Jump to content

stoleckijacek

Stały użytkownik
 • Content Count

  24
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralna

About stoleckijacek

 • Rank
  Uczestnik

Recent Profile Visitors

605 profile views
 1. Witajcie. Wracam z tematem mojej problematycznej skrętki z przewieszki. Gdzie przypomnę, w największym uproszczeniu łącze pomiędzy domami składa się z trzech fragmentów, tzn: PATCHPANEL > 3 metry skrętki zakończone Gniazdkiem KAT6 <> Wtyczka RJ45 kat6 / skrętka żelowana ekranowana (przewieszka) 50m zakończona z drugiej strony wtyczką RJ45 kat6 <> Gniazdko kat6 / 3 metry skrętki zakończone wtyczką RJ45 kat6 > router. Problem polegał na braku możliwości osiągnięcia transferu do 1 Gigabita, łącze zestawiało się z maks 100Meganitów, przy czym miernik podawał zwarcie na trzech parach. Jak się okazało, po wielu próbach, udało mi się na tej konfiguracji uzyskać pełny transfer do 1 Gigabita. Może to komuś na przyszłość pomoże. Skrętka z przewieszki musi być uziemiona. Jednak jest pewne ALE. Podłączenie ekranowania skrętki do uziemienia od instalacji energetycznej domu, nic nie zmieniło. Instalacja jest nowa, trzy fazowa na pięciu przewodach / trzy fazy, zero i uziemienie. Udało się dopiero po podłączeniu do uziemienia bednarki wokół domu. Momentalnie problem znikł i łącze zestawiło się na 1Gigabit. Temat uważam za zamknięty, za wszystkie sugestie dziękuję, myślę że wspólnie rozwiązaliśmy kolejny problem z którym znów być może ktoś kiedyś się spotka.
 2. Jesteś pewny? Mam obecnie i używam router Xiaomi MI3. Sygnał z pierwszego piętra jest dostępny w większości piętrowego domu o wielkości 250m2. Do najdalszego punktu domu w którym jest sygnał i w miarę możliwości można komfortowo korzystać z neta, ma 3 ceglane ściany oraz 40cm betonowy zbrojony strop. Więc miałem nadzieję że nowszy będzie lepszy. Główną przyczyną dla której szukam nowego sprzętu jest doposażenie go w gigabitowe porty. A co możesz innego zaproponować, coś co sobie poradzi z takimi przeszkodami? TP-Link Archer C7 przykładowo poległ z miejsca, oferując zasięg o połowę mniejszy niż MI3/
 3. hEY. Potrzebuję dokupić do domu nie drogi router WiFi z bardzo dobrym zasięgiem oraz Giabitowymi portami Lan (wykorzystywany będzie tylko jeden, reszta po wifi). W oko wpadł mi produkt Xiaomi MI 4A Czy to będzie dobry wybór.
 4. hEY. Potrzebuję dokupić do domu nie drogi router WiFi z bardzo dobrym zasięgiem oraz Giabitowymi portami Lan (wykorzystywany będzie tylko jeden, reszta po wifi). W oko wpadł mi produkt Xiaomi MI 4A Czy to będzie dobry wybór.
 5. Dziękuję wszystkim za pomoc. Niestety problem nie został rozwiązany. W sumie, na wiosnę, przeciągnę nowy przewód pomiędzy domami, co chyba będzie najlepszym rozwiązaniem. Problem z ewentualną interferencją został wykluczony, wszystkie kamery został na czas testu odłączone od rejestratora oraz źródła zasilania. Nie posiadam miernika który mógłby wskazać lokalizację uszkodzenia / zwarcia na żyłach, w jakiej odległości się ono znajduje. Jednak wydaje mi się że nijak ma się to do wskazań urządzenia jako takiego, które mówi "hey kolego, gdzieś masz zwarcie", ponieważ jak już pisałem wyżej przy najprostszej metodzie pomiaru, najzwyklejszym miernikiem ustawionym na pomiar "diody/zamknięcia obwodu", pomiędzy żadną z rozwartych żył, zwarcie nie występuje. Dodatkowo też żadna z żył nie jest przerwana/uszkodzona, gdyż pomiar na wszystkich żyłach, gdzie po jednej stronie/końcówce przewodu są one wszystkie zwarte, takiego problemu nie ujawnia. Zatem problem, uszkodzenie ma zupełnie inna naturę, raczej trudną do zlokalizowania. Dodam jeszcze że nawet podpinając się do samej przewieszki z zarobionymi końcówkami w standardzie "568B", gdzie po jednej stronie wtyczka z przewieszki jest wpięta bezpośrednio do routera Orange FUNBOX 3.0, z portami Gigabitowymi, a na drugim końcu podłączam się pod switch TP-LINK TL-SG1008 także z portami Gigabitowymi, nie uzyskuję na switchu połączenia Gigabitowego, co w jego przypadku, jeżeli ono występuje sygnalizuje to odrębną diodą dla każdego z ośmiu portów LAN. Na całej długości skrętki nie występują żadne sztukowania, długość skrętki około 50m.
 6. Hey. Zajęło mi kilka dni sprawdzenie różnych możliwości na tyle na ile mogłem w tej chwili. Przede wszystkim wszystkie odcinki zaprawiłem wtyczkami w kategorii 5E typ T-568B, oraz wymieniłem odcinek pierwszy podłączony do PatchPanela, na skrętkę drut. Po wykonaniu pomiaru miernikiem VELLMAN DVM1000 + MASTER NS-468, oraz transferów, wynik jest następujący: Odcinek pierwszy / Punkty A<>B / Test poprawności zaprawienia wtyczek (DVM1000 -OK- / NS-468 -OK-), jest połączenie 1000BASE Odcinek trzeci / Punty E<>F / Test poprawności zaprawienia wtyczek (DVM1000 -OK- / NS-468 -OK-), jest połączenie 1000BSE Zatem na krótkich odcinkach wszystko jest w najlepszym porządku. Problem jednak jest bardziej złożony przy przewieszce, której długość to 50 metrów. Skrętka żelowana ekranowana. Pomiar wykonany jak wyżej. Najpierw użyty miernik VELLMAN DVM1000 z funkcją testowania okablowania. Nadal usilnie otrzymuję komunikaty jak niżej: Pin 1 i 2 komunikat "SHO" Wskazuje na zwarcie Pin 3 i 6 komunikat "SHO" Wskazuje na zwarcie Pin 4 i 5 komunikat "SHO" Wskazuje na zwarcie Pin 7 i 8 komunikat "OK" Poprawność połączenia Następnie użyłem testera MASTER NS-468 Po sprawdzeniu wszystkich żył, test wyszedł chyba pozytywnie, piszę chyba ponieważ na Tym Filmie widać że diody żył świecą mocniej. Ponadto po raz kolejny sprawdziłem miernikiem wszystkie żyły skrętki pod kątem zwarcia pomiędzy którąś z nich. Miernik ustawiłem na pomiar zamknięcia obwodu i zmierzyłem pomiędzy sobą każdą żyłę z każdą. W żadnej możliwej konfiguracji nie uzyskałem zamknięcia obwodu który wskazywałby na zwarcie. Pytanie więc jak tłumaczyć powyższy komunikat o zwarciu "SHO", oraz nie pełną możliwość uzyskania transferów do 1 Gigabita, można max do 100 Megabitów. Najprościej byłoby wymienić całą skrętkę, jednak na te chwilę jest to mocną utrudnione, tym bardziej że muszę ściągać też inne okablowanie które jest na tej samej przewieszce, to znaczy jeszcze jedna taka sama skrętka którą jest transmitowany sygnał cyfrowy z kamer AHD monitoringu. Pytanie mam jeszcze takie. Czy skrętka ekranowana powinna być uziemiona, czy nie ma to większego znaczenia?
 7. Hey. ad1. Długość skrętki pomiędzy domami to około 55 metrów. ad2. Skrętka u mnie w domu podłączona jest do PatchPanel kat 5E (PatchPanel połączony jest patchcordem 25 cm z switche TP-LINK TL-SG1008), na drugim końcu skrętka wpięta jest bezpośrednio do routera Netgear R7800. Niestety nie otrzymuję łącza 1Gigabit. ad3. Można to poznać w bardzo prosty sposób, R7800 sygnalizuje diodami na panelu frontowym jaki jest typ łącza > pomarańczowa dioda 100BASE / biała dioda 1000BASE ad4. Końcówki od samego początku były zarobione w standardzie T-568B na obu końcach. Próbowałem też T-568B <> T-568A
 8. Hey. W przeciągu ostatniego tygodnia przebudowałem w swoim domu sieć internetową. Z uwagi na podłączenie się do usługi Orange światłowód, postanowiłem nieco bardziej profesjonalnie podejść do dystrybucji dostępu do neta w obrębie mojego domu, oraz domu teściów. W skrócie wygląda to tak że do szafy Rack zapakowałem wraz z modemem Orange, gigabitowy switch Tp-Link TL-SG1008 oraz PatchPanel, całość dopełnia monitoring wizyjny. Chciałbym się jednak skupić wyłącznie na internecie dostarczanym do domu obok - ponieważ w obrębie mojego domu wszystko działa poprawnie (zarówno po skrętce - połączenia gigabitowe pomiędzy switchem a routerem wifi po skrętce są zachowane, podobnie do komputerów PC podłączonych po kablu). Problem mam jednak z domem obok ponieważ tam osiągam ledwie 100 megabitów, mimo zastosowania urządzenia gigabitowego. Kabel pomiędzy urządzeniami to skrętka żelowana kat 5E, zarobiona w standardzie 568A po obu stronach, próbowałem również opcji 568A > 568B, niestety bez zmian. Do sprawdzenia żył/skrętki użyłem testera Vellman DVM1000, podczas testu pokazuje że pomiędzy parami/przewodami 1-2 / 3-6 / 4-5 mam zwarcie (SHO), 7-8 jest wporządku. Dorzucam screen z pdf opisu testera. Czy macie jakieś pomysły co jeszcze mogę sprawdzić? Mierzyłem przewody między sobą zwykłym miernikiem na zamknięcie obwodu, pomiędzy żyłami brak zwarcia.
 9. Dzień dobry / Dobry wieczór Zwracam się z pytaniem do was odnośnie sensowności / wyższości jednego urządzenia nad drugim. Zacznę od tego że zdecydowałem się na modernizację mojej sieci domowej która do tej pory była oparta o dostawce "radiowego". Od kilku dni w domu funkcjonuje dostęp na bazie światłowodu Orange o prędkości 300MB/S FunBox 3.0 od Orange swoją lokalizację ma obecnie w piwnicy - gdzie też pozostanie. Założenie jest takie że wszystko co mam upakuję do szafki Rack 19", konkretnie znajdzie się w niej: - Modem FunBox 3.0 - Rejestrator monitoringu 24 kanałowy / 16 kanałów cyfrowych > 8 IP - Patch Panel 24 porty - 8 portów do wykorzystania w sieci domowej, pozostałe będą służyły pod monitoring. - Listwa zasilająca - Oraz switch odnośnie którego mam pytanie Po głowie chodzą mi dwa tytułowe modele jedno Gigabitowe od TP-Linka: TL-SG1008 typowo wersja do szafy RACK 19" - bez zarządzania TL-SG108 niby to samo co wyżej tylko bez możliwości montażu w szafie, chyba że postawie na półce. Całość będzie obsługiwać od strony sieciowej dwa domy w których na końcu zamontowane są Routery Wifi, ponadto w okresie wiosenno letnim zamierzam podpinać sobie urządzenie z możliwością rozgłaszania sygnału na ogrodzie wokół domu - to w kwestii wyjaśnienia dlaczego switch 8 - portowy. Pytanie - czy jest sens dopłacać do wersji typowo pod Rack czyli 1008, bo jeśli jest tylko taka różnica względem wersji 108 to raczej nie widzę sensu, chyba że zasadniczą różnicą będzie wejście w wersje zarządzalną czyli TL-SG108E? Proszę o wskazówki co do wyboru. Dziękuję
 10. Hey Mam problem i tym samym zwracam się z prośbą o rozszyfrowanie / podanie typu złącza które widnieje na załączonym zdjęciu. Jest to złącze w adapterze Sigma MC-11, niestety gdzieś zapodziałem przewód i nie mogę wykonać aktualizacji adaptera. Wymiary złącza to: 5mm x 2mm - wewnątrz widnieje 8 pinów / możliwe że 16, jednak skłaniam się ku pierwszej opcji. Jeżeli ktoś z forumowiczów rozpoznaje ten rodzaj gniazda, proszę o podanie typu kabla USB z odpowiednim zakończeniem Dziękuję i pozdrawiam
 11. Heyka Stoję przed wyborem / zmianą obecnej karty graficznej na nowszy model. Na PC raczej nie grywam, zato montuję od czasu do czasu materiały Video w Adobe Premier Pro oraz obrabiam zdjęcia w Lightroom-ie. Szukam więc karty która z jednej strony będzie sobie w miarę dobrze radziła w tego typu zadaniach, a z drugiej strony nie będzie przesadnie droga. Obecnie używam karty Asus GTX760 OC 2GB Proszę o radę jakie GPU kupić pod te nie najświeższą już platformę. Mobo - Asus Z97 PRO WiFi I7 4790K RAM 2 x 8 GB > G.SKILL TRIDENT X / DDR3 2400MHz SSD M2 - Samsung EVO 960 256 GB GPU - ASUS GTX760 2GB Ze swojej strony zastanawiam się na czymś takim: https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-gtx-1660-armor-6g-oc-6gb-gddr5-gtx-1660-armor-6g-oc-4144584/ Pozdrawiam
 12. Wolałbym nie eksperymentować, tylko uzyskać pewne informacje od osób które składały w ostatnim czasie PC w oparciu o 3 generację ryzenów - minimum R5 a nawet R7 Wiadomo już dość powszechnie że starsze płyty są przystosowywane do pracy z nowymi Ryzenami poprzez aktualizację Biosu, jednak biorąc pod uwagę fakt że takie płyty mają Biosy o pojemności 16MB, a do nowych Ryzenów Bios jest znacznie pojemniejszy (powyżej 16MB), to wole celować w nowe Moba by nie mieć później problemów wynikających z tego że Biosy są okrojone z funkcjonalności, bo więcej się nie zmieściło właśnie z powodu ograniczenia pojemności kości.
 13. Heyka Proszę o radę jaką płytę kupić pod nową konfigurację którą mam zamiar złożyć. Obecna platforma na której pracuje to INTEL: Mobo - Asus Z97 PRO WiFi I7 4790K RAM 2 x 8 GB > G.SKILL TRIDENT X / DDR3 2400MHz SSD M2 - Samsung EVO 960 256 GB GPU - ASUS GTX760 2GB Zmiana podąża w kierunku platformy opartej o trzecią generację RYZENA. Ryzen 5 3600 3.6GHz RAM 2 x 8 GB > G.Skill Ripjaws V, DDR4, 16 GB,3200MHz, CL16 SSD M2 - Samsung EVO 960 256 GB GPU - ASUS GTX760 2GB > do wymiany w najbliższym czasie Nadal mam wątpliwości co do Płyty głównej pod Ryzena. Generalnie wystarczyć powinna oparta o Chipset B450 / jednakże te oparte o wersje MAX powinny się pojawić w okolicy połowy września. Nie chce za bardzo czekać - jednak jeśli trzeba będzie...to trudno. Pod uwagę biorę też coś ze stajni Asusa, pytanie tylko które MOBO.Najlepiej z kartą WiFi na pokłądzie. Macie w sprawdzone konfiguracje pod tym kątem?
 14. Czyli oba złącza PCIe współdzielą jedno pasmo? Tzn że jeśli jedno jest obsadzone to drugie jest obcinane o połowę?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.