Skocz do zawartości

bor@s

Stały użytkownik
  • Liczba zawartości

    24
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Odpowiedzi dodane przez bor@s

  1. Ta, na czysto powinien załapać, że już był na takim komputerze i się aktywować. Przy instalacji nie podawaj żadnego klucza. Myślę też, że warto chociaż raz przejść instalację z założeniem konta w Microsoft. Wówczas licencja zmigruje się do postaci cyfrowej i przypisze do konta, a nie sprzętu. Łatwiej potem będzie reaktywować system przy wymianie komponentów, nawet w laptopie. Ponoć da się ocalić licencję nawet po zmianie płyty głównej, ale informacje na sieci są raczej skąpe.

  2. Widziec, nie widzialem, ale czytalem, pytalem i kazdy twierdzi, ze to zle wyglada. Nawet sa petycje do nvidii i amd w sprawie integer scalling w sterownikach, na razie jest tylko w geforce na linuksie i nie bez problemow.

  3. Witam. Mam zamiar sparować i5 2500k z gtx 970, aczkolwiek cały system działa na zasilaczu Thermaltake https://www.morele.net/zasilacz-thermaltake-tr2-450w-ps-tr2-0450npcbeu-b-712961/

    Obawiam się wystąpienia problemu niedoboru mocy przez brak Wattów do rekomendowanego przez Nvidia 500W. Część ludzi twierdzi, że nie ma problemu, a część, że wystąpią. Obawiam się też bottlenecku. Czy powinienem przy okazji zakupić mocniejszy zasilacz typu 500-550 lub 600-650? A może zejść ździebko niżej i wziąć gtx 960?

    Maksymalny pobór mocy GTX 970 to 220W, ale po OC i hardcore testach typu furmark, ale takie testy z kolei nie obciążają CPU. A 2500K po OC też nie powinien przekroczyć 150W. Musiałbyś naprawdę się postarać, żeby dobić do limitu. Moim zdaniem po solidnym OC raczej (bo gwarancji nikt ci nie da) będzie stabilnie, ale zasilacz będzie się przegrzewał. Bez OC będzie mu komfortowo. Ważne też ile zasilacz ma lat. Miałem Corsaira, który po 6 latach zaczął wylewać kondensatory. Na takim to bym się bał. Jak nowy, to spoko.

  4. Najlepiej umieć to co umieją nieliczni, a wykorzystują wszyscy. Najlepiej jeszcze, żeby to nie było tanio dostępne w Chinach. Jak dobrze poszukać to pewne działy IT poszukują specjalistów i... znaleźć nie mogą. A od programowania lepsza jest znajomość narzędzi. Im więcej tym lepiej. No ale to lata nauki i praktyki. Żadne kursy. Chyba, że ma się dużo $$$.

    Jedno jest pewne: w dobie rosnącej cybeprzestępczości wzrośnie popyt na specjalistów od zabezpieczeń.

  5. Problem jest raczej w grach. Buforuja za duzo klatek do przodu i stad ten lag. Dlatego zamierzam kupic monitor z gsync. Tearing mnie denerwuje, lag na vsyncu podobnie. Nie ma to jak marketingowo sprzedawac produkty na problem, ktory kiedys nie istnial. Stare gry jakby bardziej responsywne sa. Watchdogsa jak wlaczylem, tak szybko wylaczylem. Nie da sie grac.

  6. W ostatecznosci zerowanie dysku i sprawdzic czy problem nadal wystepuje.

     

     

    Zerowanie dysku u mniej doświadczonego użytkownika bym odradzał. Tam jest zapewne partycja recovery z windows i sterownikami. Pewnie, można potem instalować na czysto, ale po co? Lenovo ma psi obowiążek dostarczyć h/w i s/w, które działa. Jeśli firmowe nie działa, a narzędzia diagnostyczne wskażą, gdzie jest problem, to proces gwarancyjny pójdzie łatwiej. Kompa trzeba przeczołgać benchmarkami, zwłaszcza od HDD i jeśli wyniki będą do kitu, albo stabilność będzie podejrzana to do naprawy. Temperatury, statystyki smart, wyniki benchmarków, wydrukować, zrobić zdjęcia i do piekła z nim. Ponadto windows w managerze zadań ma statystyki, który proces najbardziej ryje CPU i HDD, to też jakaś informacja.Tylko wąchać, mało grzebać, zbierać haki i na gwarancję.

  7. Na GSync nie ma szans w tej kwocie, 144Hz to najbliżej Asus MG279Q, ale trzeba by polować na okazję i dołożyć trochę. Niżej to już 75Hz np. iiyama X2788QS-B1 ale to nowość i nie widze recenzji, jak to w grach wygląda. Z TN ciekawy jest AOC AG271QX 144Hz. Sam mam podobny dylemat i budżet, ale chyba pójdę w stronę Acera XB241YUBMIPRZ, ale to TN i 24 cali.  Jedyne co mnie niepokoi, bo większość tańszych monitorów ma nierównomiernie podświetlaną matrycę, to jakaś plaga. Samsungi z VA są ciekawe, ale niektóre mają jakiś dziwny ghosting na animowanych krawędziach, no i nie chcę zakrzywionego, bo większość czasu jednak pracuję, a nie gram czy oglądam filmy.

     

    Tak na marginesie, słyszeliście o petycji ze skalowaniem do niższych rozdzielczości bez rozmywania?

    https://forums.geforce.com/default/topic/844905/geforce-drivers/-feature-request-nonblurry-upscaling-at-integer-ratios/

    Nvidia na sterownikach do linuxa zaczęła eksperymentować. To by było fajne, bo jak ktoś ma słabszą kartę i nie ma ciśnienia na Ultra HD w grach, to będzie mógł sobie zagrać w 1280x720 na takim monitorze WQHD bez tego ochydnego rozmycia. Tylko kiedy dodadzą do Windows, czy i w ogóle kiedykolwiek dodadzą...

    • Upvote 1
  8. Nie idź tą drogą. Skoro padła płyta, sprzedaj graty i zmigruj się na socket 1151, nie przepłacisz za dużo. I mówi ci to osoba, która siedzi na 1155.

    Czytałem gdzieś, że płyty 1155 są nieco bardziej awaryjne (twoja jest przykładem), jest ich mało na rynku i kosztują. Ponadto:

    - im nowsza karta graficzna, tym częściej występują problemy kompatybilnościowe

    - stara płyta może mieć zmęczoną sekcję zasilania i włożenie w nią karty, która ciągnie 75W z PCI-E to proszenie się o kłopoty

    - MS właśnie zrobił niebezpieczny precedens z Windows 10, na niektórych komputerach z z procesorami Atom odmówił instalacji aktualizacji, bo sprzęt rzekomo już nie wspierany. Nie masz gwarancji, że za parę lat nie zrobi tego na kolejne stare platformy.

  9. @up

    No brak modułowego zasilacza faktycznie trochę utrudni życie, pytanie tylko jak bardzo.

    Swoją drogą, ciekawa sprawa z tymi zasilaczami od Corsaira - na serię VS faktycznie narzekają na anglojęzycznych forach/recenzjach, jest test na elektrodzie z którego wynika, że ta seria mogłaby być lepsza, a jednocześnie zasilacze z tej serii znajduje się wśród polecanych zarówno na benchmark.pl jak i u Liptona, w tym przedziale cenowym.

    Nie znam serii VS, ale słówko o CX: Używałem CX430 przez 6 lat. Nie padł, ale oglądając przez szpary co najmniej jeden kondensator rozlał się na elektronikę. Z jednej strony 6 lat to niedużo, możnaby się spodziewać czegoś lepszego. Zasilał tylko Core i3, z grafiką może łącznie ze 100W. Z drugiej strony nie wybuchł i nie spalił kompa. Tak więc, dobry był, czy zły?  Przedtem był Chieftec 360W. Umarł po 5 latach, po cichu. Modecom Feel 300W żyje już kilkanaście lat, jaja jak berety z tymi zasilaczami.

  10. Apple wybieraja glownie artysci, graficy I muzycy, bo czesto to ludzie nietechniczni, a kazdy apple jest taki sam, wszystko tak samo sie podlacza, wyglada i uzywa. I latwo w spolecznosci wymienic sie wiedza. Jak cos nie dziala to wszystkim :)

  11. 2600k jak wyżej, to tylko ~25-30% wolniejsze IPC od współczesnego Kaby Lake czyli taki odpowiednik współczesnego i5, ale to dość ciepły proc, byle chłodziwem za mniej niż 100 zł się nie zadowoli przy OC. Ja mam SilentiumPC Fera 3 i nie kręcę, bo lato i buda stara słabo wentylowana. A a i tak CPU potrafi przekroczyć 70 st. na torturujących testach. Wyżej mi szkoda go męczyć na razie.

  12. Dziękuję za odpowiedzi, od siebie dodam, że poszperałem trochę na forach i najczęstszymi problemami są:

    - artefakty na płytach mająch graficzne boot logo

    - na starych płytach UEFI, nie wspierających GOP, wymuszenie trybu legacy pomaga

    - pozostałe problemy kompatybilnościowe bez jasnej przyczyny, chyba częściej na płytach markowych PCtów, DELL, HP itp.

     

    Nie podpadam pod żadną kategorię, więc zaryzykuję, jak górnictwo zbankrutuje.

  13. Witam serdecznie,

     

    tematy wyboru karty graficznej są wałkowane na okrągło. Jednak w moim pytaniu nie chciałbym się skupiać na tym, która karta jest lepsza/wydajniejsza/energooszczędna. Tę decyzję pozostawiam sobie. Dylemat mój polega na tym, że:

     

    - mam płytę 1155 Gigabyte GA-P67A-D3-B3 (rev. 1.0) z Legacy BIOS (nie UEFI) wersja F7 datowany na 21/03/2012 startuje w trybie tekstowym bez splasha.

    - reszta komponentów ma drugorzędne znaczenie, ale napiszę: i7 2600K, EVGA SuperNova G2 550W, 4x2GB 1600

    - starą grafikę Radeon 5670, którą zamierzam wymienić na coś nowszego (poglądowo okolice RX 480 i GF1060, ale wydajność nie jest tematem wątku)

     

    ponieważ zestaw ten spisuje mi się doskonale, jest w miarę wydajny nie zamierzam go wymieniać pod żadnym pozorem na nic nowego. I teraz pytanie drodzy forumowicze:

     

    Jakich dokładnie modeli kart używacie w swoich starych i podobnych konfiguracjach? Idealnie by było, gdyby karty były wciąż dostępne w sklepach. Możliwość zwrotu preferowana. Nie dyskutujemy o cenach/górnikach itp. Poczekam sobie spokojnie, aż ceny się unormują.

     

    Dlaczego pytam? Na forach ludzie mają różne problemy, jednym BIOS startuje w czerni i mają obraz dopiero w Windows, inni mają artefakty zamiast splasha, innym komputery w ogóle nie wstają. I problemy dotyczą zarówno Radeonów RX jak i Geforce 10xx. Niektórym pomaga aktualizacja BIOS, ale ja mam najnowszy z 2012 :/ i lepszego nie ma. Co przypadek, to inna przyczyna i problem. Często problemem nie jest sam stary BIOS, bo nowe GPU i tak używają Hybrid BIOS zgodny z Legacy i UEFI/GOP. Kłopot w tym, że nikt nie gwarantuje poprawności działania. Dlatego pytam, czy ktoś z Was używa jakiejś nowoczesnej karty ze starym rupieciem i jaki jest to dokładnie model? A może ktoś z Was miał problemy i poradzi jakich kart unikać?

     

    Finalnie pewnie i tak skończy się na tym, że coś zamówię, sprawdzę i jak będą problemy to będę zwracał, o ile sklep nie będzie robił problemów. Wiem, mogę kupić używkę np. 970, ale to już lekkie ryzyko, bez możliwości zwrotu.

  14. Zaprojektowanie własnego biurka nie jest aż tak trudne. Ja znalazłem firmę od szaf wnękowych, którzy podjęli się tego zadania i wyszło im znakomicie. Tylko musiałem poświęcic dzień na naukę Blendera, ładnie wszystko wyrysowałem, wysłałem rendery i nabazgrane pisakiem wymiary i zrobili dokładnie to co chciałem. Tylko koszt niestety, 1250 zł wyszło :( Ale mam co chciałem:

    https://www.ppa.pl/forum/amiga/28857/jak-wyglada-twoj-amigowy-pokoj/20#m515607

    • Upvote 1
  15. jak sie zalapiesz to

     

    http://allegro.pl/zasilacz-evga-supernova-550-g2-i6871851188.html

     

    co do cpu to 7400 ma za niskie zegary zeby go polecic a roznica w cenie to jakies 100zl

    Polecam ten zasilacz, nie obciążałem go co prawda, bo GPU nieprędko kupię przez to szaleństwo, ale ma bardzo pozytywne recenzje, zapakowany profesjonalnie niczym towar dla VIPów. Jest nawet adapter do sprawdzenia, czy zasilacz działa bez konieczności podłączania do PC. Jest cichy. Można przełącznikiem włączyć tryb pasywny dla małych obciążeń do ok. 100W. Dziwne natomiast są wachania cen tego zasilacza. Karen sprzedawał go niedawno nawet za 270 zł z odbiorem w Komputroniku, Komputronik sprzedawał za 350. Wczoraj był za 469! Dzisiaj znowu promocja. Trudno to zrozumieć. Na zasilaczu nie warto oszczędzać. Miałem Corsaira 430CX, który po 7 latach wciąż działał, ale już wylewał kondensatory. Ciekawe jak długo ten EVGA posłuży. Teoretycznie powinien dłużej. Wcześniej miałem Chiefteca 360W, który padł po 5 latach. Ciekawostka, mam jeszcze w szafie cieszący się bardzo złą opinią Modecom Feel 300W. Przepracaował kilkanaście lat z Athlonem XP i ta bestia jeszcze żyje.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...