Jump to content

SonOfLibertyPL

Stały użytkownik
 • Content Count

  29
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralna

About SonOfLibertyPL

 • Rank
  Uczestnik
 1. Do ściągania z YouTube moim zdaniem nie ma nic lepszego niż Internet Download Manager. Program (okres testowy chyba 30 dni, potem trzeba kupić): http://www.internetdownloadmanager.com/download.html Dodatek "Download via IDM" do Firefoksa (darmowy): https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/download-via-idm/ IDM informuje o wszystkich krokach i problemach, które napotyka w trakcie próby pobierania. Można ściągać filmy nie tylko z YT, ale z prawie wszystkich stron, na których są strumieniowane filmy. Oczywiście również pliki innego typu. Po prostu najlepszy :)
 2. Od razu mówię, że nie jestem znawcą tabletów, ale za ok. 500 zł szukałbym używanego iPada Air. Przynajmniej miałbym pewność, że będzie płynnie chodził i pięknie wyświetlał obraz. Czego niestety nie można powiedzieć o tanich tabletach. Przecież chodzi o to, żeby sprzęt dawał radość z używania, a nie zjadał zdrowie. To on ma służyć Tobie, a nie Ty jemu :) iPady, z którymi mam do czynienia, działają od wielu lat. Nie widziałem jeszcze zepsutego iPada.
 3. Chciałbym doradzić się w sprawie karty Wi-Fi dla mojego nowego laptopa "MSI GS63VR 7RG Stealth Pro". Oryginalnie jest tu zamontowana karta sieciowa Killer Ethernet E2500 + karta Wi-Fi Killer Wireless-AC 1535. Widziałem w Internecie opinie o tej karcie Wi-Fi Killer 1535, że potrafi w dowolnych momentach tracić połączenie z routerem oraz powodować niebieskie ekrany śmierci. Podobno odinstalowanie ich fabrycznego programu "Killer Networking Manager" rozwiązuje problem, ale tylko na Windowsie, bo na Linuksie nie da się tego naprawić. Ludzie dość tłumnie wymieniają tę kartę w różnych laptopach (m.in. MSI i Dellach), na kartę Intel 8265. Doszedłem więc do wniosku, że ten Killer to musi być jakieś badziewie, i prędzej czy później na pewno i mnie spotkałyby poważne problemy z Wi-Fi (mimo, że będę używał Windowsa) :) - Czy rzeczywiście powinienem wymienić kartę Wi-Fi Killer na inną? - Czy jeśli wstawię zamiast niej kartę Intela, to czy trzeba wymieniać również kartę sieciową Killer Ethernet (czy nie "pogryzie się" z kartą Wi-Fi innego producenta)? - Jeśli muszę wstawić inną kartę Wi-Fi, to rozumiem, że wybór karty to w praktyce będzie najlepszego modelu spośród kart Intela? A może istnieją jeszcze jakieś inne karty warte uwagi? Spośród kart Wi-Fi Intela wyróżniają się 4 modele, więc podejrzewam, że najlepsza dla mojego laptopa będzie któraś z nich. Jestem jednak zbyt zielony w tym temacie, aby samodzielnie dokonać wyboru. Te karty to: 1) Intel Dual Band Wireless-AC 8265 - widziałem, że wiele osób wymienia na nią swoje Killery - ale to już stara karta, bo Q1'16; 2) Intel Wireless-AC 9260 - nowość, Q4'17. Nie wiem co oznacza w praktyce, że posiada pasma "2.4Ghz, 5Ghz (160Mhz)", czyli to 160 Mhz w nawiasie; 3) Intel Wireless-AC 9560 - nowość, Q4'17. Tak samo jak wyżej, posiada 160 Mhz w nawiasie; 4) Intel Tri-Band Wireless-AC 18265 - w miarę nowość, Q1'17. Nie wiem co oznacza "802.11ac/d", i tutaj różni się też model płyty głównej od powyższych 3 kart, bo jest "M.2 3030". Tutaj porównanie pierwszych 3 w tabeli: https://ark.intel.com/pl/compare/94150,99445,99446 A tutaj specyfikacja czwartej karty: https://ark.intel.com/pl/products/95080/Intel-Tri-Band-Wireless-AC-18265 Najważniejsze w tabeli wydają się dane: "Model płyty głównej", "Wymiary obudowy", "Typ interfejsu systemu". - Czy byłby ktoś tak uprzejmy doradzić mi, która karta jest najlepsza (da mi najlepsze efekty teraz i największy potencjał na przyszłość), i jednocześnie pasująca do mojego laptopa? Z góry wielkie dzięki!
 4. Dzięki, że mnie uspokoiliście, że dla ludzi czujących te klimaty nie jest to tak skomplikowane, jak się obawiałem :) A moglibyście polecić jakieś 100% pewne, sprawdzone serwisy, dla których ta robota nie będzie żadnym problemem? Najchętniej z okolic Lublin-Rzeszów, ale w dalsze rejony mogę wysłać komputer lub ewentualnie dojechać. Pomimo, że każdy serwis powinien sobie z tym poradzić, to wciąż mogę trafić na amatorów, jeśli będę musiał wybrać pierwszy z brzegu. Jak się trochę prześpię, to zapytam Was jeszcze o kartę sieciową Wi-Fi Killer (i znane problemy z nią) w tym laptopie.
 5. Witajcie znowu, Potrzebuję w zakupionym laptopie (MSI GS63VR 7RG Stealth Pro) wymienić podzespoły: dysk HDD, dysk SSD NVMe M.2, pamięć RAM i może też kartę sieciową. Niestety ten laptop jest bardzo mały i chudy, dlatego w środku wygląda bardziej jak smartfon niż jak komputer. Aby wymienić te podzespoły, trzeba powykręcać i rozczłonkować prawie wszystkie wnętrzności. Przy okazji walczyć z zalewem jakichś tasiemek, drobniutkich złączy i odklejanych (chyba jednorazowych) pomarańczowych taśm. Wszystko jest tak malutkie i delikatne, że łatwo coś uszkodzić lub podłączyć coś źle. Zobaczcie tutaj jak Koreańczyk wykonuje podobną operację - strach się bać: Nie zaryzykuję samemu takiej wymiany. Oficjalny serwis MSI w Polsce obmył ręce (choć akurat pracownicy, z którymi miałem okazję rozmawiać, bardzo sympatyczni i pomocni, podobno długo trwały rozmowy nad moją sprawą - ale na odgórne nieżyciowe zasady nie ma rady). W związku z tym, pozostaje mi pojechać (lub wysłać laptopa) do nieautoryzowanego serwisu. - Musi to być serwis utalentowany i doświadczony, żeby poradzić sobie z takim skomplikowanym zadaniem i czegoś nie uszkodzić albo nie pomylić (grozi mi od razu utrata gwarancji, potem czekanie tygodniami i opłata idąca nawet w tysiące zł). - Najchętniej przyjechałbym do serwisu i patrzył na cały proces wymiany. Czy są serwisy, w których pracownicy godzą się na to? Ewentualnie gdyby był solidny serwis bardzo daleko ode mnie, to mógłbym wysłać laptopa i podzespoły do wstawienia (ale na odległość jest ryzyko np. wstawienia starych podzespołów zamiast przysłanych nowych) - musiałby być to duży i bardzo zaufany serwis. Czy znacie jakieś utalentowane serwisy, o których wiecie, że robiły już taką trudną robotę (najlepiej gdyby znały się na chudych laptopach MSI) i wykonały ją dobrze? Mogą być to też zagraniczne serwisy. Z góry wielkie dzięki.
 6. Dziękuję wszystkim za wypowiedzi. Odnośnie rodzaju złącza w monitorze - czekam jeszcze na odpowiedź kolegi. Kolega chciałby kupić kartę graficzną raczej w zaufanym sklepie - obawia się, żeby nie kupić karty z koparki :) Wyszukując na X-Kom, otrzymałem do wyboru 32 modele karty GTX 1050 Ti, z czego dostępna na magazynie jest ok. 1/3 tych modeli: https://www.x-kom.pl/szukaj?q=gtx_1050ti&sort_by=price_desc&f[groups][5]=1 . Rozpiętość cenowa jest od 999 zł do 749 zł. Różnice pomiędzy tymi modelami (które dostrzegłem), to: - producent; - liczba wyjść HDMI, DVI, DisplayPort; - taktowanie pamięci oraz taktowanie rdzenia; - wymiary: dł., szer., gł. - Czym jeszcze one się różnią pomiędzy sobą - od strony technicznej i w praktyce? Które ich cechy powinny najbardziej decydować o wyborze danego modelu? - Który producent kart graf. i dokładnie który model karty 1050 Ti jest najlepszy (wszystkie są poniżej 1.000 PLN, więc mieszczą się w budżecie kolegi) - i dlaczego właśnie ten? Jeśli byłby niedostępny na X-Kom, to może uda się znaleźć na Komputroniku czy ewentualnie jeszcze w innym zaufanym sklepie.
 7. Witajcie znów po dłuższej przerwie. Na chwilę przed powrotem do wyboru idealnego blaszaka dla siebie, kolega poprosił mnie o pomoc w rozbudowie starszego komputera dla jego syna. Chodzi o to, aby płynnie działał Wiedźmin 3 (obecnie gra szarpie), no i generalnie w miarę nowe gry. Wymagania Wiedźmina 3 (skopiowane z: https://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=20436 ): "Rekomendowane: Intel Core i7-3770 3.4 GHz/AMD FX-8350 4 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 770/4 GB Radeon R9 290 lub lepsza, 40 GB HDD, Windows 7/8/8.1 64-bit Minimalne: Intel Core i5-2500K 3.3 GHz/AMD Phenom II X4 940 3.7 GHz, 6 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660/Radeon HD 7870 lub lepsza, 40 GB HDD, Windows 7/8/8.1 64-bit" Chciałbym doradzić mu optymalnie, bo to fajny facet, dlatego zwracam się z prośbą o poradę do fachowców, czyli do Was :) Aktualny komputer kolegi: - Procesor 6-rdzeniowy, 6-wątkowy: "Procesor AMD FX-6100, socket AM3+, 64bit, 3,3GHz, 95W, cache 14MB, BOX (FD6100WMGUSBX)" - https://www.amd.com/en/products/cpu/fx-6100 ; - Pamięć RAM 8 GB - jeśli będzie trzeba, to powiem mu żeby sprawdził jaka to dokładnie pamięć; - Karta graficzna nVidia GeForce GT630 - http://www.nvidia.pl/object/geforce-gt-630-pl.html#pdpContent=2 ; - Windows 7 Ultimate 2009. Maksymalny budżet na rozbudowę: 1.000 PLN. Co o tym sądzicie? Gdyby były potrzebne jeszcze jakiekolwiek inne informacje, to będę je pozyskiwał :) Dziękuję z góry w imieniu kolegi i łączę pozdrowienia!
 8. Tego Della chciałem na początku, ale: - w wersji UHD ma tylko błyszczące matryce - niefajna rzecz; - słabsza karta graficzna - GTX 1050, a w MSI 1070; - mieści tylko jeden dysk - tylko SSD M.2 PCI-E; - cięższy o 0,25 kg. Przewagi Della nad MSI: - dotykowa matryca; - cieńsza ramka dookoła ekranu; - Windows 10 Pro, a nie Home; - gwarancja 3 lata NBD zamiast 2 lat. Kładąc na wagę zalety i wady, jak dla moich potrzeb wyraźnie wygrywa MSI. Gdyby ktoś kupował jakiegoś laptopa MSI, to wsparcie techniczne producenta (telefon na jego stronie) pozwala swobodnie wymieniać dysk twardy, dysk SSD M.2 oraz pamięć RAM na inne modele, i w razie czego można odsyłać na gwarancję laptopa bez tych 3 podzespołów. Oznacza to, że można je sprzedać zaraz po zakupie laptopa. Takie informacje uzyskałem właśnie od polskiego wsparcia technicznego (od 1 albo 2 pracowników), rozmowa dotyczyła konkretnie GS63VR 7RG.
 9. Na szczęście nie :) Dzięki za troskę. Zeszło mi aż do teraz z tym zamówieniem. Co śmieszne, właśnie próbowałem się dodzwonić do sklepu Kuzniewski, aby już konkretnie złożyć zamówienie, gdy przeczytałem wiadomość o wniosku o upadłość na stronie sklepu. To był 1 sierpnia, gdzieś 1 godzinę po publikacji tej wiadomości. 1) W ogóle ciężko o tego laptopa w Polsce. Są dwie wersje MSI GS63VR 7RG z matrycą UHD w Polsce: - z końcówką -032PL (z walizką + chyba również podkładką pod mysz, słuchawkami dousznymi i "nieśmiertelnikiem"), mieli ją w Komputroniku; - z końcówką -064PL (sam laptop), mają ją w X-Komie. Wolałbym wersję z walizką. Sklep Xtreem twierdzi, że mają w systemie, że 5 sztuk jest w magazynie w Holandii, ale ludzie tam na miejscu nie mogą ich znaleźć. Ten sklep zapowiedział, że wezmą oryginalne dyski i RAM w rozliczeniu (czyli jakby odkupią je ode mnie trochę taniej). Wtedy nie musiałbym sprzedawać na Allegro oryginalnych podzespołów z tego laptopa. Jednak ani razu nie odpisali mi jeszcze na kilka moich maili, mimo upływu wielu dni, więc chyba z przykrością muszę uznać ten sklep za niepoważny. Czy udało się komuś coś tam kupić? Jaką metodą? :) 2) Mam jeszcze pytanie odnośnie pamięci RAM. Do tego laptopa potrzebuję 2x16GB, DDR4, 2400 MHz, najlepszy model jaki jest obecnie na rynku. Rozumiem, że kolejny ważny parametr to "CL" - i im mniejsza liczba, tym lepiej. Czy dla pamięci o takiej specyfikacji, jak potrzebuję, znajdę jakikolwiek model z CL poniżej 14? Czy HyperX Impact CL14 to najlepszy wybór? : https://www.komputronik.pl/product/315927/hyperx-32gb-2x16gb-2400mhz-ddr4-cl14-sodimm-impact-.html Widziałem też Corsair Vengeance, który ma również CL14: https://www.komputronik.pl/product/399604/corsair-vengeance-lpx-16gb-1x16gb-2400mhz-ddr4-cl14-dimm-.html . Którą pamięć brać? A może jeszcze jakiś inny model lub innego producenta?
 10. Nadszedł czas na zamówienie MSI GS63VR 7RG (Stealth Pro 4K) 15,6". W sklepie Kuzniewski/GameRagon można wymienić przy zakupie 3 elementy fabryczne na dowolne inne: pamięć RAM oraz dysk SSD M.2 i/lub dysk SSD zwykły/HDD - przy zachowaniu gwarancji, i nie trzeba w razie czego odsyłać do serwisu laptopa z tymi 3 fabrycznymi elementami (bo zamiast nich posiada się te z własnego wyboru). W związku z tym pytanie do Was, jakie są najlepsze dostępne na ten moment (nie patrząc na ceny): - pamięć RAM 2x16 GB - jaki producent oraz taktowanie (czy 2400 MHz to maksimum)?; - dysk SSD M.2 PCIe NVMe - jaki o poj. 1 TB, a jaki o poj. 512 GB? Najlepszy producent oraz żeby miały najwyższe dostępne prędkości zapisu/odczytu. Nie wiem jeszcze którą pojemność wybiorę.; - dysk HDD 2,5" (7 mm) - jaki producent oraz maksymalna dostępna pojemność, pamięć podręczna i prędkość (RPM)?
 11. Cooler Master MasterKeys Pro L w wariancie z przełącznikami Cherry MX Blue. Użytkuję od kilku miesięcy i na niczym mi się lepiej nie pisało w życiu :) Tyle, że nie wiem, czy ona łapie się na wymóg "jak najtańszej". Można trochę zaoszczędzić, wybierając tę samą klawiaturę, jednak w wersji z podświetleniem białym, zamiast kolorowego (RGB). Jeśli masz dużo miejsca, to dla większej wygody warto dokupić dedykowaną podpórkę pod nadgarstki od Cooler Master.
 12. Gdyby ktoś był zainteresowany nowymi laptopami MSI GS63VR Stealth Pro (15,6") oraz GS73VR Stealth Pro (17,3"), to najnowsza ich odsłona (z kartami GeForce GTX 1070 Max-Q Design) zmienia oznaczenie z 7RF na 7RG. Jak poinformował producent, laptopy zostały już wysłane do jego magazynów i mają pojawić się w dystrybucji "wkrótce". Załączam tabelę ze specyfikacją techniczną udostępnioną przez MSI.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.