Jump to content

revel001

Użytkownik
 • Posts

  9
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

revel001's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

1

Reputation

 1. Może źle napisałem, ale nie chodziło mi o to, że nie może pracować na dwóch pasmach z jednym urządzeniem jednocześnie. Chodziło o to, że router może w danej chwili wysyłać albo sygnał 2,4GHz, albo 5GHz. Nie można ustawić żeby emitował te 2 sygnały niezależnie od siebie w tym samym momencie. Albo jedno pasmo, albo drugie dla wszystkich urządzeń. Ale to nie ma w sumie już znaczenia, bo działa i to wystarcza :)
 2. To jest niestety dość stary router Speedport W 723V Typ B od T-mobile i z tego co wyczytałem na forum to nie da się jednocześnie używać dwóch pasm. Zresztą w opcjach tez widzę, że mogę ustawić albo 2,4GHz (IEEE 802.11 b/g/n) albo 5GHz(IEEE 802.11 a/n). Póki działa to faktycznie zostawię jak jest. Dzięki :)
 3. Racja :) Zostawię w sumie jak jest. Co do 5GHz to w zasadzie mogę mieć albo tę sieć, albo 2,4 - mój router nie obsługuje ich jednocześnie z tego co wyczytałem, więc w sumie tym bardziej chyba nie ma sensu kombinować?
 4. Akurat pobierałem wczoraj linuxa przez torrent: 1,08GB - śr.prędkość 1,2MB/s - czyli generalnie taka jak zazwyczaj i faktycznie od czasu zastosowania się do porad nie mam problemu z rozłączaniem :) Dzięki! W zasadzie masz rację i mogę spróbować jak będzie to wyglądało gdy przełączę na 5GHz - powinienem jakiś kanał wtedy wybrać czy zostawić to automatycznie? Ale gdyby coś się przełączyło na routerze to problem nie wystąpiłby wtedy na wszystkich urządzeniach? Router odłączałem i resetowałem kilka razy nawet - to było pierwsze co zrobiłem. Potem zrobiłem router z telefonu - problem dalej był choć rzadziej. Na tym moje błyskotliwe pomysły się skończyły i zgłosiłem się do Was po pomoc, co jak widać było słuszne ;) Jest w ogóle sens rozpatrywania budowy ścian? Ponieważ nic się nie zmieniło w ich układzie, konstrukcji a także żadnej nowej przeszkody nie przybyło - sygnał też chyba jest w porządku? Wprawdzie przeinstalowywałem windowsa na komputerze, ale wydaje mi się, że rozłączanie zaczęło się parę dni po tym i po aktualizacjach - nie bezpośrednio, choć już nie jestem pewny. Ważne, że problem zniknął :) Mimo wszystko jedyną zmianą w systemie, jaką teraz zrobiłem, było wyłączenie oszczędzania energii dla wifi, chociaż laptop i tak jest praktycznie cały czas podłączony do zasilania. To ciekawe, bo w zasadzie problem z internetem zgrał się praktycznie z zakazem wychodzenia z domu przez pandemię - na początku zaczął mulić a potem rozłączać. Generalnie co by to nie było to wygląda na to, że Twoja rada ze zmianą kanału i Wasza pomoc okazały się skuteczne, bo problem od tego czasu całkowicie zniknął. Raz jeszcze: Dziękuję bardzo wszystkim za pomoc :)
 5. Przede wszystkim to dziękuję Wam obu naprawdę za pomoc. Dodatkowo fajnie, że można się czegoś nauczyć ;) Amerykańskiego sprzętu nie mam a w oszczędzaniu energii już także wyłączyłem opcję z wifi po sugestii Zabuza - ale zapomniałem oczywiście o tym wspomnieć. Póki co, pomogło - choć jeszcze czekam żeby mieć pewność, bo wcześniej zdarzało się, że połączenie wytrzymywało dłużej. Co do przeszkód to za wiele ich chyba nie ma, 2 ściany niezbyt pokaźne i ew. szafa. Odległość ok. 5-6 metrów a prędkość ze Speed Test to: Download: 34-40 Mb/s, Upload: 11Mb/s, Ping: 17ms - sorry, nie sądziłem, że to jest istotne. Problem polega na tym, że w zasadzie to rozłączanie nastąpiło z dnia na dzień. Nic się nie zmieniło - ani router, ani komputer a zaczęły się problemy i to tylko na tym jednym urządzeniu. Stąd moje podejrzenia co do wadliwej karty. Zmieniłem również hasło, choć wątpię żeby mi się ktoś podłączył albo żeby to miało wpływ.
 6. Dzięki za odpowiedź. Kanał zmieniłem na 13 i zobaczę co z tego wyjdzie, na razie jest ok. Co do szyfrowania TKIP to mam WPA TKIP albo WPA/WPA2 TKIP/AES, ale czy AES nie jest przypadkiem lepszy od TKIP?
 7. Zgadza się, masz rację, że 8GB to wystarczająco w większości i tak jest u mnie przy zwykłym użytkowaniu, ale teraz często robię coś w programach Matlab i TiA Portal i właśnie mam wrażenie, że ostatnio przy niektórych czynnościach, w tych programach zaczął mieć lekką "zadyszkę", więc chcę spróbować czy dołożenie ramu mu pomoże. Niestety 2133MHz od ADATA nie jest do dostania w moim przypadku a kupno tej prędkości od innego producenta mija się z celem ze względu na cenę. Zapomniałem podać model: Acer Nitro 5 an515 51 536m. Procesor to i5 7300 HQ i chyba max. tu jest 2400MHz, czyli ew. takiej pamięci musiałbym poszukać? Czy da się wsadzić tam np. 2x 2666MHz żeby pracowała na 2400? Sorry jeśli to głupie pytania, ale pytam, bo paradoksalnie szybsze są tańsze i dostępne od razu. Dzięki bardzo też za odpowiedzi i pomoc ;)
 8. Witam, Od paru dni mam problem z wifi. Kilka razy w ciągu dnia odłącza mnie samoczynnie od routera. Raz działa kilka godzin a raz rozłącza się co parę minut. Czasem jest informacja, że połączono ale jednocześnie informacja o braku internetu. Problem jest tylko na moim laptopie. Nie jest to raczej wina routera, bo choćby na moim telefonie który leży w tym samym miejscu co laptop - wszystko gra. Dodatkowo jeśli zrobię z telefonu punkt dostępu to taka sama sytuacja, rozłącza czasem co parę minut. Problemu z mocą sygnału chyba nie ma, bo na inSSIDer jest moc zazwyczaj 50 dBm, czasem 55, max. 60. A z telefonu ok. 35-40dBm. Dodałem zdjęcia z programu inSSIDer, może będą pomocne. Punkt dostępu z telefonu to: "SS_SM-G930.." a router: "WLAN-7DDE54". Czy jest ktoś w stanie pomóc? Da się może jakoś zdiagnozować lepiej ten problem? Ew. czy można taki moduł wifi wymienić samodzielnie? Laptop to: Acer Nitro 5 AN515-51-536M Dziękuję za pomoc.
 9. Witam, Może to głupie pytanie, ale mam 8GB pamięci ram w moim laptopie, chciałbym dokupić kolejne 8. Problem w tym, że identycznej nie mogę znaleźć w żadnym sklepie. Obecna kość to: ADATA DDR4 2133MHz Dostępna jest kość tej samej firmy ale 2400 MHz, więc taką chciałem kupić, lecz niestety też musiałbym czekać ok. 2 tygodnie na nią i tu moje pytanie. Czy można wsadzić pamięć innej firmy, czy lepiej poczekać te 2 tygodnie na kość ADATA 2400 MHz? W dość dobrej cenie(taniej od ADATA) i dostępna od zaraz jest kość firmy Crucial 2666 MHz. Warto taką kupić, czy będą jakieś problemy z działaniem bądź kompatybilnością? Ew. czy bardziej opłaca się zamiast dokładania 1 kości to po prostu kupić 2x Crucial 8GB 2666MHz a starą wyrzucić - czy byłyby jakieś znaczące różnice w działaniu? Dziękuję z góry za pomoc.
×
×
 • Create New...