Jump to content

dawid810909

Użytkownik
 • Content Count

  7
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralna

About dawid810909

 • Rank
  Newbie
 1. Dzięki waszym odpowiedziom mam już pewien pogląd i konkretne przykłady co do podzespołów :-) ale doprecyzuję moje ostatnie pytanie: bardziej chodzi mi o to na co zwrócić uwagę przy wyborze używanej (kilkuletniej) płyty głównej aby na następne kilka lat jeszcze trzymała "poziom technologiczny", jakie ważne elementy (np. jakiś rodzaj zastosowanej technologii itp) powinna posiadać?
 2. Dziękuję wszystkim za pomoc :-) jeszcze tylko jedno pytanko, jaką płytę główną typ/model (dodam że skłaniam się też ku używkom) najlepiej kupić do konfiguracji I5-3470 + GTX 950 tak aby w przyszłości móc bez problemu wstawić nowsze komponenty.
 3. Jak najbardziej używki biorę pod uwagę.
 4. Ciekawy ten zestaw za 1500, ciekawi mnie również jak w przyszłości z rozwojem takiego kompletu, ogólnie rzecz biorąc jak bym złożył kompletną skrzynkę no dobrych podzespołach za tysiaka to byłoby dobrze.A co sądzicie o takim zestawie bez monitora ale za to z dyskiem
 5. Co do sprzętu to zastanawiam się nad połączeniem i5 2400 lub G4560 z GTX580 lub GTX950 albo innych w podobnej klasie lub nawet połączeniem jakiegoś "Ryża" z GeForce'm w zależności od kosztów i posadzeniem tego na średniej klasy płycie. Co do samego monitora to rozdzielczość raczej min. 1366 x 768 do jakiej przyzwyczaiłem się w laptopach. W grach zależy mi na min 30 fps'ach bo to zapewnia płynność ale też jaram się gdy gra "ładnie wygląda" a nie tylko jest grywalna i tu może naiwnie pomyślałem że braki w sprzęcie skompensuję ewentualnie mniejszą rozdzielczością natywną, bo kupić FullHD a potem deskalować? Nie wiem jak na zwykłym monitorze ale na laptopie nie zawsze dobrze to wychodziło. A co do odsłon popularnych tytułów to owszem z chęcią bym sięgnął po nowe odsłony ale tak jak mówię minimalna wymagana ilość fps gwarantujących brak przycinek wystarczy + przynajmniej średnie ustawienia detali (nie lubię kwadratowych liści :-p )
 6. Myślałem o 21-23", podobno powyżej już tylko FullHD ma sens. W tej chwili nie chodzi o konkretny budżet lecz o poznanie wszelkich technologii w tym temacie. Jak wspomniałem mam za sobą praktycznie same laptopy a ostatni mój pecet to był chyba 486 :-) więc muszę odświeżyć co nieco wiedzę o prawach rządzących pewnymi kwestiami technicznymi. Jeśli chdzi o potrzeby to głównie będzie internet i zwykłe sprawy multimedialno-biurowe, a co do gier to głównie WoT, AW ale nie ukrywam że okazjonalnie pojawi się BF, CoD, Far Cry, czy GTA tak z sentymentu. Tak więc nie celuję w gamingowego diabła lecz w razie potrzeby chcę mieć pewność że zagram choćby na 30 fpsach.
 7. Witam. Noszę się z zamiarem złożenia swojego pierwszego PC, dotychczas miałem tylko laptopy. Dodam, że będzie to próba znalezienia złotego środka między wydajnością w grach a zasobami portfela, więc będzie to zestaw w większości składający się z używanych podzespołów mających swoje premiery kilka lat temu i niekoniecznie ze szczytów rankingów wydajnościowych. I tu mam pytanie odnośnie wydajności podzespołów w grach właśnie, czy przy słabszych CPU/GPU lepiej jest stosować monitor o mniejszej natywnej rozdzielczości ale używać w grze różnych polepszaczy jak wygładzanie krawędzi itp., czy lepiej zastosować monitor w Full HD ale ustawienia grafiki w grze na minimum. Jak powyższe wygląda w praktyce pod względem płynności w grze a jak pod względem wizualnym? Z góry dziękuję za pomoc
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.