Jump to content

focus_

Stały użytkownik
 • Content Count

  1391
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

focus_ last won the day on August 28 2010

focus_ had the most liked content!

Community Reputation

14 Pozytywna

About focus_

 • Rank
  Uczestnik
 • Birthday 08/07/1984

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Z tym bywa różnie

Recent Profile Visitors

12945 profile views
 1. Sądziłem, że po zwróceniu Ci uwagi spojrzysz jednak solidnie w specyfikacje produktów, o których rozmawiasz. Obudowa z filmu to Armis AR7 TG RGB, który ma jeszcze dodatkowe "zbędne elementy" które podnoszą wagę, jak np. wentylator RGB, taśmy RGB, zaawansowany kontroler wentylatorów oraz RGB, a także wspomniany uchwyt na rizera wraz z dodatkowymi, wykręcanymi śledziami w pionowej orientacji. Armis AR7 TG z tych rzeczy ma wyłącznie kontroler wentylatorów. W związku z wyzwiskami, a także permanentnym unikaniem udzielania odpowiedzi, kończę dyskusję.
 2. Odpiszę w Twoim stylu: a miałeś AR7 i porównałeś ją z Meshify C i możesz to udowodnić? To Ty postawiłeś tezę (cienkie blachy w AR7 względem m.in. Meshify C), którą podważyłem argumentami, których do tej pory nie jesteś w stanie obalić. Wciąż czekam na wyjaśnienie skąd porównywalna masa obydwu obudów (nawet w wersjach bez szkła) po uwzględnieniu różnic w ich wielkości. Twierdziłeś też, że w AR7 TG jest niepotrzebny uchwyt pod rizera do pionowego montażu kart graficznych, co tylko potwierdza, że nie znasz tej obudowy, bo ona tego uchwytu nie ma. Jak to pokazałem, to po prostu "tematu nie by
 3. Jeśli więc nie miałeś w rękach ani Armisa AR7, ani Meshify C, to zdecydowanie rekomenduję samodzielne zapoznanie się z produktami, na których temat się wypowiadasz. Wówczas masz argumenty na poparcie swoich tez.
 4. Tak, tak... specjalnie dla Ciebie cofnąłem się do 2004 roku i założyłem kolejne konto :) Cieszę się, że wreszcie udzieliłeś odpowiedzi na jedno z moich dwóch pytań. Niestety błędnie. Bo Armis AR7 jak i AR7 TG nie mają "wspornika do risera", a jeden wentylator waży jakieś ~10 dag, więc to nieznaczący ułamek w wadze całej obudowy. Skoro masz lub choćby miałeś obydwie obudowy w ręce, no bo na jakiejś podstawie musiałeś określić że AR7 ma kiepskie blachy w przeciwieństwie do Meshify C, to przecież możesz podać ich grubości. Zdejmiesz panel boczny, zdejmiesz front i masz konkretne dane. No bo
 5. Zapytam jeszcze raz, już ostatni. Jeśli dalej będziesz odpowiadał pytaniami na moje pytania, to ja kończę dyskusję. I tak, mam obydwie obudowy pod ręką i mogę również uwzględnić metalowy mesh z przodu jak i zaznaczony na tym zdjęciu na niebiesko metalowy element mocowany na wysokości otworu backplate. A pytania, na które nie doczekałem się odpowiedzi:
 6. Masz napisane w cytowanej przez Ciebie mojej wypowiedzi. Możesz udzielić odpowiedzi na wcześniej zadane Tobie dwa pytania? Pozdrawiam
 7. No ale ma plastik na froncie, a więc lekki materiał. A co takiego zbędnego jest w AR7, czego nie ma w Meshify C? Czas więc przeliczyć całkowitą powierzchnię wszystkich blach i porównać proporcję masy do tej powierzchni. Już to zrobiłem i wychodzi porównywalnie, a Tobie? Pozdrawiam
 8. Chciałem Cię tylko o jedną rzecz zapytać. Skoro AR7 ma "cienkie blaszki", podczas gdy Meshify C nie, to jak wytłumaczysz, że AR7 TG waży 8,89 kg, podczas gdy Meshify C 6,45 kg? Z góry dzięki za sensowną odpowiedź. Pozdrawiam
 9. Nazwa.pl niczego nie mogła przeskrobać i nic nie przeskrobała. Nie wiem jak można wymyślać tego typu informacje (to oczywiście nie do Ciebie remix). Domena egielda.com.pl, jak widać, jest sprawna i coś się pod nią wyświetla.
 10. Sugerujesz, że w 1680x1050 AA-x4 różnice między procesorami byłyby inne niż w 1920x1200 AA-OFF? Już poprawiłem - dzięki :) Lost Planet po prostu obsługuje maksymalnie 8 wątków - wątków a nie rdzeni. Na AMD mamy 6 rdzeni i 6 wątków, więc wzrost wydajności jest, zaś na Intelu gdzie mamy 6 rdzeni i 12 wątków nie ma wzrostu wydajności względem 8-wątkowego 4-rdzeniowca.
 11. No to zmienia postać rzeczy. Oczywiście na o/c mostek trzeba kręcić. Ja w przypadku X6'i ustawiłem go na (co widać na screenach) 2652 MHz. Na mnożnik wyżej już nie bardzo chciało iść przy tej częstotliwości rdzeni. Phenom II X6 - pobór energii Kilka ciekawych wniosków :)
 12. Pobór energii to niestety działka w której rzeczywiście serwisy mogą się różnić, a wynika to z tego, że różne płyty równie zarządzają energią. Sam się nie raz na tym złapałem. Do testu tego X6 użyłem dwóch płyt, z czego na Gigabyte w idlu było przeszło 10 W więcej. Więc nie ma się czemu dziwić - niestety. Każdy rozsądny podniesie również częstotliwość mostka w Core i7, a w ogóle każdy podkręci swój procesor. Dlaczego mam testować procesor na domyślnych ustawieniach przy parametrach, które mieszczą się w zakresie podkręcania? Dlaczego od razu nie podnieść częstotliwości HT? A może od razu
 13. Te sensowne testy pokazują to samo - z grubsza. Szczerze to nie wiem - ustawiał mi to kolega architekt z wykształcenia i zawodu. Dopytam się. Jak zaczynałem kompletować procesory, to jeszcze 11 nie było. A np. "gdzieś tam" Phenom II tak dobrze nie wypada w Excelu jak u mnie. Bardzo dużo zależy od tego co się renderuje - zobacz jakie są różnice między poszczególnymi scenami w 3dstudio maxie. Bzdura - wykazywałem to nie raz i nie dwa. Są sensowne serwisy, które testują jak należy i wyniki są porównywalne.
 14. Wszystkiego mieć nie można :) Generalnie tamte procesory miałem przetestowane, ale po pierwszym teście na nowej platformie i metodologii musiałem zmienić kartę graficzną (asusa hd 5870 domyślnie taktowanego na sapphire'a podkręconego, a do tego sterowniki przy okazji zmieniłem), no i wprowadziłem kilka poprawek w metodologii (np. doszedł drugi assassin, czy battlefield bc2), więc wyników z tamtych procesorów nie mam. Ale powoli powoli, będę budował bazę wyników :)
 15. Chyba coś mało uważnie czytasz ten temat... MaxForces - Artykuły: Phenom II X6 1055T, 1075T, 1090T (Thuban) vs. Core i7 750, Core i7 920, Core i7 930, Core i7 860 A link co dałem Ci odnośnie metod testowania w grach również był robiony w wysokich trybach... jak na 9800 GTX. Tyle, że to już testy starych procków - nie w temacie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.