Jump to content

stoleckijacek

Stały użytkownik
 • Posts

  30
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by stoleckijacek

 1. Dziękuję za odpowiedź. Wyjaśnię na podstawie grafiki o co mi chodzi. Fun Box 3.0 Rozgłasza adresy dla wszystkich urządzeń podłączonych do niego bezpośrednio przez switcha TP-LINK TL-SG1008 z puli 192.168.1.2 - 192.168.1.254. Tu między innymi jest rejestrator który otrzymuje końcówkę 192.168.1.150, oraz główny PC podłączony skrętką na adresie 192.168.1.58 W domu numer 1 router TP-LINK C4000 rozporządza pulą 192.168.2.20 - 192.168.2.254, tu jest podłączony między innymi Serwer Synology który pracuje na adresie 192.168.2.27 Jest też dom numer 2 w którym podłączony jest router TP-LINK A7, ten przydziela adresy od 192.168.3.20 - 192.168.3.254, i obsługuje PC z adresem 192.168.3.50 I teraz pytanie - jak skonfigurować routery wifi C4000 oraz A7, aby można było połączyć się: PC DOM 2 >> SERWER SYNOLOGY DOM 1 PC DOM 1 >> SERWER SYNOLOGY DOM 1 oraz jak ustawić adresy IP, by można było się logować do paneli administracyjnych do routerów wifi, niezależnie od tego do której sieci jesteśmy podłączeni, tzn: z TP-LINKA A7 do TP-LINKA C4000 oraz FUNBOXA z TP-LINKA C4000 do TP-LINKA A7 oraz FUNBOXA z FUNBOXA do TP-LINKA C4000 oraz TP-LINKA A7 Proszę o informację jak tego dokonać o ile jest to możliwe. Zanaczę też że nie ma możliwości oraz sposóbu na inne podłączenie urządzeń. Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi
 2. Apropo tego rozwiązania z podłączeniem netu pod złącze Lan z trybem pracy urządzenia jako Router z wyłączonym DHCP, to takie rozwiązanie testowałem już wcześniej z tym że na Netgear R7000, do momentu aż techniczni od nich stwierdzili że tak nie wolno robić, bo może to wpływać na problemy z pracą urządzenia, w tamtym konkretnym przypadku na tracenie ustawień podczas restartowania urządzenia ? Zerk Zerknę wieczorem i dam znać ? Czyli w ten sposób uzyskuję wszystko co powyżej chciałem, oraz możliwość logowania się z jednego routera na drugi. A jeśli chciałbym zalogować się do FB który ma adres 192.168.1.1 oraz np rejestrator monitoringu z adresem 192.168.1.150 , to muszę wpisać coś więcej, czy wystarczy to co wklikałeś wyżej?
 3. Na to z tym meshem nie wpadłem. Muszę potestować. Odnośnie routingu statycznego w TP-LINKU C4000 - TO MA COŚ TAKIEGO. Czy o czymś takim wspominałeś nieco wcześniej?
 4. Ok. Czyli generalnie nie ma możliwości aby te dodatkowe routery podłączone do sieci poprzez swój port WAN mogły pracować w puli adresów otrzymywanych od FunBox-a. Napewno nie da się tego zrobić w prosty sposób i bez inwestycji. Zastanawiam się jeszcze nad jednym rozwiązaniem, od biedy mogłoby pozostać, przy konfiguracji routerów która udostępnia wszystkie funkcje, oprócz dostępności z zewnątrz poprzez chmurę. Jednak taka konfiguracja wymaga by routery tp-linka pracowały jako zwykły router wifi, kabel skrętka RJ45 wpięta w jeden z 4 dostępnych portów LAN, w konfiguracji routerów C4000 oraz A7 serwer DHCP wyłączony tak by nie narzucał swojej puli, wtedy adresy dla wszystkich odbiorców przyznaje FunBox. Tak mogłoby być, jednak słyszałem że to jest złe podłączenie, ponieważ jeśli mamy w sieci urządzenie które przyznaje adresy to routery wifi powinny pracować w trybie AP. Dom jest na jednej działce, dobudowany ?
 5. Cześć. Mam mały problem który próbuję rozgryźć. Postaram się najpierw opisać strukturę mojej internetowej sieci domowej. Korzystam z światłowodu Orange oraz ich modemu z funkcją routera wifi (FunBox 3.0), to urządzenie znajduje się w czeluściach domu czyli w piwnicy. Dlaczego tam? Ponieważ w tym miejscu mam również zainstalowaną i skonfigurowaną szafę Rack z między innymi Switchem TP-LINK oraz Patchpanelem. Z FunBoxa z portu Lan mam wyprowadzoną skrętkę która wpięta jest do switcha TP-LINK. Od tego switcha poprowadzone są skrętki poprzez patch panel w różne miejsca dwóch domów - końcówki to gniazdka z portami RJ45. Do nich podłączone są między innymi komputery PC i inne urządzenia. Ponadto w każdym z domów podłączone są na wyższych piętrach routery WI-FI (TP-LINK Archer A7 oraz C4000). I teraz mam pytanie odnośnie konfiguracji tych routerów wifi TP-LINK-a. Otóż do tej pory oba routery pracowały jako AP. Jednak z mojego punktu widzenia i dla mnie samego jest to minus, gdyż tracę większość funkcjonalności tych routerów (ten tryb pracy wycina około 60% dostępnych funkcji tych urządzeń). Oczywiście można je też ustawić w tryb standartowy jako router z wyłączonym DHCP (bo rozgłaszaniem i przydzielaniem adresów zajmuje się FunBox), jednak to też nie spełnia moich oczekiwań. Oprócz tego że chciałbym mieć dostęp do pełnej funkcjonalności tych routerów, to potrzebuję też dostępu zdalnego przez chmurę z zewnątrz , i tu tkwi największy problem, nie wiem jak to ogarnąć. Aby mieć dostęp do chmury oraz by utrzymać pełną funkcjonalność należy konfigurację routera przeprowadzić z podłączoną skrętką do portu WAN. FunBox rozgłasza w sieci adresy w przedziale 192.168.1.2 - 192.168.1.254, a po podłączeniu do portu WAN oczywiście zmienia się adresacja i np. C4000 będzie pracował adresach 192.168.2.xx Pytanie : Czy da się skonfigurować port WAN w ten sposób by był "przeźroczysty", to znaczy by rozgłaszał pule adresów przydzielaną przez FunBox? Potrzebuję mieć dostęp np. do monitoringu który jest podłączony do routera w piwnicy, i otrzymuje adres z puli FunBoxa. Niestety będąc podłączonym np z telefonu do jednego z dwóch routerów wifi które mają inną pule adresów, nie ma możliwości połączyć się z rejestratorem. Chciałbym też będąc przykładowo podłączonym do routera C4000 mieć możliwość logowania się przez stronę do panelu FunBoxa czy też drugiego routera wifi A7. Mam nadzieję że opisałem wszystko w miarę jasno i przejżyście. Proszę o odpowiedzi / dziękuję. Tak wygląda panel C4000 (EMULATOR). Emulator C4000
 6. Witajcie. Wracam z tematem mojej problematycznej skrętki z przewieszki. Gdzie przypomnę, w największym uproszczeniu łącze pomiędzy domami składa się z trzech fragmentów, tzn: PATCHPANEL > 3 metry skrętki zakończone Gniazdkiem KAT6 <> Wtyczka RJ45 kat6 / skrętka żelowana ekranowana (przewieszka) 50m zakończona z drugiej strony wtyczką RJ45 kat6 <> Gniazdko kat6 / 3 metry skrętki zakończone wtyczką RJ45 kat6 > router. Problem polegał na braku możliwości osiągnięcia transferu do 1 Gigabita, łącze zestawiało się z maks 100Meganitów, przy czym miernik podawał zwarcie na trzech parach. Jak się okazało, po wielu próbach, udało mi się na tej konfiguracji uzyskać pełny transfer do 1 Gigabita. Może to komuś na przyszłość pomoże. Skrętka z przewieszki musi być uziemiona. Jednak jest pewne ALE. Podłączenie ekranowania skrętki do uziemienia od instalacji energetycznej domu, nic nie zmieniło. Instalacja jest nowa, trzy fazowa na pięciu przewodach / trzy fazy, zero i uziemienie. Udało się dopiero po podłączeniu do uziemienia bednarki wokół domu. Momentalnie problem znikł i łącze zestawiło się na 1Gigabit. Temat uważam za zamknięty, za wszystkie sugestie dziękuję, myślę że wspólnie rozwiązaliśmy kolejny problem z którym znów być może ktoś kiedyś się spotka.
 7. Jesteś pewny? Mam obecnie i używam router Xiaomi MI3. Sygnał z pierwszego piętra jest dostępny w większości piętrowego domu o wielkości 250m2. Do najdalszego punktu domu w którym jest sygnał i w miarę możliwości można komfortowo korzystać z neta, ma 3 ceglane ściany oraz 40cm betonowy zbrojony strop. Więc miałem nadzieję że nowszy będzie lepszy. Główną przyczyną dla której szukam nowego sprzętu jest doposażenie go w gigabitowe porty. A co możesz innego zaproponować, coś co sobie poradzi z takimi przeszkodami? TP-Link Archer C7 przykładowo poległ z miejsca, oferując zasięg o połowę mniejszy niż MI3/
 8. hEY. Potrzebuję dokupić do domu nie drogi router WiFi z bardzo dobrym zasięgiem oraz Giabitowymi portami Lan (wykorzystywany będzie tylko jeden, reszta po wifi). W oko wpadł mi produkt Xiaomi MI 4A Czy to będzie dobry wybór.
 9. hEY. Potrzebuję dokupić do domu nie drogi router WiFi z bardzo dobrym zasięgiem oraz Giabitowymi portami Lan (wykorzystywany będzie tylko jeden, reszta po wifi). W oko wpadł mi produkt Xiaomi MI 4A Czy to będzie dobry wybór.
 10. Dziękuję wszystkim za pomoc. Niestety problem nie został rozwiązany. W sumie, na wiosnę, przeciągnę nowy przewód pomiędzy domami, co chyba będzie najlepszym rozwiązaniem. Problem z ewentualną interferencją został wykluczony, wszystkie kamery został na czas testu odłączone od rejestratora oraz źródła zasilania. Nie posiadam miernika który mógłby wskazać lokalizację uszkodzenia / zwarcia na żyłach, w jakiej odległości się ono znajduje. Jednak wydaje mi się że nijak ma się to do wskazań urządzenia jako takiego, które mówi "hey kolego, gdzieś masz zwarcie", ponieważ jak już pisałem wyżej przy najprostszej metodzie pomiaru, najzwyklejszym miernikiem ustawionym na pomiar "diody/zamknięcia obwodu", pomiędzy żadną z rozwartych żył, zwarcie nie występuje. Dodatkowo też żadna z żył nie jest przerwana/uszkodzona, gdyż pomiar na wszystkich żyłach, gdzie po jednej stronie/końcówce przewodu są one wszystkie zwarte, takiego problemu nie ujawnia. Zatem problem, uszkodzenie ma zupełnie inna naturę, raczej trudną do zlokalizowania. Dodam jeszcze że nawet podpinając się do samej przewieszki z zarobionymi końcówkami w standardzie "568B", gdzie po jednej stronie wtyczka z przewieszki jest wpięta bezpośrednio do routera Orange FUNBOX 3.0, z portami Gigabitowymi, a na drugim końcu podłączam się pod switch TP-LINK TL-SG1008 także z portami Gigabitowymi, nie uzyskuję na switchu połączenia Gigabitowego, co w jego przypadku, jeżeli ono występuje sygnalizuje to odrębną diodą dla każdego z ośmiu portów LAN. Na całej długości skrętki nie występują żadne sztukowania, długość skrętki około 50m.
 11. Hey. Zajęło mi kilka dni sprawdzenie różnych możliwości na tyle na ile mogłem w tej chwili. Przede wszystkim wszystkie odcinki zaprawiłem wtyczkami w kategorii 5E typ T-568B, oraz wymieniłem odcinek pierwszy podłączony do PatchPanela, na skrętkę drut. Po wykonaniu pomiaru miernikiem VELLMAN DVM1000 + MASTER NS-468, oraz transferów, wynik jest następujący: Odcinek pierwszy / Punkty A<>B / Test poprawności zaprawienia wtyczek (DVM1000 -OK- / NS-468 -OK-), jest połączenie 1000BASE Odcinek trzeci / Punty E<>F / Test poprawności zaprawienia wtyczek (DVM1000 -OK- / NS-468 -OK-), jest połączenie 1000BSE Zatem na krótkich odcinkach wszystko jest w najlepszym porządku. Problem jednak jest bardziej złożony przy przewieszce, której długość to 50 metrów. Skrętka żelowana ekranowana. Pomiar wykonany jak wyżej. Najpierw użyty miernik VELLMAN DVM1000 z funkcją testowania okablowania. Nadal usilnie otrzymuję komunikaty jak niżej: Pin 1 i 2 komunikat "SHO" Wskazuje na zwarcie Pin 3 i 6 komunikat "SHO" Wskazuje na zwarcie Pin 4 i 5 komunikat "SHO" Wskazuje na zwarcie Pin 7 i 8 komunikat "OK" Poprawność połączenia Następnie użyłem testera MASTER NS-468 Po sprawdzeniu wszystkich żył, test wyszedł chyba pozytywnie, piszę chyba ponieważ na Tym Filmie widać że diody żył świecą mocniej. Ponadto po raz kolejny sprawdziłem miernikiem wszystkie żyły skrętki pod kątem zwarcia pomiędzy którąś z nich. Miernik ustawiłem na pomiar zamknięcia obwodu i zmierzyłem pomiędzy sobą każdą żyłę z każdą. W żadnej możliwej konfiguracji nie uzyskałem zamknięcia obwodu który wskazywałby na zwarcie. Pytanie więc jak tłumaczyć powyższy komunikat o zwarciu "SHO", oraz nie pełną możliwość uzyskania transferów do 1 Gigabita, można max do 100 Megabitów. Najprościej byłoby wymienić całą skrętkę, jednak na te chwilę jest to mocną utrudnione, tym bardziej że muszę ściągać też inne okablowanie które jest na tej samej przewieszce, to znaczy jeszcze jedna taka sama skrętka którą jest transmitowany sygnał cyfrowy z kamer AHD monitoringu. Pytanie mam jeszcze takie. Czy skrętka ekranowana powinna być uziemiona, czy nie ma to większego znaczenia?
 12. Hey. ad1. Długość skrętki pomiędzy domami to około 55 metrów. ad2. Skrętka u mnie w domu podłączona jest do PatchPanel kat 5E (PatchPanel połączony jest patchcordem 25 cm z switche TP-LINK TL-SG1008), na drugim końcu skrętka wpięta jest bezpośrednio do routera Netgear R7800. Niestety nie otrzymuję łącza 1Gigabit. ad3. Można to poznać w bardzo prosty sposób, R7800 sygnalizuje diodami na panelu frontowym jaki jest typ łącza > pomarańczowa dioda 100BASE / biała dioda 1000BASE ad4. Końcówki od samego początku były zarobione w standardzie T-568B na obu końcach. Próbowałem też T-568B <> T-568A
 13. Hey. W przeciągu ostatniego tygodnia przebudowałem w swoim domu sieć internetową. Z uwagi na podłączenie się do usługi Orange światłowód, postanowiłem nieco bardziej profesjonalnie podejść do dystrybucji dostępu do neta w obrębie mojego domu, oraz domu teściów. W skrócie wygląda to tak że do szafy Rack zapakowałem wraz z modemem Orange, gigabitowy switch Tp-Link TL-SG1008 oraz PatchPanel, całość dopełnia monitoring wizyjny. Chciałbym się jednak skupić wyłącznie na internecie dostarczanym do domu obok - ponieważ w obrębie mojego domu wszystko działa poprawnie (zarówno po skrętce - połączenia gigabitowe pomiędzy switchem a routerem wifi po skrętce są zachowane, podobnie do komputerów PC podłączonych po kablu). Problem mam jednak z domem obok ponieważ tam osiągam ledwie 100 megabitów, mimo zastosowania urządzenia gigabitowego. Kabel pomiędzy urządzeniami to skrętka żelowana kat 5E, zarobiona w standardzie 568A po obu stronach, próbowałem również opcji 568A > 568B, niestety bez zmian. Do sprawdzenia żył/skrętki użyłem testera Vellman DVM1000, podczas testu pokazuje że pomiędzy parami/przewodami 1-2 / 3-6 / 4-5 mam zwarcie (SHO), 7-8 jest wporządku. Dorzucam screen z pdf opisu testera. Czy macie jakieś pomysły co jeszcze mogę sprawdzić? Mierzyłem przewody między sobą zwykłym miernikiem na zamknięcie obwodu, pomiędzy żyłami brak zwarcia.
 14. Dzień dobry / Dobry wieczór Zwracam się z pytaniem do was odnośnie sensowności / wyższości jednego urządzenia nad drugim. Zacznę od tego że zdecydowałem się na modernizację mojej sieci domowej która do tej pory była oparta o dostawce "radiowego". Od kilku dni w domu funkcjonuje dostęp na bazie światłowodu Orange o prędkości 300MB/S FunBox 3.0 od Orange swoją lokalizację ma obecnie w piwnicy - gdzie też pozostanie. Założenie jest takie że wszystko co mam upakuję do szafki Rack 19", konkretnie znajdzie się w niej: - Modem FunBox 3.0 - Rejestrator monitoringu 24 kanałowy / 16 kanałów cyfrowych > 8 IP - Patch Panel 24 porty - 8 portów do wykorzystania w sieci domowej, pozostałe będą służyły pod monitoring. - Listwa zasilająca - Oraz switch odnośnie którego mam pytanie Po głowie chodzą mi dwa tytułowe modele jedno Gigabitowe od TP-Linka: TL-SG1008 typowo wersja do szafy RACK 19" - bez zarządzania TL-SG108 niby to samo co wyżej tylko bez możliwości montażu w szafie, chyba że postawie na półce. Całość będzie obsługiwać od strony sieciowej dwa domy w których na końcu zamontowane są Routery Wifi, ponadto w okresie wiosenno letnim zamierzam podpinać sobie urządzenie z możliwością rozgłaszania sygnału na ogrodzie wokół domu - to w kwestii wyjaśnienia dlaczego switch 8 - portowy. Pytanie - czy jest sens dopłacać do wersji typowo pod Rack czyli 1008, bo jeśli jest tylko taka różnica względem wersji 108 to raczej nie widzę sensu, chyba że zasadniczą różnicą będzie wejście w wersje zarządzalną czyli TL-SG108E? Proszę o wskazówki co do wyboru. Dziękuję
 15. Hey Mam problem i tym samym zwracam się z prośbą o rozszyfrowanie / podanie typu złącza które widnieje na załączonym zdjęciu. Jest to złącze w adapterze Sigma MC-11, niestety gdzieś zapodziałem przewód i nie mogę wykonać aktualizacji adaptera. Wymiary złącza to: 5mm x 2mm - wewnątrz widnieje 8 pinów / możliwe że 16, jednak skłaniam się ku pierwszej opcji. Jeżeli ktoś z forumowiczów rozpoznaje ten rodzaj gniazda, proszę o podanie typu kabla USB z odpowiednim zakończeniem Dziękuję i pozdrawiam
 16. Heyka Stoję przed wyborem / zmianą obecnej karty graficznej na nowszy model. Na PC raczej nie grywam, zato montuję od czasu do czasu materiały Video w Adobe Premier Pro oraz obrabiam zdjęcia w Lightroom-ie. Szukam więc karty która z jednej strony będzie sobie w miarę dobrze radziła w tego typu zadaniach, a z drugiej strony nie będzie przesadnie droga. Obecnie używam karty Asus GTX760 OC 2GB Proszę o radę jakie GPU kupić pod te nie najświeższą już platformę. Mobo - Asus Z97 PRO WiFi I7 4790K RAM 2 x 8 GB > G.SKILL TRIDENT X / DDR3 2400MHz SSD M2 - Samsung EVO 960 256 GB GPU - ASUS GTX760 2GB Ze swojej strony zastanawiam się na czymś takim: https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-gtx-1660-armor-6g-oc-6gb-gddr5-gtx-1660-armor-6g-oc-4144584/ Pozdrawiam
 17. Wolałbym nie eksperymentować, tylko uzyskać pewne informacje od osób które składały w ostatnim czasie PC w oparciu o 3 generację ryzenów - minimum R5 a nawet R7 Wiadomo już dość powszechnie że starsze płyty są przystosowywane do pracy z nowymi Ryzenami poprzez aktualizację Biosu, jednak biorąc pod uwagę fakt że takie płyty mają Biosy o pojemności 16MB, a do nowych Ryzenów Bios jest znacznie pojemniejszy (powyżej 16MB), to wole celować w nowe Moba by nie mieć później problemów wynikających z tego że Biosy są okrojone z funkcjonalności, bo więcej się nie zmieściło właśnie z powodu ograniczenia pojemności kości.
 18. Heyka Proszę o radę jaką płytę kupić pod nową konfigurację którą mam zamiar złożyć. Obecna platforma na której pracuje to INTEL: Mobo - Asus Z97 PRO WiFi I7 4790K RAM 2 x 8 GB > G.SKILL TRIDENT X / DDR3 2400MHz SSD M2 - Samsung EVO 960 256 GB GPU - ASUS GTX760 2GB Zmiana podąża w kierunku platformy opartej o trzecią generację RYZENA. Ryzen 5 3600 3.6GHz RAM 2 x 8 GB > G.Skill Ripjaws V, DDR4, 16 GB,3200MHz, CL16 SSD M2 - Samsung EVO 960 256 GB GPU - ASUS GTX760 2GB > do wymiany w najbliższym czasie Nadal mam wątpliwości co do Płyty głównej pod Ryzena. Generalnie wystarczyć powinna oparta o Chipset B450 / jednakże te oparte o wersje MAX powinny się pojawić w okolicy połowy września. Nie chce za bardzo czekać - jednak jeśli trzeba będzie...to trudno. Pod uwagę biorę też coś ze stajni Asusa, pytanie tylko które MOBO.Najlepiej z kartą WiFi na pokłądzie. Macie w sprawdzone konfiguracje pod tym kątem?
 19. Czyli oba złącza PCIe współdzielą jedno pasmo? Tzn że jeśli jedno jest obsadzone to drugie jest obcinane o połowę?
 20. Dzień dobry wszystkim. Proszę o poradę w moim problemie. Jakiś czas temu postanowiłem dokupić do mojej płyty głównej dysk SSD w technologii M.2, wybór padł na dysk SSD Samsung 960 Evo 250GB Jest to konstrukcja której prędkość pracy powinna oscylować w okolicy (odczyt 3200, zapis 1500 MB/s) Niestety w moim zestawie to w najlepszym przypadku 833 MB/s odczytu, i 814 MB/s zapisu. Zastanawiam się gdzie leży problem, wydaje mi się że Bios jest też poprawnie skonfigurowany. Ponadto producent informuje że Socket M.2 dzieli pasmo ze złączem SataExprees - złącze Sata jest nie obsadzone. W załączniku dołączam screeny. Moja konfiguracja to: Płyta główna - ASUS Z97 PRO WIFI AC Procesor - Intel i7 4790K LGA1150 Pamięc - 2 x 16GB G.Skill TridentX 2400MHz Karta graficzna - GeForce GTX760 Zastanawiam się czy zakup takiego adaptera coś zmieni? https://www.morele.net/aqua-computer-adapter-m-2-ssd-ngff-pcie-53223-938006/ Proszę o wskazówki, być może że robię coś źle.
 21. Płyta ma złącze PCI Express 2.0, M.2 obsługuje transfer do 10 Gb/s, są trzy złącza SATA Expres które są współdzielone ze złączem M.2, jednak są one nieobsadzone. Ok, jeśli Acronis ma z tym problem, to jakim programem można sporządzać obrazy, który będzie sobie radził Nvdm?
 22. Dzień dobry Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu. Płyta Asus Z-97 Pro WiFi AC + i7 4790K + Ram DDR 3 2400 MHz + SSD Crucial MX300 + HDD 2 TB Seagate. Do tej pory obraz dysku SSD z systemem wykonywałem programem Acronis z poziomu bootowalnego pendrive. Wczoraj zakupiłem i zamontowałem dysk na złącze M.2 Samsung 960 Evo 250 GB. Postawiłem system i chciałem zrobić nowy obraz, jednak po załadowaniu się programu Acronis2015 w środowisku „DOS ?”, niestety nie jest on widoczny. Wszystkie wcześniejsze napędy SSD i HDD są widoczne, natomiast na M.2 - nie. Czy macie jakieś pomysły jak ten problem obejść, ewentualnie inny soft który pozwala wykonać pełny obraz systemu, by móc później go przywrócić. Dziękuje
 23. Dzień dobry Mam pytanie odnośnie mojej konfiguracji komputera. Aktualnie: Procek i7 4790K Płyta Asus Z-97 PRO AC WIFI Pamięć RAM 4x4 GB Crucial 1600MHZ CL9 Low Profile Grafika Asus GTX 760 OC 2GB Dysk systemowy Crucial M300 275GB Dyski archiwum 2 x 2 TB Seagate Dysk SSD 256 SanDisk Zamierzam zmienić dysk systemowy na wersje M.2 Samsung 960 EVO 250GB, oraz zmienić pamięć na DDR3 2400 MHz G.Skill TridentX CL10 2x8GB Moim zamiarem jest przyśpieszenie działania komputera poprzez zamonotowanie dysku w złączu M.2 o przepustowości do 10GB / wersja złącza Socket 3, oraz zamontowanie szybszych pamięci. Ma to na celu przyśpieszenie pracy w renderingu w Adobe premier 2017 oraz Lightroom CC. Największy problem mam z Adobe premier ponieważ podczas obróbki materiału bardzo często dochodzi do szarpanego odtwarzania materiału w podglądzie. Wykorzystanie pamięci ram w trakcie dochodzi maksymalnie do 9GB Czy taki zabieg ma według was jakikolwiek sens, czy jest to tylko wyrzucanie gotówki. Co ewentualnie zmienić - jakieś pomysły?
 24. Zmieniłem ścieżki z Cache etc na SSD, mam wrażenie że po tej zmianie jest lepiej, jednak przycinki nadal występują. Wczytany materiał w podglądzie odtwarza się płynnie na ustawieniu Full, użycie procesora procentowo na poziomie 45%, i nagle "w różnych momentach" zaczyna się przycinka i użycie procka skacze do 100% na wszystkich rdzeniach. Temperatura procka 58 stopni, GPU 43 stopnie. Wykorzystanie pamięci na poziomie 8GB, użycie dysku nie przekracza 10% Jakieś pomysły?
×
×
 • Create New...