Jump to content

astraldreamer84

Stały użytkownik
 • Posts

  23
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

astraldreamer84's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

1

Reputation

 1. Monitor to taki element komputera o którym bym nawet nie pomyślał, żeby go testować. Ponieważ po zakupie wybranego modelu niczym Cię nie zaskoczy. Różnice w parametrach między monitorami są nieodczuwalne, także jakikolwiek weżmiesz nie będziesz narzekał. O ile oczywiście wiesz co chcesz kupić:czy ma być to do gier, do grafiki, oglądania filmów, internetu czy codziennego użytku. Jeżeli Ci się nie podoba to go zwracasz i tyle. Masz na to 2 tygodnie i nie musisz podawać powodu dlaczego rezygnujesz zakupu. To jest właśnie okres do testów:te dwa tygodnie. Dlatego ja bym brał w ciemno i się nie zastanawiał. Inna sprawa jest już np z fotelami, klawiaturami, myszkami itd. Tutaj jak coś uszkodzisz to Ci nie oddadzą pieniędzy. A taki fotel gamingowy można łatwo uszkodzić, np zrywając pasek od poduszki pod lędźwia. Takie jest moje zdanie co do tematu monitorów:brać w ciemno:nie będzie Ci się podobał lub będzie miał jakieś wady to zwracasz i tyle.
 2. Eko-skóra to 3 miesiące wyjęte z życia w roku:czerwiec,lipiec, sierpień. Przeżyłem, wiem co mówię:chcesz siedzieć w mokrych szortach i koszulce przy komputerze to bierz ekoshit! Z doświadczenia wiem, że tak ok po 30 minutach siedzenia w eko-guanie już jest się mokrym, a nie mam problemów z nadwagą. Nawet poodkładanie różnych ręczników, poduszek i innych wynalazków bardzo nie pomaga. Ogólnie sprzedawanie eko-guana do foteli gamingowych moim zdaniem powinno być karalne z urzędu wiosłowaniem na galerze. Dodatkowo eko-guano pęka:mój fotel jest już popękany w dwóch miejscach a mam go zaledwie około rok czasu.
 3. Dzięki za rady. @Nemayu Nie mam wprawy w montażu więc było prawdopodobnie tak jak piszesz, że wywaliłem całą tubkę a reszta rozlała się po bokach. @Michikun Tak to prawda, że sto razy lepiej na samej płycie głównej montować. Ale o prostu mi się nie chciało odkręcać jej, dodatkowo musiałbym zdejmować jeden wiatraczek i być może jakieś inne pierdoły. W przyszłości wezmę pod uwagę żeby wyjąć mobo i wtedy działać. Przynajmniej z ciekawości i dal samej nauki. A teraz to tylko mi wymiana gpu pozostała, bo do rajzenka 3600 gtx 560 ti 1gb vram to słaaabiuutko ;)
 4. Ano właśnie, za przeproszeniem urwanie [gluteus maximus] z tym coolerem. Miałem to samo:też dopiero po fakcie się kapłem, że te druciki mogą być założone na dwa sposoby i tylko jeden jest prawidłowy/ Te druciki są takie byle jakie, musiałem małym lustereczkiem podpatrywać z dołu czy weszły w dziurki na dole. Wydawało się, że tak...a tu lipa. Bo nie weszły. Ja nie wiem, kto to tak spartolił. Ogromny minus za te druciki i za brak instrukcji do złożenia w zestawie. Być może się czepiam, ale brak instrukcji to jakaś porażka dla mnie. A te druciki są naprawdę upierdliwe, wydaje mi się, że ezgemplarz który mi sprzedano to używka bo jeden drucik jakiś wyrobiony i niektóre śrubki mają odpryski farby. Drucikami już porysowałem radiator, a sam radiator też ma jakioś uszczerbek który na początku nie zuważyłem(jest lekko ułamany na rogu) Ale nie będe reklamował bo już mi się szczerze powiedziawszy nie chce użerać z januszexami.
 5. Dobra. Dałem radę, cooler pracuje jak należy czyli tak jak go reklamują. Oczywiście kosztowało mnie to sporo cierpliwości. Na razie nie mówię hop bo zrobiłem jedynie kilkuminutowy teścik w occt ale wszystko wydaje się być okej. Mam nadzieje, że tak zostanie i temat będzie można zamknąć. Tak naprawdę do tej pory nie wiem co mogło być przyczyną komplikacji o których pisałem wcześniej. Ale podejrzewam, że problemy z pastą:raz miałem thermal greezly, raz mx4, a może coś niedoczyszczone, także można by gdybać. Tutaj właśnie odpowiedź do @Michikun Użyłem tą pastę mx4 w standardzie, ale jak cooler nie hulał i wszystko rzęziło to musiałem ją zdjąć i kupić nową: thermal greezly aeronaut na która tylko zaprzepaściłem 17 zł. Potem była trzecia próba montażu na starej greezly(Czytaj raz użytej) znów nieudana(po prostu jakoś ściągnąłem resztki z cpu i stopkli radiatora i jeszcze raz rozprowadziłem(co było błędem, a drugim błędem było kupowanie thermala 1g który starcza tylko na jedno użycie. Dobra mam nadzieje , że będzie spokój. @borsuczy_król Wydaje mi się, że podczas jednej próby montażu mogłem źle podpiąć zasilanie do wiatraczków(nie do cpu fan tylko do pump fan czy coś podobnego i dlatego były złe obroty). Aha jeszcze jedna bardzo ważna uwaga co do tego chłodzenia: jego montaż w obudowie jest naprawdę irytujący i doprowadza do szewskiej pasji. Oczywiście trzeba wypiąć RAM i GPU by dało radę zmieścić dłonie podczas montażu wentylatorków: nie da się ich zamontować razem z radiatorem(przynajmniej u mnie) ponieważ nie mogę dokręcić nakrętek na śrubki mocujące. Ogólnie te druciki do mocowania wentylatorków są do kitu, totalny badziew(wypadają z dziurek w radiatorze).
 6. @borsuczy_król Udało mi się dzisiaj poprawnie zamontować całe chłodzenie, wszytkie śrubki dokręcone na maksa. Temperatura w idlu 40 stopni, ale wentylatorki jak buczały tak dalej buczą cały czas w idlu 1900rpm. Nie wierzę, że to może być wina pasty, nałożyłem cienką wartwę, stopkę od radiatora oczyściłem alkoholem i tak jak wyżej napisałem wszystko dokręcone na maksa a nadal obroty na maska i nie odprawadzanie ciepła. W czym może być problem?
 7. Apropo co przeszkadzało to dokładnie jedna płoza jakby to ująć: nie sama płoza, ale do dziurki tej płozy nie wchodzi śrubka(a powinno być tak jak w pozostałych, że śrubka przechodzi na wylot, bym mógł ją zakręcić tym łebkiem czyli złączyć). Może dałem za dużo pasty na CPU? Jutro zamonutję jeszcze raz(zmniejszę ilość pasty przede wszystkim), bo dzisiaj za dużo nerwów mnie to kosztowało. A nie montowałem sobie tak jak Pan "Skawiński tylko od komputerów nie od gitary" czyli na samym mobo. Po prostu montowałem już w obudowie, nie będe przecież odkręcał mobo. No a w obudowie mało miejsca na dłonie i to wszytko tam, pomontować jak się nie ma śrubokręta z dobrym magnesem to istna masakra.
 8. Folię spod radiatora zdjąłem(tam gdzie miedziane przewody), zdjąłem też naklejki(po jednej na każdym przodzie wentylatora).
 9. @borsuczy_król w biosie mam akurat ustawienia na Smart Fan Control w trybie DC. Także ustawienia są najlepsze jeżeli chodzi o kulturę pracy. Przynajmniej na boxie chodziło rewelacyjnie(zajrzyj do mojego wątku na temat boxowego chłodzenia do ryzena 5). No ale chciałem jeszcze polepszyć i przedobrzyłem. Oczywiście żartuję, bo ten cooler na pewno działa ciszej i nie bzyczy tak jak box, dlatego go postawnoiłem kupić. Sęk w tym, że pewnie tak jak piszesz jest żle zamontowany. Ale do cholery, że tak powiem to nie wiem co teraz mam z nim zrobić. Chyba będe musiał zgłosić reklamację do sklepu, bo śrubki które dali(a przynajmniej jedna z nich za nic w świecie nie chce się dokręcić, nawet gdy zdejmę radiator i płozy i sobie po prostu do samego backlapte przykręce to jedna jest jakby wyrobiona(kręce kręće i nie dorkęce bo się kręci w kółko). Poza tym ogólnie wydaje mi się, że z moim egzemplarzem jest coś nie teges tak jakby był zrobiony po łebkach. Sam już nie wiem, będe jutro dzwonił dosklepu, niech mi9 przyślą inny egzemplarz, ah znów koszta, znów nerwy. Na początku myślałem, że jeden gwint od "bakplejta" z tyłu mobo jest wyrbiony, ż enie mogę dokręcić śrubki, no ale śrubki od boxowego dokręcają się bez problemu(tam są jeszcze sprężynki ale to już nie ma znaczenia).
 10. @Michikun Ale co dokładnie? Płozy są przytwierdzone tak jak trzeba, śrubki ledwo co dokręciłem. Pasta termo też dobra bo kupiłem thermal greezly aeronaut. Hmmm, o jakie dokładnie ustawienie Ci chodzi bo nie wiem?
 11. Mam pytanie, wrzucam je tutaj ponieważ kontynuuję wątek związany z moim problemem co do chłodzenia. A więc. Zakupiłem sobie Arctic Cooling Freezer 34 Esports Duo. Mam z nim problem, powiem szczerze że większy problem z niż boxowym coolerem od AMD. Cooler ma dwa wentylatorki które zamontowałem zgodnie z zaleceniem(tak mi się wydaje czyli obydwa w jednym kierunku, nie przeciwstawnie). Razem z radiatorem przykręciłem chłodzenie do backlpate pod am4, a mó procesor to ryzen 5 3600. Problem jest taki, że po uruchomieniu się windowsa 10 wentyltorki wskakują na maksymalne obroty. Chwilę pózniej, gdy system już sdię ustabilizuje a użycie cpu wynosi ledwo góra 1% obroty wentylatorkó są nadal wysokie i wynopsza około 1500rpm. Gdy uruchomię sobie youtube i wrzucę zaledwie jeden filmik w jednej karcie to znów nagłe buczenie i rozkręcanie się do 2000 rpm. Podobnie z temepraturami:równie wysokie czyli średnio w idlu 65-70 stopni. Włączyłem na chwilę stress test i dobiło do 90 stopni i musiałem wyłączyć bo chyba by się system zrestartował. Ogólnie na pewno coś jest nie tak, tylko pytanie co? Co mogłem źle zamontować? Dodam, że radiator jest przykręcony na 3 śrubki, bo jedna za cholerę nie chce wejść(no nie mogłem jej nawet lekko nakręcić bo płytka przeszkadzała). Ale radiator wygląda tak jakby trzymał się stabilnie. Ktoś coś?
 12. Witam, mam taki o to problem. Zakupiłem sobie cooler pod cpu: Arctic Cooling Freezer 34 Esports Duo. Cooler ma dwa wentylatorki które zamontowałem zgodnie z zaleceniem(tak mi się wydaje czyli obydwa w jednym kierunku, nie przeciwstawnie). Razem z radiatorem przykręciłem chłodzenie do backlpate pod am4, a mó procesor to ryzen 5 3600. Problem jest taki, że po uruchomieniu się windowsa 10 wentyltorki wskakują na maksymalne obroty. Chwilę pózniej, gdy system już sdię ustabilizuje a użycie cpu wynosi ledwo góra 1% obroty wentylatorkó są nadal wysokie i wynopsza około 1500rpm. Gdy uruchomię sobie youtube i wrzucę zaledwie jeden filmik w jednej karcie to znów nagłe buczenie i rozkręcanie się do 2000 rpm. Podobnie z temepraturami:równie wysokie czyli średnio w idlu 65-70 stopni. Włączyłem na chwilę stress test i dobiło do 90 stopni i musiałem wyłączyć bo chyba by się system zrestartował. Ogólnie na pewno coś jest nie tak, tylko pytanie co? Co mogłem źle zamontować? Dodam, że radiator jest przykręcony na 3 śrubki, bo jedna za cholerę nie chce wejść(no nie mogłem jej nawet lekko nakręcić bo płytka przeszkadzała). Ale radiator wygląda tak jakby trzymał się stabilnie. Ktoś coś?
 13. Gdyby koś był zainteresowany to: W Advanced/Hardware Monitor ustawiamy: CPU FAN1 Smart FAN: Enabled CPU FAN1 Fan type Select: Auto Detect zmieniamy na i tu mamy do wyboru: PWM DC (o ile dobrze pamiętam, w każdym razie chodzi o to by wyłączyć Auto Detect). PWM to niby wysokie stabilne ustawienie obr wentylatora rpm (często kręci się wokoł ok 1900rpm) DC to ustawienie na niskie obroty wentylatora przy niewymagających zadaniach(idle, słuchanie muzyki, oglądanie filmiku na yt). Szczerze polecam ustawić sobie tą opcję(DC) wszystkim co mają 3600 boxa na płycie MSI(oczywiście gdyby ktoś nie wiedział, bo zapewne sporo osób o tym wie, tylko ja dopiero co to odkryłem). Sporo wycisza w idlu a obroty rpm schodzą nawet do 900-1000 w idlu i średnio dobijają do 1200/1300 przy neiwymagjących zdaniach. Oczywiście w grach normalnie buczy na 1900rpm. Problem z tą opcją DC może być taki, że być najprawdopodobniej procek jest trochę mniej wydajny. Sprawdzałem we furmarku/cpu-z/occt na obciążenieu/stresie taktowanie niby podobnie jak w innych uswtaieniach biosu(pwm, czy auto detect) czyli przy 100% obciążeniu zegar dobija do ok 3,9Ghz(przynajmniej u mnie tak jest) Natomiast w Cinebench R15 mój wynik w tej fukncji DC jest ciut gorszy niż pzoostałych( DC=17.09 punktów/pozostałe 17.15->17.25). Ogólnie polecam sprawdzić tą opcję(osobom które nie wiedzą o niej a chcą większej ciszy) bo jest moim zdaniem zdecydowanie lepsza niż ręczne nastawy.
 14. Czyli co wychodziło by na to, że AMD spier... w tak ważnej sprawie jak odprowadzanie ciepła. W ogóle gdybym wiedział, że te chiplety się tak grzeją, to bym se wziął ryzen 3 1200 za dwie stówki i czekał do przyszłego roku na 4 generację(a nuż zrobią coś w sprawie lepszego chłodzenia). Ale to jest w sumie takie czekanie w nieskończoność, myślałem że 3600 będzie ideałem ale zawsze K... coś musi być nie tak. gdzieś na youtube było, że tą pastę trzeba nakładać na kształt groszków punktowo w 3 miejscach, tam gdzie się najbardziej grzeje.
 15. Jacekk44 Dzięki. Ogólnie już właśnie zdążyłem zamówić na hard pc wersje duo white, bo w morele aktualnie była dostępna wersja z jedynie jednym wiatraczkiem. Do tego wziąłem sobie pastę thermall grizzly z morele i mam nadzieję, że będe zadowolony bo prawie 190 zł poszło ;)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.