Jump to content

CREANDO

Użytkownik
 • Posts

  19
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by CREANDO

 1. Mnóstwo zajęć przy kolejnych projektach i okazuje się, że czas nie jest z gumy - ciągle go brakuje... Tak jak prezentacji wnętrza obudowy. Dziś podam trochę szczegółów. Po wielu sugestiach, jakie zebraliśmy w trakcie rozwoju projektu, doszliśmy do wniosku, że powinniśmy dać przyszłemu użytkownikowi możliwość dowolnej konfiguracji. Podjęliśmy decyzję o stworzeniu takich rozwiązań aby w pełni wyposażona obudowa mogła pełnić rolę domowego archiwum. W związku z tym powinna posiadać klatki na min. pięć dysków - trzy SSD i dwa HDD. Ich ilość zależna jest oczywiście od płyty głównej, w tym przypadku MicroATX lub Mini-ITX. Obie mieszczą się bez problemu. Obudowa pomieści też zasilacz standardowy w formacie ATX lub modularny. W przypadku tego drugiego należy jednak zwrócić uwagę na długość kabli. Pozostaje jeszcze grafika. Przestrzeń pozwala na zamontowanie dwuwiatrakowej o wym. 250-280/140 plus ok 1 cm luzu dookoła. No i ostatnia sprawa. Montaż wnętrza nie jest trudniejszy niż w zwykłej obudowie. Ze względu na większe przestrzenie może być nawet łatwiejszy i każdy z nim sobie poradzi. Mimo tego, każdy egzemplarz wyposażymy w obrazkową instrukcję. Dziś fotki zasilacza z awaryjnym mocowaniem. .
 2. Maleństwo to to nie jest. Nie o to w tym chodziło. Natomiast na ścianie prezentuje się odlotowo. Obecnie ma ok. 16 cm grubości oraz 78 cm szer. i wysokości. Były też wywiady: https://www.dobreprogramy.pl/IEM2018-komputer-na-scianie-polski-projekt-obudowy-na-IEM-Expo.-Konkurs,Wideo,86547.html
 3. 370 km asfaltu, zakrętów i objazdów. Radary i mróz, miejscami do minus 24 stopni. Jednak nic nie stanie na przeszkodzie jeśli ma się uśmiech na twarzy oraz moc i wiarę w sukces, pochodzącą od pewnej Zjawiskowej Istoty. Do Katowic dotarliśmy zgodnie z planem, czyli ok. 9-tej rano. Kolejki jak zawsze kilometrowe. Nasza - biletowa, wymagała jedynie godzinnego oczekiwania i znaleźliśmy się w środku. Na trybunach jeszcze pustki, ale nam chodziło o EXPO znajdujące się w hali obok. Tu również ruch był niewielki. Dobra pora do rozmów. W naszym przypadku bardzo owocnych :-) Zaczęliśmy przypadkowo i zaraz okazało się, że będzie pod górę. Nie ma jednak tego złego :-) Głównym problemem nie był brak chęci ze strony wystawców a brak miejsca na ścianach. :-)) Po prostu nikt nie spodziewał się na ścianie czegoś innego niż monitor. Mrówcza praca zaprowadziła nas do firmy HYPERX. Bingo !! :-)) Super ekipa, wspaniali ludzie, a wśród nich Łukasz. To dzięki jego niebywałym zdolnościom organizacyjnym i determinacji, w błyskawicznym tempie zapadła decyzja, że "wisimy". Potem było już z górki. Nasz komputer przyciągał wszystko co było się w stanie poruszać. ;-)) Oto fotki:
 4. Dziś wyjeżdżam do Katowic na IEM. Krótka relacja na pewno będzie. Może znajdę jakieś ciekawe obudowy albo... pokażę swoją ;-))
 5. Tak wygląda pierwsza podstawa ze śrubami mocującymi pokrywę, właściwie jej fragment. Za kilka dni pokarzę zewnętrzny płaszcz , będzie już pomalowany.
 6. Spokojnie wystarczy 50 cm nad biurkiem. Tym bardziej, że wentylatory wdmuchują powietrze do środka.
 7. ...a tak wygląda w rzeczywistości środkowy element czyli lustro weneckie przy włączonym zasilaniu. Dołożyłem na środku logo, a co tam ;-).
 8. Micro ATX lub mniejsze wchodzą bez problemu. Samo lustro w tym projekcie ma bardzo konkretne zastosowanie (widać na renderze), ale nic nie stoi na przeszkodzie aby je wymienić na bezbarwne szkło. Pod wentylami jest miejsce na grafikę, zasilacz i dyski. Jeśli będzie taka konieczność to jeden wentyl jest wolny. Gdyby wszystkie dyski umieścić przy grafice (dwa wentyle wolne) to wejdą dwie spore chłodnice - przestrzeni na podstawie (pod wentylem) jest 250/140 plus ok 1 cm luzu dookoła. Ten ogon zwisający to oplot ze wszystkimi kablami: USB (prawie dowolna ilość), monitor, zasilanie, włącznik. Można też go schować w ścianie w tunelu jak w przypadku wiszącego TV ale wówczas bez kucia się nie obejdzie. Gdyby chcieć tylko bezprzewodowo to chyba zamiast monitora musi być projektor, ale to może być ciekawe.
 9. Obraził czy nie ... nie ważne :-) ale masz rację, że szukam inspiracji na niecodzienną formę obudowy. Spodziewałem się tutaj znaleźć pomoc, a dostałem po łbie minusami. Nie rozumiem bo nikogo nie obraziłem i chyba niczego złego nie napisałem. O tym czego szukam i co zamierzam, napisałem kilka zdań wcześniej. Dziś mógłbym nawet napisać więcej bo w ciągu miesiąca przybyło sporo informacji i okazało się, że będę w tym roku pracował nad kilkoma projektami. Dla mnie to praca jak każda inna, więc urazy nie ma i pewnie za jakiś czas postaram się pokazać COŚ nowego. Tym czasem będę wdzięczny za wszelkie spostrzeżenia i uwagi do prezentowanej wyżej obudowy. Proszę pamiętać, że założeniem jest aby wisiała na ścianie.
 10. Witam po dłuższej przerwie. Chciałem dziś pokazać render pomysłu o którym pisałem wcześniej. Ze względu na 19 (niezasłużonych) negatywnych ocen postanowiłem, że cały proces powstawania obudowy opublikuję na innym forum.
 11. Widzę, że moja "reputacja użytkownika" spada. Zastanawiam się dlaczego... Jeżeli ktoś ma jakieś uwagi do tego co piszę to chętnie wysłucham bo każda opinia jest dla mnie bezcenna. Kliknięcie Downvote i nie podanie przyczyny uważam za zwykłe tchórzostwo :-) Zapraszam do dyskusji a nie umykania z podwiniętym ogonem.
 12. Oglądałem już mnóstwo filmów nt. przerabiania typowych obudów. Takie przedsięwzięcia kończyły się różnie, ale czasami udawało się stworzyć dzieło sztuki. Kłopot tylko w tym, że takiego (często pięknego) dzieła sztuki nie da się powielać w większych ilościach. Mi natomiast zależy na zaprojektowaniu i zbudowaniu obudowy, której produkcja, po prostu, będzie możliwa a cena "przystępna". Pierwszy prototyp już powstaje i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to będzie gotowy przed IEM w Katowicach. Na koniec lutego zaplanowane jest też uruchomienie skromnej strony int. z informacjami i kilkoma fotkami. Do momentu rozpoczęcia prac nad tym czymś co tworzymy, myślałem, że wujek Google jest wielki a teraz twierdzę, że ubogi ;-))
 13. Matko bosko... goral2099 :-)) Nie chodzi mi o wnętrze. Szukam po całym internecie i świecie obudów na ścianę lub po prostu wiszących. Powyżej sts podesłał obrazek Geeka. Obejrzałem chyba wszystko co Nieprzeciętny "wyprodukował" i chylę czoła bo jest NIEPRZECIĘTNY. Właśnie o takie rozwiązania mi chodzi...NIEOCZYWISTE. Na co dzień zajmuję się projektowaniem i prototypowaniem. Jakieś pół roku temu ktoś podsunął mi myśl aby zająć się komputerem/obudową, które nie zajmują miejsca w strefie pracy czy gier. No i zacząłem myśleć. Dla mnie to zupełnie nowy temat bo musiałem poznać dziedzinę zupełnie mi obcą. Zacząłem rysować i jednocześnie sprawdzać czy ktoś gdzieś na świecie już czegoś takiego nie robi. Takim sposobem trafiłem tutaj i próbuję pytać aby praca nie poszła na marne. C.d. za chwilę.
 14. Na pewno nie będzie grafiki zintegrowanej bo powinna to być obudowa której raczej się nie wyrzuca. Pomyślałem sobie, że jeśli zawiśnie na ścianie to jej żywot będzie zdecydowanie dłuższy. Do tego gdyby miała w miarę łatwy dostęp do środka to każdy bez trudu wymieni podzespoły. Bo o to chyba chodzi... aby modyfikacja nie była związana z przeróbkami. Może się mylę. Fachowcem od tego co wewnątrz komputera to ja nie jestem. Inna sprawa jeśli chodzi o rozwiązania techniczne i projektowanie przedmiotów użytkowych. Dlatego szukam informacji u Fachowców.
 15. Miałem okazję pracować na AIO. Pod względem miejsca na biurku i ilości kabli to strzał w 10-tkę. Do tego całkiem spory monitor. Krótko mówiąc ergonomia bez zarzutu. Nie wiem czy teraz napiszę prawdę, ale na moje oko to takiego komputera rozbudować się nie da, a moim założeniem jest aby obudowa była w miarę uniwersalna. Nie szukam też jakiejś małej obudowy typu Dr. Ząber itp. Pewnie nie było by problemu gdyby nie pewien obrazek...https://pl.fotolia.com/id/70427713 . Jest tak bardzo inny od wszystkiego dookoła, że mnie zainspirował. Brakuje na nim tylko komputera ;-)
 16. Zeniu, źle mnie zrozumiałeś, pokory mi nie brakuje, ale sorry :-). Oglądałem te biurka (nawet w Chinach). Oglądałem też prawie cały proces technologiczny.Nawet mi się podobają. Zastanawia mnie jednak czy podobają się innym i jak wielu ... Prawdę mówiąc to poszukuję pomysłów na obudowę komputera, która będzie nieoczywista. Nie wiem czy jest to zrozumiałe... Chodzi o to aby wyglądała jak coś co nie kojarzy się z komputerem... i dlatego pomyślałem o zawieszeniu na ścianie. Zależy mi jednak na tym aby była jednocześnie elementem wystroju wnętrza. Może trochę fantazjuję, ale marzy mi się obudowa, którą zaakceptuje ...popularnie mówiąc matka, żona i kochanka. Każdy zaś kto zobaczy ją po raz pierwszy zapyta: CO TO JEST ? ...bo nie przyjdzie mu nawet do głowy, że to komputer. Na ten moment to tyle. W najbliższym czasie dopiszę ciąg dalszy bo zapowiada się ciekawa przygoda.
 17. Dzięki. Już je oglądałem i są nieprzeciętne. Mi jednak chodzi po głowie coś zupełnie innego i dlatego od jakiegoś czasu szukam. Jeśli nie znajdę czegoś kompletnie innego od standardowych pudełek (mniej lub bardziej kolorowych) to będzie znaczyło, że warto pomyśleć o urzeczywistnieniu tego co mam w wyobraźni.
 18. Wszystko fajnie. Założenie jest ok. Tylko wszystko na wierzchu a ja nie mam czasu na odkurzanie :-))
 19. ...a gdzie postawię laptopa ??? Lubie po prostu porządek bo tego wymaga moja praca...no i dużo miejsca na projekty.
×
×
 • Create New...