Jump to content

akwarysta88

Użytkownik
 • Content Count

  15
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralna

About akwarysta88

 • Rank
  Newbie
 1. Tak właśnie myślałem, tyle że wizualnie nie widać żeby coś było nie tak, dodatkowo próbowałem dociskać gniazdo i wtyczkę, ruszać delikatnie, ale niestety, całkowity brak reakcji na to .... Ciekawe jest to że dużo tych płyt na allegro ma właśnie taką usterkę :>
 2. Witam, mam ciekawy problem z płytą główną z tematu, a mianowicie: Na płycie są dwa porty USB 3.0. Jeden śmiga normalnie. Drugi ten bliżej PCB płyty głównej działa w dziwny sposób Wsadzam dysk USB 3.0 do portu to dysk kręci ale nie świeci dioda na dysku, komp go nie wykrywa. Myślałem że jest spalony no ale prąd dochodzi bo kręcą się talerze, Pendrive 3.0 zachowuje się tak samo. Świeci ale komp go nie wykrywa, podłączając aktywny hub USB do tego portu i do niego urządzenia dzieje się to samo (urządzenia USB 2.0 działają prawidłowo i w hubie i bezpośrednio w tym jednym gnieździe)
 3. Zrobiłem dziś test Pro Speed Test, test tzw. Certyfikowany wynik całkiem całkiem ;)
 4. Podpiąłem do stacjonarki. 850 Mb/s. Nie przypuszczałem nigdy że i5 będzie za wolny do zbyt szybkiego internetu ;) przeciez i5 piątej generacji to nie taki stary sprzęt jak by nie było, no nic, złoże jakiś dobry stacjonarny a laptopa sprzedam i po sprawie ;)
 5. Użyłem innego Speed Test, tego co poniżej zdjęcie ale otwierany w przeglądarce a nie zainstalowany program i już było 100 Mb/s więcej. Po użyciu wersji instalowanej na dysku komputera, a nie z przeglądarki wynik mamy jak na zdjęciu :
 6. Obstawiam że zmiana na D-LINK nie pomoże zapewne bo czuje że takie same układy siedzą w środku ...
 7. Pod ten sam kabel podpinałem laptopa z kartą 1 Gb/s, prędkość nie spadała poniżej 900 Mb/s . Podpinając do karty sieciowej LINKSYS 1 Gb/s prędkości oscylują 250-300.
 8. Mi tu chodziło o to że raz piszesz mb/s a raz MB, nie wiadomo o jakich wartościach mówisz a jest to ważne, dlatego też chciałem żebyś się odniósł do swojego posta ;)
 9. reyden jak będziesz miał chwilę to odpisz proszę bo ogarniasz temat widzę ;)
 10. Nie musi być długa skrętka, wystarczy 5 metrów ;) co i tak mi nic nie da bo karta wbudowana jak wyżej napisałem nie wydala, a dokładnie to port USB 3.0.....
 11. Też mi się wydawało że ściemnia dlatego szybko zakończyłem rozmową z tym doradcą ... Na wbudowanym Wi-Fi maksymalne co uzyskałem to ok.40 Mb/s, wbudowana karta nie obsługuje AC i 5 GHZ, musialem włączyć w routerze 2,4 GHZ żeby laptop w ogóle zobaczył tą sieć ... Wróciłem więc do kabla i karty na USB, maksymalnie co udało mi się osiągnąć to 350 Mb/s, czyli to jest po prostu maksymalna przepustowość portu USB 3.0 w tym wypadku ? Bo podałeś że 400-500 MB/s a nie 400-500 Mb/s ;)
 12. Tak jak napisałem w poście, połączenie kablowe do karty sieciowej LinkSys 1 Gb na USB 3.0. Port USB w laptopie mam tzw. Kombo według technika doradcy w X Kom, powiedział że jest zgodne wstecz z USB 2.0 i wtedy nie osiąga maksymalnych prędkości. Coś mi się to nie zgadza ........ W każdym razie mój laptop to DELL 3543 z portem USB 3.0 Router to FunBox 3.0, włączony tylko tryb 5 GHZ, ale połączenie jest kablowe, ale nie jestem w stanie uzyskać tego co chciałem .....mimo zakupu karty sieciowej 1 GB. Mogłem kupić urządzenie firmy D Link albo Edimax, kupiłem
 13. Witam Podłączyli mi światłowód w domu z orange, mam laptopa DELL który posiada wbudowaną kartę 100 Mb/s, więc nie mogłem wykorzystać mocy łącza, podczas testu internetu maksymalna prędkość to 90 Mb/s, o łączeniu przez wi-fi aby uzyskać prędkość zbliżoną do 1 Gb/s mogę zapomnieć z wiadomych powodów . Zakupiłem wczoraj kartę sieciową 1 GB USB 3.0 marki LINKSYS (wachałem się miedzy nią a D-Link ale sprzedawca polecił LINKSYS) Podłączyłem do portu USB 3.0, i klapa, 320 Mb/s to maksymalna prędkość jaką uzyskałem. Czy ktoś ma pomysł dlaczego ? Co mogę zrobić
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.