Jump to content

goral2099

Stały użytkownik
 • Posts

  874
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  19

goral2099 last won the day on April 8 2019

goral2099 had the most liked content!

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  GD/SZY

Recent Profile Visitors

2644 profile views

goral2099's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • First Post Rare
 • Collaborator Rare
 • Posting Machine Rare
 • Dedicated Rare
 • Week One Done Rare

Recent Badges

81

Reputation

 1. Jak masz taki kaprys i kosztuje grosze, to bierz 5900x. A jak chcesz sensowny proc do gier, to tak jak kolega zauważył, 5600x będzie idealny przy tym GPU. W komputerach nie ma sensu kupować na zapas.
 2. W tej cenie to już lepiej poszukać 1060 6GB.
 3. Musiałbyś podać resztę konfigu, żeby można było ocenić czy warto dopłacać. Bo nie ma gwarancji że uda Ci się uzyskać te 4600 np. A wzrost wydajności jakiś będzie ale również zależny od reszty sprzętu. Też myślę że 3600 - 3800 to będzie na dzisiaj taki złoty środek.
 4. Czyli Asusik trafi na strych, na kupkę "może się kiedyś do czegoś przyda". ;) Dzięki za pomoc.
 5. Witam, padł mi router jak w tytule. Zaczął gubić sieć, wieszać się itp. Zaktualizowałem firmware, przywróciłem do ustawień fabrycznych. Po tych zabiegach już nie wstał. Zaczyna się uruchamiać i restart. Jakby bootloop. Otworzyłem go i radiator jest bardzo ciepły zaraz po włączeniu zasilania. Wrzuciłem OpenWRT ,gdzie wifi jest wyłączone domyślnie i co ciekawe router wstał i działa normalnie. Może ktoś z większym doświadczeniem z takim sprzętem podpowie, czy są jakieś domowe sposoby na naprawę, czy nadaje się tylko do śmietnika, bo zaraz padnie do końca? Jako router przewodowy będzie to działać na dłuższą metę? Tak czy inaczej kupiłem już Archera C1200, a temat traktuję jako ciekawostkę.
 6. Jak tetaz pomyślę, to miałem kiedyś podobny przypadek z kompem stacjonarnym. Jakiś c2d z 2x1GB, do którego dokładałem 2x2GB. Żonglowałem tymi kośćmi chyba z godzinę zanim sprzęt się uruchomił wykrywając cały RAM poprawnie. I w sumie do dziś nie mam pojęcia dlaczego w końcu zaskoczyło...może ktoś mądrzejszy ma jakieś logiczne wyjaśnienie takiej sytuacji?
 7. Żadne 2700/3700... To co masz jest wystarczające na dzień dzisiejszy. Jak już, to poczekaj spokojnie do stycznia na 5600 lub 5600x, a 3600 sprzedasz. Ewentualnie zwrot CPU i płyty teraz, no i zakup Ryzena 5600x + B550.
 8. Ja też stawiałbym na 5600x osobiście, napisałem tylko, że z pozostałymi platformami też nie będzie tragedii. Każdą z nich można wyposażyć w CPU 8/16 z czasem. Wszystko zależy w jakie tytuły gra autor i kiedy sprzęt będzie kupował. Bo podejrzewam że np w styczniu sytuacja może być inna - lepsza. Zarówno jeżeli chodzi o CPU jak i GPU.
 9. No właśnie w podobnej cenie do 9700K+Z390 mógłbyś mieć 5600X+B550. Procek wydajniejszy jednak nieco. Minusem w tym przypadku są "choroby wieku dziecięcego". Ale jeżeli nie będziesz nic podkręcał, to nie powinno być problemów. UP: Na tu i teraz 9700K jest czasami wydajniejszy w grach niż 10600K (testy na PPC). Jeżeli komp ma być na dłuższy okres czasu i nie będzie ulepszany, to taki wybór również jest OK. Do intela również można wrzucić szybsze pamięci.
 10. Komputer tylko do gier, czy będziesz też na nim pracował. Tzn czy sprzęt będzie obciążony czymś bardziej wymagającym niż gry?
 11. Składasz zestaw od podstaw czy masz już jakieś części? Osobiście szedłbym w 10tą generację intela - jakiś 10400 - 10600. Z GPU wstrzymałbym się co najmniej do premiery/dostępności Radeonów 6xxx. Wtedy będzie można podjąć decyzję czy kupować NV czy AMD.
 12. Włączyliście profil XMP i wybraliście wyższą prędkość pamięci w BIOSie?
 13. @ reyden Poszperałem chwilkę i rzeczywiście w sprzęcie zalinkowanym przez Ciebie MB i obudowa pozwalają na zmianę zasilacza bezproblemową - zwykły ATX. Także, jak napisałeś, nie powinno być problemu z wymianą GPU. Pomieszało mi się z nowszym przedstawicielem serii. :)
 14. Tam oryginalnie siedziały karty 19W. Nie wiadomo czy płyta uciągnie coś więcej. Może GT 1030 by na tym poleciał...
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.