Jump to content

rzymo

Stały użytkownik
 • Posts

  1022
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  14

rzymo last won the day on May 27

rzymo had the most liked content!

Contact Methods

 • Strona WWW
  http://
 • GG
  3313819

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Gdynia
 • Zainteresowania
  informatyka, sprzęt audio

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

rzymo's Achievements

Rookie

Rookie (2/14)

 • Very Popular Rare
 • First Post Rare
 • Collaborator Rare
 • Posting Machine Rare
 • Dedicated Rare

Recent Badges

149

Reputation

 1. Ale coś nie działa, wiesza się? Czy wszystko jest ok? Często gęsto te odczyty programowe są przekłamane, np. teraz płyta raportuje u mnie 9.8V na linii +12V, a sprzęt działa, ma się świetnie, pomiar miernikiem = 12.1V.
 2. rzymo

  Kupno ryzena

  A to zależy od potrzeby / chciejstwa posiadania PCIe 4.0 do grafiki i/lub nvme (na 5500 tylko 3.0)
 3. rzymo

  Kupno ryzena

  Kiedyś spadną, kwestia tego za ile chcesz kupić taki procesor - oferty po 600-650zł są już teraz, więc na ile liczysz - 500? 400? 😄
 4. Zależy jak szybkich pamięci użyjesz - integra w tych procesorach to nieco lepiej niż GT1030 i gorzej od GTX1050.
 5. Zdecydowanie 6500XT, zwłaszcza że PCIe 4.0 masz.
 6. Odnośnie monitorów to racja - źle spojrzałem, model podobny, ale 1440p u Ciebie... No i właśnie 1440p i 100+ Hz to na pewno do pracy 🙂 tylko i wyłącznie 😉 Właśnie o tym pisałem, że sporo osób wykorzystuje takie dotacje do poskładania mocnego sprzętu do grania. Z jednej strony nie podoba mi się to, z drugiej rozumiem podejście, że obciążenia działalności wysokie, więc jak dają to biorę... Jak eksploatacyjne się mieszczą to spoko, ale serio potrzebujesz płytę za ~2k, chłodzenie za 600+zł, czy wrzuciłeś te pozycje tylko i wyłącznie do zapełnienia budżetu, bez żadnego konkretnego powodu? 😉
 7. Sorry, że nieco pesymistycznie, ale "kwota musi być wykorzystana w całości (bo niewykorzystane środki przepadną)" - czyli mimo, że nie potrzebuję, to kupię sprzętu za 10k więcej, mysza 400+, klawa 400+, no bo rozdajo... Jak ma być dobrze w tym kraju z takimi programami "na start" 😕 Abstrahując od tego, to skupiłbym się na tym co napisał MiG29 - najdroższe sprzęty bierzesz te, które powoli się starzeją. Przede wszystkim to monitor(y) kupujesz na lata. Ale zaraz - dobrze widzę, że te Iiyama 27" to 1080p i chcesz brać takie dwa? No nie, nie i jeszcze raz nie 😉 27" to się bierze 1440p... Sprawdź jeszcze twój punkt 20, czyli artykuły eksploatacyjne - mieszczą się w dotacji? Upewnij się.
 8. Czytnik kart podłączasz pod USB. Na płycie jest sporo wyprowadzonych pinów USB, to możesz podłączyć zarówno czytnik, jak i te dodatkowe gniazda na śledziu. Ze stacji FDD nie skorzystasz - nie ma gdzie jej podpiąć.
 9. Według mnie, w typowym kompie do gier, nie ma sensu wychodzić ponad 5600x. Jak już większość gier naprawdę zacznie wykorzystywać te kilkanaście wątków, to wtedy przeskok już na dojrzałą platformę z DDR5 / PCIe 5.0 / itp.
 10. Ryż 5600 / 5600x + pamięci podkręć (nie ma sensu wymiany), te moduły zazwyczaj robią 3600-3733 CL16 bez większych problemów... Zasilacz w zupełności wystarczy.
 11. "tylko samsung oszczędza 50 gr na niezbędnym elemencie" - wyjście (a nie wejście, bo tego się czepiają i słusznie 😉 ) jako niezbędny element wyposażenia, serio? TV na ścianie i słuchawki na kablu to taka norma, że się dziwisz, że jakiś TV tego nie ma?
 12. Jako budżetowe granie (a już zwłaszcza w e-sporty) taka platforma jest bardzo ok - ważne, żeby procesor był 4/8, do tego SSD + nie mniej niż 8GB + GTX1650 low-profile. Nic więcej zrobić się nie da 😉
 13. Jak jeszcze masz to stare chłodzenie, to wymień mu uszkodzone 'nóżki' i znów będziesz miał miedziane.
 14. Klasyka - GearDown masz włączone, wskakują tylko parzyste CL.
 15. Nie szukaj kilku penów, tylko zainteresuj się tym https://www.ventoy.net/en/index.html 😉 Robisz pena raz, tylko wrzucasz interesujące Cię obrazy z konkretnymi systemami i już - możesz mieć i 50 różnych na jednym penie, ograniczeniem jest tylko jego pojemność.
×
×
 • Create New...