Jump to content

palec911

Użytkownik
 • Posts

  11
 • Joined

 • Last visited

palec911's Achievements

Rookie

Rookie (2/14)

 • Collaborator Rare
 • One Year In Rare
 • First Post Rare
 • Conversation Starter Rare
 • Week One Done Rare

Recent Badges

0

Reputation

 1. Nie no jasne, ja tu się nie spodziewam odpowiedzi na temat cen i rynku, bo my sobie możemy analizować i przewidywać a rzeczywstość postanowi coś innego, ja to wiem. Sednem mojego pytania było która z opcji jest najrozsądniejsza na dziś / najbliższe tygodnie, bez analizowania czy spadnie czy nie spadnie. PS5 ma trochę problemy z dostępnością i cenami, ale chyba ostatecznie zrobię jak mówisz. Poczytałem, i7 8700 nie powinno być bottleneckiem nawet dla 3080 wg wykresów, nawet jeśli to 2-3%, więc nie jest to straszne. Myślę że w najbliższym czasie wymienię 2060 na 3070/Ti oraz zakupie PS5. Z wymianą procesor/mobo/ram poczekam, ta zniżka na procesory jest stała u mnie, to nie jest tak że się skończy i nigdy nie wróci, kwestia po prostu dostępności ich na stanie magazynowym. No i już chodzi po głowie pytanie który RTX, 3070, 3070 Ti czy może zaszaleć i 3080..
 2. Na PS4 ograłem całą poprzednią generacje (TLoU, GoW, Tsushima etc), póki co na PS5 exów jest mało, ale Horizon, GT7 czy Ratchet kuszą już teraz, a niedługo drugi GoW. Zakup konsoli planuje, pytanie czy teraz czy poczekac a teraz doinwestowac PC, tez dlatego ze zakupiłem TV LG OLED C1 🙂 na pc gram 1440p, obecny rtx pozwala bez RT grac na medium usredniajac, lub high w 1080p. @Kronan8700 nie bedzie ograniczal 3070, jestes pewien?
 3. Siema! Mam obecnie i7 8700 + RTX2060 Gigabyte Gaming OC i myślę co zrobić : 1. Wymiana 2060 na 3070/3070 Ti (?) (dopłata jakieś 1,5 - 2 koła przy sprzedaży) 2. Wymienić GPU i jak wyżej ale i CPU za jakieś kolejne 1000 zł (mam możliwość zakupu i9 12900k za $360 lub i7 12600k za $250, program pracowniczy na użytek własny 😉 , stąd w ogóle się wzięły rozmyślania o upgradzie plus spadki cen GPU) ale też dochodzi wymiana MoBo na z690, RAM i PSU, czyli pewnie dopłata rzędu kolejnych minimum 1,5 k 3. Wylane i brać PS5
 4. Dostawca to UPC, będę tam przenosił obecną umowę. Router UPC pod kątem wifi jest słaby sam w sobie, więc z założenia wiem że można sobie go darować. Jeśli dobrze rozumiem tą podpowiedź to po czerwonych ethernetach idzie internet bezpośrednio ze sprzętu UPC, który ma wyłączone Wi-Fi, a z niebieskiego AX50 do niego podłączeonego idzie wifi (plus ewentualnie po kablu coś lokalnie w danym pomieszczeniu, np jakaś konsola czy cokolwiek innego)?
 5. Hej, zbliża się odbiór mieszkania i mam taki dylemat. W pokoju w prawym dolnym rogu będę pracował zdalnie + pogrywał na PC. Tam potrzebuje internetu po kablu, więc myślałem o zamontowaniu tam routera (niebieskie kółko). Czerwone - to ethernet poprowadzony w mieszkaniu. Czerwony kwadrat - to ta magiczna szafka z drzwiczkami w której będzie modem. Jednocześnie w po lewej stronie będzie TV i tam też jest wyjśćie ethernet rj45. Pytanie - jak to połączyć? Przygotowane to jest pod router w szafce i rozprowadzenie po kablu w prawo i w lewo, ale boję się, że wifi w tej skrzynce będzie żadne. Znam się tylko na podstawach sieci, mam router polecony przez to forum (AX50). Jakieś sugestie? Zostawić w szafce i wzmocnić jakimś meshem/repeaterem? Jakieś switche? Nie mam pojęcia szczerze mówiąc.
 6. To są kuchnia i łazienka ( ta najdalej od routera). Tam aby po prostu działało, obecny routeromodem od upc w miarę tam działa, w kuchni nawet nieźle. ? Gdy robiłem jeszcze sam rozeznanie w oczy wpadł mi NetGear R6400, jakieś zestawienie z TP Linkiem? @orlontko ?
 7. A niech będzie, tak to wygląda obecnie, przyszłego nie będę rysował bo jeszcze nie jest zadecydowane co będzie
 8. Na obecny układ mieszkania nie mam wpływu i router musi stać na końcu mieszkania, dlatego 3 ściany, aczkolwiek tylko jedna do sypialni gdzie działa router. Za rok odbieram swoje gdzie będzie więcej do powiedzenia i tam będę mógł lepiej ustawić router, dlatego uznałem że na ten moment bez sensu ?
 9. Jasne, moja wina że oparłem się nie na tym poście pisząc swoje pytanie ? Poprawiłem! W razie czego odpowiem na dalsze pytania.
 10. 1. Jaki jest dostawca? UPC 2. Jaki internet masz radiówka/vdsl, adsl/ kablówka/ światłowód? światłowód 3. Jaka kwotę możesz przeznaczyć na zakup router-a lub innych urządzeń oumawianych w zagadnieniu? <400 zł 4. Jakiej powierzchnie przybliżona ma budynek/dom w którym ma być internet oraz czy ma być internet na kilku kondygnacjach (najlepiej dać rysunek, żeby zobrazować gdzie ma być router i gdzie ma dotrzeć sygnał)? Jednopiętrowe mieszkanie ok 64 m2 5. Ile jest ścian od routera do miejsca gdzie ma dotrzeć sygnał wifi i z jakiego materiału są zrobione? Góra 3, cegła sylikat 6. Ile urządzeń będzie obsługiwać router? PC, Laptop, dwa telefony, TV, może z czasem jakieś podstawy smart home ale to nie szybciej niż za rok. 7. Jak bardzo obeznany jesteś w sieci (inne urządzenia można polecić jak ktoś się zna i siedzi w sieci, a inne są do podstawowych użytkowników?) 6/10, pisze backendy w pracy ale nie jestem sieciowcem ani sprzętowcem, moim zadaniem nie jest optymalizacja kodu pod kątem sieci więc nie jestem w tym jakimś ekspertem, raczej wiem po prostu co to pasma, częstotliwości etc. Router tu wykorzystywany będzie więc raczej domowym routerem do grania online, pracy i netflixów/youtube'ów.
×
×
 • Create New...