Jump to content

Garcia15

Użytkownik
 • Content Count

  8
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutralna

About Garcia15

 • Rank
  Newbie

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Czy można wykorzystać np. 1 GB pamięci RAM smartphona jako pamięć masową? Jeśli tak, to jak to zrobić, w internecie jest mało informacji na ten temat. Zainstalowałbym na tym kilka najczęściej używanych aplikacji bo pamięć RAM jest bardzo szybka i appki zaczną szybciej działać jeśli ich pliki stałe (nietymczasowe - tworzone w czasie rzeczywistym w trakcie działania) będą na "Ram-disk" obok plików tymczasowych. Jeśli aplikacja jest zainstalowana na pamięci wewnętrznej lub na SD to tylko jakiś cache wczytuje się do RAM. Na PC czasami się robi coś takiego.
 2. Chciałbym do starego laptopa dokupić 2GB DDR3 - ale czy to ważne, żeby ta nowa kość działała z tym samym taktowaniem i napięciem co stare kości w środku?
 3. Planuję za kilka miesięcy złożyć komputer, ale już teraz o tym myślę bo nie chcę się tym zajmować na ostatnią chwilę (bo krótkowzroczność nie popłaca - przegapie promocje i nie zdąże doczytać artykułów i recenzji ). Mój nowy hipotetyczny komputer ma służyć głównie do pracy (programy graficzne, użytkowe i IDE - bo jestem programistą), do przeglądania Internetu (dużo otwartych zakładek). Również sporadycznie chciałbym grać w gry (maksymalnie 2h/day), głównie starsze gry i nowe ale na średnich detalach. Moje pobieżne pomysły do tej pory : 1. Monitor 4k (bo duży obszar roboczy). 2. RX 580 8GB (średnia półka a ma dużo VRAM - co się przyda dla rozdzielczości 4K w starszych grach). 3. Ryzen 2600 - dużo rdzęni i 2 razy tyle wątków - przyda się do wszechstronnego komputera. I z tego co czytałem jest to słodkie miejsce pomiędzy wydajnością i ceną, zużyciem energii. 4. Dysk SSD 256 GB (na OS, aplikacje i gry, powinno wystarczyć - aktualizacje Win 10 aż tyle nie zajmują). Na pliki niewykonawcze (filmy, zdjęcia, dokumenty) Dysk HDD 1 TB - a może po prostu chmura ?. 4. Ram (2x8GB - powinno wystarczyć do wielu zakładek przeglądarki i Photoshopa) (jaką szybkość ramu ???)musi buć dual channel bo to standard teraz i słusznie bo przyspiesza działanie PC w grach i programach. 5. Płyta główna - taka aby wszystko pasowało i żeby pozwalała na podręcanie. I żeby wspierała przydatne technologie - no właśnie jakie proponujecie? 6. Zasilacz taki, żeby udżwignął zestaw po podręceniu, bo będe wszystko podręcał. Dziękuję z góry i pozdrawiam. P.S. Jeśli czujecie, że macie ochotę i czas to możecie podać konkretne modele i wycenić zestaw.
 4. Czy Wy też czytacie zbyt dużo newsów na temat komputerów i IT? Czy również sięgacie po poradniki mimo, że nie szukacie rozwiązania na konkretny problem bo go jeszcze nie macie. Uważam, że takie zachowanie to strata czasu i energii bo to prawie się nie przydaję. Oczywiście jeśli się coś planuję np. złożenie nowego komputera, problem z wirusem, dziwne zachowanie komputera itp. to tylko wtedy powinno się czytać Intenet, stawiając konkretne zapytania w Google. Oczywiście jeśli ktoś w ogóle nie ma pojęcia o technologiach komputerowych to takie bezcelowe przeglądanie wortali technologicznych ma sens bo człowiek się uczy "jak to ugryść" lub "z czym to się je" i patrzy jakie pytania można zadać. Na przykład moja mama, nie wiedząca prawie nic o komputerach nie wie, że istnieją fora internetowe i że trzeba czytać recenzje sprzętu przed zakupem. Ale dla bardziej zaawansowanych użytkowników bezcelowe skakanie po portalach technologicznych to nie jest dobry pomysł - prowadzi również do rozkojarzenia i wykształca krótką koncentracje. Uważam, że w życiu powinnimśy robić tylko rzeczy które musimy robić albo takie które przynoszą nam dużą przyjemność. Cała reszta to strata energii i czekanie na coś lepszego. A jakie są Wasze przemyślenia na ten temat - z dużą przyjemnością przeczytam Wasze myśli.
 5. Moje pytanie to : Planuję zformatować dysk systemowy mojego odtwarzacza mp4 (Cowon D2+), ponieważ chyba jakiś wirus na nim jest. Moje pytanie: czy jest to bezpieczne - czy usunie to jego firmware. Do tego modelu mogę znaleźć chyba tylko aktualizacje firmware'u a nie sam firmware bazowy - instrukcje instalacji zakładają że mamy coś zainstalowanego na odtwarzaczu - więc nie mogę go sformatować całkowicie - czy się mylę?. Czy można z reguły korzystać z odtwarzaczy mp3/mp4 po zformatowaniu ich dysków systemowych?
 6. Ostatnio, na kilku różnych forach zadaję to samo pytanie ale nie uzyskuje odpowiedzi. Czy znacie jakiś ludzi którzy się zawodowo zajmują informatyką lub czy znacie fora internetowe na których można spotkać takich ludzi?
 7. Planuję zformatować dysk systemowy mojego odtwarzacza mp4 (Cowon D2+), ponieważ chyba jakiś wirus na nim jest. Moje pytanie: czy jest to bezpieczne - czy usunie to jego firmware. Do tego modelu mogę znaleźć chyba tylko aktualizacje firmware'u a nie sam firmware bazowy - instrukcje instalacji zakładają że mamy coś zainstalowanego na odtwarzaczu - więc nie mogę go sformatować całkowicie - czy się mylę?. Czy można z reguły korzystać z odtwarzaczy mp3/mp4 po zformatowaniu ich dysków systemowych?
 8. Zauważyłem, że na moim starym odtwarzaczu mp3/mp4 Cowon D2+ pojawiły się dziwne rzeczy na jego dysku systemowym: Kopie folderów, foldery który mają bardzo dziwne nazwy składające się ze znaków specjalnych. Wobec tego chciałbym go sformatować i zainstalować nowy firmware - mam pewne wątpliwości: czy formatowanie odtwarzaczy mp3 jest bezpieczne - przecież usunie to pliki systemowe, będę musiał zainstalować nowy firmware ale w internecie znalazłem tylko aktualizacje firmwaru a nie firmware bazowy - instrukcje instalacji zakładają że mamy coś zainstalowanego na odtwarzaczu - więc nie mogę go sformatować całkowicie - czy się mylę?. Czy formatowanie odtwarzaczy usunie jego boot loader - tak, że nic się na nim już nie zainstaluje?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.