znienacka (po 1 roku używania !) i dane przepadły bezpowrotnie. Uwaga dla tych co zaraz by to komentowali: trzeba robić kopię danych na bieżąco ! Właśnie ten dysk SEAGATE robił za magazyn kopii danych. I właśnie ten dysk padł bez życia w trakcie robienia na nim kopii systemu. .
 21. I więcej nie będzie ! :banana: Nigdy nie będziesz miał 100 Mb/s - tyle to teoria a praktyka to tyle co masz teraz i to tylko na kablu. Na kablu telefonicznym potrzebny jest Annex A - na pewno nie Annex B. Annex B to linia ISDN - a takie ISDN to w Polsce już wymierający gatunek. Jak masz taką szybkość to znaczy, że masz VDSL - zwykłe ADSL nie obsługuje takich prędkości, czyli router z modem musi mieć VDSL - dzisiaj takich routerów z modemem VDSL jest mnóstwo. Tryb AC jest szybki, ale karta sieciowa Wi-Fi też musi obsługiwać AC. Masz takie karty sieciowe z AC w laptopach, smartfonach i komputerach żeby mogły odebrać taki sygnał twojej sieci Wi-Fi ? TP-LINK TL-WR841N to tylko router - nie ma modemu ! A tylko modem obsługuje xDSL lub VDSL. Można go podpiąć do modemu NETIA - jak każdy router - i to on będzie rozsyłał sygnał Wi-Fi twojej sieci domowej. Na tym routerze w najszybszym trybie N będziesz miał Wi-Fi co najwyżej 60-70 Mb/s. I w każdym innym routerze obsługującym tylko do N (bez AC !) będziesz miał Wi-Fi o takiej szybkości. Do twojego 100 Mb/s czyli 80-90 Mb/s lub szybciej potrzeba już AC.
 22. A mnie dziwi, że NIE UMIESZ TEGO ZNALEŹĆ ! :zonk: Tutaj jest jak wół napisane: https://www.asus.com/us/Motherboards/H110M-K/HelpDesk_CPU/ a i tutaj też coś o tym piszą: https://www.asus.com/us/support/FAQ/1031846/ DWA RAZY piszą o tym a ty nie umiesz tego znaleźć ? .
 23. Wystarczy samemu poszukać w internecie i widać nawet na obrazkach jak to wygląda po zamontowaniu: A tutaj jeszcze lepiej widać ramy: :zonk: Model płyty nie ma znaczenia bo to jest...STANDARD ATX Form Factor.
 24. Zebrałem wszystkie moje obrazki w jedno i taki jest tego wynik: Dla mnie to jakieś dziwne i nietypowe dane z odczytu SMART tego dysku. Najdziwniejszy dla mnie jest ostatni odczyt - po 1 miesiącu używania dysku. Suma zapisów NAND = wzrosło o 301 GB. Suma odczytów hosta = wzrosło o 294 GB . Suma zapisów hosta = wzrosło o 142 GB . Zwłaszcza, że za ten miesiąc odczytałem w systemie: Zużycie danych z ostatnich 30 dni = 26 GB. I nic nie było robione w komputerze oprócz korzystania z internetu. .
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.