Jump to content

Chloru

Stały użytkownik
 • Posts

  29
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Chloru last won the day on December 18 2020

Chloru had the most liked content!

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Chloru's Achievements

Rookie

Rookie (2/14)

 • Conversation Starter Rare
 • First Post Rare
 • Collaborator Rare
 • Dedicated Rare
 • Week One Done Rare

Recent Badges

6

Reputation

 1. Skoro ma monitor QHD to raczej będzie grał w QHD 144 Hz. Tak czy inaczej w tym budżecie można spokojnie kupić bardzo dobre komponenty i jeszcze na piwo zostanie. Na początku chciałem poszukać czegoś na AMD ale akurat teraz w xkomie 5600x kosztuje więcej niż sam płaciłem za 5800x więc padło na Intela. https://www.x-kom.pl/lista/sz3w4dccn
 2. W spoczynku to normalne zachowanie. Żeby było ciszej i chłodniej podczas grania warto pobawić się w UV - powinno się spokojnie urwać ~5 stopni. Pamiętaj też, że kiedyś Gaming X w MSI to była topowa karta a teraz jest to średnia półka (wyżej jest Trio i Suprim).
 3. Niestety tylko 60 Hz i brak hdr za taką kasę. To sprzęt dla innego odbiorcy.
 4. Nie - ta lista tylko mówi, które przetestowali. Ja mam Cruciala na b550 aorus elite v2 i 5800xi jest git. Dodatkowo idzie na 3733 na timingach z profilu. Zrobisz jak uważasz ale różnica 2 cykli przy tym samym zegarze to juz sporo. Zresztą kupując przez internet zawsze możesz wymienić jak nie będą kompatybilne.
 5. Zamiast Corsair wez lepiej Cruciala. Trochę taniej i cl16 zamiast 18.
 6. Chloru

  Nowy desktop

  Płytę na coś na b550. Chyba, że masz powód aby dopłacać do x570. Ram na Cruciala 3600 cl 16. Jeżeli starczy budżetu to GPU na min. 3060. Dodatkowo jakiś lepszy cooler niz OEM. Poszedłbym w np nowego Shadow Rock od bq.
 7. Nie napisałem bo nie zakładam żadnego budżetu. Pewnie nie wydam 10k ale okolice 4-5 rozważam mocno jeżeli będzie dobry produkt, zauważę zmianę na plus itp. Tak jak pisałem wcześniej - to taki trochę kaprys. Jeszcze jedna rzecz mi przyszłą do głowy, która pomogłaby w organizacji miejsca pracy/rozrywki -> KVM i byłoby cudownie.
 8. Kaprys trochę. Z 4k zastanawiam się czy 3070 w razie czego pociągnie 4k. W AAA starczy mi te ~60 fps z synchronizacją. W CSGO raczej o fps sie nie martwię. Nie mam żadnego ciśnienia - zastanawiam się tak samo jak zastanawialem sie nad 5800x. Nie kupiłbym gdyby nie promocja.
 9. Cześć, Do tej pory używam i jestem zadowlony z Asusa MG279MQ (WQHD, 144 Hz, IPS). Tak ma trochę nierówne podświetlenie, tak ma trochę BLB. Wszystko widać na ciemnym tle ale TTTM i się pogodziłem. Komputer raczej OK - 5800x/3070/16 GB RAM. Zastanawiam się nad upgrade monitora. Jedno wymaganie, żeby nie było gorzej niż jest teraz. 😉 Zależy mi na VESA, 100+ Hz, przyzwoitych kolorach, koncentratorze USB, głośnikach. Format i rozdzielczość do negocjacji. – Biorę po dwieście złotych od każdej drużyny i słucham państwa!
 10. Tak - undervolting. Masz instrukcję w moim poście wyżej.
 11. Jest ok ale możesz to jeszcze spokojnie obniżyć przez UV.
 12. No to teraz pora na UV i ciesz się chłodnym i cichym kompem.
 13. Żadnego cięcia power limitu. 70 stopni to dla 3070 ~55% PL. Pobaw się wentylatorami i zrób UV. Tutaj masz instrukcję jak to zrobić Jak dalej będzie głośno to pobaw się krzywą wentylatorów w MSI Afterburner. Dodatkowo zainteresuj się przepływem powietrza w obudowie.
 14. Cześć, Zmieniłem P30 Pro na S21U. W skrócie - wszystko jest na plus za wyjątkiem baterii i rozmiaru. To drugie to oczywiście bardzo subiektywne ale telefon jest większy i nie wszystkim to musi pasować. Co do baterii - nie jest zła ale pod tym względem P30 Pro był najlepszym telefonem jaki do tej pory miałem (Omnia II, Omnia lite, S2, S4, Note4, P20 Pro, P30 Pro, OnePlus5t, iP6s, iP8 - to tak z pamięci). Z dwa razy już upadł w oryginalnym etui i z firmową folią na ekranie i na razie nic mu nie jest. Zdjęcia jeszcze lepsze od P30 Pro, który jest i tak bardzo dobrym fototelefonem. Na uwagę zasługuje genialny wyświetlacz - chyba w tej chwili najlepszy na rynku.
 15. 3200@CL16 to normalne parametry. Kupiłbym jakąś kostkę na tych samych układach, 3200@CL16 i jest duża szansa, że ręcznie pójdzie w Dual-Channel bez problemów. Wiele jeszcze zależy od platformy i procesora.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.