Jump to content

BOGuś13

Stały użytkownik
 • Posts

  28
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

BOGuś13's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

-12

Reputation

 1. Cześć, Powoli szykuje się do wymiany telefonu na coś nowszego. Zależy mi na dobrym czasie pracy na baterii i szybkości działania przez minimum 2 lata, dlatego poszukuje telefonu z min. 8GB ramu. Ważny jest dla mnie także duży wyświetlacz oraz dobra jakość wykonania, ponieważ nie jestem fanem gównianego plastiku. Bardzo porządna funkcją jest wybudzanie poprzez dwuklik wyświetlacza lub poprzez czytnik linii papilarnych. Telefonu używam główne do oglądania filmów na YT i przeglądania internetu. Rzadko kiedy gram w gry. Zastanawiam się pomiędzy 3 telefonami: - Xiaomi Mi8 Pro - ASUS ZenFone 5Z ZS620KL - Razer Phone 2. Pomóżcie mi proszę z wyborem. Jeśli warto wybrać jakiś inny telefon to chętnie rozważę inne opcje.
 2. Hej. Trochę z innej beczki: czy można podłączyć dysk m.2 do portu nr. 2 (mający przykręcany radiator) a port nr. 1 pozostawić pusty i do tego podliczyć do SATA 1 i 2 inne dyski?
 3. Hej. W dragon center także nie mogę zmienić ustawienia pompki. Cały czas pokazuje 2250. Zrobiłem test z grami i OCCT z założonym i zdjętym frontem szklanym. Różnica jest 10 stopni. Chyba obudowa od MSI to okropny piekarnik. Kable są ładnie poukładane i jedynym co blokuje przepływ powietrza to front. Macie pomysł co możnaby z tym zrobić?
 4. Poszukam dziś w dragon center bo w biosie nie ma takiej opcji.
 5. Pompka u mnie na wpięcie na 3 piny więc chyba nie da się jej zmienić ilości obrotów (pracuje z maksymalnymi obrotami). Jeśli jest jakiś sposób to dajcie znać.
 6. Wszystko wydaje się być płaskie i równo osadzone.
 7. Serwis nic nie poradził. Stwierdzili, że wymiana biosu i ponowne założenie chłodzenia pomogło. Niestety, tak ja pisalem wyżej, to nic nie wniosło. Sam z waszą pomocą rozwiązałem problem. Apropos minusów to na prawdę mi to dynda :). Jak wejdzie moderator to najwyżej zrobi z nimi porządek. Jeśli nie to też spoko. Już w poprzednim temacie zauważyłem, że jest tu sporo dzieci które dowartościowują się klikając łapkę w dół. Jeśli czyni to ich życie lepszym to rosnie mi serducho. Lubię pomagać ludziom w ten czy inny sposób :).
 8. Ładne minusy za każdą wypowiedź od jakiegoś trolla. Tak bardzo mi to wszystko jedno :)
 9. Zamieniłem wentylatory z fabrycznych MSI na te od Deepcool oraz zdjąłem front obudowy i to znacznie pomogło. Temperatury w OCCT max. 78 stopni. W BF5 10 stopni mniej. Nadal to prawie 70 ale już lepiej niż 80+. Może zastosowanie lepszej pasty by pomogło (serwis zamiast założyć dołączonego Gelida Extreme założył jakiegoś Arctica). Protestuje jeszcze kilka dni i zobaczę jak się będzie zachowywał.
 10. Mam złącze do pompki i jest tam wpięta. Wydaje mi się, że to może być kwestia ilości pompowanego powietrza. Zamienię wentylatory świecące z zestawu z budą na wentylatory z chłodzenia. One mają znaczenie większy przepływ. Jak okaże się, że to wina wentylatorów to będzie zabawnie. W takim razie MSI zakłada jakieś padła do swoich obudów. Jutro będę w domu to zrobię zdjęcia.
 11. Nareszcie udało mi się wrócić do komputera. Oddałem go do serwisu w celu zrobienia diagnostyki. Stwierdzili, że wszystko ok. Wymienili pastę, wrzucili nowy BIOS i zrobili jakiś swój benchmarka gdzie CPU podobno osiągnął max. około 40 stopni (swoją drogą nie wiem jak skoro ma niewiele mniej w iddle). Włączyłem u siebie Bf 5 i po 20 minutach najcieplejszy rdzeń ma 84 stopnie. Podczas robienia benchmark za pomocą 3d Mark Time Spy z założonym szklanym frontem osiąga 75 stopni. Bez frontu 68. Widziałem, że V-Core dobija do 1.31V. Zastanawiam się jak na temperatury ma wpływ użycie wentyli od MSI a nie z zestawu do chłodzenia chłodnicy. Kręcą się one dosyć wolno i przy ustawieniu ok. 30% obrotów dla temperatury 35 stopni jeden potrafi nawet się często zwyczajnie zatrzymać. Czy to normalne? Zmieniłem krzywą pracy wentylatorów i niewiele ma to wpływu na temperatury CPU (szybciej zbija bez obciążania).
 12. BIOS na płycie ma opcję OC mode, ale jest wyłączona. Procesor grzał się do prawie 100 stopni nawet gdy chłodzenie było ustawione na 100% niezależnie od obciążenia. Czy to możliwe, że buda uniemożliwia przepływ powietrza? W około szyby jest jakieś 5-10mm luzu na całym obwodzie. Czy faktycznie 9700K jest aż tak mocno gdzejacym się procesorem?
 13. Już tłumaczę: - z przodu budy są 3 wentylatory wpychajace do środka powietrze. Za dwoma od góry jest chłodnica. - z tyłu obudowy jest jeden wyciągający - na górze obudowy od tyłu jest 1 wyciągający. Nie sprawdzałem jak działa bez szyby z przodu budy (jutro będę w domu to zobaczę co to daje). Apropos chłodnicy na górze to niestety nie da się jej tam założyć bo przeszkadza radiator od MoBo. Zakładałem chłodzenie 3 razy i za każdym razem po zdjęciu minimalny nadmiar pasty wychodził poza obrys czapki procesora, a pozostająca warstwa była bardzo cienka. Czy może być coś w Biosie (jakiś protokół lub brak aktualizacji) co powoduje wysokie napięcie (to 1.25 wydaje mi się całkiem normalne pod obciążeniem).
×
×
 • Create New...