Jump to content

PT-91

Użytkownik
 • Posts

  6
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

PT-91's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

1

Reputation

 1. Wybieram profil DOCP i na jego podstawie dokonuje tych poprawek, ustawienia potwierdzam m.in. w RyzenMaster. Za Twoją namową poszedłem dalej, aktualnie 14-13-13-13-24-36-250(tRFC)-36.9(ProcODT) @ 1.5V - komputer uruchamia się za każdym razem i pracuje stabilnie - widać i czuć lepsze osiągi. Co prawda w używanym Memtest86 8.3 błędy raz się odkładają raz nie, ale nie wiem czy traktować ten program jako wyznacznik stabilności nastawów (na ich forum jest trochę wątków związanych z XMP). c.d. to może próba FCLK 1900 MHz w parze z delikatnie zwiększonym napięciem (choć już teraz UEFI oznacza te 1.5V fioletowym kolorem) a na pewno obniżenie pozostałych parametrów z zamieszczonego zrzutu ekranu. Jeszcze raz dzięki za wskazówki!
 2. Już teraz dziękuje za te wskazówki (z pewnością trochę Ci to zajęło). Tak się składa, że mam już parę ale nie bawiłem się tzn. DOCP i już. Po lekturze przytoczonych źródeł ustawiłem tylko FCLK 1866 MHz (z profilu wchodziło 1800 a na 1900 komputer się nie uruchamiał), częstotliwość pamięci na 3733 MHz, tRAS 34, Command Rate 1T i tyle. Tak chodził tzn. 14-16-16-16-34-Auto na profilowym 1.5V do wczoraj. Wieczorem po Twoich wskazówkach ustawiłem na razie 14-14-14-14-30-Auto @ 1.5V i błędów w MemTest86 nie stwierdziłem, komputer pracuje. Jeszcze raz dziękuje. Co jeszcze znalazłem w temacie teorii to Corsair Ryzen 3000 Series Memory Overclocking Guide ale to też raczej podstawy.
 3. Za ~ 1250 PLN można teraz kupić HyperX Fury Black 64GB [2x32GB 3200MHz DDR4 CL16 XMP 1.35V DIMM] z wieczystą gwarancją, które też się pewnie "fajnie kręcą" ? Jeśli redaktor tutaj zagląda i może uchylić rąbka tajemnicy w temacie pamięci z platformy testowej, to poproszę.
 4. Zostawiając opłacalność na stronie (warunkuje ją szereg czynników), te pamięci wydają się więc optymalne. Jeszcze jakby redaktor podzieli się wskazówkami o których mowa.
 5. CL 14 a 16 to chyba nie takie "ciut gorzej" (CAS latency to zdaje się najważniejszy parametr po częstotliwości taktowania). Też pytanie ile Ci to zajęło? Osobiście nie chcę nad tym siedzieć nie wiadomo ile. Zakładam też, że redaktor wie co robi umieszczając właśnie takie w platformie testowej. Co do modułów o jeszcze wyższych częstotliwościach, to na AMD Ryzen 3000 raczej wymagają zgodzenia się na tryb asynchroniczny i zwiększone opóźnienie w dostępie do pamięci , prawda?
 6. Można je teraz kupić za ~ 1000 zł z wieczystą gwarancją, więc wydają się interesujące. Pytanie do redaktorów lub posiadaczy w kontekście PurePC Platforma testowa przeszła lekki lifting... , jakie wartości których parametrów udało się z powodzeniem nastawić? Dodatkowe, czy można gdzieś o tych parametrach poczytać ze szczegółami? Co znalazłem to materiały zewnętrzne GamersNexus What Are Memory Timings? CAS Latency, tRCD, tRP, & tRAS (Pt 1) gdzie w komentarzach są jeszcze podstawy Techquickie How Do Memory Timings Work? , ale nie wyczerpują tematu.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.