Jump to content

Ediek

Użytkownik
 • Posts

  9
 • Joined

 • Last visited

Ediek's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • Week One Done Rare
 • One Month Later Rare

Recent Badges

1

Reputation

 1. Mam zainstalowany jakiś program. W menedżerze zadań w karcie uruchamianie mam go zaznaczony jako wyłączony. A mimo to uruchamia się (widać go w procesach). Mogę ręcznie wymusić jego wyłączenie i wtedy faktycznie się wyłącza, ale przy starcie systemu uruchamia się sam. Czy system Windows 10 gdzieś jeszcze przechowuje listę programów, które uruchamia przy autostarcie oprócz karty "Uruchamianie"?
 2. Cześć Czy mógłby ktoś mądrzejszy mi podpowiedzieć dlaczego uruchamiają mi się procesy, które w autostarcie zostały zaznaczone jako wyłączone? Niby nie powinny się same uruchamiać a jednak tak robią. Oczywiście nie chodzi o programy systemowe.
 3. Nie wiem niestety jak bardzo gesta jest twoja pasta, jednakże wydaje mi się, że chłodzenie przy wadze ponad 1,1kg położone na procesorze powinno w miarę równomiernie kroplę pasty rozłożyć. Dociśnięcie śrubami chłodzenie spowodowało wypływ nadmiaru pasty, ale nie sądzę, że z drugiej strony jej nie ma wogóle. Pamiętaj, ze nadmiar pasty też nie jest korzystny - generalnie powinna wypełnić tylko powietrze między stykiem metal-metal (mikroszczeliny, nierówności, itp). Natomiast pewność będziesz miał tylko rozbierając chłodzenie i ponownie je montując (oczywiście po wyczyszczeniu i ponownej aplikacji pasty).
 4. Wydaje mi się, że odpowiedź na Twoje pytanie jest tutaj: https://www.pcworld.pl/news/Wszystko-co-musisz-wiedziec-o-PCIe-4-0,413843.html w spisie treści kliknij : "PCIe 4.0 - SSD vs GPU"
 5. Gdzieś czytałem, że pod Grandisem max. h pamięci to 40mm. Nie znalazłem wysokości tych pamięci, które podajesz ale wyglądają na wyższe.
 6. Co do polskości SPC to ja chyba zgodziłbym się z radirgummi. Na ich stroni jest adres firmy. Na mapie gogole to po prostu magazyn/centrum logistyczno-wysyłkowe, raczej nie siedziba firmy z laboratoriami badawczymi: https://www.google.com/maps/place/COOLING.PL/@52.1439699,20.8713402,343m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x47193366e3af92d7:0xf8a7c798aa67116d!8m2!3d52.1436149!4d20.8716519
 7. Sam zrobiłem - to dane katalogowe. Dopiero planuję złożenie kompa i szukam teraz podzespołów. Prawdopodobnie zdecyduję się na Ryzena 9 5900x + Gigabyte X570 Elite, ale to jeszcze nic pewnego. Na początku nie planuję podkręcania, ale też nie wiem co będzie później, może kiedyś się na to zdecyduję. Także jak widzisz staram się rozpatrzyć wady i zalety różnych rozwiązań. A co konkretnie się dzieje złego z tymi chłodzeniami, że są kiepskiej jakości? Patrząc po opiniach mają dosyć dobre opinie i są dość długo na rysunku, więc raczej sprawdzony produkt. Tylko, że Shadow Rock 3 ma 163mm wysokości. Mugen faktycznie jest fajny, ale producent nie podaje TDP, a w Ninja to tylko 130 a ma więcej wentylatorów i jest droższy.
 8. Dzięki za podpowiedzi. Z testu przytoczonego przez topdog wynika, że Grandis i Dark Rock są bardzo podobne, więc tu chyba lepszy Grandis ze względu na cenę. Jednak tak nas szybko porównując to chyba z tych najlepszy jest Macho 5 C (podobne parametry i cena, ale cofnięty i brak kolizji z RAM). Aczkolwiek jest to chyba jakaś nowość bo ciężko znaleźć testy porównawcze (podobnie jak Mugen czy Fuma). Czy cofnięty radiator nie będzie z kolei kolidował z radiatorem sekcji zasilania płyty głównej?
 9. Cześć Czy miał z was ktoś może możliwość porównania Grandisa 3 z Dark Rock 4? Kryterium jest wysokość, nie większa niż 160mm. Grandis ma 159mm, Rock 159,4mm. Który byłby lepszym wyborem?
×
×
 • Create New...